Şimdi Ara

Kasko fiyatları çıldırmış

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
2
Favori
17.564
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • düzeltme: dün birçok yerden teklif aldım, eski arabamdan gelen hasarsızlık indirimi nedense gözükmedi. eski aracımın motor ve şase numarasını girerek hasarsızlık indirimini geri aldım. ek olarak poliçe ile de biraz oynayarak 6300TL'ye kaskoyu yaptım. fiyat yine çok fakat 12300 lira'ya kıyasya çok daha düşük bir rakam oldu.

Merhaba,

Talihsiz bir olaydan dolayi 2020 model leon aracimi satip sonrasinda ekonomik olacagini dusundugum icin 2020, manuel, 290 bin tl kasko bedelli dizel 208 aldim. Leon icin 2. Doneminde mart 2021 de yaklasik 3 bin liralik bir kasko bedeli odemistim. Simdi kredi oranlarını cazip buldugum icin peugeot aracimi 2. El tasit kredisi ile satin aldim ve kaskoyu bankadan yapma sarti konuldu.

Banka temsilcim arabanin kaskosu icin 12000 tl fiyat cikardi ve fiyati duydugum an sok oldum. Arac degistirmek sacmaliktan ibaret olmus. 8 yillik ehliyetim var, kazasiz 2 yildir aktif arac sahibiyim ve kasko icin bu rakamı hic beklemiyordum. Sizce normal mi bu fiyat? Hasarsizlik indirimim adeta yok olmuş gibi. Sizler ne kadar odediniz kasko için bu yil?

Her ay 1000 tl yakit, yillik 12000 kasko ve 2500 tl mtv yerine her yere taksi ile gitsem heralde daha az masraf cikar. Araba sahibi olmak iyice zorlasmis bu ulkede, cok uzucu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -FoundeR- -- 19 Mayıs 2022; 13:45:53 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• 2018 dizel otomatik titanium paket ford focus aracım için bugün 6910 tl kasko fiyatı aldım.

geçen sene 2016 dizel otomatik octavia style paket araç için 1800 tl ödemiştim..

• o parayı bana çeksin kapalı otopark tutarım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zorunlu trafik sigortaları da yükselecek. Normalde her ay otomatik %2,5 artması gereken trafik sigortaları haziran ayında %25 artacak. Trafikte kaskolu araç sayısı ciddi anlamda az iken artık sigortalı araç sayısı da azalacak.

6 ay önce 1400 civarına yaptırdığım kasko için bugün 4500 lira fiyat veriyorlar. İMM'si de 100k. Limitsiz olsun dersem 5000 lira. Trafik sigortasıyla birlikte en az 7000 civarı çıkacaktır. MTV ve yıllık periyodik bakımla birlikte toplam 12000 lira. Daha kontağı çevirmeden giden para bu. A segmenti bir araç için ödenen rakam.

• Geçen hafta 2.el taşıt kredisi kullandım. Kaskoyu bankadan yaptırmadığım için 48 ayda 2500 TL fazla faiz ödemeyi kabul ettim. Ancak buna karşılık dışarıda 4400 tl ye full kasko yaptırdım. Keşke siz de dışarıda yaptırsaydınız.
    Hasarsızlığım 7.basamak

• Ben bilemedim bu kadar yam yam cikacaklarini. Ziraat bankasindan cektim, devlet bankasi diye hic boylesi bir senaryo aklima gelmedi. Sok oldum, sizin aracin kasko degeri ne leki?

• 365.000 kasko değeri var. Corolla 2021 vision mds.

Aldığınız araç o kadar değerlenecek ki tahminim, kaskoya ödediğiniz fazla para çerez kalacak. Sıkmayın canınızı.

Allah kimseye kaza bela vermesin.

• Amin hocam, tesekkurler bilgi paylasiminiz için

• Bugun yaptırdım kasko 3200tl, sizin işte bir sıkıntı var gidin itiraz edin ben etmiştim arabayı alırken 8000 kasko çıkarmışlardı banka bana zorunlu dediler, sonra dışarıdan daha uyguna teklif poliçesi getirin o teklife inelim dediler, gittim başka daha ucuza teklif buldum o fiyattan yapmışlardı kaskoyu. hemen kabul etmemek gerekiyor yoksa kime ne denk getirirlerse çakıyorlar. sizin devlet bankası olduğu için sallamayabilirler ama yine de denemekte fayda var. hayırlısı olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nephalem -- 17 Mayıs 2022; 22:54:41 >
  • İyi akşamlar, Katılıyorum. Benimde biraz önce yeni primim geldi. 3.645tl ödediğim prim 9.995tl olmuş. Vallahi yorum yapamaz hale geldim. Öyle bir yoldayız ki sonu görebilmek çok zor..

• berkolo88 kullanıcısına yanıt

Marka model nedir hocam, bende gecen sene benzerr fiyatlarda yaptirdim bu sene korku filmini bekliyorum  

• Lawy L kullanıcısına yanıt

Selamlar, Bmw g20 2020 model. En uygunu buydu. Bu ara öyle şeylerin fiyatı artıyorki inanın artık gerçekten yeni bir teklif gelince bakmaya korkuyorum.

• Az sadaka çok belayı def eder mode ON

• Aynı araç bende vardı. Ehliyetim 4 yıllık, 4 yıldır kazam yok şükür. İlk arabamdı bana 2022'nin başında 3500 gibi bir ücret çıkarmışlardı. Ki en alt paketti imm'si sınırsız falan değildi. Bana sizin 12.000 TL pahalı geldi ne olursa olsun. Ne zor hale geldi araç yürütmek şu bir kaç ayda. Yakıtı bakımı kaskosu dert cidden. Zaten arabayı satma sebebim öğrenci halimle yürütemiyor olmaktı açıkcası. Yoksa araç olarak süperdi. Yakıtı performansı ses sistemi tasarımı çok güzel araçtı cidden. Allah kaza bela vermesin hocam. Aracınız kaç km'de belki benim aracı almışsınızdır :)

Ha bu arada komik bir detay vereyim benim de hedef aracım leon açıkcası  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Engin Cann -- 17 Mayıs 2022; 23:41:50 >
  • 8 senedir aynı aracı kaskolu olarak kullanıyorum. (7.basamak) sigortayı aralık ayında 350 liraya, kaskoyu 1100 liraya yaptırmıştım. Bu sene aralık ayında tahmini ne kadar olur sizce?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • metinTasci M kullanıcısına yanıt

Teminatlarinizi dusurmezseniz en iyi ihtimal 3.000 dolaylarinda olur. En kotu 2.5 kat artis soz konusu

• benzer durumu ben de yaşadım, kredi faizi artmasına rağmen kaskoyu dışarıdan yaptırdım banka 9800 dedi, dışarıda 4200 e yaptırdım fazladan da 1500 lira faiz vermiş olacağım

• Kasko ve trafik sigorta fiyatları arttıkça herkes daha dikkatli araba kullanır kimse magandalık yapamaz.
    Ya da en sonunda millet sinirlenip arabasını satacak.
    Orta kesim yok oldu artık ya fakirsin ya da zengin.

• Geçen sene Mart ayında 1.900 TL'ye yaptırdığım kaskoyu 3.250 TL'ye yaptırdım.

2012 yılında Ekim ayında sıfır olarak aldığım Toyota Auris'e bu güne kadar hiç kaskosuz binmedim.

İşin kötüsü seneye 10 yılını doldurmuş olacak araç, ve benim aracım 80.000 KM'de. Satmaya kıyamıyorum.

Sigortacının dediği abi seneye 10 bin lira kasko parasını gözden çıkar.

Neden dedim %300 artışmı olur kardeşim dedim.

10 yılını dolduran arabalara böyle bi fiyat politikası uyguluyorlar dedi.

Varmı bu konu hakkında bilgi sahibi olan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cloud Nine -- 18 Mayıs 2022; 9:15:10 >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.