Şimdi Ara

Keeway Superlight 150 ???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
15.057
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu motoru almayi dusunuyorum. kullananlar veya bu motor hakkinda duyum alanlar bilgi verebilirlermi nasil motordur ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: brtvrdrl

Bu motoru almayi dusunuyorum. kullananlar veya bu motor hakkinda duyum alanlar bilgi verebilirlermi nasil motordur ?

Hocam düşünebilirsin için rahat olsun. 1 hafta önce aldım gözlemlerim şunlar.

Titreşim yüksek devirde bayağı hissediliyor ayaklara masaj yapılıyor resmen ancak yüksek devirde kullanmazsan pek hissetmiyorsun.
    Yedek parça konusunda sıkıntı çekmedim. Sağ sol kapak ve çamurluk temin edebildim.

Dış kaporta aksamı rahat bulunuyor, hangi motorcuya sorduysam
    iç aksam uyar birbirine bu tür motorlarda diyorlar.
    Bütün yedek parçalarını
    GALERİ SAYAN' dan rahatça temin edebilirsin. Telefon numaraları sitelerinde var.
    Fabrikadan direk alım yapıyorlar kaporta aksamın sadece mat
    siyah renk var. Ben krem renk superlight 150 sahibiyim ancak
    Parçalar geldikten sonra komple krem boya attıracağım.

Mesela 2 yan kapak fiyatı aldım 60 tl dedi 2sine.
    Dışarıdan yada keewayin kendi sitesini aradığımda tanesine verilen fiyat 60 tl oldu.
    Çamurluk sordum 75tl dediler
    Dışarıdan sordum 105-140 arası fiyat verdiler.
    Bana uygun geldi oradan yaptım alımları.

Kısacası parça konusunda sıkıntı çekmezsin.
    Aldım pişman değilim tavsiye de ederim ayrı bir chopper havası var. Siyahı pek beğenmiyorum ancak krem çok güzel bence resmen aşığım

• quote:

Orijinalden alıntı: omaTR

quote:

Orijinalden alıntı: brtvrdrl

Bu motoru almayi dusunuyorum. kullananlar veya bu motor hakkinda duyum alanlar bilgi verebilirlermi nasil motordur ?

Hocam düşünebilirsin için rahat olsun. 1 hafta önce aldım gözlemlerim şunlar.

Titreşim yüksek devirde bayağı hissediliyor ayaklara masaj yapılıyor resmen ancak yüksek devirde kullanmazsan pek hissetmiyorsun.
    Yedek parça konusunda sıkıntı çekmedim. Sağ sol kapak ve çamurluk temin edebildim.

Dış kaporta aksamı rahat bulunuyor, hangi motorcuya sorduysam
    iç aksam uyar birbirine bu tür motorlarda diyorlar.
    Bütün yedek parçalarını
    GALERİ SAYAN' dan rahatça temin edebilirsin. Telefon numaraları sitelerinde var.
    Fabrikadan direk alım yapıyorlar kaporta aksamın sadece mat
    siyah renk var. Ben krem renk superlight 150 sahibiyim ancak
    Parçalar geldikten sonra komple krem boya attıracağım.

Mesela 2 yan kapak fiyatı aldım 60 tl dedi 2sine.
    Dışarıdan yada keewayin kendi sitesini aradığımda tanesine verilen fiyat 60 tl oldu.
    Çamurluk sordum 75tl dediler
    Dışarıdan sordum 105-140 arası fiyat verdiler.
    Bana uygun geldi oradan yaptım alımları.

Kısacası parça konusunda sıkıntı çekmezsin.
    Aldım pişman değilim tavsiye de ederim ayrı bir chopper havası var. Siyahı pek beğenmiyorum ancak krem çok güzel bence resmen aşığım

hocam konuyu hortlatmak gibi oldu ama motorun sesi nasıl birde 2 kişi binildiğinde zorlanıyormu ben almayı düşünüyorum fakat 150 cc olması beni düşündürüyor ?

• o motorun adını duyduğum zaman tüylerim diken diken oluyor...
    2007 yılında aldığım ilk motorumdu öğrenme amaçlı,sadece 8 ay dayanabildim, tamam çin malı falan ama bu kadar dandik, bu kadar vibrasyonlu motormu olur be kardeşim, 0 km almıştım başıma gelenleri anlatayım. ilk önce motorun yanındaki yuvarlak süs tası düştü onu tutan demiri çatlamıştı. sonra kornaları düştü,sonra motor kulakları çatladı,devir saati bozulur 11.000 rpm takılır en son olarakta benzin deposu altında kıl kadar bir çatlak oluşmuştu ordan benzin sızıyodu gittiğim yerde havaya uçmadığıma şükür ederim aklıma geldikce, motordaki vibrasyondan dolayı 80km ile giderken bir hoş hissedersiniz kendinizi alttan sürekli bir titreme gelir ve daha aklıma gelmeyenler.
    bunların hepsi garanti kapsamında yapıldı ve satıp kurtuldum.

• Bende araştırıyorum sl150 yi genel olarak bakılırsa kullanıcı yorumları iyi yönde tek merak ettigim ve okudugum 150cc lik bir motorun 100 ü zor yapması formlara bakıyorum tek dez avantajı sanırım hız yapmıyor olması .Bu titreşim olayıda keçelerle contalarla halledilebiliyor diye okuyorum. O paraya o kalite çok iyi diye yazıyorlar . Canlı inceleme fırsatım oldu binmeden tabi, görünüş olarak konuşuyorum baya bir motor, dandik durmuyor . Görünüşte tabi . Ben cruiser tip motorlar pek hoşuma gitmemeseni karşın bu motor geçekten güzel göründü bana .
  • Titresim problemi var ama yuksek hizlarda diye biliyorum.
    Fakat daha once bu makinalar hakkinda duydugum piysadaki 2.ellerin genelde hor kullanildigi..alirken cok dikkat etmek lazim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • En son 2012 yazılmış fakat bırseyler daha sormak istiyorum 100 ün üzerine hıc mı çıkmıyor yoksa çıkınca zorlanıyor mu 18 bin km de 2.500 e konuştuk sızce nasıldır
  • Yazın Superlight 200 aşmayı düşünüyorum. Nasıldır iyi midir başlangıç için?
  • quote:

Orijinalden alıntı: USS Enterprise

Yazın Superlight 200 aşmayı düşünüyorum. Nasıldır iyi midir başlangıç için?

Bende başlangıç için düşünüyorum araştırmalarıma göre çok basmayan diğer chopperlara göre hafif az yakan ve yüksek hızlarda titreyen bir motormuş tiger 250 de düşünüyorum daha kaslı ve hızlı
  • bende 150lik bitane almak üzereyim. ama yorumlar hep eski. makinenin ilk zamanlarından kalma yorumlar. ve alacağım motor 2010 model. acaba eskilere nazaran varsa sıkıntılı kısımları giderilmişmidir.
  • Konuyu hortlatayım. yaklaşık 2 senedir Superlight 150 kullanmakayım. Tek sıkıntısı usta bulmak, Bursa'da servisler hiç düzgün ilgilenmedi şimdilik başka bir yerde geçici buldum, onunda yazın bakmaya zamanı omuyor bende sıkıntı olursa kendim çözmeye çalışıyorum, bakımı çok kolay yağını değiştirmek, zinciri yağlamak için ayda 2 saatinzi vermeniz yeterli.

Motor fren olarak hiç güven vermiyor. Kendi lastikleri gayet kötü aldığımda yeni IRC lastik almışlar oda kötü bildiği naylon olduğu için frenledin mi kayıyor, 2 kere yan yattım ön fren olayı hem benim acemiliğimden hemde motordaki olumsuzluktan. Başlangıç için oldukça iyi bir motor. Fakat hız seviyorsanız bu motoru düşünmeyin ben 30km işe gidip gelmek için aldım.

Yakıtı bence fazla yakıyor, Motor biraz ağır ve çok kıvrak değil, ama çok şekil pahalı bir motor zannediyor çoğu kişi duruşu oldukça iyi. Başlangıç için öneririm.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.