Şimdi Ara

Kartını Yakanlar Topluluğu(oc, mekanik darbe, defo, merak) (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
346
Cevap
15
Favori
18.701
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Konuya daha önce yazmıştım. Yaklaşık 1 sene önce imzadaki sistemi kullanırken kasa içerisine bira döküldü. O zamanlar GTX 960 kullanıyordum. ( Hala çalışıyor bir sıkıntısı yok ). Yanan bir parça çıkarsa güncellerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hogcada -- 20 Şubat 2019; 17:33:11 >
  • Bende de aynı laptop var. Hala kullanıyorum. İşlemci ve ekran kartı sıcaklıkları full yükte kaç oluyordu ? Benim Cpu 98 Gpu 94.
  • hogcada kullanıcısına yanıt
    Laptopu hala kardeşim cayır cayır kullanıyor. Miningten tutta pubg vb. bilimum oyunları oynuyor. :)
    Ben anca tatilerde geldiğinde bakıyorum. 4-5 sene evvel soğutma modu yapmıştım. Forum içinde konusu da mevcut.https://forum.donanimhaber.com/msi-ge60-0nd-sogutma-guclendirme-calismasi-bolca-resim-icerir--106197892

Orjinal fanı bozuldu. Balans kaçırıyor. Yan sanayi fanda taktık kullandık bi ara şimdi orjinal fanı ile idare ediyor kardeşim. Menteşeleri de kırıldı 2 ay önce. Neyse ekran dik durabiliyor. :)

Yanlış hatırlamıyorsam 90-95 derecenin üstüne çıkmıyor sıcaklıklar hala.
    2 senedir her tatile geldiğinde format ve macun yenileme yapacağız ama bir türlü yapamadık :)

• Teşekkürler, konuyu inceleyeceğim. Benim menteşe de kırık 3 senedir şansa bak :)
  • Horrrrrtt!

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • https://forum.donanimhaber.com/gtx-1080-goruntude-surekli-cizgiler-ve-titreme-yardim--140526653#140529651

İyi forumlar arkadaşlar benimde böyle bir sıkıntım var tam olarak problem neyden kaynaklı acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Schi20phrene

https://forum.donanimhaber.com/gtx-1080-goruntude-surekli-cizgiler-ve-titreme-yardim--140526653#140529651

İyi forumlar arkadaşlar benimde böyle bir sıkıntım var tam olarak problem neyden kaynaklı acaba
    Sanırım sizin kart ömrünün sonlarına gelmiş bi tamirciye gösterin garantisi bitikse.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ekran kartını kutulu garantili faturalı olarak ikinci el Olarak satın aldım yeni sistem kurdum taktığımda zaten renkler falan bir değişmişti sonrasında ikinci kontrolümde böyle bir şey dikkatimi çekti yarın ekran kartına satışını yapan arkadaşla birlikte tanıdı bir bilgisayara götüreceğiz orda da test edicağız ekran kartının sıkıntılı olduğunu Teknik çalışan da söylediği taktirde ürünün iyi adresini yapıp paramı geri alacağım

• yaz 1080ti yaktık evga hemde :D fırında unuttuk
  • Rx470 ekran kartinin pin yerinden ateş çıktı baska ekran karti taktim hd7750 simdi oda calismiyor hangi parcalar bozulmus olabilir size bi yardim ederseniz sevirinim.yada hangileri bozulmustur

• Konuyu geç farkettim hort olacak ama

Sene 2008 ünv yıllarında arkadşımla beraber ekran kartı ve psu upgrade yaptık.O zamanların efsane kartlarından HİS HD 2600XT 512 Mb 128 bit AGP kartımı da yakmayı başarmıştım. üniversiteye gittim sınavlardan dönünce bir hevesle pc yi kurdum düğmeye bastım görüntü yok kafamdan aşağı kaynar sular döküldü kartın fanında problem vardı ben yokken kardeşlerim açmış karttaki fan dönmeyince gpu aşırı ısınıp fanı eritmişti karta o kadar üzülmüştümki anlatamam neyseki garantisi vardı değişim yaptım ama hd 3650 kart bu kartın eline su bile dökemiyordu... Hepsi mazide kaldı bu arada arkadaştaki kart halen daha duruyor...

Bir adet XFX marka HD 7870 2 GB 256 BİT kartı 4 senenin üzerine GTA 5 oynarken yaktım içim cızz etti.
    karta herhangi bir şekilde overclock ta yapmamıştım üstelik.kart tasarımı ve soğutması bir harikaydı...

şu anda sistemimdeki mevcut ekran kartımda sapphire r9 270x toxic modeli bundada gta 5 oynarken Artifact lar görünmeye başladı buda yakında eşek cennetine pardon ekran kartı cennetine gidecek gibi gözüküyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tda 1562q -- 23 Ağustos 2020; 11:30:34 >

• GüvenlikMurat kullanıcısına yanıt
    Afiyet olsun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • tda 1562q kullanıcısına yanıt
    Tam ölmeden yeni karta geçin bari hatıra olarak saklarsınız 10 sene sonra takıp nostaji yapınca çok hoş olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: Osiris34

Afiyet olsun
    Hala acısı içimizde fırına attık unuttuk kartı koku gelince aklımıza geldi ermişti resmen
  • MSI n580gtx

Kartını Yakanlar Topluluğu(oc, mekanik darbe, defo, merak)

Msi twin frzr2

Kartını Yakanlar Topluluğu(oc, mekanik darbe, defo, merak)

Bu iki kartı da yaktım. Gerçi üsttekini ara sıra oc yapıyordum referans kart olduğu için hiç zorlamadım. Çok ısındığını söylemeliyim, Witcher 2 sağolsun kartı osurtturdu.

Alttakini de bu forumda birinden aldım, çok ısınan kartı bana çakmış. Normalde bir kartın altı ne kadar ısınabilir ki? el süremiyordum valla, 1 yıl gitmedi herhalde.

• niye millet trollemiş önerilen tedavi kısmında.

ben de gtx1080'i yakacaktım ama PSU müsaade etmedi. yeni PSU almıştım. uğraşmamak için eski PSUnun kabloları kullandım. ama işlemci ve ekran kartı kabloları yenisine girmedi. ben de yeni kabloları kullandım. sadece harddisklerde eski kabloları kullandım uyduğu için. harddisklerin hepsi yandı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi [__Zahid__] -- 23 Ağustos 2020; 22:26:32 >
  • asus hd 7750 1 gb kartım garantisi bittikten kısa süre sonra powerla beraber yanmıştı. chipi gitmiş sanırsam, belki fırınlama falan yapılabilir demişti bir bilgisayarcı ama etrafta iyi bir tamirci olmadığından kaldı öyle. ayriyeten son zamanlarında ocdir voltaj ayarıdır fan ayarıdır uğraşıp duruyordum pek bilgim olmadığım halde.. yeni kartımda tek bir ayar yapmadım neredeyse oc ile felan işim yok artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cihan4292 -- 24 Ağustos 2020; 18:2:7 >
  • Arkadaslar arizali ekran karti ariyorum , demo amacli, vitrinde kullanilacak. Fiyat abartmamak kosuluyla elinde guncele yakin ve goruntusu guzel arizali karti olan varsa marka model ce fiyat bilgisini ilebilir mi?

• Hd6850 sapphire.

valla bi şey yapmadım. athlon x2 s939 la 4 gb ram yanına 240 gb ssd, bi de 24 cm lik radyatorle oc yapayım dedim. -psu da fsp 500 watt- 2.8 ghz deki athlon x2 ile açtığım oyunların hiçbirinde %99 altına düşmedi gibi bi şey. sonuÇ aldığım gün kart şerit çekti. satana binbir güzelleme eşliğinde bga rework e gönderdim. gayet de ucuza yaptı arkadaş. ama 3 ay sonra gene gümledi. aldım elime kendi üflemelimi fırınlama yaptım. kart taş gibi oldu. sattım geri de gelmedi kart :D

msi r7 370. 70 derecede soğuk lehime düşebilen bir kartla tanıştım. teşekkürler msi.

• zombi7406 Z kullanıcısına yanıt

"msi r7 370. 70 derecede soğuk lehime düşebilen bir kartla tanıştım."

Al benden de o kadar artık fırınlamaktan gına geldi

pes ederek daha da dandik olan hd 5670 kullanıyorum Kartını Yakanlar Topluluğu(oc, mekanik darbe, defo, merak) 

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.