Şimdi Ara

Kaspersky-Nod32 inceleme?? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
301
Cevap
0
Favori
23.713
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kaspersky 6 kullanıyorum çok memnunnum gerçi nod 32 de iyi bir virüs programı.
  • her ikisinide kullandım şimdi kaspersky 6 var ilk açılışta biraz kasıyor onun dışında pek bi kasma yok. nod32de ise arabirim pek kullanışlı gelmedi bana. özellikle virüs tarama ve temizlemenin ayrı ayrı yapılması soğuttu kendinden beni
  • yahu niye kimse "kavich stream"lerden bahsetmiyor. bu 6 sürümünde vardı 7 de de var mı bilmiyorum. zırt pırt verdiği yanlış alarmlar ile birlikte benim kaspersky'yi bırakma nedenimdi bu. kaspersky'ci arkadaşlar alınmasın ama kavich olayı benim gözümde kaspersky'yi başlı başına virüs yapar. yani benim iznim olmadan bilgisayarımdaki dosyalarıma ekler yapması hiç hoşuma gitmez. bunun yanında kaspersky her şeye virüs diyordu (adobe reader a bile). indirdiğim 10 dosyadan 3-4 tanesinde virüs var diyordu.
    not: nod32'nin 2 sürümünde imon ayarlarındaki client compatibility ayarı sürekli incelenmeli ve "higher efficiency" olarak ayarlanmalı.
  • kaspersky kullanıyorum nod32 de var ama hiç kurmadım
    kaspersky biraz kasıyor işin gerçeği ama bilindik diye razı oluyoruz
    sektirdiğini düşünmüyorum hiç
  • nod32 2.7 güncelleme yapmıyor diyen arkadaşlara o kadar şaşırdım ki anlatamam

yaklaşık2 senedir makinemde yüklü. ne zaman interneti açsam yada bir oyundan çıksam
    günde en az bir kaç kere nod 32 updated diyor
    en son güncelleme tarihine bakıyorum o gün içinde kesin güncelleme yapıyor

nod 32 nin yanında nod 32 fix dosyası var
    serial no falan girerseniz güncelleme yapmayabilir
    bu fix dosyasını nod 32 yi kurdukdan sonra kurup yeniden başlatırsanız makineyi
    makinenizi hiç kasmayan, size hiç iş bırakmayan , virüs lü flash disk olsun harici disk olsun yada
    herhangi bi internet sayfası olsun tıkladıınız an uyarı veren bi programa sahip olmuş olursunuz.
    kaspersky da kulllandım 6 ay . çok fazla key değiştirdiğim için bırakmıstım ama inanın kasıyo makineyi
    ben , tabiki herkesin görüşüne saygı duyarım ama kullandığımı ve gördüğümü bilirim

bende oyumu nod 32 den yana kullanıyorum

• nod32 nin güncelleme yapmamasının sebebi password ve Username lerin sürekli değişmesi
    güncel şifreler girildiği zaman güncellemeleri sorunsuz yapar,
  • Yanlış anlamayın bende birşeye şaşırıyorum.Şimdi arkadaş nod32 güncellemiyor dediğinde şaşırdınız.Ama siz nod32 nizi fix lemişsiniz.Peki o fix in sahte sunuculardan güncelleme yapan bir worm olduğunu biliyormusunuz.Hadi diyelim normal sunucudan güncelleme yapıyor.Ama o worm sizin kişisel bilgilerinizi dışarı sızdırıyor.Nod32 2.7 kullanırken deneme amaçlı fixleyip baktım ve fix 2.1 i worm olarak algıladı.Şu an yeni fix sürümleri var ve nod32 anlamadığım şekilde bunları hala veritabanına almış değil.O onların kaybıdır.Key olayına çözüm ürettikleri kadar fix lerle de ilgilense keşke eset firması.
  • nod 32 kullandım. peşine kaspesky yükledim bir sürü virüs buldu. kaspersky ii gibi görünüyordu. parayı bastım aldım 7'yi. ama bi virüs saldırısı oldu. pcde önce kaspersky bozuldu. virüs yuvasına döndü pc. neyse... temizledik bi şiler yaptık. temizleme de ayrı bi tantana... hani tehlikeli sitelere girdiğim için falan oldu da, kaspersky bi güvenlik sağlamadı bana. yine birinin pcde aynı sorun var. knight online mi ne oynuyolar. onun serverinden mi artık nerden geliyosa... kaspersky virüs girdikten sonra uyarı veriyo. 120 tane falan sildik dün ama virüslerin birini ya da birkaçını silmiyor. sil diye ısrar ettiğimde reset atıyor. pcde illa bi antivirüs olsun diyosanıız bence hiç fark etmez. ama fikrimi sorarsanız; alın birini vurun ötekine.
    bu arada AVK 2008 arıyorum ama bulamadım. deneme sürümü falan var da bilen varsa bi link falan verebilir mi? bi de bunu denicem.

• AVK yı bulsan da gerisini bulamazsın.Ayrıca aşırı derecede ağır bir program

http://www.gdata.de/trade/GB/productview/819/16
  • nod32 3.0 kurun ve unutun olması gerekende bu değil mi zaten. nod 32 sektördeki en hızlı virüs tarayıcıdır beyler. bunuda kaynak kodunun büyük bölüümn direk assembly ile yazılmasına borçludur. merak eden varsa wiki den assembly hakkında bilig alabilir. nod 32 yi 2.5 den beri kullanıyorum bi kez olsun makinamı virüs yada bnzeri bir tehditten formatlamadım. 2,5- ve 2,7 yi kaçak kullandım ama artık biliyorum ki nod verilen parayı hak ediyor o yüzden 3.0 ı satın aldım kafam rahat 30 lirada para değil bence. herkese öneririm.kasperskyde iydir ama nod dan daha fazla kasar.

kasperskyi kötülemiyorum ama tercihim nod. sansıcız anti vürs deneyimi için başka yola girmeye gerek yok bence.

saygılar herkese

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi symbiat -- 4 Mart 2008; 16:12:44 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: symbiat

sansıcız anti vürs deneyimi için başka yola girmeye gerek yok bence.

saygılar herkese

Bence var.Nod32 kadar hafif yazılımlar var.
    Yine de kişisel görüşünüze saygı duyarım.
  • nezaketinden ötürü teşekkür ederim. alternatifleri varsa bilmek isterim, nod un yaptığının aynısını yapabilen bir program varsa belki kullanmayı düşünebilirim. bir kaç örnekle yardımcı olursan çok sevinirim.

saygılar sunarım.
  • arkadaşlar bu epey bi köklenmiş bi başlık bende bi el ataım dedim bende nod kullanıyorum yazılanların nerdeyse hepsini okudum arkadaşlar diyorki varlığı belli bile değil o zaman varlığını en çok belli eden NORTON kullanın kendini epey belli ediyor ama ne işe yaradığı belli bile değil kys de kullandım ama gerçekten bazan kasıyor

nod 32 beni çok uyardı virüslere karşı bi arkadaşımda kys kullanıyor ama nerdeyse ayda bir format atıyor acaba sebebi nedir yoksa kys bi işe yaramıyormu

• quote:

Orjinalden alıntı: yusufkes

arkadaşlar bu epey bi köklenmiş bi başlık bende bi el ataım dedim bende nod kullanıyorum yazılanların nerdeyse hepsini okudum arkadaşlar diyorki varlığı belli bile değil o zaman varlığını en çok belli eden NORTON kullanın kendini epey belli ediyor ama ne işe yaradığı belli bile değil kys de kullandım ama gerçekten bazan kasıyor

nod 32 beni çok uyardı virüslere karşı bi arkadaşımda kys kullanıyor ama nerdeyse ayda bir format atıyor acaba sebebi nedir yoksa kys bi işe yaramıyormu

Kusura bakmayın ama sizin söylediklerinize sadece gülüyorum. @BrooklynZU hocam süpersin..

• en basından berı nod32 kullanıyorum.Hiçbir sorunum yok cok da memnunum
  • Ben kis 7 kullanıyorum çok memnunum. Nod 32 de kullandım ama gerçekten kaspersky daha iyi.
  • Bende şimdi Nod32 kurdum. AntiVir nedense ilginç bir sorun çıkardı. Dün kullandığım bilgisayarı kapattım sabah açtığım.. çevirmeli bağlantıya tıklıyorum açılmıyorr. Herneyse Yerel disk D ye giricem bilgisayarım açılıyor D ye tıklıyorum donuyor bilgisayar. 3 - 4 sefer denedim ondan sonra güvenli kipte açıp AntiVir'i sildim ve düzeldi. Bende Nod32 3,0 sürümünü kurdum. Güncelledim Birazda onu kullanıyım, yorumları yazıcam şuanda hersey güzel
  • bende uzu süredir nod 32 kullanıorum ama carcklı oldugu için program kendısını zaten otomatık guncellıor size de tavsiyem nod32 kullanın eger eklemek istedıgınz varsa yazın saygılar..
  • @JANT!
    Senin pc de sorunlar var yalnız.Mesela bitdefender kurup güvenlik merkezinin tanımadığını söylemiştin.Şimdi avira donma yapıyor dedin.
    Senin pc kaspersky seviyor sanırım .

@symbiat
    Avira örneğin.Testlerde çok başarılı her zaman ilk 3 te.Veritabanı çok geniş ve trojan konusunda çok başarılı.Yaklaşık 5-6 aydır bunu kullanıyorum.Bundan önce nod32 kuruluydu.Tabi nod32 kurulu iken bitdefender ı çok sevdiğimden arada bir bitdefender da kullandım.O da makinayı zorlamıyor(en azından bende zorlamıyor).Bunun dışında Antivirüs oalrak dğeil ama internet security olarak güzel bir alternatif var.O da Bullguard Internet Security.Antivirüs motoru olarak bitdefender ve firewall olarak outpost(artık bu outpost u açıklamama çok gerek yok.Her zaman ilk sıralarda yer alan bir program) kullanıyor.Az ram harcıyor ve sistemi yormuyor.

@10NRtr
    Artık crack in zararlarından bahsetmiyorum yukarıda zaten ufak bir açıklama yaptım.Güvenlik yazılımlarını başka programlarla(üstelik zararlı kod içeren) delip kullanmak hiç doğru değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Midgardian -- 5 Mart 2008; 13:00:34 >

• quote:

Orjinalden alıntı: BrooklynZU

@JANT!
    Senin pc de sorunlar var yalnız.Mesela bitdefender kurup güvenlik merkezinin tanımadığını söylemiştin.Şimdi avira donma yapıyor dedin.
    Senin pc kaspersky seviyor sanırım .

@symbiat
    Avira örneğin.Testlerde çok başarılı her zaman ilk 3 te.Veritabanı çok geniş ve trojan konusunda çok başarılı.Yaklaşık 5-6 aydır bunu kullanıyorum.Bundan önce nod32 kuruluydu.Tabi nod32 kurulu iken bitdefender ı çok sevdiğimden arada bir bitdefender da kullandım.O da makinayı zorlamıyor(en azından bende zorlamıyor).Bunun dışında Antivirüs oalrak dğeil ama internet security olarak güzel bir alternatif var.O da Bullguard Internet Security.Antivirüs motoru olarak bitdefender ve firewall olarak outpost(artık bu outpost u açıklamama çok gerek yok.Her zaman ilk sıralarda yer alan bir program) kullanıyor.Az ram harcıyor ve sistemi yormuyor.

@10NRtr
    Artık crack in zararlarından bahsetmiyorum yukarıda zaten ufak bir açıklama yaptım.Güvenlik yazılımlarını başka programlarla(üstelik zararlı kod içeren) delip kullanmak hiç doğru değil.

Evet söylediklerimin arkasındayım. Bitdefender ilk çıktığında kumuştıum ve Güvenlik Duvarı virüs programı bulamadı diye dakkabir uyarı veriyordu. AntiVire gelince suçu ona atmak biraz saçma. Buna katılıyorum ama nedense D ye girdim mi bilgisayar donuyordu. Görev yöneticisinden A.v durdukmak istiyorum olmuyor falan. System Restore yaptım olmadı. Bende AntiViri kaldırdım düzeldi Şimdi Nod32 3.0.0.621 sürümünü kullanıyorum. Serrialimi girdim , güncellememi yaptım bide türkçe yama yaptım Herşey güzel..

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.