Şimdi Ara

KİA STONİC İnceleme (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
216
Cevap
10
Favori
62.311
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • gule gule kullanin hayirli olsun ama ben olsam 1.4 mpi ve klasik otm olani tercih ederdim.
    1.0 olan direk enjeksiyonlu lpg sansi yok ve sanziman da dct.kore de cift kavrama topuna girmeye cesaret edemezdim sahsen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: synthesizer

Mesajıma dikkat ederseniz 180bine bunlar var demedim, 180bine full + full araç var da demedim.

Siz yazınızda rakipleri 250bin bandında dediğiniz için onlar o fiyatı isterken yukarıdaki donanımları da ekliyor dedim.

Aralık ayında C5 Aircross testine gittim, ben almadım ama kayınbiraderim bizim talip olduğumuz aracı aldı, 1.5 dizel, 8 ileri, cam tavan, tabela okuma, şerit takip yarı deri koltuklar vs 210bin TL ye aldılar. B Suv cephesinde daha geçen ay Avrupa için üretilen 2008 Ler geldi, elini çabuk tutan yukarıda saydığım donanımlara ek olarak özel ses sistemli veya ısıtmalı koltukları da olan 2008leri aldılar. Tekrar söylüyorum bu özellikleri 180bine kimse veremiyor artık ancak sizin aracınızla 250binlik araçlar arasında donanım, şanzıman ve motor farkları sebebiyle oluyor bu fark.

Sizin tercihinize bir sözüm yok.

Alıntıları Göster
    Merhaba, 180 bine bu özellikleri kimse vermiyor demişsiniz ancak geçtiğimiz hafta 170 bin tl'ye C3 aircross satın aldık. Çarpışma önleme, serit takip uyarı sistemi, navigasyon, geri görüş kamerası vb. bir çok özellik var. Malzeme kalitesi ve yalıtımı beklentilerimin üzerinde. Bu işin ticaretini yapmayıp binici olduğumuz için tercih ettik. Bu fiyatlara donanımları çok iyi. Insanların marka fanatiği olmadan dolaşıp, kendi gözleriyle araçları test edip değerlendirmesi gerektiğini düşünüyorum. Bizim halkımizda yok şu araba alınmaz, bu araba alınmaz gibi saçma bir mantık var hala maalesef.

• quote:

Orijinalden alıntı: 26_bbz_26

gule gule kullanin hayirli olsun ama ben olsam 1.4 mpi ve klasik otm olani tercih ederdim.
    1.0 olan direk enjeksiyonlu lpg sansi yok ve sanziman da dct.kore de cift kavrama topuna girmeye cesaret edemezdim sahsen.
    teşekkürler, lpg takan olduğunu biliyorum ama uyumu konusunda bişey diyemem taktıran kişiyide tanımıyorum.

dct çift kavrama topu derken açarmısınız bilmediğim için soruyorum ne gibi bir eksisi var. araç hakkında okuyanlar daha iyi fikir sahibi olu belki.
  • ForYouM F kullanıcısına yanıt
    kianın sorunsuzluğu yada japon/kore araçlarının sorunsuzluğu ile fransız karşılaştırması biraz komik açıkcası, sizin araçların şikayetvar.com da paslanması ile ilgili kronik sorunları ile bazı motor aksamları hakkında biraz fikir sahibi olmuştum, bende stonic almadan önce c3 ve c5 ede baktım. ama en son alacağım araçlardan citroen, Allah aratmasın.

bende biniciyim hiçbir aracımı ticari olarak şimdiye kadar almadım tabi bu aracıda öyle en az 3 sene kadar kullanma niyeti ile almıştım ama farklı durumlar çıkınca satma gibi bir düşünce içerisine girebilirim belki, ayrıca yukarıya doğru okursanız stonik hakkında yandım bittim en güzel araç gibi bir ifadem yok hatta birazdaha param olsaydı arona almak isterdim ama arada fiyat farkı var yada hrv,crv de olabilirdi. bana göre fiyat/performans olarak hala alınacak en iyi sıfır araçlardan biri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LeonEyes -- 1 Haziran 2020; 15:54:31 >
  • LeonEyes L kullanıcısına yanıt
    bu benle alakali birazn hocam. yapi olarak klasik denenmis seyleri seviyiorum sanirim.dct edc dsg denilen sistemlet cift kavramali yeni nesil sistemler. kia kime yaptiriyor bilmiyorum ama iki sefer vw dsg sans verdik ama ikisindede basimiz agridi dsg sebepli sattik arabalari. o yuzden cift kavrama olayina mesafeliyim. 2002 model 220k km deki 4 ileri daihatsu klasik otm canavar gibi calisiyorken cift kavramalar sehir ici du-kalk trafige,dik yokusa vs karsi daha nazikler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 26_bbz_26 -- 1 Haziran 2020; 17:18:27 >
  • Hayirli olsun Gule gule kullanin Kazasiz belasiz, Guzel Bilgilee icin cok tesekkurler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: LeonEyes

kianın sorunsuzluğu yada japon/kore araçlarının sorunsuzluğu ile fransız karşılaştırması biraz komik açıkcası, sizin araçların şikayetvar.com da paslanması ile ilgili kronik sorunları ile bazı motor aksamları hakkında biraz fikir sahibi olmuştum, bende stonic almadan önce c3 ve c5 ede baktım. ama en son alacağım araçlardan citroen, Allah aratmasın.

bende biniciyim hiçbir aracımı ticari olarak şimdiye kadar almadım tabi bu aracıda öyle en az 3 sene kadar kullanma niyeti ile almıştım ama farklı durumlar çıkınca satma gibi bir düşünce içerisine girebilirim belki, ayrıca yukarıya doğru okursanız stonik hakkında yandım bittim en güzel araç gibi bir ifadem yok hatta birazdaha param olsaydı arona almak isterdim ama arada fiyat farkı var yada hrv,crv de olabilirdi. bana göre fiyat/performans olarak hala alınacak en iyi sıfır araçlardan biri.
    Siz şuan ezbere yorum yapıyorsunuz ancak ben 4 sene citroen c4 araç kullandım, bakımları dışında hicbir şekilde servise uğramadım, bir masrafta çıkartmadı. Dünya gelişiyor ancak hala 2000 li yıllardaymışız gibi yorumlar yapılıyor. Şikayet sitelerine volkswagende yazsanız hangi markayı yazarsanız yazın bir çok şikayetle karşılaşırsınız.

Şuan çağa ayak uyduran tek grup psa, peuegut neredeyse tüm modelleriyle piyasayı süpürüyor. Ancak sizler hala 2000 li yıllarda oluşan peugeut algısıyla yorum yapabilirsiniz mesela. Herkesin kendi tercihi, sizin aracınız hayırlı olsun.

Bende dünyanın en iyi aracı demedim, ancak fiyatına göre gayet iyi olduğunu belirtiyorum, sizde aldığınız fiyata göre iyi olduğunu söylüyorsunuz bunda bir sorun yok. Sadece bilmeden, sahip olmadan ön yargılı olmamak gerekli diye düşünüyorum, dünya artık gelişti, psa da son yıllarda iyi bir atılım yaptı.

Eat6 ve eat8 sanzumanlar şuan herkesin takdirini kazanmış durumda, beğenmediğiniz citroen'in 1.2 puretech motoru 4 sene üst üste yılın motoru seçilmiş durumda. Arabalar hakkında 2000 li yılları değilde, güncel 2020 haberlerini takip etmenizi tavsiye ederim.

Daha önce sahip olduğumuz araçlar; corolla, passat, mondeo. Her markaya binmiş birisi olarak yorum yapıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ForYouM -- 1 Haziran 2020; 17:26:15 >

Psa'nın piyasayi süpürdüğü falan yok

Diğer markalar bu süreçte araç getirtmedi, psa avrupaya satılacak araçları bize getirip sattı, durum bu.

Bütün modeller dediginiz de 3008 ve 2008 satıyorlar.
  • quote:

bu benle alakali birazn hocam. yapi olarak klasik denenmis seyleri seviyiorum sanirim.dct edc dsg denilen sistemlet cift kavramali yeni nesil sistemler. kia kime yaptiriyor bilmiyorum ama iki sefer vw dsg sans verdik ama ikisindede basimiz agridi dsg sebepli sattik arabalari. o yuzden cift kavrama olayina mesafeliyim. 2002 model 220k km deki 4 ileri daihatsu klasik otm canavar gibi calisiyorken cift kavramalar sehir ici du-kalk trafige,dik yokusa vs karsi daha nazikler.
    Aynen bende bu nedenlerle hiç çift kavramalı otomatik araç almadım. Kia Rio 1.4 6 ileri tork konventörlü araç aldım. Kullanımı çok yumuşak sessiz konforlu bir sürüşü var. Stonic güzel araç, Rio nun yükseltilmişi fiyatı da daha yüksek. Motorlar şanzımanlar alt yapı her şey aynı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ER9 -- 1 Haziran 2020; 17:41:59 >
  • Nisan ayına ait ve 2020 ilk 4 ay'a ait araç satış rakamlarını paylaşıyorum. Odd web sitesinden de ulaşabilirsiniz.

http://www.odd.org.tr/web_2837_1/neuralnetwork.aspx?type=36

KİA STONİC İnceleme

KİA STONİC İnceleme

Peugeot piyasayı domaine etti yazmıştınız, bu verilere göre fiat reanult ve vw peugeottan fazla satmış, nasıl oluyor o zaman peugeot dominesi ?

Satışları yükselttiği aşikar ama sadece suv piyasasını domine etti diyebiliriz, genel satışlarda öyle bi durumu yok. Dediğim gibi 3008 ve 2008 satıyor sadece.
  • ER9 E kullanıcısına yanıt
    varsin 1 lt fazla yaksin benim kafa. gdi enjektoru bile deli paradir. kavramada oyle yada boyle 2 tane balata var ve sorun cikarmasa bile bir gun balata isteyecek ve cok pahali seyler.
    ben marka adina guvenip 2 sefer dsg aldim. ikisinde de problem yasadik bi daha tovbeliyim :)
    golf 8k de kavrama yedi.degistirdiler 12 de bi daha yedi.oyle kullanip 25k de sattik. hanim yapamadi ben yaparim deyip passat aldim. 30k dayanabildim bir senede sattim alan hayrini gorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 26_bbz_26 -- 1 Haziran 2020; 18:48:12 >
  • öncelikle aracınızı mutlu ve huzurlu günlerde kullanmanızı dilerim. yazmış olduğunuz bir cümle yüzünden size bir soru sormak istedim
    quote:

biraz yüksek araç istediğimiz için tercih ettik. Araç yerden yüksekliği gayet güzel,

biraz önce kia'nın sitesinde baktım ceed yükseklik 1447mm, stonic 1500mm fark 5,3 cm, yerden yükseklik ceed 140mm, Stonic janta göre 165-183mm fark 2-4.3 cm. insanların ihtiyaçlarını yargılamak haddim değil, lakin merak ettiğim bu ölçüler ortadayken yerden yüksek yalanına nasıl kandığınız? bir c sınıfı hb den ortalam 6 cm yüksek janta göre de 2-4 cm yükseklik gerçekten yeterli mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ForYouM

Siz şuan ezbere yorum yapıyorsunuz ancak ben 4 sene citroen c4 araç kullandım, bakımları dışında hicbir şekilde servise uğramadım, bir masrafta çıkartmadı. Dünya gelişiyor ancak hala 2000 li yıllardaymışız gibi yorumlar yapılıyor. Şikayet sitelerine volkswagende yazsanız hangi markayı yazarsanız yazın bir çok şikayetle karşılaşırsınız.

Şuan çağa ayak uyduran tek grup psa, peuegut neredeyse tüm modelleriyle piyasayı süpürüyor. Ancak sizler hala 2000 li yıllarda oluşan peugeut algısıyla yorum yapabilirsiniz mesela. Herkesin kendi tercihi, sizin aracınız hayırlı olsun.

Bende dünyanın en iyi aracı demedim, ancak fiyatına göre gayet iyi olduğunu belirtiyorum, sizde aldığınız fiyata göre iyi olduğunu söylüyorsunuz bunda bir sorun yok. Sadece bilmeden, sahip olmadan ön yargılı olmamak gerekli diye düşünüyorum, dünya artık gelişti, psa da son yıllarda iyi bir atılım yaptı.

Eat6 ve eat8 sanzumanlar şuan herkesin takdirini kazanmış durumda, beğenmediğiniz citroen'in 1.2 puretech motoru 4 sene üst üste yılın motoru seçilmiş durumda. Arabalar hakkında 2000 li yılları değilde, güncel 2020 haberlerini takip etmenizi tavsiye ederim.

Daha önce sahip olduğumuz araçlar; corolla, passat, mondeo. Her markaya binmiş birisi olarak yorum yapıyorum.

Alıntıları Göster
    Hadi ben ezbere yorum yapıyor olayım, psa daha düne kadar çıkardığı 2008-3008-5008lerle az çok piyasa yaptı önceki araçlarındaki sorunları saymakla bitmez,insanlar araçlarını servisler önünde ateşe verdi,307 leri hadi bunları da es geçtim ama tüm dünyada kendini kanıtlamış sorunsuz kafam ağrımaz dediğin araç nerde ger dönem sorun çıkarmış yarın ne olacağı belli olmayan araçlar nerde.şunu kabul edin fransız araçlar renoda dahil buna en sorunlu araçlardır, satış rakamları fazla olması sadece fiolalar tarafından ucuz olması ve az yakması başka sebebi yok. Kıyasa bile gerek duymam tartışmaya bile gerek duymam.bugün sokakta gidin sorun kia mı alırsın citroen mi die %80civarı kia diyeceğinden eminim. Adamlar bunca zaman sağlamlık konusunda konfor ve teknoloji konusunda ders vermiş kanıtlamış heralde bir ağırlığı olacak, 10 sene sonra olay belki psa grubu için değişebilir ama şuanda tartışılmaz kia yada hundai grubu her konuda psa dan öndedir. Usa da bile kia ilk 3 e giren araçların başında gelir, sebebi belli sağlamlık teknoloji sorunsuzluk. Sizin aracınızda sorun olmayabilir ama psa grubunun ünü hiçbir zaman iyi olmamıştır, 2 araç yaptı die de hemen 10 yıldız alacak die bişey yok, dur bakalım daha yeni araçlar biraz zaman geçsin tekrar hatırlarız bugünleri.

Daha önce bindiğim araçları bende belirteyim ozman sizden çok daha tecrübeli olduğum kesin : reno12, reno toros,citroen berlingo,vw transporter,fiat doblo,honda civic,ford focus,terkrar doblo,hundai i20,bmw,118i,şimdide stonic,şirket araçlarından da sürekli elimin altında olan reno clio,yeni megane ve vw passat var. Aralardada çıtır niyetine yine şirket araçlarından audi a3 de gelip geçiyor. Şirket araçları haricindekileri uzun yıllaf kullandık tecrübe ettik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LeonEyes -- 1 Haziran 2020; 20:4:45 >

• quote:

varsin 1 lt fazla yaksin benim kafa. gdi enjektoru bile deli paradir. kavramada oyle yada boyle 2 tane balata var ve sorun cikarmasa bile bir gun balata isteyecek ve cok pahali seyler.
    ben marka adina guvenip 2 sefer dsg aldim. ikisinde de problem yasadik bi daha tovbeliyim :)
    golf 8k de kavrama yedi.degistirdiler 12 de bi daha yedi.oyle kullanip 25k de sattik. hanim yapamadi ben yaparim deyip passat aldim. 30k dayanabildim bir senede sattim alan hayrini gorsun.
    Hundai grubu araçlar aynı segmentlerine göre zaten 1-1.5 lt fazla yaktığı bilinen bişey tak lpg i devam t sorunsuz sıkıntısız yada az fazla yaksın dersin geçersin,kafan ağrımaz en azından. Bir laf vardır çok yakan araç az arızalanır derler hundai grubu tamda bu laf için araba üretimişe benziyor 😃
  • Backstreet kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler iyi dilekleriniz için
    pejo grubuna motoru sanzimani kotu diyen olmayabilir amaaa elektronik???
    su forumda bile girip marka alt forumlarina bakmak yeterli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 26_bbz_26 -- 1 Haziran 2020; 21:48:48 >
  • Yükseltilmiş Rio küçültülmüş Sportage sanki. Değişik birşey olmuş
  • Kia mı Peugeot mu zaten kardeşim zekaniza hakaret ediyorsunuz karsilastirilmi bende 2008 var Tekirdağ'da ikamet ederseniz beklerim stonic le ikisi bambaşka araçlar lütfen bilipte yazın
  • texjrwillerjr T kullanıcısına yanıt
    iyi dilekleriniz için teşekkürler, araba işinde 1 mm bile bir değeri olduğunu anlatma gereği duymuyorum, keza aracı gören herkes yerden yüksek olduğu konusunda hemfikir, 3-4cm daha yüksek olsa sandero gibi bir araç olur heralde ama okadar yüksek bir araç traktör misali istemem tabi. yerden yüksek yalanı die bir kanma durumu yok standart otomobilden yüksek olduğu ve memleketime gittiğimde normal bir araçta yaşayacağım altı sürtme olaylarını yaşamayacağım kesin zaten benim içinde önemli olan budur. Keza yerden nekadar yüksek sürüş kabiliyetinden de okadar kayıp demektir. özetle benim için çok çok yeterli bir yükseklik. zaten araç b-suv rionun az büyük hali,bir c-suvdan bahssetmiyoruz burda.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.