Şimdi Ara

Kendi PC'mden CoD-2 ve F.E.A.R Manzaraları (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
149
Cevap
0
Favori
3.211
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Reklam yuzunden bosluk atıom

Kendi PC'mden CoD-2 ve F.E.A.R Manzaraları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ChivaS -- 9 Ekim 2005, 17:47:22 >

• quote:

Orjinalden alıntı: musAKka

quote:

Orjinalden alıntı: MaGeSuKo

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: ChivaS

quote:

Beyler bu Anti-alising in yaptığı iş tam olarak nedir grafiklerdeki hatları mı keskinleştiriyor? Bende geforce6600 GT 2gb ram ve AMD 3200+ işlemci var CoD2'de 28-30 civarı fps (res. 1024x768) aldım full grafiklerde ancak zaman zaman bir anlık kesintiler oluyo AA yı kapayıp denemedim henüz acaba Geforce6800GT 256mb ye upgrade çok fark yaratırmı (sadece bu oyun için sormuyorum genel anlamda aradaki farka değer mi sizce) ?

bence hiç bi fark yaratmaz zaten herkes söler gereksizdir 6800

bende 1280*1024 bütün oyunlar full detail af 8x (eşyönsüz süzme) aa kapalı tüm oyunları rahat oynuyorum ..sistemimde yukarda yazıo

Ama arkadaş 6800GT'den bahsediyor, düz 6800'den değil... İkisinin arasında oldukça fark var zaten...

Ama sana tavsiyem, bir upgrade yapacaksan, yine de 6800GT'den daha iyi bir karta geç (tabi bir yerde çok ucuza bulduysan kaçırma)

Ben x800xt yi öneririm sana... 2. ellerini ucuza bulabilirsin...

Musakka Kardeş söylediğin kart çok iyi bir kart biliyorum ancak ben bir Age of empires hastasıyım ve yeni AoE3 de ATI nin desteklemediği Shader Model 3.0 özelliği var ve ATI kartların en iyisinde bile hala Shader Model 2.0 var yani AoE yi shader 3 ile oynatamıyor o özellik kapanıyor bu yüzden seçimimi Nvidia dan yana yaptım. Kart değişme olayına gelince benim kartımı almayı düşünen bir arkadaş var bende hazır alıcı bulmuşken satayım diyorum ve 6800GT düşünüyodum üzerine yaklaşık 150 dolar koymak gerekecek ama değer mi bilemiyorum (Aslında gözüm Geforce7800GTX de ama çok pahalı ). Aoe 3 grafik olarak aşmış bir oyun ve benim 6600GT bile full detayda çok rahat oynatamıyor. Hemen hemen full detayda yaklaşık 20-30 arası değişen bir FPS alıyorum oyunun demosundan ve 6800GT ile bunun 45 civarına çıkacağını umuyorum. Söylediğim kart aynı zamanda 256 mb ve 256 bit olduğu için mantıken ciddi bir fark yaratması gerekir çünkü 6600GT 128 mb ve 128bit. Aranızda 6800GT sahibi olan veya deneyen varsa bilgilendirirse sevinirim.

Benim eski kartım 6800gt idi... Daha sonra x800xt-pe'ye geçtim ve inanılmaz performans artışı yaşadım...

Sana şunu söyleyeyim, o kart için 150 dolar fark bana nedense fazla geldi... x800xt-pe leri bile 350 dolara satıyorlar (hatta daha ucuza bile satıldı)

Benzer sistemlerde 3dMark03'den 6600gt ile 10.000 civarı puan alırken 6800gt ile 13.000 civarı alınıyor... x800xt-pe 14.000 alıyor... Aralarındaki yüzdelik farkı biraz buradan çıkartabilirsin...

Ama oyunlarda x800xt-pe, 6800GT'yi ezip geçiyor, emin ol..

tabiiki öyle abi zaten x800xt ler 6800ultrayla kıyaslanacak kartlar 6800gt leri ezerler

ama sm2.0 desteklediğinden pek sevemiyorum x800xt ve x850xt leri performansta çok iyi ati kartlar ama benim için performanstan ödün vererek grafik daha önde geliyor

• quote:

Orjinalden alıntı: tugay17

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Beyler bu Anti-alising in yaptığı iş tam olarak nedir grafiklerdeki hatları mı keskinleştiriyor? Bende geforce6600 GT 2gb ram ve AMD 3200+ işlemci var CoD2'de 28-30 civarı fps (res. 1024x768) aldım full grafiklerde ancak zaman zaman bir anlık kesintiler oluyo AA yı kapayıp denemedim henüz acaba Geforce6800GT 256mb ye upgrade çok fark yaratırmı (sadece bu oyun için sormuyorum genel anlamda aradaki farka değer mi sizce) ?

bence hiç bi fark yaratmaz zaten herkes söler gereksizdir 6800

bende 1280*1024 bütün oyunlar full detail af 8x (eşyönsüz süzme) aa kapalı tüm oyunları rahat oynuyorum ..sistemimde yukarda yazıo

Ama arkadaş 6800GT'den bahsediyor, düz 6800'den değil... İkisinin arasında oldukça fark var zaten...

Ama sana tavsiyem, bir upgrade yapacaksan, yine de 6800GT'den daha iyi bir karta geç (tabi bir yerde çok ucuza bulduysan kaçırma)

Ben x800xt yi öneririm sana... 2. ellerini ucuza bulabilirsin...

Musakka Kardeş söylediğin kart çok iyi bir kart biliyorum ancak ben bir Age of empires hastasıyım ve yeni AoE3 de ATI nin desteklemediği Shader Model 3.0 özelliği var ve ATI kartların en iyisinde bile hala Shader Model 2.0 var yani AoE yi shader 3 ile oynatamıyor o özellik kapanıyor bu yüzden seçimimi Nvidia dan yana yaptım. Kart değişme olayına gelince benim kartımı almayı düşünen bir arkadaş var bende hazır alıcı bulmuşken satayım diyorum ve 6800GT düşünüyodum üzerine yaklaşık 150 dolar koymak gerekecek ama değer mi bilemiyorum (Aslında gözüm Geforce7800GTX de ama çok pahalı ). Aoe 3 grafik olarak aşmış bir oyun ve benim 6600GT bile full detayda çok rahat oynatamıyor. Hemen hemen full detayda yaklaşık 20-30 arası değişen bir FPS alıyorum oyunun demosundan ve 6800GT ile bunun 45 civarına çıkacağını umuyorum. Söylediğim kart aynı zamanda 256 mb ve 256 bit olduğu için mantıken ciddi bir fark yaratması gerekir çünkü 6600GT 128 mb ve 128bit. Aranızda 6800GT sahibi olan veya deneyen varsa bilgilendirirse sevinirim.

Benim eski kartım 6800gt idi... Daha sonra x800xt-pe'ye geçtim ve inanılmaz performans artışı yaşadım...

Sana şunu söyleyeyim, o kart için 150 dolar fark bana nedense fazla geldi... x800xt-pe leri bile 350 dolara satıyorlar (hatta daha ucuza bile satıldı)

Benzer sistemlerde 3dMark03'den 6600gt ile 10.000 civarı puan alırken 6800gt ile 13.000 civarı alınıyor... x800xt-pe 14.000 alıyor... Aralarındaki yüzdelik farkı biraz buradan çıkartabilirsin...

Ama oyunlarda x800xt-pe, 6800GT'yi ezip geçiyor, emin ol..

tabiiki öyle abi zaten x800xt ler 6800ultrayla kıyaslanacak kartlar 6800gt leri ezerler

ama sm2.0 desteklediğinden pek sevemiyorum x800xt ve x850xt leri performansta çok iyi ati kartlar ama benim için performanstan ödün vererek grafik daha önde geliyor

Kendi fikrim... Şu an için x800xt gibi bir kart var iken 6800GT alınmaz... x800xt alınca, hem performans artışı inanılmaz oldu, hem de Underground 2 gibi bir çok oyunda grafiklerde gözle görülür güzelleşme oldu...

Kısaca 6600Gt'den sonra 6800Gt alınmaz, x800xt ya da 7200, 7600 serilerinden alınır...

• oha call of duty çok sıkı görünüyo yaf.Fear da iyiymiş ama bu oyunlar için baba kartlar lazm.bendeki 128 lik 9550 yalan olur demi...

aslında biraz o/c etsem değermi yaf.Yani 3-5 bişeler daha olurmu acep???
  • O/C ile yüksek performans artışı yaşayabilirsin...Tabi kartın o/c potansiyeline bağlı...
  • quote:

Orjinalden alıntı: arthurtheknight

oha call of duty çok sıkı görünüyo yaf.Fear da iyiymiş ama bu oyunlar için baba kartlar lazm.bendeki 128 lik 9550 yalan olur demi...

aslında biraz o/c etsem değermi yaf.Yani 3-5 bişeler daha olurmu acep???

bende de var bakacaz görecez bakalım, neler yapabiliyoruz.
  • iki demoyuda oynadım ikiside nefes kesiyor aynı tarihlerde Quake4 de çıkarsa ne olacak halimiz
    Fear sanki biraz daha kastı benim makineyi
  • quote:

Bu resmi, directX 9 'un nimetleri anlaşılsın diye koyuyorum...

ruhumu teslim ettiğim andır..çok yaşa 9.0c
  • göstermeyin leaann

vallaha para var yarın 7800 aldırtacaksınız bana (keşke b onla bitse)

9800pro@xt 1280*1024 bile açamıyorum

ss ler için teşekkürler en azından görmedik demeyiz
  • benim ssler e yorum yokmu
  • quote:

benim ssler e yorum yokmu

onlarda güzel
  • ya bu cod'da directx 7 olunca görüntüler daha net oluyor..anlıyamadım gitti...directx9 desteğini açınca buğulanma oluyor bazı görüntülerde..aynen konunun başında bi arkadaş yuvarlak içine almış..umarım sadece demo olduğu için kaynaklanan bi hatadır..yada düşğk seviye kartlarada oyunu sattırmanın yoludur...
    toplara 9c ile baktığınızda buğulu oluyor..yanınızdaki adamların görüntüsü bi garipleşiyor..umarım sadece bende olmuyordur....

herkes grafik demiş ama cod2 deki atmosferde harika arkadaşlar..hiç yanlız değilsiniz..sürekli bir çatışma var..ve bazen karşıdan makinalı ile atreş açıldığında önünüzdekiler patır kütür gidiyor..helal olsun yapanlara...
    quake 4 için ss koyan yok mu?
  • quake 4 çıkmadı ki ss koyalım

bu arada artık 1 GB Ram tarihe gömülmeye başlıyor yavaş yavaş

1 gb lık bi sistemde kasan oyundan sonra aynen 1gb daha ram ilave ettik hiç kasılma olmadı.yeni nesil oyunlar ram den yiyor artık
  • Xbox360 a göre oldukça kötü duruyor görüntüler....
  • quote:

Orjinalden alıntı: korayg

Xbox360 a göre oldukça kötü duruyor görüntüler....

bırakta istersen ilk bir kaç ay xbox önde olsun nasıl olsa pc yine süründürecek onu yakında
  • 1.5, 2 seneden önce geçemez...

tabii bu arada sen kaç konsol parası harcarsın oda ayrı konu
    Mesela şu görüntüleri elde etmek için cepten çıkan para nedir ?

Ben 2 senedir upgrade etmiyorum..Devamlı ekran kartı, cpu bilmem ne güncelleyince kendimi yolunan kaz gibi hissediyorum..Kimse alınmasın ,bu benim düşüncemdir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shadow Fox -- 15 Ocak 2006 1:06:36 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: korayg

1.5, 2 seneden önce geçemez...

tabii bu arada sen kaç konsol parası harcarsın oda ayrı konu
    Mesela şu görüntüleri elde etmek için cepten çıkan para nedir ?

Ben 2 senedir upgrade etmiyorum..Devamlı ekran kartı, cpu bilmem ne güncelleyince kendimi yolunan kaz gibi hissediyorum..Kimse alınmasın ,bu benim düşüncemdir

1.5-2 sene mi

pc en fazla nvidia G80 ve ageia phsyx çıktığında xbox ı tarihe gömecek (büyük ihtimalle ps 3 ü de)

ama fiyat konusunda doğru söylüyorsun şu an için xbox u tarihe gömecek bir pc fiyatı baya yüksek olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 15 Ocak 2006 1:13:17 >

• dediklerin çıksada farketmez, dedigim gibi, kaz olmak istemiyorum.Fiyat / performans açısından PC ler her zaman en kötüsüdür...Harcanan paralara yazık
  • Ya yemin ederim ki ağlıcam yaa.F.E.A.R ı da Call Of Duty i de oynayamadım adam gibi.Hangi ekran kartını almam lazım yaa bi yardım edin yaa.Kaç yıldır oyun oynuyorum böyle ezilmedim.Sistemim: İntel Pentium 2.6 ghz 512 mb ram 9600pro.Adam gibi bi ekran kartı önerin.400 milyon param var bi de 512 ram alcam.Ben de oyun oynamak istiyorum insan gibi
  • Karar verdim en yakın zamanda satıyorum ps2 yi.Pc yi upgrade etcem.Yeter lan ne bu.Kaç aydır oyun bi oyundan tat alamadım.SC3 hariç(yapanları tebrik ederim o grafiklere ragmen hiç kasmadı).Görecen beni DH.Tüm oyunlardan ss koyacam.Siz misiniz kafamı bozan
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.