Şimdi Ara

Kaza Sonrası Aracı Ne Yapmalı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
2.546
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İyi pazarlar. Cuma günü trafik kazası geçirdim. Aracın durumu bu şekilde kasko yok suçlu yüzde yüz ben olcam gibi . Sağ şeritte duran tır ile orta şeritte seyreden tırın arasına sıkıştım. Hızım 60-70 ancaydı ama yerler çamur ve yağmur yeni yağdığı için çok mesafe olsa bile frenlemem hiç işe yaramadı karda kayar gibi kaydım . Araca bu şekilde 15 bin ödüyor hurdacılar , yaptırmak istesemde 25-30 dan aşşağı olmaz diyorlar. Aracın motorunda şanzımanında , önünde , 4 tekerinde problem yok. Faal durumda ancak kaporta çok kötü . Yorumlarınız benim için önemli. Araç 2009 elegance civic 100 binde öncesinde tavan hariç boyalıydı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu araba yaptırılmaz, yaptırılıp kullanılmamalı bile. Bu kazada kabin görevini yerine getirmiş, bir sonraki olası bir kazada 2 kat fazla hasar alacağı kesin. En iyisi hurdaya verin. Siz yaptırıp satmayı düşündüğünüz an alacak olan kişinin canına kast edersiniz. Bu araçtan hayır gelmez bence.
    Vaktin ve koyacak yerin varsa parça parça sat farlar , bagaj kapağı , tavan , ön cam , motor , şanzıman , jantlar , varsa tüp , direksiyon , koltuklar , alt takım , , süspansiyon sistemi , frenler . akü , teyp vs aklıma gelen arabadan sağlam çıkabilecek parçalar. 15 ten fazla eder.

Yaptırırsan çok anlamı yok tavan hariç boyalısı bu aracın 50 etse senin arabaya 35-40 masraf var. Hurdacı 15 veriyor uğraşmaya değmez. Benzerini satıyorlar zaten...
  • Geçmiş olsun siz iyiyseniz gerisi önemli değil.Verilmiş sadakanız varmış kötü bir kazaymış.Allah sizi sevdiklerinize bağışlamış.

• defiant82 kullanıcısına yanıt
    Allah razı olsun tek sevincim araçtan bir yerim çizilmeden kanamadan inebildiğim zaten . Kafadan girsem tırın altına giricektim araya girmekte çok riskliydi ama şans yüzüme güldü sol kapıdan sonrasına dorse takıldı azıcık daha hızlı veya farklı bir şey yapsaydım jilet gibi benide götürebilirdi Allaha şükür daha yaşayacaklarımız varmış.

• Tavanda direklerden biri yamuk galiba onu nasıl yaparlar yapabilirler mi bilmiyorum.

Çok geçmiş olsun. Size bir şey olmamış.

• Bu araba yaptırılmaz, yaptırılıp kullanılmamalı bile. Bu kazada kabin görevini yerine getirmiş, bir sonraki olası bir kazada 2 kat fazla hasar alacağı kesin. En iyisi hurdaya verin. Siz yaptırıp satmayı düşündüğünüz an alacak olan kişinin canına kast edersiniz. Bu araçtan hayır gelmez bence.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam geçmiş olsun allah korumuş hergün geçiyorum Teksilkent arkası.

Sürücü adayları da oluyor bu yolda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 1 Aralık 2019; 16:37:12 >
  • Ctrlshft kullanıcısına yanıt
    15 bin veren adam ne yapacak sence hocam?
    Yaptırıp bel altı boyalı diye satacak muhtemelen.

• Vaktin ve koyacak yerin varsa parça parça sat farlar , bagaj kapağı , tavan , ön cam , motor , şanzıman , jantlar , varsa tüp , direksiyon , koltuklar , alt takım , , süspansiyon sistemi , frenler . akü , teyp vs aklıma gelen arabadan sağlam çıkabilecek parçalar. 15 ten fazla eder.

Yaptırırsan çok anlamı yok tavan hariç boyalısı bu aracın 50 etse senin arabaya 35-40 masraf var. Hurdacı 15 veriyor uğraşmaya değmez. Benzerini satıyorlar zaten...

• Sadece sol frankart,tavan,sol 2 kapı sağ çamurluk ,sol arka çamurluk,tamponlar,sağ ön kapı 15.000 civarı tutuyor.Boyasıydı farıydı mekaniğiydi derken 25 lirayı bulur tahmini.Yaptırıp satmak mantıklı değil.
    Sahibindene hasarlı araçlar bölümüne ilan koyun illa alıcı çıkar.
  • Geçmiş olsun hocam. Birkaç yerle daha görüş bence biraz daha yukarı olursa sat gitsin hocam.

Tamir edip kullanmak istersen de daha uyguna tamir olur mu diye sorman lazım.

Tam arada kalmış fiyatlar. 15 veriyorlar ama tamir 25~30 tutar diyorlar. Tamir edilmiş hali de ağır hasarlı 45 isteniyor zaten, değmez uğraşmaya.
    Hayırlısı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaDMaxiBo -- 1 Aralık 2019; 16:54:23 >
  • Hocam öncelikle geçmiş olsun. Dediğin gibi Rabbim beterinden korusun, daha da kötü sonuçlanabilirmiş bu işlerde olumlu açıdan bakmak lazım.
    Diğer konuya gelirsek bence yaptırmaya kalkma cebinden tahmin ettiğinden daha fazla para çıkar. Acil paraya ihtiyacın yoksa ve işten birazcık anlıyorsan arabayı parça parça kendin sat hocam. 15 binden çok çok daha fazlasını kazanırsın, sadece zaman alır o.

• Geçmiş olsun. Bu araba yapılmaz kardeşim. Hurdaya ver.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Geçmiş olsun.

• Geçmiş olsun allah korumuş

• o arabaya artık yapacak bir şey yok. neyse ki yaralanma ölüm olmamış. yaptırılsa bile binilmez satmak ayrı problem ustayla uğraşmak ayrı problem sürpriz masraflar çıkar iyice üzer. boşuna zaman para sinir stres. biraz daha iyi teklif eden hurdacı bulunabilir belki.

tır durmaması gerektiği yerde durduğu için ona kusur çıkmaz mı sizce? reflektör koyup önlem alması gerekiyor. yoğun trafikten dolayı duruyorsa ona bir şey söyleyemeyiz tabii.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gramatik -- 1 Aralık 2019; 21:4:27 >
  • Geçmiş olsun büyük kaza atlatmışsınız. Umarım araç tekrar yaptırılmaz.

• Hocam zerre kadar üzülmeyin bu araçtan ne mutlu sıkıntısız çıkmışsınız, araca da kaç lira veriyorlarsa elden çıkartın. Bu kazadan sonra aracı görmek bile sizi huzursuz edecektir. Yaptırıp satma işi baştan sona sıkıntı zaten. Satın kurtulun

• Geçmiş olsun. Detaylı ve her yeri anlaşılacak şekilde fotoğraflarını çekip fazla ilanda kalmayacak şekilde hasarlı olarak ilan sitesine koyabilirsiniz. En iyi fiyatı verene satarsınız. Bu sürede yağmurdan kardan etkilenmemesi için mümkünse kapalı bir alana çektiriniz.

• Geçmiş olsun, hiçbir şey candan önemli değil. Sadece merak ettiğim bir konu var, araç neden kaskolu değildi? Tavan hariç boyalıydı demişsiniz, ağır hasarlı felandı da kasko yapılmıyormuydu yoksa ihmalkarlık mı?
  • Geçmiş olsun ,

Mecburen ya hurdacıya yada pertçiye satacaksınız , uğraşılmaz bunlar

yakında malüm sitede çıtır hasarlı diye ilan atarlar
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.