Şimdi Ara

Kia Cerato için Toplu Alım (40. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.271
Cevap
40
Favori
81.036
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
29 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gokhann_75

Aslan besliyorsan yemini düşünmeyeceksin !

Hocam o kadar abartmayın o söz m3 - m5 için söylenir, Cerato için değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yahu arkadaş yukarıda yazdım 20 senelik şoförüm envai çeşit aracım oldu . Şu an bir tane 1.6 Bravom var 1.3 Linea var (bunu da almayın Bravo kadar yakıp , gitmiyor . neyse ayrıca yazarım ). Bir tane de kiralık Cerato. Durduk yere ne garezim var da almayın diyim Cerato için. 4 kişinin ortak görüşü bu. Takdir sizlerin bu konuya son mesajım .

• quote:

Orijinalden alıntı: kkvan

Yahu arkadaş yukarıda yazdım 20 senelik şoförüm envai çeşit aracım oldu . Şu an bir tane 1.6 Bravom var 1.3 Linea var (bunu da almayın Bravo kadar yakıp , gitmiyor . neyse ayrıca yazarım ). Bir tane de kiralık Cerato. Durduk yere ne garezim var da almayın diyim Cerato için. 4 kişinin ortak görüşü bu. Takdir sizlerin bu konuya son mesajım .

Kusura bakmayın ama 100/120 km hızla gidip de uzun yolda 6.6 (hatta 7 dediniz) yakmıyor Cerato.

Ayrıca kimsenin, özellikle de şirket araçlarının 100le falan da gittiğine inanmıyorum.

Ki Ceratoyla 100le gidebilmek yetenek ister, anında 140/150yi görüyor araba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Carsever -- 24 Kasım 2016; 11:00:13 >
  • 23. Yıllık şoförüm. Hyundai ve Kia grubu emsallerine göre 1 litre fazla yakıyor olabilir. Ama konfor ve donanım diğerlerinde yok. 1 litre fazla yaksın sorun değil.

• gokhann_75 G kullanıcısına yanıt
    Aslan??? Kedidir kedi
  • Neyse, zaten aracı alanlar yakında burada paylaşım yaparlar biz de bilgi alırız.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • x_ir kullanıcısına yanıt
    Aslan zaten kedi familyasından...

• Kimse hiçbir arabayı gözü kapalı almıyordur..artık eskisi gibide degil sistem..gidiyorsunuz bayiye alıyorsunuz altınıza arabayı istediginiz gibi test ediyorsunuz karar veriyorsunuz..birde eşdeger arabaları test edin mümkünse..sonra f/p vs.kriterlere göre kararınızı verin..bilmem kaç yıllık şoförlerin söylediklerine göre araç almayınız..bu arada profosyonel test video larıda var nette..kimse araştırmadan araba almasın..

• Al 20 sene bin mükemmel bir otomobil üretmiş kia

• Ben kırmızı rengini alacam,farklı olsun biraz

• quote:

Orijinalden alıntı: kkvan

Yahu arkadaş yukarıda yazdım 20 senelik şoförüm envai çeşit aracım oldu . Şu an bir tane 1.6 Bravom var 1.3 Linea var (bunu da almayın Bravo kadar yakıp , gitmiyor . neyse ayrıca yazarım ). Bir tane de kiralık Cerato. Durduk yere ne garezim var da almayın diyim Cerato için. 4 kişinin ortak görüşü bu. Takdir sizlerin bu konuya son mesajım .

Merhaba,

Ben yazmamıştım, ama yazayım. 24 yıldır ehliyetim var, envai çeşit aracım oldu. Şu an bir tane BMW X1'm var, Audi A3'üm (eşim kullanıyor) var. Şirketimde peugeot 5008, nissan qashqai, peugeot partner ve kiralık olarak da Cerato ve Clio station var. Durduk yere insanlara neden Cerato aldırmaya çalışayım.

Benim bu araba ile tecrübelerim bu arabanın normal şahsi kullanımda 7 lt/100 km gibi değerlere ulaşmayacağı.

Pazarlamacıların nasıl otomobil kullandığını hepimiz biliyoruz.
    Biz burada normal bir insanın kullanmasından bahsediyoruz.
    Benim şirketimdeki Clio bir pazarlamacıda iken 4,7 lt/100km ortalama ile geziyordu, başka bir pazarlamacıya geçti araç. Şu anda 5,5 lt/100 km ortalama ile geziyor. %15-20 civarında tüketimi arttı.

Şahsi otomobil olarak kullanıldığında, ki burada alım yapacak insanların hepsi şahsi olarak kullanmak için alıyor, Cerato'ya 6,6-7 lt/100 km yaktırmak özel arzu ve beceri gerektirir.

Pazarlamacıları konu dışı tutuyorum. Çünkü onların boşluk gördüğü anda gaza bastıklarını, yeşil yandığı anda kopmaya çalıştıklarını, kırmızı yanmasına rağmen ışığa kadar hızlanıp frenlediklerini, her boşluğa girmeye çalışıp, şerit değiştirip hızlanmaya çalıştıklarını bilmiyor olamazsınız. Şahıs otomobilleri böyle kullanılmıyor.

Selamlar ve iyi forumlar

• Peki ne alalım?

• yukarda arkadaşlar yazmışlar yakıt çok yakıyor diye ama bence bu kullanışla alakalı.geçen hafta cuma akşamı kiraladım pazar akşamı teslim ettim.istanbul çıkış manisa salihli turgutlu etrafındaydım turgutluda şehir içinde baya dolaşıldı ertesi gün tekrar istanbul dönüş.1.335 km net yol yaptım 365.-tl lik yakıt aldım kuruş hesabında 27 kuruş olarak hesapladım.yol bilgisayarındada 6,7 ortalama ile teslim ettim aracı.gelelim kullanışa.uzun yolda yolun müsait olduğu her yerde araç 160 180 200 km lerde yol aldım.yolun en müsait olduğu yerde 211 km lik hız değerine ulaştım.kesinlikle az yaksın diye dikkat etmedim klima full açıktı 4 yolcu ve bagaj vardı araçta.bence yüksek süratlerde kullanılışına göre tüketimi gayet makul.veya ben benzinliden dizele geçince bana makul geldi.araç düz yol arabası onu bir kere belirteyim konforlu hissettiriyor virajlarda fazla yatıyor kasa,virajlara girerken hafif kaldığını söyleyebilirim.direksiyon hafif üst hızlardada sertleşmiyor.yol sesi biraz fazla alıyor.120 ye kadar kabul edilebilir fakat 120 den sonra baya ses var kabinde.şanzumanı hyundai blue dada kullandım bundada.aynı şanzuman olmasına rağmen bu daha kararlı geldi.şanzuman d konumu eco modda biraz kararsızlık yaşıyor özellikle vites düşerken veya vites küçülteceği zamanlarda sport modda daha kararlı net düşüşleri var birazda sanırım bu daha fazla devir çevirdiğinden.eco modda ekonomi odaklı olduğundan çabuk vites büyültüyor hızlanıyım derseniz düşürmeye çalışırken bir kararsızlık yaşıyor sonra düşürüyor.sport modda dediğim gibi daha kararlı.yol tutuş ve netlik bakımından sattığım aracım focusla arasında kesinlikle arada dağlar kadar fark var focus sürüş olarak çok daha üstün ve güvenli hissettiriyor.kia daha yumuşak bir araç.lastik ve jant ölçüleride bence kasasına göre ufak kalıyor biraz daha geniş tabanlı büyük jant çaplı lastikle yol tutuşu oturuşu artar kanısındayım.genel olarak alınırmı alınabilir fakat piyasa değeri 65 benim gözümde.daha fazla ederi yok.şuanki piyasada malum rakamları biz belirlemesekte her malın bir ederi var.benim fikrim zaten bu araç 60 65 lere büyük rent a carlara veriliyordur.alacak arkadaşlara yardımcı olmaya çalıştım.mutlaka gidip bir kaç gün kiralayın öyle alın.arabanın hissettirdikleri ve vereceğiniz karşılık önemli bence.

• sudkaldo ve tirelim üstadlar PM.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilhanwolf

sudkaldo ve tirelim üstadlar PM.

• İnşallah yarın veya ertesi gün grubumuz ilk teslimatları alacak....

• quote:

Orijinalden alıntı: tireliim

İnşallah yarın veya ertesi gün grubumuz ilk teslimatları alacak....

Araçları kaçar liradan aldınız.
    Bilgi verin biraz

• Fiyat konusu ne oldu arkadaşlar, ne kadarlık bir indirim söz konusu?
  • Yalan olur artık belki de, ÖTV zammı ceratoyu da vuruyor.
  • Kia hyundai nin çok yaktigini ben de duyuyorum cevremden. Kendim de bir ara benzinli otomatik rio bakiyordum.kianin sitesinde 8.5 lt sehir ici verisi gorunce direk vazgectim. Muadilleri sehiriçi 5 lt ye kadar düşmüşken...

• 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.