Şimdi Ara

Kendi Windows 10 2004 Enterprise Sürümümü Hazırladım(MSMG, Ntlite) Defender, Edge ve Metro YOK!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
12
Favori
4.518
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 1607 LTSB ile başlayan yolculuğum WSL ihtiyacı ile 1809 LTSC ile devam etti. İki işletim sistemini de MSMG toolkit ve Ntlite Free ile modifiye ederek stabil, kaynak tüketimi düşük işletim sistemleri elde ettim. WSL2'yi sadece Windows 10 2004 desteklediği için kendi 2004 Enterprise(Microsoft resmi sitesinden indirdim) sürümümü hazırladım. Edge, Defender ve Metro uygulamaların neredeyse tamamını sildim. Windows'un kullanıcıyı izleyen uygulamalarını ve servislerini de sildim. Güncellemeleri entegre ettim ve sanat gibi bir işletim sistemi elde ettim. Yaptığım işlemlerin tamamını txt dosyasında bulabilirsiniz. 4 gündür uğraşıyorum ve sonunda tam istediğim işletim sistemini elde ettim. Sizi ekran görüntüleriyle baş başa bırakıyorum.

-not 1:Eskiden Windows Store olmadan appx uzantılı dosyalar powershell ile yüklenebiliyordu lakin artık appx lisansları ile windows store bağlanmış. appx uzantılı dosyaları yüklesem de çalıştıramadım. Bu yüzden güzelim v1.2 çöpe gitti. Ben admin hesabıyla kullanıyordum ve eski sürümlerde store admin hesabıyla çalışmıyordu lakin 2004'de çalıştı, sonuç olarak 2004 sürümünde Store'u kaldırmamak çok daha mantıklı.

-not 2:Ram kullanımına VMware'in oluşturduğu ekran kartı da dahil. Harici ekran kartı ile ram kullanımının 1gb'in altına düşüceğini düşünüyorum.

-not 3:Windows 10 Enterprise yüklenildiği andan itibaren 90 günlük lisans süresi veriyor. 3 ayda bir formatlayarak hem lisanslı yazılım kullanmış oluyoruz hem de para vermemiş oluyoruz.

-not 4:İşletim sisteminin dili ingilizcedir. İşletim sistemini kurduktan sonra ayarlardan Türkçe dil paketini seçerseniz indirip kuracaktır.

-not 5:Eklemeyi unutuyordum aynı zamanda işletim sistemi tamamen güncellenebilir.

Kendi Windows 10 2004 Enterprise Sürümümü Hazırladım(MSMG, Ntlite) Defender, Edge ve Metro YOK!Kendi Windows 10 2004 Enterprise Sürümümü Hazırladım(MSMG, Ntlite) Defender, Edge ve Metro YOK!Kendi Windows 10 2004 Enterprise Sürümümü Hazırladım(MSMG, Ntlite) Defender, Edge ve Metro YOK!Kendi Windows 10 2004 Enterprise Sürümümü Hazırladım(MSMG, Ntlite) Defender, Edge ve Metro YOK!Kendi Windows 10 2004 Enterprise Sürümümü Hazırladım(MSMG, Ntlite) Defender, Edge ve Metro YOK!

Bu listede yapılan işlemlerin tam listesi mevcut:
    not: V3.1 sürümünde iki eksik farkettim ve sıfırdan v3.2'yi hazırladım. V3.2'de Internet Explorer ve Payment app silinmedi.
    Kendi Windows 10 2004 Enterprise Sürümümü Hazırladım(MSMG, Ntlite) Defender, Edge ve Metro YOK!

Edit 2:İşletim sistemini kendi sistemime kurdum, RAM kullanımı 1.2GB.

Edit 4: V3.2 sürümünü Mega'ya upload ettim. Aşağıdaki linkten indirebilirsiniz;https://mega.nz/file/mMRCXSoT#56WW9h1JRegUXCIAjNcyk4rAkmGdRwGTNgONhifGQAU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mikhail -- 4 Temmuz 2020; 17:50:57 >

• Bi nevi jailbreak yapmışsın :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • tonodias kullanıcısına yanıt
    Jailbreak zamanlarında da ifile ile kullanmadığım uygulamaları kaldırıyordum hocam.
  • Güzel konu hocam teşekkürler.
  • celme42 kullanıcısına yanıt
    Rica ederim hocam. İstek olursa diye isoyu megaya upload ettim. Linki forumda paylaşmayı düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mikhail -- 2 Temmuz 2020; 14:13:45 >
  • Şu MSMG Toolkit ile edit yapınca Windows Update yapamıyorum ya, 0x800f0988 verip duruyor. Yok çok bir şeyde silmiyorum halbuki.

Link atarsanız sevinirim.
  • Methoxyphenyl kullanıcısına yanıt
    Linki konuya ekledim .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mikhail -- 2 Temmuz 2020; 15:20:46 >
  • mikhail kullanıcısına yanıt
    Elinize sağlık.

Edit: Arşivi çıkaramadım, hata verdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Methoxyphenyl -- 2 Temmuz 2020; 15:55:44 >
    Hocam megada mı hata aldınız yoksa 7zip dosyasında mı?
  • mikhail kullanıcısına yanıt
    İndirdim, rar dan çıkarırken arşiv bozuk dedi.
    Hocam az önce test ettim. Başarılı şekilde açıldı. 7zip programıyla dener misiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arşiv olarak açılamadı diyor.

Tekrar indirmeyi deneyeceğim zip olarak.

Edit: Arşiv hatalı uyarısı çıkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Methoxyphenyl -- 2 Temmuz 2020; 17:32:13 >
    Hocam upload da bir hata meydana geldi o zaman. Bu akşam tekrar upload ederim. Malesef upload hızım 2mbps olduğu için yarına anca hazır olur. Hazır olduğunda sizi etiketlerim.

• Çok şanslıyım ki karşıma böyle bir sunum çıktı. Böyle bir çalışmayı bizlerle paylaştığınız için teşekkür ediyorum hocam. Linki güncellemenizi bekliyor olacağım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • zwanzig kullanıcısına yanıt
    Rica ederim hocam, link yenilendiğinde etiketlerim.
  • Alternatif olarak Ninjutsu Os ve ReviOs önerebilirim ikisini de kullanıyorum şuana kadar problem yaşamadım.
  • Emeginiz için teşekkürler. Normalde denerdim de iş yoğunluğu fazla bu ara. Favorilere ekledim uygun bir zamanda denerim artık.

• Link Takip

• Yabancı bir yerden alınıp yapılmış gibi geldi bana
  • llllllllllllllllllllllll

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mikhail -- 31 Temmuz 2021; 21:4:5 >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.