Şimdi Ara

KİA STONİC İnceleme (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (2 Mobil) - 4 Masaüstü2 Mobil
5 sn
216
Cevap
10
Favori
62.309
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bagajında fotoğrafını ekleyebilir misiniz lütfen ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: LeonEyes

Teşekkürler, yeni bir araç olduğu için uyumu net değil aöa taktırmış biri sarı sitede satıyordu bir ara durumu nedir bilmiyorum açıkcası ben hiç yaptırmayı düşünmedim, son 3 aracımın 3 üde benzinliydi bi şekilde bindim. Bagajda yeedek lastik olmadığı için simit olarak gyet iyi olacaktır bu arada.
    Hocam bende de Dacia Duster Turbo benzinli 1.0 TCe var, 0 km aldım. İlk 1000 km de araç 7.5 Litre civarında yakıyordu, şehir içi orta yoğunlukta trafik (İzmir), 2000 km ye geldiğinde, 6.9 lara geriledi, şu Pandemi dolayısı ile trafik yoğunluğu azalınca şu an 6.2 lere düştü. ! ay kadar önce otoban da toplam 40 km de deneme için ölçüm yaptım, 100-120 km hızda ortalama 4.9 yaktı. Bence gayet makul ben çok memnunum. Kısa mesafe sürüş ve tahminen nispeten soğuk hava nedeni ile sizin ki şu an söylediğiniz değerlerde yakıyordur, bir süre sonra daha makul seviyelere geleceğini düşünüyorum.

• Bende 118i sarip kia xceed almayi planliyorum, kianin yalitimi nasil acaba, asyalilar yalitim isini pek beceremiyor,
  • LeonEyes L kullanıcısına yanıt
    Hocam araç Bursa’da mi ? Bi 10 gün önce Özlüce Migros’ta otoparkında gördüm aynı aracı , içine falan baktım epey güzel gözüktü dikkatimi çekti . Allah güle güle kullanmayı nasip etsin .
  • quote:

Orijinalden alıntı: ultramarine caeruleum

Bagajında fotoğrafını ekleyebilir misiniz lütfen ?
    en kısa zamanda müsaitlik durumuna göre çekip eklerim hocam. şuan hava yağışlı istanbulda :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: tefennili

Hocam bende de Dacia Duster Turbo benzinli 1.0 TCe var, 0 km aldım. İlk 1000 km de araç 7.5 Litre civarında yakıyordu, şehir içi orta yoğunlukta trafik (İzmir), 2000 km ye geldiğinde, 6.9 lara geriledi, şu Pandemi dolayısı ile trafik yoğunluğu azalınca şu an 6.2 lere düştü. ! ay kadar önce otoban da toplam 40 km de deneme için ölçüm yaptım, 100-120 km hızda ortalama 4.9 yaktı. Bence gayet makul ben çok memnunum. Kısa mesafe sürüş ve tahminen nispeten soğuk hava nedeni ile sizin ki şu an söylediğiniz değerlerde yakıyordur, bir süre sonra daha makul seviyelere geleceğini düşünüyorum.

Alıntıları Göster
    dediğiniz gibi bende hep kısa mesafe ve ara sokaklardan gittiğim için fazla yakıyor gibi az önce biraz uzak mesafe yaptım, değerler baya bir düştü 7,4 gibi bişeyler gösteriyor, durkalk çok olmasa 7 litrelerde gezer die düşünüyorum. satmazsak havalar birazdaha ısınsın göreceğiz bakalım :)

• quote:

Orijinalden alıntı: karti

Bende 118i sarip kia xceed almayi planliyorum, kianin yalitimi nasil acaba, asyalilar yalitim isini pek beceremiyor,
    xceed kesinlikle üzmez, baya kaliteli araç showroom da bi içine girip bakma şansım oldu, muhtemelen yalıtımda iyidir, stonik için net bişey diyemem 2 yerden trim sesi var birde sürekli motor ıslık sesi geliyor, normal müzikte duyulmuyor ama uzun yolda çok deneme fırsatım olmadı, tabi araç b suv olduğu için bir otomobil yalıtımı beklemek yanlış olur, xceedten beklentiniz ama yüksek olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sungur16

Hocam araç Bursa’da mi ? Bi 10 gün önce Özlüce Migros’ta otoparkında gördüm aynı aracı , içine falan baktım epey güzel gözüktü dikkatimi çekti . Allah güle güle kullanmayı nasip etsin .
    stonic i soruyorsanız hayır araç istanbulda, sattığım bmw yi soruyorsanız onuda istanbul a sattım ama şimdi nerdedir bilmiyorum, az önce aracın hız sabitleyicisi yanında hiz limitörü olduğunuda tecrübe ettim bu arada :)
  • quote:

stonic i soruyorsanız hayır araç istanbulda, sattığım bmw yi soruyorsanız onuda istanbul a sattım ama şimdi nerdedir bilmiyorum, az önce aracın hız sabitleyicisi yanında hiz limitörü olduğunuda tecrübe ettim bu arada :)

Alıntıları Göster
    Hız sabitleyici varsa, hız limitörü zaten vardır Hocam. Olmayan araç duymadım.
  • tefennili kullanıcısına yanıt
    sanmıyorum, bmw de hız limitörü vardı hız sabitleyici yoktu, evde 2.araç babamın doblo var hız sabitleyici var ama limitör yok.
  • ultramarine caeruleum kullanıcısına yanıt
    az önce ekledim bagaj fotosunu hocam.
  • quote:

sanmıyorum, bmw de hız limitörü vardı hız sabitleyici yoktu, evde 2.araç babamın doblo var hız sabitleyici var ama limitör yok.
    Valla ilginç. ilk defa sizden duydum.
  • Kıa nın 2. eli zayıf olsada, sonuçta binmek için alıyorsunuz.

Bu donanımlarda bu fiyata araç bulunmadığından bence doğru tercih.

2016 yılında cerato ya niyetlenmiştik, fakat olmadı.

Allah Kaza bela vermesin
    ilginç araçlara denk geldiğimiz için sanırım :)
  • endüstri_şef E kullanıcısına yanıt
    aynen öyle yapmıştım aslında düşünce oydu 3 sene kadar binerim die almıştım ama farklı durumlar olduğu için yakın zamanda satabilirim aracı, daha önce de i20 almıştım daha kimse doru düzgün bilmezken, hatta biraz yaygınlaşınca bir benzin istasyonuna yakıt almak için girdiğimde pompacı arkadaş durduk yere benzinlimi dizel mi die sordu benzinli dedim, tutmuyor bu kasalar benzinliler fln dedi, olsun dedim ben kullanıyorum demiştim, sonra patladı gitti i20 ler :) iyi dilekleriniz için teşekküler.
  • quote:

ilginç araçlara denk geldiğimiz için sanırım :)
    Yani Dacia da, Clio3 ve Clio 4 lerde bile varken, BMW de olmaması gerçekten ilginç ne diyeyim???
    bmw de ilk aldığımda banada çok ilginç gelmişti, premium arabada hız sabitleyici yok ayıptır opsiyonel veriliyor die ama daha ilgincinide söylim, bmw de yan yolcu airbag ikaz uyarısıda yoktu oda opsiyonel alınıyormuş :D
  • up
  • ulan keske lansmanda iken chr yi alsaydim 120 ye cam tavan bekledik alamadik. stonic ve kona hic guven vermiyor. ford ecosportun tipi icime sinse onu alacagim ama onda da bir olmamislik hissi var. seat dsg den vazgecse hemen ateca alirdim. stonic in tipi guzel bu arada
  • mario gomeeeeeez kullanıcısına yanıt
    açıkcası stonic ve kona alabileceğin en sağlam araçlardandır, onun haricinde yol tutuş vs test sürüşlerine bakıp alınabilir, tabi ben de olsam öncelikle crv alırdım daha tok hissi var bütçeyle alakalı olarak alamadık ama sıfır araç alacaksanız dgs yi düşünmeninde bir anlamı yok 10 seneden aşşa binmem derseniz o başka. bildiğim kadarı ile 7 seeneye kadar bakımları yetkili serviste yaptırırsanız arıza durumunda değiştiriyorlar ayrıca son model araçlarda da dsg sorununu çözdüler die okumuştum birkaç yerde.araştırmakta fayda var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LeonEyes -- 1 Haziran 2020; 15:15:7 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.