Şimdi Ara

Katlanir Bisiklet Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
2
Favori
38.066
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Katlanir bisiklet almayi dusunuyorum. Tavsiyeniz hangi marka ve modeli?
    Kadikoy sahilden bostanci sahile kadar ev - is arasi kullanacagim.

Umit Folding 2036 ve 2037 modellerini inceliyorum. 2037 modelini cok begendim tavsiye edermisiniz?

• Hocam Tern markayi sayende duydum. Bu marka iyi, bana biraz pahali geldi. 1000 - 1200 bandinda bana ne onerebilirsin?
  • Carraro flexi 121 olabilir. Yokuşları bol bi yerdeysen yokuş çıkarken zorlanmazsın. Ama 11-12 kg var. Katlanınca düşündüğünüz kadar küçülmüyor ve sele yarım iniyor. Bir ara inceleyin derim.

Tern'ler için peşin para lazım pazarlıkla 1000-1100 bandına çekmeye çalışılabilir.
  • Peki asagidaki modeller arasindan hangisini tavsiye edersin hocam?

Umit Folding 2d 2037

Mosso 20 Marine 2d

Bianchi Folding vn

Carraro flexi 121

Carraro flexi 108
  • Bianchi ve carraro aynı bisiklet ikisinide accel bisiklet üretiyor . Aralarında pek bi fark yok.

ümit bisikletde mosso'nun satışını yapıyor. İkisinide inceledim aralarında pek bi fark yok. ama mossonun bağlantı noktaları daha iyi olabilir. Carraro 121 bakarken mosso'da bakıyorduk o zaman daha bu modellerini getirmemişlerdi o yüzden nasıl katlanıyor , katlanma noktalarında ki malzeme filan inceleyememiştik.

carraro 108'in artısı vites kolu vites aktarıcısı altus. Ben kendim bu sistemi (ama ön dişli farklı) kullanıyorum.

Ben olsam carraro 108 alırdım. 8 vites olması ve vites kolu ve aktarıcıdan dolayı fiyat farkını vermeye değer.

Yeriniz varsa ve yokuşları bol ve uzun olan bi yerdeyseniz ulaşım içim 28"jantlı bisiklet öneririm.
  • mosso marine 20 v diyorum ben. 1 senedir kullanıyoruz. 2 adet aldık eşimle. İstanbul da gayet keyifli bu bisikletler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • AKINLASINN A kullanıcısına yanıt
    Hocam Yokus cikarken performansi nasil? Sizinki plastik jantli veya aluminyum jantli modelimi?

• quote:

Orijinalden alıntı: serta2

Hocam Yokus cikarken performansi nasil? Sizinki plastik jantli veya aluminyum jantli modelimi?

Alüminyum jantlı olanını aldık. Yokuşlarda bence performansı tahmin edilenden harika. Gücünüz varsa rahatlıkla yokuş çıkılır ama güç yetmediğinde ayağa kalkılıp pedal çevirmek çok güvenli değil.
    Sebebi de pedallar da katlandığı için ayağa kalkıp çok güç verilir ise katlandığı kısımdan kırılabilir. O nedenle yokuşta ayağa kalkıp güç verilecek an olur ise inip elde çıkıyoruz bisiklet ile.

• Ben de goccia city var Elektirikli. Hafta sonları Acıbadem den çıkıyorum yola Maltepe ye kadar geziyorum. Geri dönerken bayırda Baya destek oluyor.

Galiba ilk defa alıyorsun katlanır. 28” performansı şakın bekleme. Ben eskiden çok bisiklet sürdüğüm için katlanır hem ağırlık, hem hızlanma olarak performanslı değil. Tamamiyle Brezilya dizilerinde ki aşık kızlar gibi tın tın gitmek için.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • iki bisiklet arasinda kaldim.

Tern A7

Carraro Flexi 108

Sizce hangisini alayim?
  • serta2 kullanıcısına yanıt
    Katlanirlari incelerken, Tern ve Dahon'un katlama mekanizmalari bana gore daha kaliteli gelmisti. Ben Tern derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AKINLASINN

quote:

Alüminyum jantlı olanını aldık. Yokuşlarda bence performansı tahmin edilenden harika. Gücünüz varsa rahatlıkla yokuş çıkılır ama güç yetmediğinde ayağa kalkılıp pedal çevirmek çok güvenli değil.
    Sebebi de pedallar da katlandığı için ayağa kalkıp çok güç verilir ise katlandığı kısımdan kırılabilir. O nedenle yokuşta ayağa kalkıp güç verilecek an olur ise inip elde çıkıyoruz bisiklet ile.

Alıntıları Göster
    mosso marine katlanınca sabitleniyor mu acaba mıknatıs falan var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: ali9949

mosso marine katlanınca sabitleniyor mu acaba mıknatıs falan var mı?

Alıntıları Göster
    Miknatis bulunmuyor ama internette satiliyor. Alip kendiniz monte edebilirsiniz.
  • quote:

Miknatis bulunmuyor ama internette satiliyor. Alip kendiniz monte edebilirsiniz.

Alıntıları Göster
    ben mosso ile umıt arasında kararsız kaldım hocam yani katlayınca sabitlemek için böyle aparatlar her ıkısıne de uyar mı site adresi var mı guvenılır?

• Cheroke Md-D8
    Mosso 20 Marine
    Kron Fd 1000
    Carraro Flexi 121
    Ümit Folding Bike 20
    Bisan Fx 3500
    Btwin Tilt 500
    Hangisini tavsiye edersiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Katlanir Bisiklet Tavsiyesi
    Hangisini önerirsiniz? Hem tip hem fiyat performans açısından.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sauths

Hangisini önerirsiniz? Hem tip hem fiyat performans açısından.
    mosso marine 20
  • bende oğlum için 20 jant katlanabilen bir bisiklet arıyorum 600 tl segmentinde. Ümit picolo 20 modeli var bu fiyat aralığında, çok mu başımızı ağrıtır acaba bu marka?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.