Şimdi Ara

Karara Çıkan Dava Sonucu (Vatan Bilg)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
824
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

once olayi anlatayim: gectigimiz yil (Eylul 2017) Vatan Bilgisayardan notebook almistim, daha sonra bir ariza oldugunu dusundugumden ocak-subat aylarinda servise verdim yasal tamir suresi olan 20 gün gecti urun hala elime ulasmamisti. bende direk tuketici hakem heyetine gidip para iadesi karari cikarttim. daha sonra Vatan Bilgisayar HH kararina itiraz davasi acti ve yaklasik 10 ay o dava surdu hicbirine Vatan Bilgisayardan birileri gelmedi her durusmaya gittim son durusmaya hakim gelmesende olur, karari evine yollariz dedi ve bende gitmedim. 5 Aralik 2017 de davanin son durusmasi yapildi ve karara çıkmış yazisini gordum. ama bir aydir karar nedir bilmiyorum.
    sormak istedigim soru: karar e devlette yazmiyor sadece dava durumu gozukuyor sonucunu nereden ogrenebilirim yardimci olursaniz sevinirim.
    tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hakim seni trollemiş. Onuda dava et.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kararin sana teblig edilmesini bekliceksin mecbur

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Phantom II kullanıcısına yanıt
    çok yavaş işliyor

• Vatan bilgisayarin mahalle esnafi gibi maksimum 5bin liralik urun ile ugrasmasi cok garip

• Bende teknosadan aldığım telefonu thh'ye vermiştim , 13 aralıkta karara bağlanmış 5 gün sonra 1 ay olacak ancak tebliğ kağıdı falan gelmedi halen
  • Cannicus kullanıcısına yanıt
    biryerde okumustum karar ciktiktan 1 ay sonra yazisi yazilip yollaniyormus eve diye benim karar cikisindan 1 ay 3 gun gecti. gelen giden yok. yani ne kadar dogrudur bilinmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imrattata -- 8 Ocak 2018; 13:30:16 >
  • duruşma sonlandığında hakim kısa karar verir, 1 ay içinde de gerekçeli karar yazılır. gerekçeli karar yazıldıktan sonra postaya verilip tebliğe çıkartılır ama bazen atlanıyor bunlar.
    en iyisi davayı açtığınız mahkemenin kalemine gidip kararı elden alın, karşı tarafa da tebliğe çıkartın kararı eğer mahkeme yapmadıysa.
    elinizde gerekçeli karardan örnek bulunsun, bundan sonra icra, ihtar vs. her türlü işlemde onu kullanacaksınız.
  • estolad E kullanıcısına yanıt
    tesekkurler hocam, yarin gidip halledeyim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.