Şimdi Ara

Kaza yaptım kafamda deli sorular

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
103
Cevap
1
Favori
4.074
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Aracımı 2015 12 Mayıs tarihinde satın aldım. Özel paket olarak almıştım :( Deri koltuklar, yan marşpiyel, ön arka park sensörü, koltuk ısıtma, f1 vites + 18 jant + 8C kırmızısı (bence evren üstündeki en güzel renklerden biri)

İnanılmaz hassas bir insan olduğum için araca seramik kaplama yaptırdım aracıma el dahi değdirmemiş bir insanım. KM yapmamak için az binmeye çalışan bakım zamanı gelmeden 2000 km önce bakıma götüren araçta ufacık ses duysam servise götüren, Allah şahidim 1 tane bile çukura hızlı girmeyen ufak talihsizlik yaşamadan önce 1 kere bile altını sürtmeyen, avm otoparklarına dahi girerken bagajı inip kendi açan. Sokakta park halinde bırakmayan (cafede bile olsam gözümün önünde tutan), valeye vermeyen her hafta sonu kendi yıkayan bir insanım. Aracı Alfa Romeo'yu sevdiğim için inanılmaz çok sevip gözümden sakındım. Jelatinleri dahi üstünde hatta orjinal paspasa ayak basılmadı (üzerine başka paspas koydum).

Malesef 17.02.2017 tarihinde dikkatsiz salak bir sürücünün otoparktan hızlı ve birden çıkmasından dolayı aracı sağa kırdım ve yolda olan çöp bidonunun bir tanesi aracımın komple sağ tarafında göçükler ve çizikler oluşturdu. Birde kaldırım kenarında olan taşlara da ön tarafını vurma sonucu tampon kırıldı. Görenlerin kaza bile değil dediği bu durumdan dolayı yaşadığım üzüntüyü anlatmam imkansız. Bu araca bu kadar özenle binip özen gösterip gözümden sakınırken bir bayanın dikkatsizliği ve acemiliği yüzünden bu duruma düşmek inanılmaz kötü oldu. Kadın %100 kusurlu çıktı bu arada

Şimdi lanet olası çöp bidonunun biçmesinden dolayı sağ taraf komple değişmek zorunda kalıcak. Sol arka kapı ve çamurluğun alt tarafıda kadının sağ ön tamponunun hafif sürtmesinden dolayı boyanacak. 22000 TL hasar kaydı olacak!

Hayatımda hiç bir parçası değişmiş arabaya binmedim hep toplumda ki değişen araç kötü algısından dolayı şimdi borcunu yeni bitirdiğim sözde birikimim olan arabaya artık binmek istemiyorum her düşündüğümde sinirlendiğim için.. Normalde borcum bitince 90.000 seviyesinde satılabilecek bir arabaydı şimdi nasıl ne kadar satacağım hiç bilmiyorum. Sizce sorun olur mu çok? Yani mantıken herşey ortada çok öldürürler mi fiyatı? siz olsanız alır mıydınız?

• bu resimleri kaybetmeyin hocam, rahat satarsınız arabayı. açıkçası ben hatasız boyasızdan 3 - 5 bin aşağısına gözüm kapalı alırım. Sen de sigortadan değer kaybı parasını almış olacaksın zaten bir zararın olmaz.
  • K@sToR kullanıcısına yanıt
    İnşallah hocam ya resimleri her yere kaydettim bugün zaten gidip tamir sürecini başlatmak için onay vereceğim orda da çekeceğim bol bol resim... Abi bir kez daha anladım Türkiyede eve sokmadığın hiç birşeye çok para vermemek lazımmış..
  • Binmeye devam edin. Çok bir hasar yok. Eskisi gibi olacaktır aracınız.
  • Geçmiş olsun.
    Yazdıklarınıza dayanarak söylüyorum. Araca bu kadar bağlanmayın.
    Dünyada daha kıymetli şeyler var.

Çocuğunuz var mı bilmiyorum ama olunca onu nasıl koruyacaksınız merak ediyorum.
  • mllm kullanıcısına yanıt
    Valla hocam bende bilmiyorum herhalde cam kabin yaptırır orada taşırım araca bu kadar bağlanmamın sebebi aslında çocukluktan beri Alfa Romeo aşkının olmasıydı ha birde üniversitedeyken bir gün Birmot beylikdüzünde 0 araç teslim alan bir alfisti görmüştüm ve bende bir gün bu kapıdan kendi Alfamı alıcam diye hedef koymuş ve gerçekleştirmiştim. O yüzdendir çok üstüne düşmem sevmem her hafta sonu kendim yıkar ve mutlu olurdum haklısın bağlanmamak konusunda ona diyecek birşeyim yok ama yaptım bir kere.. 0 araç almaya gelen insanlar bile benim aracı görünce ulan bu daha temiz yorumları gurur veriyordu bana falan filan işte artık yapcak birşey yok maalesef yani hayırlısı demekten başka

• Şu resimleri gösterirseniz alıcı için sorun olacağını sanmam. 2. Elde kazasız, boyasız, değişensiz araç bulmak o kadar zorki. Sıkmayın canınızı her malın bir alıcısı olur. 3 Aşağı olur, 5 yukarı olur.
  • Hocam geçmiş olsun öncelikle, sakınan göze çöp batar işte biliyorsunuz... Araç konusunda bu kadar üzmeyin kendinizi, yapıldıktan sonra da binmeye devam edin, satacağınız zaman da malum biraz değer kaybı olacak ama alıcıya kaza fotoğraflarını da gösterirsiniz sıkıntı olmaz...
  • Geçmiş olsun. Sakınılan göze çöp batar derler ya. Sizinkisi o hesap olmuş.
  • geçmiş olsun.
    dünya malına bu kadar bağlanmak, bilemiyorum...
    maddi olarak arabadan daha değerli ev var, onun için de aynı şeyleri yapıyor musunuz merak ettim açıkçası.
  • spid_Erman00 S kullanıcısına yanıt
    Tekrar geçmiş olsun. Demek istediğim "cana geleceğine mala gelsin". Seni anlıyorum.

Ben de geçen ay 3. sıfır aracımı aldım. Okul önünde kazı var. Arkadaşlar "çekme kepçe vurur" falan diyor. Pek önemsemiyorum.
    Hatta aldığımın ertesi günü okulun karşısına çektim. hava yağmurluydu, güvenlik "hocam arabayı neden ıslatıyorsun, yazık değil mi" diye soruyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erka1907

geçmiş olsun.
    dünya malına bu kadar bağlanmak, bilemiyorum...
    maddi olarak arabadan daha değerli ev var, onun için de aynı şeyleri yapıyor musunuz merak ettim açıkçası.

Burdaki ana hedefim maddilik değil açıkcası elbette satarken zarar edicem ama hiç yaşamadığım bir olaydan dolayı bu başlığı açtım...Bağlılık konusuna gelince Yani insanın keyif aldığı şeyler vardır mesela örneğin adam futbol oynamayı çok seviyordur sakatlık geçirir futbol hayatı biter çok üzülür ya aynı o hesap bende keyif aldığım bir şeydi bu aracı kullanmak vs. İnsan ona üzülüyor elbette gidip başka alınır ama ne bileyim belkide ilk sıfır aracım olmasındandır belkide başka bir sebeptendir bilemiyorum ama benim için özeldi.
    size küçük bir örnek vereyim.
    bende fiat 500 3K vardı, yani gerçekten ikonik bir araç ve sürüşü olsun, dikkat çekmesi olsun herşeyiyle mükemmeldi.
    ama evlendim ve bir kızım oldu. sonrasında elbette aracı değiştirmem gerekti. imzamdakini aldım.
    yani hayatta öncelikler değişiyor, sadece bir tavsiye.

dipnot: dikkatsiz bir bayan sürücüden dolayı böyle bir durum yaşamış olmanız psikolojik olarak sizi etkilemiş olabilir. haklısınız.
  • Dostum üzülme, elbet yine iyi bir rakama satarsın , ama fiyatı öldürürler tabi, ama alfist bulmanız lazım değerini kaybetmemesi için.
    Bu arada , yok dünya malı , yok çocuğuna bağlan diyen arkadaşlara sesleniyorum.
    Adam neye isterse ona bağlanır, ki insanoğlu bağımsız yaşayamaz, tuttuğu takıma bağlanır , çocuğuna bağlanır , sevdiği eşyalara bağlanır , bir şeye bağlanır elbet.
    Bu da arkadaşın kendi seçimi arabasına bağlanmış , önem vermesi çok doğal.
    Bazısı arabaya sadece araç olarak bakar , bazısı aşkla bakar.
    Ben biliyorum babamın saatlerce balkonda oturup arabasını izlediğini.
    gayet normal.

Geçmiş olsun
  • geçmiş olsun , araba çok önemli değil çok üzülmeyin . o araba saç rulolardan yapılıyor... değmez .  Kaza yaptım kafamda deli sorular
  • 22000 nedir, bu işler neye göre kararlaştırılıyor yahu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BekirTemel

22000 nedir, bu işler neye göre kararlaştırılıyor yahu

Valla hocam arabanın tamponu 2.500 TL imiş Birmot işçiliktende geçiriyordur..
  • Öncelikle geçmiş olsun, üzüntünüzü anlıyorum. Ben de aracıma özen gösteririm sizin kadar olmasa da. Ama bu kadar duygusal bakmayın. Üzülen siz olursunuz.

Aracınızı serviste yaptırın ve binmeye devam edin. Benim tavsiyem bu. Başkasının yaptığı kaza değil sonuçta ne olmuş ne bitmiş soru işareti yok kafanızda. Aracınız eski haline dönmüş olunca alışırsınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Tamam o zaman Olsun 5 bin, 22 bine ceoların düzeltemesi gerekir aracı mantıken.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DrMobile

Dostum üzülme, elbet yine iyi bir rakama satarsın , ama fiyatı öldürürler tabi, ama alfist bulmanız lazım değerini kaybetmemesi için.
    Bu arada , yok dünya malı , yok çocuğuna bağlan diyen arkadaşlara sesleniyorum.
    Adam neye isterse ona bağlanır, ki insanoğlu bağımsız yaşayamaz, tuttuğu takıma bağlanır , çocuğuna bağlanır , sevdiği eşyalara bağlanır , bir şeye bağlanır elbet.
    Bu da arkadaşın kendi seçimi arabasına bağlanmış , önem vermesi çok doğal.
    Bazısı arabaya sadece araç olarak bakar , bazısı aşkla bakar.
    Ben biliyorum babamın saatlerce balkonda oturup arabasını izlediğini.
    gayet normal.

Geçmiş olsun

Sağol dostum bakalım zaten karşı tarafa değer kaybı davası açacağım derdim yine 90.000 lere satmak değil zaten artık 75-80.000 lere satayım öpüp başıma koyarım alanda sorunsuz biner satacağında da yine fotoları vs gösterip satar diye düşünüyorum.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.