DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Kedilerden insanlara hastalık geçer mi ?
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı
7
Cevap
0
Favori
58
Tıklama
Tüm Forumlar >> Hobi Forumları >> Evcil Hayvanlar >> Kediler >> Kedilerden insanlara hastalık geçer mi ?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      198 Mesaj
      15 Mart 2017 23:25:20
      Arkadaşlar merhaba ben 3 yıl önce sokaktan yavru kedi almıştım ögrenci olduğum için hiç aşı falan yaptıramadım az önce internette bir yazı gördüm kedilerden insanlara bakteri geçiyormuş bana hastalık bulaşmışmıdır ?

Not: sürekli kuru mamayla besledik

• DH Yönetici
      920 Mesaj
      16 Mart 2017 10:38:38
      Hocam kediniz de hastalık belirtisi var mı ki size hastalık geçirsin? Ayrıca 3 senede bu şekilde bir durum olmuş olsa sizde de illaki belirti gösterirdi. Ama kıl yüzünden kist oluşma durumu olduğunu bende okumuştum bir kaç defa.İç parazit aşılarını yaptırmaya özen gösterin en azından bundan sonrası için.

• Yarbay
      9376 Mesaj
      17 Mart 2017 14:32:58
      Bazı aşılar zaten kediden insana hastalık geçmesin diye yapılıyor. içparazit, toxoplazma mesela. Özellikle Hamilelere zararlı.

• Çavuş
      82 Mesaj
      19 Mart 2017 00:51:48
      hastalık bulaşmaz.mantar olur en fazla....ayrıca aşılar insanlara bulaşmasın diye yapılmıyor..hayvanın saglıgı için..ev kedisi ise dışarı çıkmıyorsa ole aşıyada gerek yok.iç parazit yaptırırsın.karma yaptıtırısın....

• Yarbay
      9376 Mesaj
      19 Mart 2017 13:41:28

Ev kedisi de olsa tüm aşılarını yaptırmak gerekir. Onu yaptır kuduz yaptırma olmaz. Hastalık kediden geçmez ama kedinin taşıdığı toxoplazma insanlara zararlıdır. Bilmeden yorum yapıyorsunuz, veterinere bir danışın hiç olmazsa.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      Ben Aslında Yokumkullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Çavuş
      98 Mesaj
      19 Mart 2017 18:37:39
      aşılanmayan kediden köpekten insana ciddi hastalıklar geçebilir hem kendi sağlığınız hem de onun sağlığı için en kısa sürede veterinere gitmeniz faydanıza olacaktır.

• Çavuş
      82 Mesaj
      20 Mart 2017 23:11:39
      aldırış etme bu saçmalıklara...evde kuduzmu olacak..para tuzagı..toxoplazmaymıs neymıs...gebe değilsen bişey olmaz..zaten yazdık karma ve içparazit okumaları varmı bu yorum yapanların bilmiyorum..

• Binbaşı
      1216 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      halilibrahim44

24 Mart 2017 00:55:18
      Benim bildiğim sadece hamileler için zararlı olan bir bakteri var.O da kedilerin pisliğinden bulaşıyor.Sanırım onun da aşısı var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.