Şimdi Ara

CBF 150 aldım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
3.433
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar , bugün kırmızı cbf 150 için ödeme yaptım motoru istanbul avrupa yakasından aldım. Tip olarak nası buluyosunuz tam olarak içime sinmedi gibi. Pulsar alıcaktım ikinci el fakat honda olması ve sıfır olması cezbetti. Birde aldığım fiyat iyimidir?

5950 CBf 150
    Far koruma 70
    Yan sehpa 30
    Arka bagaj demiri 130
    Ön cam 50
    Viteş çorabı 20
    CBF 150 aldım
    CBF 150 aldım
    CBF 150 aldım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kalfatt -- 28 Mart 2017; 18:4:54 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam arkadaşımda var yeni almışsınız kötüleyerek içinize ukte düşürmek istemem ama bana biraz çirkin ve sıradan geliyor motor bilmiyorum belki de benim kriterlerim yüksektir. SS seviyorum genelde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: evaportian

Hocam arkadaşımda var yeni almışsınız kötüleyerek içinize ukte düşürmek istemem ama bana biraz çirkin ve sıradan geliyor motor bilmiyorum belki de benim kriterlerim yüksektir. SS seviyorum genelde.

Kim ss sevmezki ^^ açıkcası gerçekteki şekli internettekinden daha kalite duruyo ama egzozun büyüklüğü vs estetik değil. Pcx 125 alıcaktım 8750 fiyat çektiler kampanyadaymış. Nerdeyse %50 fiyat farkı var. Spacy alphaya kadar düşmüştüm ama o bile 7000 tl diyince mecburen cbf aldım. bajaj mı alsaydım bilemedim

• Dostum hayirli olsun. 6 lira vermişsin ek masraflar da yapmişsin.
    Lakin dost acı söyler. Gidip ona 6 lira verip ve ek masraf yapacagina ns 150 almaliydin( karizma kalite ). 2 gun once gittim siyah NS 150(6300tl) yok diye AS 150 aldim(7300tl). 1.80boy var ilkten biraz büyük dedim fakat şimdi biraz daha alıştım. Tipi karizmasi duruşu bence NS 150den çok daha iyi. Kalitesi de Japon kadar olmasada gayet iyi. Foto koymuyorum istersen sen bi bak netten.
    Cbf 150 yazısını gördükçe aklıma eski türk flimleri geliyor nedense. Yinede saglam motor tekerin düz bassin hayirlisi olsun.
    Mumkunse montsuz, kasksiz eldivensiz botsuz sürme iyi forumlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fantastik17

Dostum hayirli olsun. 6 lira vermişsin ek masraflar da yapmişsin.
    Lakin dost acı söyler. Gidip ona 6 lira verip ve ek masraf yapacagina ns 150 almaliydin( karizma kalite ). 2 gun once gittim siyah NS 150(6300tl) yok diye AS 150 aldim(7300tl). 1.80boy var ilkten biraz büyük dedim fakat şimdi biraz daha alıştım. Tipi karizmasi duruşu bence NS 150den çok daha iyi. Kalitesi de Japon kadar olmasada gayet iyi. Foto koymuyorum istersen sen bi bak netten.
    Cbf 150 yazısını gördükçe aklıma eski türk flimleri geliyor nedense. Yinede saglam motor tekerin düz bassin hayirlisi olsun.
    Mumkunse montsuz, kasksiz eldivensiz botsuz sürme iyi forumlar.

Açıkcası direk 200RS alıcaktım ama bütçem kurtarmadı. Daha sigortası kaskı eldiveni derken cüzdanda delik açılıyor. beni tek kurtaran cbf150'ydi. Açıkcası ikinci elinide düşünerek aldım. Yarın öbür gün bütçe kurtarınca 200RS ye geçiş yapıcam inş. 150NS almaya yeltendim bu sefer içemdeki şeytan ulan ile 150 arasında az fiyat farkı var onu al dedi. Sonra baktımki bu işin sonu yok kendimi honda bayinde buldum. PCX 125 i gözüme kestirdim full ü çok yakışıklı duruyordu çokda hoşuma gitti ama %50 fiyat farkı var cbf ile şaka gibi. 125 lik scooter 9 bin lira olur mu ne abs var ne lastikler kalite. Nasıl bir fiyatlandırmadır anlayamadım.

• Benim başka bir motor tercihim en az Birbuçuk iki sene sonra gerçekleşir. Bakalim unutmazsam tekrar burdan paylaşirim =) bir bakmişsin Rs 200 almişim.

• Hayırlı olsun. Ucuz olan bir şey kalmadı ki CBF ucuz olsun. En azından sağlam motor. Satarken zorlanmazsın, çok zarar ettirmez. Ömür boyu binebilirsin bile.

Yalnız arka çanta demiri pahalı geldi bana. İnternette daha ucuzları var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emre D

Hayırlı olsun. Ucuz olan bir şey kalmadı ki CBF ucuz olsun. En azından sağlam motor. Satarken zorlanmazsın, çok zarar ettirmez. Ömür boyu binebilirsin bile.

Yalnız arka çanta demiri pahalı geldi bana. İnternette daha ucuzları var.

Açıkcası arka demire bakmamıştım. Diğer parçalar piyasayla hemen hemen aynı fiyata satıldığını görünce birde ilk motor ve tecrübesizlikten ötürü fulleyip uğraşmıyım hazır olsun dedim. Açıkcası standart gelenle aksesuarlı cbf arasında ciddi bir görüntü farkı var. Ben tam takım koruma demirli ve camlı halini çok çok daha beğendim. Daha bi estetik yapıyor motoru. Teslim aldığımda editleyip foto atıcam inşallah. Şuan bir sıkıntım var. Proforma faturada şasi no yazıyor ama motor no yazmıyor. Hatta çıkarken bissürü cbf 150 vardı çıkmadan dedim ki hangisini bana yazdın? Arkadaş gösterdi motoru ve üstünde adım olan etiket ve aksesuar listesi vardı. Pazartesi arıyıp öğrenicem bilgileri. Bunun dışında plaka işlemleri için aracı arkadaş ile 300 liraya anlaştık. Sigortayı pazartesi yaptırıcam ve baya çekiniyorum gelicek fiyattan. Düşük çıkması için elimden gelen herşeyi yaptım. Ablamın üzerin aldım moturu kendisi 32 yaşında ve ikametgahı Düzce ilinde. Plaka 81 çıkıcak bakalım inşallah düşük bir sigorta primi çıkar. Birde kaskoda düşük çıksada yaptırsam. Kilit olarak abus almayı düşünüyorum motoru Yalova'da kullanıcam ve arada motoru bırakıp istanbula yaya olarak gelme durumum olcak hafta sonu evin önünde durucak. Almadan planı dahi yaptım , ana doğalgaz hattı var binaya giren baya kalın , ona abusla bağlıycam olurda çeker kopartırsa düz kontak yaparken patlasın gebersin

• Hayırlı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arranger.

Hayırlı olsun.

Saolun tesekkur ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: kalfatt

quote:

Orijinalden alıntı: evaportian

Hocam arkadaşımda var yeni almışsınız kötüleyerek içinize ukte düşürmek istemem ama bana biraz çirkin ve sıradan geliyor motor bilmiyorum belki de benim kriterlerim yüksektir. SS seviyorum genelde.

Kim ss sevmezki ^^ açıkcası gerçekteki şekli internettekinden daha kalite duruyo ama egzozun büyüklüğü vs estetik değil. Pcx 125 alıcaktım 8750 fiyat çektiler kampanyadaymış. Nerdeyse %50 fiyat farkı var. Spacy alphaya kadar düşmüştüm ama o bile 7000 tl diyince mecburen cbf aldım. bajaj mı alsaydım bilemedim

Olsun hocam o kadar da çirkin değil aslında egzoz'u kendiniz değiştirebilirsiniz bende mesela cbr 125 alacağım egzozu çok çirkin ama motor bayağı güzel. Egzoz değişir problem değil. Şu arkadaki seleyi çıkarsak bir iki sticker ve yeni egzozla jant şeritleri güzel bir motor olur Para biriktirip ss'e geçersiniz sonra.

• Bende 2011 yılında cb125 almak için arkadaşmla gitmiştim bayiiye. Amacım öğrenim 250 cc geçmekti . Arkadaşımın önerisyle cbf150 aldım çıktım bayiiden siyah almıştım . tipini çok beğenmemiştim ama zamanla kendini sevdiren hamarat gelin gibiydi , sevdim . merak etme çok güzel motordur , pişman olmassın. sigorta fiyatları makul olsaydı satmicaktım . hatta kenarda dursun üzerine büyük motor almayı düşünüyodum . güvenlik ekipmanlarını eksik etme fabrika çıkış lastiklerini hemen değiştir . ben michlen stret almıştım çok memnuun kalmamıştım genede irc den kat kat üstündü . prelli deniyebilirsin . tekerin düz bassın hayırlı olsun .
  • Tesekkür ederim :)

• Bir de branda al. Hem tozdan, yağmurdan korur hem de altında hangi motor olduğu belli olmaz. En azından pis hırsızların gözü takılmaz veya brandalı olunca onu açmayla falan uğraşmazlar diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emre D

Bir de branda al. Hem tozdan, yağmurdan korur hem de altında hangi motor olduğu belli olmaz. En azından pis hırsızların gözü takılmaz veya brandalı olunca onu açmayla falan uğraşmazlar diye düşünüyorum.

Brandayla abus level 20 kilit alıcam , bağlıcagım yere bakan cctv kamerada kurucam.

• 2 motoru da kullanmış biri olarak söyleyebilirim.Şuan kendi motorum ns 150 memnunum. Cbfte güzel motor sıkıntısız motor.Fakat gidiş olarak ns 150 çok daha iyi.Hayırlı olsun.
  • Dostlar , simdi motoru teslim almaya gidiyorum oradanda anes motora gidip yan ve arka canta taktiricam

• Sigorta ne kadar çıktı hocam. Bende almayı düşünüyorum ama sigorta 1000+ çıkacak diye tırsıyorum. Motoru almadan sigorta öğrenmenin yolu yok mudur acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ünal

Sigorta ne kadar çıktı hocam. Bende almayı düşünüyorum ama sigorta 1000+ çıkacak diye tırsıyorum. Motoru almadan sigorta öğrenmenin yolu yok mudur acaba?

81 plaka 470 ödedim , ilk motor olduğu için böyle çıktı. Seneye hasarsızlıkla baya düşücek inş. Yanlislikla 34 sorguladilar benim plakayi ve en ucuz 990 cikmisti. Ben duzcede oturuyorum.

• kalfatt kullanıcısına yanıt
    2 yıl önce 480 yapmıştım . 34 plaka .seneyede bu fiyatların düşeceğini sanmıyorum. arabamı 1500 sgortalattım bu işin sonu nere varacak kurulan sistemde bozukluk var .
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.