Şimdi Ara

Kedide ishal nasıl geçer?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
11.399
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Durumu tarif edeceğim için, midem kaldırmaz diyenler buradan sonrasını okumasın.

Arkadaşlar sokakta beslediğim 8 kadar kedim var. Bir tanesi 8 aylık ve son 10-15 gündür dışkısını sıvı yapıyor. Bildiğiniz gibi kediler dışkısını gömüyor ama bu hayvancağız kendi bile anlamadan tuvaletini yapmış oluyor. Kakasında koku yok, hafif açık renk ve sıvı. Poposu kirli olmasa, kustuğunu söyleyecem neredeyse.İştahında bir problem yok. Etrafımızda bir sürü hayvan istemeyen insana da bahane olmak üzere bu durum. Şuan için veterinere götüremiyorum. Eldeki imkanlarla bu durumu geçirebilecek birşeyler arıyorum. Lapa pilav önerilmiş, haşlanmış etle karıştırıp vermeyi denedim ama az yedi. Başka bir öneriniz varsa bekliyorum.

• Evdeki kedimin başına gelmişti benzer olay. Biz bu durumu yaş mama kaynaklı yaşadık. Eczaneden reflor 250mg alın, 30tl olması lazım. 10 adet paket olarak var içinde toz olarak bulunmaktadır. Her paketi sabah akşam olmaz üzere 2 ye bölüp ufak fincan içinde su ile karıştırıp 10ml lik yada 5ml lik enjektör ile içirin. Her seferinde 10ml ise 10*4 olacak şekilde sabah akşam tekrarlayın. 3 günden sonra gözle görülür fark olacaktır. Geçmiş olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gubar-ı Gam

Evdeki kedimin başına gelmişti benzer olay. Biz bu durumu yaş mama kaynaklı yaşadık. Eczaneden reflor 250mg alın, 30tl olması lazım. 10 adet paket olarak var içinde toz olarak bulunmaktadır. Her paketi sabah akşam olmaz üzere 2 ye bölüp ufak fincan içinde su ile karıştırıp 10ml lik yada 5ml lik enjektör ile içirin. Her seferinde 10ml ise 10*4 olacak şekilde sabah akşam tekrarlayın. 3 günden sonra gözle görülür fark olacaktır. Geçmiş olsun
    Cevabın ve önerin için teşekkür ederim hocam. Düzelmediği takdirde deneyeceğim.
  • Kendi kendine geçeceğini sanmıyorum, bende veteriner hekim tavsiyesi üzerine kullandım ayrıca şüpheniz olmasın. Geçmiş olsun diyelim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.