Şimdi Ara

Kaza geçirdim, airbag patlamadı BMW'ye nasıl dava açabilirim? (Kaza fotoğrafları mevcut) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
241
Cevap
5
Favori
10.903
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sağ ön lastik ters mi takılmış ne? yönü ters
  • kesinlikle problem var. açılması gerekiyordu. konuyu takipteyim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dayi sen soyleyince dikkat ettim,harbi ters duruyor :D

• hocam buyuk gecmis olsun, BMW Yeni bir araba verme gibi bir teklif yapabilir mi acaba diye dusunmuyor degilim..umarim isin pesini birakmazsiniz..

• Gorebildigim kadariyla A ve B sutunundannyanal darbe almissiniz. Araciniz duruyor olsa bile emniyet kemeriniz takili ise curtain airbags acilmaliydi.
    Kemeriniz takili olmayabilir.
    Kemeriniz takili miydi?

• Kesinlikle açılması gerekiyordu takip.
  • Vw olsa anlarım fanboylar filan ama,bmw yi neden savunmaya geçtiniz anlamadım?

Hava yastığını açması için parçalanmasımı lazım illa?

O zaman şehir içinde emniyet kemeride takmayalım?

Nede olsa 50kmh üstüne çıkılmıyor,öyle değilmi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DolceVita.

Farkında mısınız bilmiyorum ama aracın ön tamponu yok olmuş. Bu darbede açılmayacaksa ne zaman açılacak?

Oldu olacak ön camın bittiği yere konulsun sensörler. Sırf içindekiler yaralanmadı diye bu durumun savunulacak bi tarafı yok.

O aracın görevlerinden biri de kaza anında bütün güvenlik donanımlarını devreye almak. Hava yastığı dahil. Ufak bi tampon tıklatması değil bu kaza.

"Kaza yaparken sensöre denk getirseydin böyle olmazdı" tarzı bi savunma da yapamaz zaten BMW.

keşke yazıyı yazmadan önce yapılan onca milyon dolarlık mühendislik arge çalışmalarının sonucunu yani airbag çalışma prensibi diye yazıp googlede araştırsaydınızda bu yazıyı yazmamış olsaydınız

konu sahibi arkadaş ve dolce bu linki açıp sabaha kadar tekrar tekrar izleyiniz sonrada o 48 adet + layan arkadaşlar sizde 48 saat tekrar tekrar izleyiniz.

http://www.uzmantv.com/konu/araclarda-hava-yastigi

• ClimbDown kullanıcısına yanıt
  • quote:

Orijinalden alıntı: aLLyC

Gorebildigim kadariyla A ve B sutunundannyanal darbe almissiniz. Araciniz duruyor olsa bile emniyet kemeriniz takili ise curtain airbags acilmaliydi.
    Kemeriniz takili olmayabilir.
    Kemeriniz takili miydi?

Arka yolcular da dahil 4 kemer de takılıydı.
  • Merhaba geçmiş olsun konuyla alakasız İzmir'mi burası?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mevsimsiz_kar45

Sinirli arkadaş, nedir bu sinir?

Sabaha kadar izleyeyim mi vidyoyu?

Gerizekalı mı duruyor karşında kardeşim 1 kere de anlayamıyor muyum?

Vidyoyu koyduğun için de sağol artık iyice emin olduk hava yastığının açılması gerektiğine.

Bana vuran araç önce yandan vurdu ve sonra ön taraftan beton bariyere vurdum.

Yandan nasıl vurduysa 1.5 tonluk arabayı tramvay yoluna fırlattı.

Yazamadım sabahtan beri kimseye, doktora gittik arkadaşımla birlikte. Arkadaşımın boynunda kırılma teşhisi konuldu. Kırılma deniyor fakat çok ufak bir parça kopmuş kafanın ileri geri gitme hareketinden dolayı. Ameliyat dahi söz konusu değil fakat doktor bunun yaşlılıkta ağrı yapabileceğini söyledi.

Bende herhangi bir şey çıkmadı.

Aracı özel servise çektirmiştim, pişman oldum yarın bmw yetkili servise çektireceğim.

Avukatım ile görüştüm, bilir kişinin raporu yeterli olur dedi. Exper aracın başına geldiğinde bende gideceğim, neler olmuş neler bitmiş orada öğreneceğiz.

Araçtan da inanılmaz şekilde soğudum. Çok severek aldığım aracımı kesinlikle satma kararına vardım. 6000£ dan almıştım, şimdi 2000£ ancak eder. Giden para olsun, keyfim kaçmasın içine her bindiğimde yeter.

• IslakFasulye kullanıcısına yanıt
    ben sinirli değilim bunu nereden çıkardınız acaba ? sadece işkembeden sallayan kişilerin epeyce fazla olduğunu belirttim. özellikle sabaha kadar izle dememin sebebi mesajınızda yer alıyor bir kere izlemekten birşey anlamadığınız belli :S mesajımdan yaklaşık 5-10 dakika sonra sabaha kadar izledik ne olacak demek bile konuya ne kadar cahilce yaklaştığınızın göstergesi.

ben doğru bilgiyi paylaştım karar sizin. size zaten aman onu bunu yapmayın demiyorum ki dava açmak en doğal hakkınız sonucunuda umarım burada bu konu başlığı altında paylaşırsınız başkasınada yol gösterici olur.
  • quote:

ben sinirli değilim bunu nereden çıkardınız acaba ? sadece işkembeden sallayan kişilerin epeyce fazla olduğunu belirttim. özellikle sabaha kadar izle dememin sebebi mesajınızda yer alıyor bir kere izlemekten birşey anlamadığınız belli :S mesajımdan yaklaşık 5-10 dakika sonra sabaha kadar izledik ne olacak demek bile konuya ne kadar cahilce yaklaştığınızın göstergesi.

ben doğru bilgiyi paylaştım karar sizin. size zaten aman onu bunu yapmayın demiyorum ki dava açmak en doğal hakkınız sonucunuda umarım burada bu konu başlığı altında paylaşırsınız başkasınada yol gösterici olur.

Sabaha kadar izledim demedim, sabaha kadar izleyeyim mi? dedim.

1 kere izlemem yeterli oldu. Bu araçta yan hava yastıkları mevcut, ilk darbe B sütununa direkt olarak geldi. 2. darbe ise ön taraftan ve çoğunluğu sağ taraftan olmak üzere geldi.

Bundan seneler evvel Civic ile buna benzer sağdan darbe almıştım, hava yastıkları patlamıştı.

Hadi ön hava yastıkları açılmasın tamam diyorum fakat yan hava yastıklarının kesinlikle açılması lazımdı. Vurmanın etkisiyle kafamı sol cama çarptım. Arkadaki 2 kişi de camın hemen arkasındaki kumaş kaplama yere çarptı.

Eğer aracın bana geldiğini görmeseydim ve kendimi kasmasaydım belki kafam camı patlatacaktı.

Çarpacağını gördüm de refleks olarak kastım kendimi çok şükür.

• bosun dava acip zaman kaybetmeyin muz cumhuriyetinde boyle davalar kazanilmiyor.abd de olsa baya para alirdiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: babasamsunlu

bosun dava acip zaman kaybetmeyin muz cumhuriyetinde boyle davalar kazanilmiyor.abd de olsa baya para alirdiniz

Çok şükür ki muhattabım Borusan Holding değil.

Aracı Almanya'dan aldım ve Alman plakalı. Direkt olarak Almanya'dan dava açacağım bilir kişi raporuna göre.
  • Geçmiş olsun ama bir şey elde edebileceğinizi sanmıyorum dava açarak

• quote:

Orijinalden alıntı: wardstone

Merhaba geçmiş olsun konuyla alakasız İzmir'mi burası?

Teşekkür ederim, evet İzmir.

quote:

Orijinalden alıntı: zero-man

hocam buyuk gecmis olsun, BMW Yeni bir araba verme gibi bir teklif yapabilir mi acaba diye dusunmuyor degilim..umarim isin pesini birakmazsiniz..

Manevi tazminatı bana yeni araba vermemeleri için açacağım. Bugün doktora giderken taksinin içinde gerildim kaza olacak diye. Bu yaşadığım ilk kaza değil, ilk defa arabamın önü dağılmadı fakat ilk defa hava yastığı açılmadığı zaman bu zamandı. Teşekkür ederim iyi dilekleriniz için.

quote:

Orijinalden alıntı: aNTIWIRUS

Öncelikle geçmiş olsun inşallah size bişey yoktur

Sizin bu anlattığınız olayın aynısı 1996 da komşumuzun başına geldi ve airbag açılmadığı için kızı öldü citroen firmasına dava açtılar ve ozamanın parası olarak 30.000 milyar para aldılar , şimdi siz düşünün eğer bana sorarsanız avukat tutup onları pişman etmenizi tavsiye ederdim sosyal medyaya yayyırdım acısı çıkartılmalı insan o arabaya bir tomar para veriyor ve arabanın ön tarafı komple parçalanmış olmasına rağmen hala açılmamış mı hava yastıkları ?? Lütfen hakkınızı savunun ama şöyle bir şey var bu bazı arabalarda hava yastığının kilidi var aç kapa diye kapının iç boluğundaki arada bizim vw caddydede var arabayı sıfır alırken adam ordan hava yastıklarını açmıştı sizde bi kontol edin eğer ordan aktif edilmesine rağmen açılmadıysa yapışın derin insan canını sokakta bulmuyor tekrar geçmiş olsun.

BMW'de sadece yolcu hava yastığı kapanabiliyor. Eğer tek kullanıyorsam kapatıyordum fakat dün açıktı çünkü yolcularım vardı. Teşekkür ederim.

quote:

Orijinalden alıntı: goodorevil

quote:

Orijinalden alıntı: IslakFasulye

quote:

Orijinalden alıntı: husam74

Yaralandınızmı? sağlığınız yerindemi? eğer sizde birşey yoksa araç görevini yerine getirmiş demektir.. Airbaglerin sensörlerinin konumları var. Hiçbir marka 5 cm arayla sensör koymaz. Belli başlı tehlikeli bölgeleride konumlandırılmış sensörler.. Darbe oraya denk gelmediği zaman yapacak birşey kalmıyor. Bazen olmadık bir şeyde airbag açar bazende bu şekilde her yerinden darbede alsa patlamaz. BMW sensörü ön tampon demiri arkasında ve çamurluk ucuyla kule sacının bittiği yerde. tam oraya darbe almazsa patlamaz. Bence birşey çıkmaz .. zaman ve para kaybı olur, belki fabrika hatası vardır gerçekten ona birşey diyemem

Yanımdaki arkadaşım belinin ağrıdığını söyledi fakat gece geç saatlerde olduğu için doktor raporu almadık.

Kanama içerecek bir yaralanma olmadı fakat yandan ilk çarptığı anda kafam yan cama vurdu.

Doktor raporu için ayrıca hastaneye gideceğiz.

Gördüğünüz üzere komple ön taraf dağılmış durumda. Polis, çekici ve servis bile bu durumda hava yastığının patlayacağını söyledi.

Yan veya perde hava yastığı varsa onların açılması ve kafanızı cama vurmamanız gerekirdi. Onun dışında ön hava yastıklarının açılmaması normal karşılanabilir. Zira kafanızı direksiyona vurmalık bir durum olmamış. Böylesi kazalarda hem sensöre darbe hem G kuvveti ölçülerek hava yastığı açılıp açılmaması kararlaştırılıyor araç tarafından. Yani ilk darbeyi yandan aldıysanız ön hava yastığının açılması hem gereksiz hem tehlikeli olurdu. Ancak yan ya da perde hava yastıkları mutlaka açılmalıydı.

Dikkatimi şuan yan hava yastıklarına verdim hocam. Kaza esnasında aracın bana geldiğini görüp kendimi kastım ister istemez. Eğer kasmasaydım kafamı daha sert çarpacaktım belki de patlatacaktım camı.

quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

quote:

Orijinalden alıntı: Kergit

BMW gibi bir markadan beklenmeyecek bir olay.
    Geçmiş olsun. Emniyet kemerinin takılı olduğunu ispatlarsanız muhtemelen bmw mağduriyetinizi giderir diye düşünüyorum

Bmw nin ne kadar guvenli araba urettigi iihs testlerindeki kepazeliginden belli,buyuk gecmis olsun sizi araba degil Allah korumus,ben boyle kaza yapmam yeaa ncap yeter yeaa allman panzeri yeaa diyen adamlara izletmek lazim bunlari

Teşekkür ederim iyi dilekleriniz için. Honda'yı çok övüyordum BMW'yi aldığım zamanlar. İnsanlar "BMW ile Honda karşılaştırılır mı?" diyorlardı bana. Bunun neredeyse aynısına yakın bir kazayı 2004 model Civic'de yaşamıştım ve çok net bir şekilde daha az sarsıldığımı hatırlıyorum. Allah'a şükürler olsun.
    quote:

Orijinalden alıntı: novinovi

Hocam öncelikle geçmiş olsun, kaza İzmirdemi oldu.?

Çok teşekkür ederim, evet izmirde oldu.

• quote:

bir diğer konu ise hatta çok ilginç konu google aramasında karşılaşılan sonuç

https://www.google.com.tr/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=almanyada%20airbagla%20ilgili%20tazminat%20davalar%C4%B1

Aramanızı "Airbag gericht in Deutschland" olarak değiştirirseniz bir çok site bulabilirsiniz.

Ayrıca avukatım ile görüştüm, bilir kişi raporu ve arkadaşımın sağlık raporu ile gelmem durumunda davayı kazanmamızın çok kolay olacağını söyledi.

5 euro maddi, 500 bin euro manevi tazminat açacağız bilir kişinin raporuna göre.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.