Şimdi Ara

Kaspersky-Nod32 inceleme?? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
300
Cevap
0
Favori
23.713
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • nod32 de güncelleme sorunu oluyomuş ne dersiniz
  • quote:

Orjinalden alıntı: enis1024

nod32 de güncelleme sorunu oluyomuş ne dersiniz

Evet oluyor 2,7 sürümü kendini güncelleyemiyor. Her pc açılışında bannnnnnnn diye hata veriyor
  • Çık yukarııı
  • Dostlar herkesin fikrine saygılarımı sunmakla ve kişisel tercihleri bir kenara bırakarak bilimsel gerçeklerden yola çıkmakla başlamak istiyorum.

Bu benim bilgisayarım olmadığı için ve arayıp bulmaya da ziyadesiyle üşendiğim için tabloyu size gönderemiyorum ancak benim için en önemli husus "precaution" denen "önlem" hususudur. Zira ilgili tabloda belirtildiğine göre antivirüslerin güncel tehditlere karşı ne hızla tepki verdiklerine bakarsak 1. Bitdefender adlı antivirüstür. Saat ve dakika bazında bakıldığında bitdefender ve NOD32'nin tepki verme süreleri 00:00'dır. (ss:dd). Yani 1 dakikadan kısa sürede tepki vermektedirler (threat-sense teknolojisi). Kaspersky'de ise bu süre virüsün türüne ve yayılma hızına bağlı olarak 12 saate kadar çıkmaktadır!!! Dikkat buyurun; 12 saat savunmasızsınız!!! İşleyişi hakkında kesin bilgim yok ancak tahminen "potansiyel olarak tehlikeli" buldukları kaynak kodlarını lamaktadır bu antivirüsler. Kaspersky ise bu teknolojiye "anti-hacker" modülüyle cevap vermeye çalışmışsa da kanımca çok başarılı değil. Zira bu önlemi "portları kontrol ederek" vermektedir. Peki o halde neden bitdefender değil kaspersky değil NOD32?.. Bitdefender'ın ota bota "engelliyim mi abi?" "Bu konuda napalım abi?" "abi ben bu dosyadan kıllandım ama bilemiyorum yanee" şeklinde sürekli yıtrık "çoraptan" çıkar gibi uyarı vermesine kılım! Aynı durum kaspersky (özellikle anti-hacker) için de geçerli. Oysa NOD32'yi "silent mode" (sessiz mod)'a aldığınızda tek kelime etmeden uslu uslu çalışıyor arka planda. Ne güncelleme ne bir şey... Sadece virüslü bir dosyayı kopyalamak ya da çalıştırmak istediğinizde yanarlı dönerli kartal gözü size "amannnnn!" mesajını veriyor. NOD32 full sürüm kullanmaya başladığımdan beri asla ve kat'a bir sorun yaşamadım. Kaldı ki meraklıyımdır her yere girer çıkarım. Hacker siteleri dahil.

Bunun yanında NOD32'nin kullanım kolaylığını da çok beğeniyorum. Program modüller halinde sunulmuş. AMON (dosya sistem monitörü), DMON (Microsoft office belge monitörü), EMON (Outlook için e-posta monitörü) ve IMON (Internet monitörü) olarak sıralanan bu modülleri isteğe bağlı olarak kapatarak daha az sistem kaynağı kullanımı sağlayabilirsiniz. Örneğin bilgisayarınıza internet bağlı değil (olmayan var mıdır ki?) ya da outlook kullanmıyorsunuz. Kapatırsınız o modülleri ve kaynak tasarrufu sağlarsınız. Güncelleme konusuna gelince; 2.7 kullanıyorum ve en son 6 dakika önce güncellenmiş

Geçen gün teknosa'da ESET paketi gördüm (ESET SMART SECURITY) içim gitti. 55YTL'ye temin edilen bu pakette Antivirüs,Antispyware,Antispam özellikleri son noktada sunulmuş. Tehditlere geçit yok! (resim ektedir).

Kaspersky kasmıyor diyenler galiba quad işlemci kullanıyorlar . Ben gariban bir P4 kullanıcısıyım arkadaşlar yapmayın etmeyin. Hatta şu anda önümdeki bilgisayar celeron olmasına rağmen gram kasma yok. NOD32 tüm modüller çalışırken 24MB kadar ram yiyor. 1GB (1024MB) ram var ya; onun sonundaki 24'ü yiyor işte

Söz konusu olan bilgisayar gibi teknik bir konu olunca takım tutar gibi davranmanın anlamı yok arkadaşlar. Bunlar ilim bilim işi. Dolayısıyla tek geçerek NOD32 diye haykırsam da yarın öbür gün daha iyisi çıkarsa ya da içinizden herhangi biri başka bir antivirüsün daha iyi olduğunu nedenleri ile "BİLİMSEL BİR DİLLE VE DELİLLERLE!" kanıtlayabilirse kralını tanımam satarım ESET'i... Anında!..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thunderwatcher -- 27 Şubat 2008; 6:00:43 >

• Yorum için teşekkürler , saygı duymaya devam
  • quote:

Orjinalden alıntı: JANT!

Yorum için teşekkürler , saygı duymaya devam

Yüzbaşım yaş kaç? Janti kelimesini en son annemden duymuştum o da yaklaşık 5-6 sene önceydi Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thunderwatcher -- 27 Şubat 2008; 6:02:34 >
  • nod32 yi güncelleyemenlere duyrulur update fixleri var otomatik güncelleniyor valla paşa paşa güncellemesini yapıyor bendeki nod32
  • quote:

Orjinalden alıntı: thunderwatcher

quote:

Yorum için teşekkürler , saygı duymaya devam

Yüzbaşım yaş kaç? Janti kelimesini en son annemden duymuştum o da yaklaşık 5-6 sene önceydi Saygılar

Yaş 15 de , Yüzbaşım bu postlar neden silindi ki ????

• ya arkadaşlar etmeyin gitmeyin gözünüzü seveyim nod32 nin neyini seviyosunuz? makineyi kasmıyomuş buna ancak ben ikisini de kullandım birbirlerine karşı kendi çaplarında üstünlükleri var evet birinin bulamadığını diğeri bulabiliyo bu olabilir. ama makineyi kasma konusuna gelince kaspersky ın nod32 yi geçeceğini sanmıyom ve inanmıyorum. benim bi lafım var nod32 makineyi o kadar kasıyoki virüsler çalışacak alan bulamıyo zaten ram kullanımına gelince kesinlikle ve kesinlikle nod32 kaspersky in en az iki katı ram yiyo bu konuda hiç tartışmayalım beyler. 7 i kullanamadım çünkü hergün key değiştirmekten bi hal oldum ama 6 nın 24 mblik bi paketi var kurduğunuzda güncellemeye gerek duymuyodu bikaç ay önce şimdi ne durumda bilemiyorum. sesinden rahatsız olan arkadaşlar güvenli kipte açıp içindeki ses dosyasını silsinler sesten kurtulmuş olurlar
    sonuç
    daha iyisi çıkana kadar şimdilik en iyi KASPERSKY benceeee...

• 2 side paralı key aramaktan bıktım avira kullanıyorum.
    Aviradan önce uzun süre kasper kullandım gerçekten işini iyi yapıyor
  • bende ılk basta nod 32 kullanıyordum. vıruslerle basım pek belade olmaz zaten. genelde spyware fln gırıyor bılgısayara

onceden baya arastırma yapmıstım kaspersky de karar kıldım bunun sonucu

ıkısıde ıyı ama. ıs zaten tıcarete dokulmus durumda. kendılerı vırus yazıp kendılerı buluyor

son olarak masaustu bılgısayarımda ne fırewall var ne antıvırus
    abuk subuk sıteye gırmeyınce hıcde sorun yasamadım
    ugrasmıyorum cunku gereksız yanı oltalara takılmadıgınız surece gerısı ıvırzıvır
  • nod32 yi bende çok kullandım sistemde var mı yok mu belli değil kasmaz ama şöyle bir sorunla karşılaştım, denemek için bir avast kurayım dedim kurdum taradım bi dolu virüs buldu, demekki nod32 kendini güncelleyemiyor, neyse avastı kullanıyorum uzun süredir, bir de onu çalıştırdım çalışır çalışmaz virüs buldu
    ne yani ben çalıştırmasam bulmayacak mı? uyuyor mu allah aşkına, ne kullanırsan kullan işte..
  • Bende Nod 32 v3.0 kullanıyorum. Tek kelimeyle muhteşem, diğer tüm programlara 5 çeker. Hiç te virüs kaçırmıyor...
    Daha önce 2.7 vardı güncellemede sorun hiç yaşamadım, şimdiki v3.0 da da sorun yok
    Zaten bu senede dünya kadar ödül aldı. Hem makineyi kasmaz hemde virüs kaçırmaz.
    Ben hepsini denedim, Kaspersky, Bit defender, Norton, Avast vs...... Ama hiçbiri Nod32 gibi değildi, basit anlaşılır arayüzü,hızlılığı ve çevikliği tek kelimeyle "muhteşem"...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MegaWolt38 -- 29 Şubat 2008; 22:15:25 >
  • nod 32 de güncelleme hatası falan yaşamıyorum(2.7 sürümünde )

favori programın nod32 valla
  • arkadaşlar fazla forumlara yazı yazmak adetim değildir.ama konu dikkatimi çekti ve ilgi alanıma giriyo. size tecrübemi sunayım istedim.piyasadan virüsler,trojanlar vs.topladım.nod 32 trojanlarda etkisiz kalıyo.sonradan güncellemelerle işi hallediyo.ama iş işten geçmiş oluyo.ancak kaspersky trojanlarda çok başarılı.troan çıkmadan,kaspersky tedbirini alıyo.
    size tavsiyem ustalar kaspersky kullansın.ama normal düzeyde kullanıcılara nod 32daha iyi.
    (hemen hemen bütün virüs prolarını test ettim.ve her gün pc yi formatlamak zorunda kaldım.1 ay sonunda pc format manyağı oldu.bende kasperde karar verdim.)

• quote:

Orjinalden alıntı: bortecine81

arkadaşlar fazla forumlara yazı yazmak adetim değildir.ama konu dikkatimi çekti ve ilgi alanıma giriyo. size tecrübemi sunayım istedim.piyasadan virüsler,trojanlar vs.topladım.nod 32 trojanlarda etkisiz kalıyo.sonradan güncellemelerle işi hallediyo.ama iş işten geçmiş oluyo.ancak kaspersky trojanlarda çok başarılı.troan çıkmadan,kaspersky tedbirini alıyo.
    size tavsiyem ustalar kaspersky kullansın.ama normal düzeyde kullanıcılara nod 32daha iyi.
    (hemen hemen bütün virüs prolarını test ettim.ve her gün pc yi formatlamak zorunda kaldım.1 ay sonunda pc format manyağı oldu.bende kasperde karar verdim.)

Üstad süpersin Ama herkes kendine.. Saygı duymak lazım..

quote:

Orjinalinden alıntı: yildize
    nod 32 de güncelleme hatası falan yaşamıyorum(2.7 sürümünde )

Dostum sorun ya bende ya da sende. Ben 2,7 srümünü yüklediim. Baya oldu tabi. Test için yüklemiştim ve güncelle dedim. Güncelledi gibi göründü ama nedense her bilgisayarı açtığımda bannn diye nod32 eski hatası veriyordu. Güncelle diyordum en son sürümü yüklü diyor , Windows güvenlik duvarı başımın etini yiyordu. Sende nasıl sorunsuz günmcelleniyor anlamadım.!!!!1

• quote:

quote:

Dostum sorun ya bende ya da sende. Ben 2,7 srümünü yüklediim. Baya oldu tabi. Test için yüklemiştim ve güncelle dedim. Güncelledi gibi göründü ama nedense her bilgisayarı açtığımda bannn diye nod32 eski hatası veriyordu. Güncelle diyordum en son sürümü yüklü diyor , Windows güvenlik duvarı başımın etini yiyordu. Sende nasıl sorunsuz günmcelleniyor anlamadım.!!!!1

bende Nod32 v2.7 kullanırken hiçbir sorun yaşamadım güncellemede. Bence senin bilgisayardan kaynaklanan bir sorun olabilir. Ben diğer birçok arkadaşıma da Nod32 kurdum hiçbirinden şikayet almamıştım.

• arkadaşlar 2,5 ten 2,7 yada 3,0 ön yükleme yapmadan üstüne upl. ediyorsun sorun çıkmıyor. belkide sizin kurduğunuz exe lerde bi sorun vardır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: MegaWolt38

quote:

quote:

bende Nod32 v2.7 kullanırken hiçbir sorun yaşamadım güncellemede. Bence senin bilgisayardan kaynaklanan bir sorun olabilir. Ben diğer birçok arkadaşıma da Nod32 kurdum hiçbirinden şikayet almamıştım.

O zaman Nod32 bana gıcık oluyor İlla video mu çekmek lazım ya da ss.. Herneyse bende çalışmıyor. Yardıma devam

Saygılar..

• birinin bulduğunu diğeri bulamıyor
    diğerinin bulamadığını diğeri buluyor vs..
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.