Şimdi Ara

Kenshi (2013)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
6
Favori
5.463
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
34 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Arkadaşlar Kenshi oyununun makine tercümesini beğenmediğim için epeydir uğraşıyordum. O çeviriyi yapan arkadaşa da teşekkür ediyorum yine o kadar uğraşmış

makine çeviri de olsa emek vermiş. Yeterli olduğunu düşünmediğim için kendim tutup Kenshi'yi çevirmeye başladım. Tabi Gui için onun dosyalarını kullandığımı belirtiyim

türkçe harfleri oyunda yansıtabilmek için onun dil dosyalarını kullandım sonuçta.

Oyunun Tercümesi 4 kısımdan oluşmaktadır.

1- Ana Menü

2- Oyun İçi

3- Word Swaps (sabit hep kullanılan kelimeler ve terimler)

4- Diyaloglar -1500 tane dosya

Ana menü ve Oyun içi öğelerin hepsini çevirdim. Wordswap'lar da yarısı bitti sayılır.

Çeviriyi hala sürdürmekle beraber diyaloglara kadar getireceğim anlaşılan.

Bu haliyle en azından oynamak isteyenlere kolaylık sağlayacaktır. Yarım iş yapmak adetim değildir fakat daha fazla bekletmiyim kimseyi.

Wordswap'lar için bir tarih veremiyorum, diyaloglara başlamayı zaten şu an için hiç düşünmüyorum. (Bir ara ilk 70 tanesini yapmıştım, import export esnasında uçtu ve ben de soğudum)

Kenshi (2013)
    Kenshi (2013)
    Kenshi (2013)
    Kenshi (2013)
    Kenshi (2013)
    Kenshi (2013)
    Kenshi (2013)

Yapmanız gereken şey oyun dizini içinde "locale" klasörüne çıkarın ve oyuna başlamadan önce altta sağda dili TR seçin.

PASSWORD: Rindaman

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rindaman -- 28 Ağustos 2021; 15:24:47 >

• 1.0.55 çıktı, gui'ye biraz eklenmiş yazılar var, bugün jahrein oynarken gördüm, güncellemek lazım, wordswapları bitirmek lazım.

Mevcut dosya da 800 kere indirilmiş, hani like beklemiyorum ama insan bi görüş yazar anasını satayım.

"GUI'ye eklenmiş ayar yazıları gömülü müdür nedir, bulamadım."

• Elinize emeğinize sağlık, diğer konuda yamayı 2 yıl beklemiştim sonra iptal olmuştu, bir gün başlarım belki tekrardan.

• Quantum Core kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim. Ben de o arkadaşı beklemeseydim şimdiye diyalogları da %33 bitirmiştim muhtemelen.

• Rindaman kullanıcısına yanıt

Eline, emeğine sağlık. Teşekkürler. Umarım çeviriyi tamamlarsın başkan. Çeviri tamamlandıktan sonra oyunu başlıcam sanırım Kenshi (2013) Daha önce hiç oynamadım güzel ve tamamlanmış bir çeviriyle saatlerimi gömerim Kenshi (2013) İyi çalışmalar.

Takipteyim...

• NeverTime N kullanıcısına yanıt

Bu haliyle de diyaloglar olmadan epey iş görür, teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rindaman -- 25 Ağustos 2021; 23:41:19 >
  • Rindaman kullanıcısına yanıt

İş görür o yönden sıkıntı yok. :) Oyuna kurup bir denedim. Sıkıntısız çalıştı eline sağlık tekrardan. Benim şuan elimdeki mevcut pc kötü :( Yenisini alana kadar da yamayın daha güncel hali gelir diye düşünüyorum. O yüzden şimdilik köşede kalsın :) Tekrardan kolay gelsin. İyi çalışmalar..

• elinize sağlık sonunda oyunu oynayabileceğim

• Elinize sağlık.

• Teşekkürler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sağolun arkadaşlar.

• Elinize emeginize saglik.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oyunu bilmiyorum ama elinize sağlık deneyeceğim :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elinize sağlık

• eline sağlık. devamını dört gözle bekliyorum

• Elinize sağlık hangi sürüm üzerinden çalıştınız acaba?

• CoronaHere kullanıcısına yanıt

1.0.51

• çok teşekkürler senin heykelini diksek bazı organlarına beton yetmez

• elites E kullanıcısına yanıt
    Kenshi (2013)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rindaman -- 10 Ekim 2021; 3:0:48 >
  • makine çeviri konusunda da yazdığım gibi tek bunun için dh üye oldum. bugün kenshi aklıma geldi. yayınlamışsınız çoktan. ellerinize sağlık teşekkür ediyoruz

• konuya tekrar gelmek istemezdim ama bugün oynamak nasip oldu tekrardan, oyunu hiç bilmiyorum. öğrenmesi de kolay değil. birileriyle konuşuyorum ya saldırıyor, ya kavga istiyor şehirlerin çıkışında. bir şeyler oluyor ama anlamıyorum. bu diyaloglar çevrilmedikçe bu oyunda kim ne istiyor, ne anlatıyor anlayamayız

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.