Şimdi Ara

Karne Günü Yaptığımız Delilik

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
812
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • karneleri aldık eve doğru gidiyorum. Araba binanın yanında hemen eve bi gittim şeytan dürttü hemen dedim anahtarı alsamda kullansam ne olur falan diye ki çokta iyi bilmiyorum kullanmayı açıkçası. Evin içinde duramıyorum önce anahtarı aramaya başladım. Anahtarı buldum ve içimde bi heyecan Şimdi kendime güvenemiyorum ama arkadaşlara mesaj attım dedim böyle böyle napsak falan sınıftan arkadaşım dediki "Aliyi arıyım ben onun ehliyeti var hem gelsin kullansın sanada verir" dedi bende tamam dedim. Ali geldi anahtarı aldım çıktım evden verdim bindik arabaya dedim bak 1-2 tur atalım sonra bana ver ben kullanmayı deniyim dedim. Oda aldı işte arabaya alıştı önce bi sonra 2 arkadaşımızı aldık geziyoz mahallede. Şimdi dedimki "Bak annemde gelebilir hani çok oyalanmayalım hemen geri dönüp hiç belli etmeden arabayı park edelim güzelce gidelim" falan neyse baktık bu caddeleri falan geçti yok öbür arkadaşını aldı millet cumadan çıkmış trafik falan beni bi telaş sardı canım burnumda her an annem arıyacak korkusu falan. Neyse bu kullandı etti okulun oraya geldik bu seferde öbür arkadaşlar dedi bizi bi panoraya atın ya kavga varmış dedi. Ben tabi "hayatta olmaz abi saat ilerliyo baksana falan" bunlar gaza getirdi hemen gider geliriz 10 dk ya falan dediler neyse gittik baya gezdik 1 saat 1 buçuk saat falan böyle böyle evin oraya geldik. Arkadaş verdi arabayı bana şimdi tecrübem yok ya.

Vitesi taktım 1'e. Topuğum paspasta şimdi bunu hafifçe çekiyorum gazı veriyorum ulan araba gene patinaj attı her araba sürüş denememde olduğu gibi. arabayı zar zor kaldırdım gidiyorum bide trafiktede ilk kes sürüyorum. gidiyoruz böyle 20 metre sonra pat telefon hemen kenara çektim Kenara çekerkende arkadaşlar bağırıyo "Sağa çok yanaşıyosun yavaş lan yavaşşş" beni bi panik ettiler arkamdada araba var bide neyse telefon görüşmem bitti caddeye dönücem arkada araba sağda araba sola bi kırdım 1. Viteste gidiyom sokağa döndüm arabayı park edicez aynı şekilde 2 kez falan stop ettirerekte olsa park ettik yani. Siz siz olun böyle delilikler yapmayın. Arkadaşımın ehliyeti olmadığı halde vites geçmiyo falan diyodu yani baya heyecanlı bi gün oldu.

Tek sorum yani bu patinaj gaz olayını nasıl halledicez ? Gaz o kadar hassaski yani parmağınızla karıncaya hafifçe dokunur gibi o durumda bile gidiyo araba onu köklediğimizde ne olur kim bilir . Bide topuğumla debriyaja basınca bilekten debriyajı kaldırmakta zor oluyor. Şimdi düşünüyorumda bunun park etmesi falan var gözümde iyice büyüdü

• Sizi çılgınlar!
  • çılgınsın men

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ok.

• Son satıra baktım Zebani ve Zindan yok okuyabilirim şimdi.
  • hll spr dvm

• Debriyaja niye topukla basiyosunki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi QMechanic -- 26 Ocak 2013; 0:04:19 >
  • Okuyun beyler.
  • Ayağını hafif debriyajdan çekerken hafif gaza basıcaksın sonra iki ayağına verdipin kuvveti dengele ve yavaşca gücü gazın üstündeki ayağına ver bu arada debriyajdaki ayağınıda yavaşca çek

Daha kolayı debriyajı kökle gaza ayağını deydir ikisinide aynı anda orta dereceye getir sonra gaza yasla
    Not: Ben 16 yaşındayım
  • debriyaja ayağının ucuyla basmayı denesen ? arabanın patinaj çekmeside ayağını debriyajdan tam kaldırmadan gaza çok yüklenmen yani zamanla alışacağın birşey. Pratik yaparak motor sesinden o dengeyi kurarsın araba kaçırmaya devam
  • Yarim debriyaj tam gaz vermeyide dene arada

O degilde ilk araba surusumde tarlaya girmistim cekiciyle cikarmistik

• AYY ÇOK HEYCANLII
  • kardes 1. vitesle mi gittin surekli

• ERGEN KIZ CAHİL OĞLAN
  • Bosver ehliyet alma oyle takil napcan ehliyeti arabayi hem daha saglikli yurumek

Boyle 10 kisi olsa trafikte yandik valla

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.