Şimdi Ara

KİA STONİC İnceleme (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
216
Cevap
10
Favori
62.269
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: LeonEyes

Ozaman benim araçta sıkıntı vardı ilk jenerasyon demekki sonrakilerde bahsettiğiniz gibi daha az yakıyor 6.8 gayet iyi bir veri. Araç daha ne yapabilir ki yakıt çok pahalı 😃

İlk nesil olduğundan fazla yakıyor olabilir, kullanmadığım için yorum yapamıyorum. Aracı almakla almamak arasındayım. 2021 model hibrit olarak geliyor fiyat 300 üstü ama hibrit olması aklımı çeliyor. 2020 modeli alırsam sırası kasım sonu geliyor hani kasım aralık beklemişken biraz daha bekleyip ve biraz daha verip hibrit olanı mı almak gerekir bilemiyorum. Tabi euro buralarda durmazsa fiyat daha da artacak.

https://tr.motor1.com/news/437642/2021-kia-stonic-guncelleme//

• Artık hayalet ekransız bir araç almak sıfır bana göre değil.gelecek hibrit araçtada hayalet vs olmayacaksa ben olsam hiçbirini almazdım en iyisi daha teknolojik araçlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Artık hayalet ekransız bir araç almak sıfır bana göre değil.gelecek hibrit araçtada hayalet vs olmayacaksa ben olsam hiçbirini almazdım en iyisi daha teknolojik araçlar.

Hayalet ekran nedir maalesef bilgi sahibi değilim. Hızı, kilometreyi gösteren gösterge ekranından bahsediyorsanız göbekteki kare kısım bilgisayar destekli çalışıyor.

Hayalet ekran dediğiniz kadranlarında bilgisayar destekli olarak çalışması ise daha önce öyle bir araç görmedim. Üst segment araçlarda olabilir.

KİA STONİC İnceleme

• Tamamen tercih meselesi ama ben teknolojiyi çok seven ve her cihazda iliğine kadar kullanan biri olarak mutlaka olsun isterdim sırf bu nedenlerden bmw yerine mercedes aldım sebebi 2018 yılında çıkan mercedeste tüm göstergeler vs hayalet olduğu halde 2020 yılında kasa değiştiren bmw analog ekran kullanıyordu.tercihimi bu yönde yaptım ama bmw nin konfor ve kalitesi daha iyiymiş mercedesten onuda tecrübe ettim mağlesf

• quote:

Tamamen tercih meselesi ama ben teknolojiyi çok seven ve her cihazda iliğine kadar kullanan biri olarak mutlaka olsun isterdim sırf bu nedenlerden bmw yerine mercedes aldım sebebi 2018 yılında çıkan mercedeste tüm göstergeler vs hayalet olduğu halde 2020 yılında kasa değiştiren bmw analog ekran kullanıyordu.tercihimi bu yönde yaptım ama bmw nin konfor ve kalitesi daha iyiymiş mercedesten onuda tecrübe ettim mağlesf

Hayalet gösterge güzel evet. Benim için araçta gösterge pek önemli bir konu değil, teknoloji benim içinde önemli ama araçlara işimi görsün şeklinde bakıyorum. İmkan olsa hiç araç kullanmam, sıkışık trafik ve 5 km yolu 1 saatte gidememek çok canımı sıkıyor.

• KİA STONİC İnceleme

Bende yeni aldım Kia Stonic'i. Daha 2 hafta oldu. 1.0 motor Elegance Design Pack paketi.

Daha 400 km'deyim, ortalama yakıt tüketimim 7.6 civarı. Ama ben her gün Büyükçekmece Beylikdüzü arasındaki DeveBağırtan yokuşunu tırmanıyorum, adından bellidir nasıl bir yokuş olduğu :) O yüzden yakıt tüketimi daha düz yerlerde kullanan kişileri memnun eder diye düşünüyorum. Start/Stop'ta var o nedenle trafik yakıt tüketimini aşırı artırmaz sanki.

Böyle benzinli motorları görünce artık dizel devrinin bittiğini anlıyorum. Gerçekten güçlü motor, yokuşlarda vs hiç hissetmiyorsunuz motorun zayıflığını, arabayı iyi taşıyor. Otomatik şanzımanı da çok beğendim, vites geçişlerini anlamıyorum.

İç dizayn gayet güzel, benim arabanın içi turunculu, normalde hep siyah geliyordu ama benimki böyle geldi çok hoş duruyor.

Multimedyası gayet güzel, Apple CarPlay, Android Auto vs hepsi var. Kablosuz olarak hemen bağlanıyor, telefondaki bir çok uygulama ekranda çalışıyor.

Daha yeni makyajlandı dediler Stonic için, eskiden multimedya ekranın kenarlarında sanırım tuşlar vardı, şimdi daha modern duruyor, sadece alt kısımda tuşları var, kısaca multimedyayı da çok beğendim.

Bu arabada bence tek eksik anahtarsız giriş/çalıştırma, o da olsaydı 10 numara olacaktı. Eski arabam Suzuki Swift'ti, çok alışmıştım anahtarsız giriş/çalıştırmaya, gerçekten çok büyük rahatlık. Cebinde anahtar hiç çıkarmadan açıyorsun kapıları, içeri binip bi tuşa basıyorsun yine araba çalışıyor. Kısaca keşke olsaydı, Avrupa modellerinde var ama Türkiye için bu özelliği çıkarmışlar, ileride gelebilir bence.

Onun dışında kullanım kılavuzunda veya özelliklerde görmediğim Drive Mode yani Sürüş Modu düğmesi var. Eco,Normal ve Sport modları arasında geçiş yapabiliyorsunuz. Ama bu başta hep Eco modda çalışıyor. Standart olarak hep Normal modda çalışmasını sağlayacak yeri bulamadım, ayarlarda falan yok. Her çalıştırdığımda Normal moda almak zorunda kalıyorum.

1000 km kontrolünde bunu servise sorup öğreneceğim.

Almayı düşünen arkadaşlar için biraz anlatayım dedim aracı kendi gözümden. İlk defa Kia kullanıyorum ama şu ana kadar gayet memnunumKİA STONİC İnceleme 

• quote:

Orijinalden alıntı: aunsalg82

Bende yeni aldım Kia Stonic'i. Daha 2 hafta oldu. 1.0 motor Elegance Design Pack paketi.

Daha 400 km'deyim, ortalama yakıt tüketimim 7.6 civarı. Ama ben her gün Büyükçekmece Beylikdüzü arasındaki DeveBağırtan yokuşunu tırmanıyorum, adından bellidir nasıl bir yokuş olduğu :) O yüzden yakıt tüketimi daha düz yerlerde kullanan kişileri memnun eder diye düşünüyorum. Start/Stop'ta var o nedenle trafik yakıt tüketimini aşırı artırmaz sanki.

Böyle benzinli motorları görünce artık dizel devrinin bittiğini anlıyorum. Gerçekten güçlü motor, yokuşlarda vs hiç hissetmiyorsunuz motorun zayıflığını, arabayı iyi taşıyor. Otomatik şanzımanı da çok beğendim, vites geçişlerini anlamıyorum.

İç dizayn gayet güzel, benim arabanın içi turunculu, normalde hep siyah geliyordu ama benimki böyle geldi çok hoş duruyor.

Multimedyası gayet güzel, Apple CarPlay, Android Auto vs hepsi var. Kablosuz olarak hemen bağlanıyor, telefondaki bir çok uygulama ekranda çalışıyor.

Daha yeni makyajlandı dediler Stonic için, eskiden multimedya ekranın kenarlarında sanırım tuşlar vardı, şimdi daha modern duruyor, sadece alt kısımda tuşları var, kısaca multimedyayı da çok beğendim.

Bu arabada bence tek eksik anahtarsız giriş/çalıştırma, o da olsaydı 10 numara olacaktı. Eski arabam Suzuki Swift'ti, çok alışmıştım anahtarsız giriş/çalıştırmaya, gerçekten çok büyük rahatlık. Cebinde anahtar hiç çıkarmadan açıyorsun kapıları, içeri binip bi tuşa basıyorsun yine araba çalışıyor. Kısaca keşke olsaydı, Avrupa modellerinde var ama Türkiye için bu özelliği çıkarmışlar, ileride gelebilir bence.

Onun dışında kullanım kılavuzunda veya özelliklerde görmediğim Drive Mode yani Sürüş Modu düğmesi var. Eco,Normal ve Sport modları arasında geçiş yapabiliyorsunuz. Ama bu başta hep Eco modda çalışıyor. Standart olarak hep Normal modda çalışmasını sağlayacak yeri bulamadım, ayarlarda falan yok. Her çalıştırdığımda Normal moda almak zorunda kalıyorum.

1000 km kontrolünde bunu servise sorup öğreneceğim.

Almayı düşünen arkadaşlar için biraz anlatayım dedim aracı kendi gözümden. İlk defa Kia kullanıyorum ama şu ana kadar gayet memnunum 

@aunsalg82 Aracınız hayırlı olsun güle güle kullanın. Bilgi verdiğiniz için teşekkürler.

7.6'da biraz yüksek ama bahsettiğiniz mevki araçların zaten test alanı. KİA STONİC İnceleme Araba kullanmayı yeni öğrenenlerde bu yokuştan inip çıkmayı başardığında bu işi kaptık diyormuş. KİA STONİC İnceleme O yokuştan nasıl inilir nasıl çıkılır, nasıl araç kullanılır videoları çekilmiş. KİA STONİC İnceleme  Yakıt tüketimine nasıl etki ediyor bilmiyorum. Benim zorla bulup test ettiğim araçta yakıt tüketimi ne kadar zorlasam da 7.2'yi geçemedi sıkışık trafikte ortalama 6.8 tüketim oldu.

Mesajlarınızdaki bir kısımda dikkatimi çekti. Benim test ettiğim araç 2020 aracı olmasına rağmen multimedya ekranının yanında tuşlar vardı sizdeki araçta ise multimedya ekranının yanında tuş yok yazmışsınız. Müsait olduğunuzda multimedya ekranı görülecek şekilde aracın ön konsolunu (kokpiti) fotoğraflayıp paylaşırsanız çok memnun olurum.

Aracınız şık duruyor gerçekten, fiyatına göre güzel bir araç almışsınız tekrar hayırlı olsun.

• KİA STONİC İnceleme

Hemen koyayım, araç almak isterken bende çok araştırmıştım. Birilerine yararlı olur. Dediğim gibi multimedya gayet hoş duruyor ve önceki ekrandan bence çok daha modern görünüyor.

• T-Roc tutulmadığı yerde Kore malı filizlenmez.

• aunsalg82 A kullanıcısına yanıt
    Aracınız hayırlı olsun yakıt olayını son modellerde çözmüşler anlaşılan benim araçta yakıt bir litre daha fazlaydı ve sürüş modu yoktu,ayrıca carplay kablolu bağlanıyordu. Dediğiniz gibi anahtarsız çalıştırma olsaydı iyi olurdu aynaları hala manuel mi katlanmıyor ayrıca motorun bazı kararsızlıkları vardı bunlar çözülmüşmü? Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: aunsalg82

Hemen koyayım, araç almak isterken bende çok araştırmıştım. Birilerine yararlı olur. Dediğim gibi multimedya gayet hoş duruyor ve önceki ekrandan bence çok daha modern görünüyor.

Detaylı bilgilendirme için teşekkürler. Ön konsol gerçekten çok şık görünüyor.

• quote:

Aracınız hayırlı olsun yakıt olayını son modellerde çözmüşler anlaşılan benim araçta yakıt bir litre daha fazlaydı ve sürüş modu yoktu,ayrıca carplay kablolu bağlanıyordu. Dediğiniz gibi anahtarsız çalıştırma olsaydı iyi olurdu aynaları hala manuel mi katlanmıyor ayrıca motorun bazı kararsızlıkları vardı bunlar çözülmüşmü? Teşekkürler

Evet yeni makyajlı versiyonda bunların hepsi düzelmiş.

Katlanır aynalar evet içeride tuşu var ona basıp kapatıyorsunuz, araç kitlenince otomatik kitlenmiyor ne yazıkki.

Motor ve şanzımanı ben özellikle beğendim. Hiç bir terslik hissetmedim. Vites geçişlerini imkansız anlayamıyorum :) Tabii normal bir kullanıcıyım ama araç burda zorlandı vs dediğim bir yer olmadı.

Yarış için kullanmıyoruz sonuçta, şehiriçi işimizi görüyoruz ama gayet güzel motor. Dediğim gibi beğendim.

• aunsalg82 A kullanıcısına yanıt

düzetlmeler yapıldığı için sevindim, benim aracımda 2018 model, en çok sıkıntı çektiğim konu aynaların manuel katlanması, anahtasız çalıştırma, kablolu carplay ve motorun kararsız kaldığı zamanlardır. motorun güzelliğinden konuda bahsetmiştim zaten bende çok beğenmiştim, benim araçta tıslama sesi vardı sizdede var mı peki?

son olarak aracın motorunun kararsızlıkları hafif rampalarda yada tam rampalarda ışıklarda yada dur kalklarda geri kaçırma yapması gibi durumlar vardı.böyle bir durumla karşılaşmadı iseniz gayet güzel :)

• Herkese merhaba
    Halihazırda 2013 model dizel manuel Auris kullanıcısıyım. Sıfır otomatik Stonic için geçenlerde bayileri gezdim ve aracı beğendim ama test sürüşü şansım olmadı. Alabileceğim 214 bine(konu başındaki rakamları gördükçe insan çok üzülüyor)Cool paket 1.4 100 beygir 6 ileri otomatik. 2 sorum olacak :
    1- Bu motor ve şanzıman kombinasyonu performans olarak beni üzer mi acaba sonuçta dizel bir araç kullanıcısıyım. Eğer bu motor i20 de kullanılan 4 ileri otomatikle kombinlenmis olan motorsa performans olarak çok iyi şeyler duymamıştım.
    2- Auris ten çok memnunun aslında ama otomatik bir araca ihtiyacım var. Auris ten bu araca geçmek mantıklı olur mu?
    Şimdiden çok teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar hocam,

20 güne yakın oldu 1.4 100 beygir ov stonic alalı. 2000 km yol yaptım, sorularınızla ilgili olarak görüşlerimi yazmaya çalışayım.

• Motor uzun zamandır Kore araçlarında olan motorların güncellenmiş versiyonu, en sorunsuz atmosferik motorlardan biri. Çalışması oldukça sessiz.
    • Ben 1.2 110 Beygir tsi motor dışında turbo araç kullanmadım. Onunla kıyasladığımda hızlanması daha zayıf ancak sollama yapmak istediğinizde güven veriyor diyebilirim. Endişe etmiyorsunuz hızlanma konusunda.
    • 1700 rakımlı yere tırmanırken 100 km hızlarda zorlanmadan çıkabildim, daha hızlı gitmek istesem o hızlara da çıkardım.
    • Yakıtı uzun yolda 6,5 lt (Ortalama hız 100 üstündeydi) şehir içinde 9 lt civarlarında. Ancak bu değerlerin biraz daha düşmesini bekliyorum, sıfır araç sonuçta.
    • LPG taktırmak isterseniz iyi bir ustaya önünüze gelen bir kiti taktırabilirsiniz, LPG ile oldukça uyumlu. Ben yıllık en fazla 10.000 km yaptığım için taktırmayı düşünmüyorum.

Motor ile ilgili düşüncelerim böyledir. Başka sormak istediğiniz bir şey varsa dilim döndüğünce cevap verebilirim.

• oa.banner kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun. Güle güle kullanin
    Hangi versiyonu ne kadara aldınız hocam?
    Yol tutuşu ses yalıtım VS ozellikleir nasıl?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkür ederim, çok sağ olun. Cool paket aldım, biraz aceleye geldi, uzun zamandır sıfır araç bakıyordum ancak malum yoktu bayilerde. Bir tane cool paket boşa düşmüş 214.900 TL'ye aldım, eski aracımı da takasta değerlendirdim. Opsiyon kaktırmaya çalışmadı bayi sağ olsunlar. Yol tutuşu eski aracımdan çok farklı değil. Eski aracım Peugeot 308 2014. Ancak çok fazla hız yapan bir insan da değilim güvenli sürüşe önem veririm. O yüzden sınırları zorlamadım hiç. Yalıtım oldukça iyi, rüzgar sesini çok fazla içeri almıyor, yalnızca yola göre lastik sesi geliyor. Apple Car Play çok stabil ve kullanışlı. Başka markaların neredeyse en dolularında android auto ve car play olmasına rağmen bunun tüm versiyonlarında var. İç malzeme kalitesi B-Suv araçlar gibi ne fazla ne eksik ama şık duruyor bence, zevk meselesi tabii... Benim için cool paket bile çok yeterli benim için ama ekstradan otomatik katlanır yan aynalar, elektronik el freni bir de cam tavan olsun isterdim. Belki bir de 17 inç jant. Gerçi bunlar da olsa benim bütçemi aşardı vs. vs. :) Şimdilik böyle hocam yine bilgi almak istediğiniz bir durum olursa yazabilirsiniz.

• oa.banner kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkür ederim. Memnun kalmanıza çok sevindim. Tekrar hayırlı olsun. O saydığınız özellikler hangi paketinde var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elegance Konfor ve Elegance Design diye iki farklı paketi var. Cam tavan hariç onlarda var diye biliyorum. Ancak fiyatları 15-20.000 TL civarı fazla.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.