Şimdi Ara

Kaza geçirdim, airbag patlamadı BMW'ye nasıl dava açabilirim? (Kaza fotoğrafları mevcut)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
241
Cevap
5
Favori
10.900
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Dün gece saatlerinde kırmızı ışıkta geçen Mercedes yandan vurdu ve tramvay yoluna fırlattı.

Arabada maddi hasar çok büyük durumda ve emniyet kemerleri takılı olmasına rağmen hava yastıkları patlamadı.

Araç sadece yandan değil fotoğraflardan da gördüğünüz üzere önden de yani hava yastığı sensörlerinden de darbe aldı.

Tutanaklarda karşı tarafın kırmızıda geçtiği net olarak belirlendi ve %100 suçlu durumda.

Araç Almanya'dan alındı ve bütün bakımları BMW yetkili serviste yapıldı.

Maddi ve manevi olarak hem karşı tarafa hemde Almanya BMW'ye dava açmak istiyorum.

Prosedürler hakkında bir bilgim yok bu konuda sizden bilgi istiyorum dostlar.

Bilir kişi raporunun hava yastığı açılmadı diye yazması yeterli olur mu? Yoksa üniversiteye arabayı çektirip oradan da rapor almalı mıyım? Eğer üniversite raporu gerekliyse bu işlemleri nasıl yapabilirim, üniversiteden randevu almak gerekiyor mu?

Aracın fotoğrafları:

Kaza geçirdim, airbag patlamadı BMW'ye nasıl dava açabilirim? (Kaza fotoğrafları mevcut)  Kaza geçirdim, airbag patlamadı BMW'ye nasıl dava açabilirim? (Kaza fotoğrafları mevcut)  Kaza geçirdim, airbag patlamadı BMW'ye nasıl dava açabilirim? (Kaza fotoğrafları mevcut)  Kaza geçirdim, airbag patlamadı BMW'ye nasıl dava açabilirim? (Kaza fotoğrafları mevcut)  Kaza geçirdim, airbag patlamadı BMW'ye nasıl dava açabilirim? (Kaza fotoğrafları mevcut)  Kaza geçirdim, airbag patlamadı BMW'ye nasıl dava açabilirim? (Kaza fotoğrafları mevcut)  Kaza geçirdim, airbag patlamadı BMW'ye nasıl dava açabilirim? (Kaza fotoğrafları mevcut)

Herkese teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IslakFasulye -- 17 Mart 2016; 15:03:37 >

• Yaralandınızmı? sağlığınız yerindemi? eğer sizde birşey yoksa araç görevini yerine getirmiş demektir.. Airbaglerin sensörlerinin konumları var. Hiçbir marka 5 cm arayla sensör koymaz. Belli başlı tehlikeli bölgeleride konumlandırılmış sensörler.. Darbe oraya denk gelmediği zaman yapacak birşey kalmıyor. Bazen olmadık bir şeyde airbag açar bazende bu şekilde her yerinden darbede alsa patlamaz. BMW sensörü ön tampon demiri arkasında ve çamurluk ucuyla kule sacının bittiği yerde. tam oraya darbe almazsa patlamaz. Bence birşey çıkmaz .. zaman ve para kaybı olur, belki fabrika hatası vardır gerçekten ona birşey diyemem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi husam74 -- 17 Mart 2016; 14:54:59 >
  • Çok geçmiş olsun, konu hakkında çok yardımcı olamayabilirim ama noter gelir tespit yaparsa havayastıkları açılmamıştır diye en azından elinizde belge bulunmuş olur.Ancak noter gelir mi bir şey diyemiyorum...Fotoğraflar açılmıyor bu arada...
  • Gecmis olsun fotograflar gozukmuyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İmgur Türkiye de yasaklı resmi başka bir siteye yüklemeniz gerekiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: husam74

Yaralandınızmı? sağlığınız yerindemi? eğer sizde birşey yoksa araç görevini yerine getirmiş demektir.. Airbaglerin sensörlerinin konumları var. Hiçbir marka 5 cm arayla sensör koymaz. Belli başlı tehlikeli bölgeleride konumlandırılmış sensörler.. Darbe oraya denk gelmediği zaman yapacak birşey kalmıyor. Bazen olmadık bir şeyde airbag açar bazende bu şekilde her yerinden darbede alsa patlamaz. BMW sensörü ön tampon demiri arkasında ve çamurluk ucuyla kule sacının bittiği yerde. tam oraya darbe almazsa patlamaz. Bence birşey çıkmaz .. zaman ve para kaybı olur, belki fabrika hatası vardır gerçekten ona birşey diyemem

Yanımdaki arkadaşım belinin ağrıdığını söyledi fakat gece geç saatlerde olduğu için doktor raporu almadık.

Kanama içerecek bir yaralanma olmadı fakat yandan ilk çarptığı anda kafam yan cama vurdu.

Doktor raporu için ayrıca hastaneye gideceğiz.

Gördüğünüz üzere komple ön taraf dağılmış durumda. Polis, çekici ve servis bile bu durumda hava yastığının patlayacağını söyledi.

• Fotoları bende acamadim bilginiz olsun.

Geçmiş olsun ölümden donmussunuz allah bir daha göstermesin.

Daha önce dava açıp kazanan olduğuna dair bir konu mu vardi ben mi yanlış hatırlıyorum bilmiyorum.

Mutlaka bir avukatla gorusun bu konulara hakim birisi olması lazım.

• bu site türkiyede yasaklı resimleri göremiyoruz. geçmiş olsun.
  • Çok geçmiş olsun. Fotoğraflar açılmadığı için durumu göremiyorum. Arabanın modeli ve model yılı nedir? Eğer dava açmayı düşünüyorsanız Uluslararası dava açacağınız için kesinlikle iyi bir avukat bulun. Polis tutanağı tutturun, bilirkişi mahkeme aşamasında gelip tespit yapacaktır. Yinede avukata danışın gerekirse mahkeme öncesi bağımsız bir kuruluş tarafından hava yastıklarının açılmadığına dair belge alın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Acil Stop

Çok geçmiş olsun. Fotoğraflar açılmadığı için durumu göremiyorum. Arabanın modeli ve model yılı nedir? Eğer dava açmayı düşünüyorsanız Uluslararası dava açacağınız için kesinlikle iyi bir avukat bulun. Polis tutanağı tutturun, bilirkişi mahkeme aşamasında gelip tespit yapacaktır. Yinede avukata danışın gerekirse mahkeme öncesi bağımsız bir kuruluş tarafından hava yastıklarının açılmadığına dair belge alın.

Fotoğraflar güncellenmiştir, kusura bakmayın imgur yasaklı olduğunu bilmiyordum.
  • Gecmis olsun hocam, fotograflar gozukmuyor bilginize.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hocam Allah korumuş bu arabadan zarar görmeden çıkmanız bile başlı başına bir mucize. Böyle bir kazada hava yastıklarının açılmamasının mazur görülecek bir tarafı yok. Kesinlikle dava açıp hakkınızı arayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Acil Stop -- 17 Mart 2016; 15:10:44 >
  • gecmis olsun hocam arac almanyadan alinma oldugu icin turkiyede borusan i sallayan bi durum yok asil önemli soru arac alman plaka mi turk plaka mi yada misafir plaka mi

• quote:

Orijinalden alıntı: Acil Stop

Çok geçmiş olsun. Fotoğraflar açılmadığı için durumu göremiyorum. Arabanın modeli ve model yılı nedir? Eğer dava açmayı düşünüyorsanız Uluslararası dava açacağınız için kesinlikle iyi bir avukat bulun. Polis tutanağı tutturun, bilirkişi mahkeme aşamasında gelip tespit yapacaktır. Yinede avukata danışın gerekirse mahkeme öncesi bağımsız bir kuruluş tarafından hava yastıklarının açılmadığına dair belge alın.

2008 model 1.20d hocam.

Ege üniversitesinden rapor almayı düşünüyorum. Arabaya hiç onarım yaptırmadan da mahkeme açacağım. Çok şükür ki muhattabım Almanya BMW. Borusan olsaydı 10 kat daha çok uğraşırdık diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: canakkaleli17

gecmis olsun hocam arac almanyadan alinma oldugu icin turkiyede borusan i sallayan bi durum yok asil önemli soru arac alman plaka mi turk plaka mi yada misafir plaka mi

Almanya plaka, Almanya'daki avukatım ile görüşüp randevu alacağım. Muhattabımız direkt Almanya BMW
  • geçmiş olsun.Hocam darbe diyelimki sensöre gelmedi.bu arabada ani duruş sensörü yokmu? yada yavaşmı yaptınız kazayı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Spirited

geçmiş olsun.Hocam darbe diyelimki sensöre gelmedi.bu arabada ani duruş sensörü yokmu? yada yavaşmı yaptınız kazayı?

Benim hızım kalkış hızıydı bana yan taraftan hızla geldiğini görünce kaçmak amacıyla gaza bastım fakat yandan vurdu ve beni tramvay yoluna uçurdu.

Tramvay yoluna uçururken ordaki beton bariyerlere çarptım birinden parça kopup ön cama vurdu çatlattı.

Araba hem yandan hemde önünün her tarafından darbe aldı.

Alt takım da komple tramvay demirlerine oturdu.
  • husam74 H kullanıcısına yanıt
    Farkında mısınız bilmiyorum ama aracın ön tamponu yok olmuş. Bu darbede açılmayacaksa ne zaman açılacak?

Oldu olacak ön camın bittiği yere konulsun sensörler. Sırf içindekiler yaralanmadı diye bu durumun savunulacak bi tarafı yok.

O aracın görevlerinden biri de kaza anında bütün güvenlik donanımlarını devreye almak. Hava yastığı dahil. Ufak bi tampon tıklatması değil bu kaza.

"Kaza yaparken sensöre denk getirseydin böyle olmazdı" tarzı bi savunma da yapamaz zaten BMW.

• IslakFasulye kullanıcısına yanıt
    dediğiniz kadar darbeye maruz kalıpta airbag açmaması enterasanmış.Bilirkişi raporu gerekli.
  • airbag sensorleri ve fisekleri duzgun calisiyormuydu ondan emin olmak lazim. mesela ben gecen yaz uzun yola cikmadan once bakima soktum arabayi yolcu airbag sensoru devre disi kalmis ama fisek saglam nasil oldugunu anlamadik. sizin arabadada sensor problemi olabir cunku airbag acmasi icin gerekli darbeyi almis belliki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nuvo' -- 17 Mart 2016; 15:29:29 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.