Şimdi Ara

Kasa'yi AMAZON'da tespit ettim~.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.573
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
     Kasa'yi AMAZON'da tespit ettim~.
    Ben TR de bulunmayan bir bilgisayar kasasini vesairesini almayi dusunuyorum, islemci, anakarti gondermiyor ama kasa gelebiliyor...

"Amazon.com" "Tahmini vergi" ucretini de fiyata eklemis, sanirim bir musavir atamasi var, gumruk islerini hallediyor...yeni bi sey mi? eskiden , TR ye YOK! diye kestirip atiyordu.

Kredi kartim ile, TRY moduna getirmem daha pahaliya mi patliyor?
    toplamda 600$ dolarlik bir alisveris. vergi ve shipping de 200 kadar... Artik gumruge kendim gidip ilgilenmek zorunda kalmam herhalde?

Ebay deki alisverislerim bu kadar yuksek olmuyordu, bazen paketler hic gelmiyordu.. amazon bu konularda "refund" gibi davranislarda bulunuyor mu?

Baska riskler varsa da, aciklarmisiniz lutfen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi origins -- 26 Mayıs 2014; 17:54:45 >

• artik gumrukde urun kalmiyor eve getiren ptt elemani aliyor o vergi ucretini
    ama kasanin kargosu yuksek olur boyutdan
    dolayi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • teknobiyotik ile de iletişime geçin olmazsa.. onlar silverstone getiriyordu. belki talep ile getirebilirler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Concerve

artik gumrukde urun kalmiyor eve getiren ptt elemani aliyor o vergi ucretini
    dolayi

Süper bir gelişme! fakat, bu benim durumumda, Amazon, siparişi kabul ederken alıyor vergi ücretini. Sonra ayrıca, PTT elemanında talep etmesini nasıl engelleyeceğim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: saintroyo

teknobiyotik ile de iletişime geçin olmazsa.. onlar silverstone getiriyordu. belki talep ile getirebilirler.

Az önce, müşteri destek bölümünden istekte bulundum ama sırf sen dediğin için... yoksa hayatta bel bağlamam böyle arz/taleplerin mutlusonlarına...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi origins -- 26 Mayıs 2014; 17:40:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: origins

quote:

Orijinalden alıntı: Concerve

artik gumrukde urun kalmiyor eve getiren ptt elemani aliyor o vergi ucretini
    dolayi

Süper bir gelişme! fakat, bu benim durumumda, Amazon, siparişi kabul ederken alıyor vergi ücretini. Sonra ayrıca, PTT elemanında talep etmesini nasıl engelleyeceğim?

priority shipping seç dhl ile gelir gümrüğe geldiğinde sadece mailine gelen formu doldurup geri gönderirsin sonra paket adresine gelir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Intrepid I kullanıcısına yanıt
    Priority secmezisem baska turlu mu oluyor?

Aslinda tek merak ettigim, siparisi verirken ki odedigimin ustune cebimden para cikip cikmayacagi ve gumruk kapilarina gitmenin ortadan kalkmasi
  • quote:

Priority secmezisem baska turlu mu oluyor?

Aslinda tek merak ettigim, siparisi verirken ki odedigimin ustune cebimden para cikip cikmayacagi ve gumruk kapilarina gitmenin ortadan kalkmasi

ozaman devlet kargosuyla gelirde değmez yani 10 dolarmı ne farkediyor sen dediğimi yap hiçbir sıkıntın olmayacak

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Intrepid I kullanıcısına yanıt
    Ornek olarak kucuck SFS 450w PSU , Modem kadar kutu sadece.
    normal 25$
    Priority 50$

Tam dolu sepette 1400$--> 1600$ oldu

DHL olmasinda... Normali UPS veya USPS gibi secilebiyor mu?
    kisa hikaye about DHL(mofo.s)
    Asil sorun DHL, eski bir alisverisimde 350$ gran turismo 5 premium hede versiyonunu getirilerken gumruge takilmisti, tedahulden kalkali 1 yil olan òrdino`bedelini istiyorlardi, ayrica gecen her gun icin depo kirasi ve musafir bedeli diye giydirmeye calismistilar... Nasil da mecbur ve caresizmisim gibi konusuyordu beyfendi. Ertesi gun gumruge kendim gidip aldim, tasarruf ettigim en degerli 250 tl idi..
    kisa hiyake/end
  • Cuma günü gelecek diyordu ve öyle oldu. Extra ücret ödemedim. Çok iyi!
  • hocam ürün kaç paraya gelmiş oldu şimdi
  • quote:

Cuma günü gelecek diyordu ve öyle oldu. Extra ücret ödemedim. Çok iyi!

Yeni konu acmadigim iyi oldu..amazondan siparis wersek tr geliyor yani... İyi bakalim sewindim... Fotoraf makinesi kilifi siparis etsem de gelir umarim?? Alirken nelere dikkat edilicek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amazon siparişiniz sonrası sizin ödediğiniz herhangi bir fark oldu mu? Ve kapıya kadar teslim ettiler mi?
  • bende kasa sipariş etmeyi düşünüyorum türkiyedeki seçenekler çok az kasada sorun olmuyor mu ? ufak tefek ebaydan alışveriş yapıyorum ama tutupta kasa filan sipariş etmedim hiç
  • origins O kullanıcısına yanıt
    zaten kargo bedava olan yerlerden almalıyız yoksa hata olur mecbur kalmadıkça
  • Teknobiyotikten gelen cevap.

Merhaba,
    Dilerseniz ürünleri ön siparişe açabiliriz. Temin süreleri 3-3,5 aydır.
    Silverstone ML07 Kasa için fiyatınız 109$ + KDV
    Silverstone RVZ01 Kasa için fiyatınız 95$ + KDV
    Saygılar
  • 135$ lik PSU için KDV almadı devlet, kapıya kadar 4 günde teslim.

149$ lik kasa da (toplam) KDV ödetecekler...sanırım,
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.