Şimdi Ara

Kedim isal oldu ne yapmalıyım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12
Cevap
0
Favori
5.737
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • kedime dün yeni bir mama aldım ve onu yediğinden beri isal oldu kedim. sürekli tuvaledini yapıyor. isallik su kaybı olduğu için su içirmeye çalışıyorum. geçmesi için ne yedirmeliyim yada ne yapmalıyım?

• Haşlanmış patates bize varsa faydası ona da vardır elbet
  • Kumu neredeyse oraya kilitle

Bu arada kediye süt falan mı içirdin?Eğer öyleyse geçer yarına ama eğer süt ile alakası yok diyorsan iyisimi sen bir veterinere git.
  • Veterine git arkadaşım aynısı benim dayının kediyede olmuştu sanki ölü gibi geziyodu geciktirme git derim igne falan vuruyolar yanında 5 10 kuruş bulunsun...
  • haşlanmış patatesi deniycem şimdi ama yiyeceğini hiç sanmıyorum yinede denemek lazım.
    bugün hiç süt vermedim. süt kalmadı evde yarın alıp vericem
    kumunu değiştirmekten yoruldum ya
  • kuru kahve + limon
  • kedi ağlamaya başladı ya
    bugün dışarı çıktığında bikaç pire binmişti üstüne yıkadım temizledim ama pireler yüzünden olmuş olabilir mi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: caqlayan

haşlanmış patatesi deniycem şimdi ama yiyeceğini hiç sanmıyorum yinede denemek lazım.

Hocam sen beni yanlış anladın, kediye sakın süt içirme eğer içirirsen daha beter olabilir.Bizim kediye ait bir özelliktir belkide bilmiyorum ama kediye çok süt verdiğim zaman kedi ishal oluyor bu yüzden olabildiğince süt vermekten kaçınıyorum verdiğim zamanda az veriyorum.Ama senin anlattığına bakılırsa kedinin veterinerlik işi var bence yarın ilk iş bir veterinere götür kediyi.

Bu arada kedinin ateşi var mı diye bak durum ciddi olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi el_morad -- 26 Mayıs 2009; 0:04:54 >

• Yakınınızda 24 saat açık bir hayvan hastanesi vs. varsa fazla oyalanmadan götürmeniz geceyi hem sizin hem de kedinin rahat geçirmesi açısından iyi olacaktır. Bence çok oyalanmadan götürün bir veterinere açık olan nerede var ise...

Bu arada kediye süt veren arkadaşlara yüksek ihtimalle biliyorlardır ancak yine de bir hatırlatma, yanılmıyorsam kedilere laktozsuz süt içirmek gerekiyor, tam yağlı süt falan vermeyin hayvana :).
  • quote:

Orjinalden alıntı: el_morad

quote:

Orjinalden alıntı: caqlayan

haşlanmış patatesi deniycem şimdi ama yiyeceğini hiç sanmıyorum yinede denemek lazım.

Hocam sen beni yanlış anladın, kediye sakın süt içirme eğer içirirsen daha beter olabilir.Bizim kediye ait bir özelliktir belkide bilmiyorum ama kediye çok süt verdiğim zaman kedi ishal oluyor bu yüzden olabildiğince süt vermekten kaçınıyorum verdiğim zamanda az veriyorum.Ama senin anlattığına bakılırsa kedinin veterinerlik işi var bence yarın ilk iş bir veterinere götür kediyi.

Bu arada kedinin ateşi var mı diye bak durum ciddi olabilir.

allahtan ateşi falan yok şuanda da uyku moduna geçti. ben de bozuk sütten olabilir dedin sanmıştım. öğrenci adamım buralarda hiç veteriner de bilmiyorum. daha kediye bakmaya başlayalı da 2-3 hafta oldu. başımıza dert oldu valla. kumunu öğrenene kadar ne çekmiştik. bu arada patatesi de yemedi. kahve vereyim dedim ona da yanaşmadı

• quote:

Orjinalden alıntı: cause_of_death

Yakınınızda 24 saat açık bir hayvan hastanesi vs. varsa fazla oyalanmadan götürmeniz geceyi hem sizin hem de kedinin rahat geçirmesi açısından iyi olacaktır. Bence çok oyalanmadan götürün bir veterinere açık olan nerede var ise...

Bu arada kediye süt veren arkadaşlara yüksek ihtimalle biliyorlardır ancak yine de bir hatırlatma, yanılmıyorsam kedilere laktozsuz süt içirmek gerekiyor, tam yağlı süt falan vermeyin hayvana :).

kediye bakmaya başlayalı 2-3 hafta oldu hiç veterinerlik durumu olmadı şimdiye kadar o yüzden etrafta hiç bildiğim biyer yok. ki zaten bu saatte buraları pek tekin değil kumkapı civarındayım
    bahsettiğiniz süt marketlerden aldığımız yarım yağlı sütler mi?
  • valla sıvı kaybından gider kedi, çok ihmal etmeyin tehlikeli hastalıktır
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.