Şimdi Ara

Elektrikli Katlanabilir Bisiklet Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
3
Favori
11.623
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Öncelikle şimdiden yorum yaparak konuya katkıda bulunan herkese teşekkür ederim.

Başlıkta da belirttiğim gibi elektrikli katlanabilir bisiklet alma düşüncesi içerisindeyim. Bütçe konusunda 3-5 bin lira arasındayım.

Birazcık kullanım amacımı da yazayım belki farklı önerilerin de önünü açabilir. Tamamen şehir içinde kullanacağım, malum toplu taşıma kullanmamaya çalışıyoruz. Üsküdar'da oturuyorum ve iş yerim Levent'te çoook sıcak bakmasam da bu güzergahta da kullanma ihtimalim var. Bunu bir kenara bırakırsak asıl amaç mesela Kadıköy'e veya Caddebostan sahiline zorlanmadan gidebilmek. Zorlanmadığım takdirde elektrik gücünden destek bile almasam olur ama yorulup ettiğimde de beni yarı yolda bırakmasın istiyorum.

Katlanır olmasi önemli çünkü ev birazcık ufak açık halde koyabileceğim bir yerim maalesef bulunmuyor.

Not: Forumdaki başlıkları okurken farkettim ki boy ve bacak boyu bisiklet seçiminde önemli bir konuymuş. Benim boy 1.92 m, bacak boyu 101 cm, kilo 86 kg.

Tekrardan destekleriniz ve tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim.

Sağlıklı günler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bergomat -- 7 Haziran 2020; 12:14:53 >

• Yukarı
  • Boşuna elektrikli bakıyorsunuz. Normal katlanır bisiklet alın yeterli. Hiç zorlanmadan o dediklerinizi rahatlıkla yaparsınız. İlerleyen zamanda amaçlar değişir de eğimli yerlerde sürmek isterseniz arka dişliyi değiştirip 1. vitesi çok fazla yumuşatma şansınız var. Rahatlıkla kullanırsınız. Hem de spor yapmış olursunuz. Kısaca elektrikli için boşa masraf.
  • tam da böyle birşey düşünüyordum ancak elektrikli ve katlanabilir, Türkiye'de fiyatları da katlanır.
  • Alba fold 2 almayı düşünmeye başladım. Şu anda piyasada kalmamış ama bu ay içerisinde yeniden stoklara gireceğini söylüyorlar. Yorumu olan var mıdır?
  • Rks mx25 şuan bulduğum en uygun seçenek. Bu sıcakta bursada normal bisiklet ile dolaşmak işkence her yer yokuş.
  • bergomat B kullanıcısına yanıt
    Bugün stoklara giriyor alba fold 2
  • Henüz göremedim ben sitelerinde
    Bana öyle bilgi vermişlerdi arayıp sorabilirsiniz cevabı buraya yazarsanız sevinirim :)
  • Dün instagram üzerinden sormuştum. Bu hafta içerisinde stoklara gireceğini söylediler. Ek olarak internet sitelerinde fiyat güncellemesi yapıldı ve bazi ürünlerde 20 haziranda stoklara girecegi bilgisi eklendi (750lik fh serisi kit).
    Hmm bana 15 i denmişti neyse az daha bekleyelim bakalım bilgi için teşekkürler
  • Alba markasını pek tavsiye etmiyorum. Batarya kaynaklı sıkıntı yaşatıyor ve servis sıkıntı.

İlla katlanır olsun derseniz. Haricen bir bisiklet alarak Bafang marka midsize motor alarak elektrikliye dönüştürmeniz daha sağlıklı ayrıca servis harika fakat maliyet duruma göre artabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pehlivan_m

Alba markasını pek tavsiye etmiyorum. Batarya kaynaklı sıkıntı yaşatıyor ve servis sıkıntı.

İlla katlanır olsun derseniz. Haricen bir bisiklet alarak Bafang marka midsize motor alarak elektrikliye dönüştürmeniz daha sağlıklı ayrıca servis harika fakat maliyet duruma göre artabilir.
    Merhaba ben de tam söylediğiniz konudan endişe ediyordum, peki Albanın sattığı mid-drive motor ve batarya kiti (Samsung ya da LG ydi sanırım) tecrübe ettiniz mi ya da bu konuda bilginiz varsa anlatabilir misiniz?
  • pehlivan_m kullanıcısına yanıt
    Selamlar ne gibi sıkıntılar yaşatıyor daha önce duymamıştım kötü bir yorum. Servislerinin de iyi olduğunu duymuştum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bergomat

Selamlar ne gibi sıkıntılar yaşatıyor daha önce duymamıştım kötü bir yorum. Servislerinin de iyi olduğunu duymuştum.
    Bana mesaj geldi alba fold 2 stoğa girmiş. Fold x i düşünebilirdim ama o yok henüz, whats app dan sordum ama cevap alamadım, ben KİT düşünüyorum. Kitlerin kalitesiyle ilgili duyumunuz var mı ya da alba Fold ile ilgili olumlu yorumlar.
  • yekzan Y kullanıcısına yanıt
    Maalesef kitlerle alakali bir bilgim yok. Ancak fold x temmuz başında stoga girecej gibi bir şey okudum. Ben fold 2 satin aldim bakalım nasil olacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: bergomat

Maalesef kitlerle alakali bir bilgim yok. Ancak fold x temmuz başında stoga girecej gibi bir şey okudum. Ben fold 2 satin aldim bakalım nasil olacak
    Hayırlı olsun güle güle kullanın.Bulunduğum ilde işinin ehli genç bir bisiklet servisi elamanı arkadaşım var, bugün konuyu ona açtım Alba firmasını tanıdığını daha önce onlardan kit alıp bisikletlere monte ettiğini söyleyince ben de mid-drive motor ve pil almaya karar verdim. Bugün stoklara girmiş benim kit de yarın yola çıkıyor inşallah. Bu arada bu tür bisikletlerin pillerinde Samsung, LG ve Panasonic tavsiye ediliyor. Bu firmanın hazır ve kit’lerinde kullandığı piller Samsung ve LG. Her üründe ulaşabilecek istisna durumlar dışında kaliteyle ilgili bir sorun yaşayacağımızı zamnetmiyorum. Motor da Bafang marka ki o da tavsiye edilen bir motor.

Size de şimdiden hayırlı olsun diyelim o zaman iyi günlerde kullanın
  • Bu konuda muhakkak Youtube ta FakirFoturafcı var onu izleyin RKS de başına gelenler, teknik servis, 2.arıza vs
    https://www.youtube.com/watch?v=GUGatlEI-s8&list=LLjI9eyK03wMP_kVDnWHPu0Q&index=181
    Evet deneme fırsatım oldu. Kullanışlı ve performans yönünden sıkıntı yok batarya samsung. Yine bu motoru Albayı Youtube ta Fakirfoturafcı inceledi 750w Alba mid size motor bir bakın.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.