Şimdi Ara

Karaca Grey Stone Bio Granit Tencere Tava (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
293
Cevap
20
Favori
102.069
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • karaca granit tava aldım cizilmez deniyor ama ilk gunden cizildi ne ayak :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: diabolical

quote:

Orijinalden alıntı: nihatxy1

arkadaşlar silit markası silergan diye bir madde kullanıyormuş. bazı yazılar okudum çok iddialı. çok pahalı ama gerçekten çok iyiyse paraya kıyıp alınabilir. yani en çok kullanacağımız bir tencere bir tava alıp bütün yemeklerde kullanırız mümkün oldukça. bu silarganı bilen varsa bilgi verirse memnuz oluruz...örnek link vereyim

http://www.enplus.com.tr/silargan-tavalar/?x=1&sort=pprice&order=ASC

Merhaba,

Ben bunun setini sağlam para döküp aldım. İyi para verdiğimiz için de hassas davranmaya çalıştık. Buna rağmen kılcal çizikler oluştu. Çok serttir, sadece elmas çizer, çatalla kaşıkla çizilmez falan derler inanmayın.
    Ayrıca firmayı da ürünün arkasında göremezsiniz. Firma derken Enplus'tan bahsediyorum.

Hee, derin çizik var mı derseniz o oluşmadı bakın. Tencere de ciddi ağır. Döküm gibi neredeyse. Kaliteli bir his uyandırıyor.

Dedikleri gibi bakteri üretmez, sağlığa zararlı madde içermez falan mıdır o kısmını bilemem. Bu konuda eğer endişelerinizi aşacak cevaba ulaşırsanız çizilme olayı için bir enplus mağazasına gidin, beyefendi bunu sadece elmas çizer başka da bir şey çizemez falan dediklerinde çıkartın anahtarı cebinizden çizin bakalım çiziliyor mu? Gerçekten çizilmiyorsa alın.

Açıkçası bunu evimdeki tencerede deneyemiyorum, o sebeple net bir şey söylemem mümkün değil. Belki de gerçekten sadece kılcal çizikler oluşuyordur, daha derinleri oluşmuyordur.

silargan en büyük özelligi kimyasal madde içermemesi ayrıca cizilmez diye bir şey yok en sert madde cam dır o bile kolaylıkla cizilir ben en plus caddebostan magazasından tencere takımı aldım orada almanyada pişirme üzerine kurs görmüş bayan nasıl pişirilecegini birebir gösteriyor yani pişiriyor diger magazalardaki satıcılar tam bilmiyorlar yumurtayı tavada nasıl yapışmadan pişirirsin anlattı biz evde ilk aldıgımızda yapıştı sonra tatbikatla anlattı .ayrıca teflon tava ve tencerelerin tümü kimyasal kaplı oldugu için yapışma yapmıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: taneresin

quote:

Orijinalden alıntı: diabolical

quote:

Orijinalden alıntı: nihatxy1

arkadaşlar silit markası silergan diye bir madde kullanıyormuş. bazı yazılar okudum çok iddialı. çok pahalı ama gerçekten çok iyiyse paraya kıyıp alınabilir. yani en çok kullanacağımız bir tencere bir tava alıp bütün yemeklerde kullanırız mümkün oldukça. bu silarganı bilen varsa bilgi verirse memnuz oluruz...örnek link vereyim

http://www.enplus.com.tr/silargan-tavalar/?x=1&sort=pprice&order=ASC

Merhaba,

Ben bunun setini sağlam para döküp aldım. İyi para verdiğimiz için de hassas davranmaya çalıştık. Buna rağmen kılcal çizikler oluştu. Çok serttir, sadece elmas çizer, çatalla kaşıkla çizilmez falan derler inanmayın.
    Ayrıca firmayı da ürünün arkasında göremezsiniz. Firma derken Enplus'tan bahsediyorum.

Hee, derin çizik var mı derseniz o oluşmadı bakın. Tencere de ciddi ağır. Döküm gibi neredeyse. Kaliteli bir his uyandırıyor.

Dedikleri gibi bakteri üretmez, sağlığa zararlı madde içermez falan mıdır o kısmını bilemem. Bu konuda eğer endişelerinizi aşacak cevaba ulaşırsanız çizilme olayı için bir enplus mağazasına gidin, beyefendi bunu sadece elmas çizer başka da bir şey çizemez falan dediklerinde çıkartın anahtarı cebinizden çizin bakalım çiziliyor mu? Gerçekten çizilmiyorsa alın.

Açıkçası bunu evimdeki tencerede deneyemiyorum, o sebeple net bir şey söylemem mümkün değil. Belki de gerçekten sadece kılcal çizikler oluşuyordur, daha derinleri oluşmuyordur.

silargan en büyük özelligi kimyasal madde içermemesi ayrıca cizilmez diye bir şey yok en sert madde cam dır o bile kolaylıkla cizilir ben en plus caddebostan magazasından tencere takımı aldım orada almanyada pişirme üzerine kurs görmüş bayan nasıl pişirilecegini birebir gösteriyor yani pişiriyor diger magazalardaki satıcılar tam bilmiyorlar yumurtayı tavada nasıl yapışmadan pişirirsin anlattı biz evde ilk aldıgımızda yapıştı sonra tatbikatla anlattı .ayrıca teflon tava ve tencerelerin tümü kimyasal kaplı oldugu için yapışma yapmıyor.

Silit tencere ve tavalarda cizik oluşması cok önemli degil çünkü altındaki malzeme bile saglık acısından bir zararı yok

• quote:

Orijinalden alıntı: erhan.beldan

silit kullanıcısı olarak deneyimlerimi paylaşayım, dileyen istediği mesajı alsın.
    adam gibi yapışmaz bir tencere tava seti nerden bulurum, nasıl bulurum, kaça bulurum konusunda kafayı yemiş bir şekilde internette günlerce araştırma yaptım. en sonunda silit silargan diye bir şey okudum. tesadüf bu ya istanbul levent safir in safir olduğu zamanlar en alt katta güral porselen vardı. hala var mı bilemem. silit ile anlaşmaları bitmiş ellerindeki malları yok pahasına satıyorlar, %50 iskonto ile stok eritiyorlar. bir tava sordum o zamanın parası 75 liraya aldım. tava yerinden kalkmaz, demir döküm tava gibi bir şeydi. satıcı bunun yapışmaz olduğunu iddia ediyor, yağsız kullanılamayacağını da belirtiyordu. benim derdimse yumurta sucuk pişirmek. satıcı ne de olsa yumurta yağlı güzel olur diye gazı verdikçe verdi. aldım. bu arada 4 adet bir tencere setini de 750 tl ye teklif etti. benim de ihtiyacım vardı, onu da aldım. tencereler hem ocakta hem fırında kolaylıkla kullanılabiliyor. salak kafam önce tavayı test edip öyle alsana herşeyi. basiretimiz bağlandı demek ki.

tava daha ilk yağlı yumurta denemesinde yapıştı.

tencerede de yaptığım etler yapıştı.

pilav yapmaya cesaret bile edemedik.

aradan bir yıl geçti, tava ıskartaya çıktı, tencereleri kullanmaya devam. tencerelerin kapak ile temas ettiği yerler kaplama değil, çelik. ve bu çelik PASLANMAYA başladı. evet bildiğimiz tencere paslanmaya başladı. bu arada silit yetkilisi enkay oldu. garantisi devam ettiği için enkayın kapısını çaldım. şaşkınlıkla aldılar, servise gönderdiler, parlatıp bana verdiler. 2 hafta sonra aynı dert devam etti. tekrar enkaya verdim, aynı sonuç. dedim malı alın, bana ya yenisini verin ya paramı verin. onlar da sorunu güral ile çözmemi istediler. tencereler çelik parlatıcısı ile temizlendiğinden güral'a götürmek için bir kaç hafta daha tencereleri kullandım ve paslanmasını bekledim. ardından güral a gittim derdimi anlattım, müdüre olacak dangalak kadın bana "ıslanırsa tüm tencereler paslanır ki" dedi. allah belanı versin dedim, kütahya merkezlerini aradım. gönderin tencereleri bir bakalım dediler, kargoladım gönderdim. bu arada enkay aradı. almanlar paslanma olayına inanmıyorlar, tencereleri almanyaya istiyorlar dediler. ben zaten silit i marka olarak silmişim kafamdan, bana yapışmayan tencere lazım, halbuki 1 yılda silit bal gibi de yapıştığını öğrenmiş durumdayım. benim derdim malı güral a iade etmek yerine çelik tencere almak. güral dese al sana yeni silit veriyoruz, yandım. neyse güral, yapacak bir şey yok, hangi magazamızı isterseniz gidin, 750 tl lik ürün alın dedi. koşa koşa gittim çelik tencere seti ve porselen ıvır zıvır aldım.

şimdi silit alacaklara bir kez daha düşünün derim. tamamen kullanıcı yorumudur.

Ymurta nasıl silitte pişirilir bende bilmiyordum dün gittim ögrendim evde denedim yapışmadı caddebostan enplus magazasında uzmanı var yanında istedigin yemegide yapıyor ögrenmek lazım bilginize.merceside almanlar yapıyor ama kötü araba yaramaz diyen cok insan var.

• quote:

Ymurta nasıl silitte pişirilir bende bilmiyordum dün gittim ögrendim evde denedim yapışmadı caddebostan enplus magazasında uzmanı var yanında istedigin yemegide yapıyor ögrenmek lazım bilginize.merceside almanlar yapıyor ama kötü araba yaramaz diyen cok insan var.

ben hem yapışmasından şikayetçiydim hem de paslanmasından. asıl iade nedenim paslanma sorunu idi. yapışma konusu hadi bir nebze idare edilirdi. caddebostan bana çok uzak. pişirme tekniği konusunda beni aydınlatırsanız sevinirim.
  • erhan.beldan E kullanıcısına yanıt
    tavada veya tencerede pas olayını anlayamadım eger kimyasal temizleyici veya benzeri bir şey sürdüyseniz olabilir belki . Yumurta pişirmeye gelince tavaya yag koyup orta ateşte yagı iyice ısıttıkdan sonra yumurtayı kırıyorsunuz yapışma olmuyor yani tavayı iyice ısıttıktan sonra ne pişirecekseniz koyun diyor kısaca.
  • quote:

tavada veya tencerede pas olayını anlayamadım eger kimyasal temizleyici veya benzeri bir şey sürdüyseniz olabilir belki . Yumurta pişirmeye gelince tavaya yag koyup orta ateşte yagı iyice ısıttıkdan sonra yumurtayı kırıyorsunuz yapışma olmuyor yani tavayı iyice ısıttıktan sonra ne pişirecekseniz koyun diyor kısaca.

bildiğiniz bulaşık deterjanı ile temizlendi. kapak ile gövdenin birleştiği yerlerde pas lekeleri oluştu. nasıl yumurta yapılacağına dair verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim.
  • arkadaşlar bu garibanada bir yardım....hanım kaçgündür yeni bir pilav tenceresi ve tava istiyor okudukça kafam karıştı,kendimce iki markaya indirdim birisi Lava diğeri Moneta ama moneta da çok çeşit var(zirkonyum,çelik,taş...)öncelik sağlık yardım ederseniz teşekkürler...
  • asmf A kullanıcısına yanıt
    Demirdöküm ve çelikte sıkıntı yok. Eğer sadece taştan yapılma bir tava varsa o da sağlıklıdır ama genelde teflon kaplama oluyor o tarz ürünler. Diğer zirkonyum vs tavalar hakkında bilgim yok. Seramikler de teflondan daha iyidir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçenlerde tefalin titanyım tavalarından almıştım iki tane. Bilmem kaç tane metale karşı dayanıklı imiş. çizilse de zararlı değilmiş vs diye anlatmışlardı. Aldık kullanıyoruz ama şimdide bir tencere alma ihtiyacı hasıl oldu. Gene gidip titanyum alayım diyodum ki karacanın bio granit reklamlarını gördüm. Sonra foruma girdim ve tüm yazılanları okudum. Yani ne alsam diye düşünüp duruyorum. Hem yanmaz yapışmaz olsun diyorum hem sağlıklı. Sanırım böyle bişey yok...

Zaten bi ara karatayda ya cam yada çelik kullanın demişti. Sanırım çelik alıp biraz eziyet çekeceğiz napalım.

Ama değerli bilgiler sunan tüm arkadaşlarıma çok çok teşekkür ederim. Sizler sayesinde biraz gözümüz açılıyor.
  • Beyler gecen karacanın magazasında şu yeni döküm granit dedikleri tencereler baktım tüv reinhald isimli bir test şirketnin bütün sağlik testlerini geçmiş ve sertifikasıni almış bu tüv reinhald bilinen ve düzgün bir kurum miş fakat bununla ilgili daha derin bilgi
  • hafta sonu esse ve karaca mağazalarında seramik ve granit tava-tencere setleri indirimliydi...sanırım yıl sonuna kadar indirim devam eder...
    mesela esse'de "seramik pilav tenceresi + seramik tava" seti 70 liraya inmiş...ben yıllar önce sadece seramik pilav tenceresini 65'e almıştım...
    karaca mağazasında da fiyatlar makul geldi bana, granit tavalar ve tencereler uygundu...
    bu tür ürünlere ihtiyacı olanlar ve yakın zamanda almayı düşünenler uğrayıp baksınlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kkamsiz

quote:

Orijinalden alıntı: subie

Granit, seramik, emaye gibi doğada bulunan yani doğal bir madde olduğu için sağlık açısından zararlı olmaz, asıl zararlı olanlar kimyasal içerik ile üretilen teflon kaplamalı ürünler.

Granit dogaldir fakat uranyum ve toryum icerir buda radon gazina neden olur radon gazida kanser yapar...!

Bu bilgi konusunda emin misin? Dogruluk payi nedir acaba ve nerden edindiniz bu bilgiyi? Arkadaslar bu bence cok onemli bir soru arkadasin yazdigi durum?? Dikkat edin!!!

• Dönem projesi için çeşitli pişirme tekniklerini, malzemeleri ve kaplamaları inceliyorum da hocam çok fena işler dönüyor Türkiye pazarında şuan

Dünya'da başka bir yerde bulunmayan malzemeler yerli üretim diye övünülerek satılıyor, ve aynı zamanda mağazalarda sorduğunuzda ne idüğü belirsiz polimer bazlı kaplamaların sağlıklı olduğunu iddia ediyorlar. Aman ciddi bir araştırma yapmadan bilmediğiniz bir şeyler almayın. İşin kötüsü bunu sordurup öğrenebileceğimiz birileri de yok, işte teflon gibi 60 yıl bekleyeceğiz anca zararlı mı değil mi görmek için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kiralik kettle -- 8 Mart 2016; 11:36:38 >
  • The Intercept: Teflondaki GenX maddesi hastalık yapıyor

Fransız DuPont şirketinin geliştirdiği ve yapışmaz mutfak ürünlerinin üretiminde kullanılan teflonun yapısındaki GenX isimli maddenin, laboratuvar hayvanları üzerindeki deneylerde kanser, kısırlık, karaciğer ve böbrek bozukluğu gibi kusurlara neden olduğu öne sürüldü.

Araştırma haberleriyle tanınan The Intercept'in bildirdiğine göre, DuPont teflon ürünlerinde 2009'dan bu yana GenX isimli bu kimyasal maddeyi kullanıyor. Teflon ürünleri daha önce perflorooktanoik asit (PFOA) maddesiyle üretiliyordu.
    Ancak C8 olarak da bilinen bu maddenin sağlığa yönelik zararlarıyla ilgili davaların ardından, şirket daha güvenli olduğunu öne sürdüğü GenX'i kullanmaya başlamıştı.

YEDİ YILDA 16 RAPOR
    Bununla birlikte, The Intercept, DuPont'un GenX'in sağlığa zararlarıyla ilgili 16 rapor hazırladığını ortaya çıkardı.
    2006-2013 yılları arasındaki ABD Çevre Koruma Ajansı'na (EPA) sunulan bu raporlarda, Gen X'in test hayvanları üzerinde kanser, kilo alımı, bağışıklık sisteminde ve kolesterol seviyelerinde değişiklikler, böbrek ve karaciğer büyüklüğünde dalgalanmalar ve üreme sorunlarına neden olduğu belirtiliyor.

Örneğin Ocak 2013 tarihli bir rapora göre, iki yıl boyunca GenX'e maruz kalan farelerin karaciğer, pankreas ve testislerinde kanserli tümörler oluştu. Farelerde ayrıca iyi huylu tümörler, böbrek hastalıkları, karaciğer yetmezliği ve rahim polipleri ortaya çıktı.

UZMANLAR NE DİYOR?
    Raporda imzası olan DuPont araştırmacıları, bu semptomların insanlar için bir risk olmadığını da belgeye ekledi. Ancak araştırmacılar daha önce PFOA hakkında da benzer öngörülerde bulunmuştu.
    Geçmişte EPA'de görev yapan, zehirli maddeler uzmanı Deborah Rice The Intercept'e yaptığı açıklamada, "Bunlar PFOA'le bağlantılı semptomlarla aynı. GenX maddesinin daha güvemli olduğunu söyleyebilmek imkânsız" diye konuştu.
    West Virginia Üniversitesi'nden çevre sağlığı bilimleri profesörü Alan Ducatman ise, DuPont'u "elindeki verileri kamuoyuna sunmadan önce ayıklamakla" suçladı.

• http://www.1v1y.com/urun/kutahy-aporselen-4261-porflame-porselen-21-cm-kapakli-tava-karma-863133?cid=86088

Arkadaslar.kutahya porselen atese dayanikli porselen tava uretmis.
    Ne dersiniz kullanan oldu mu hic?
    Saglikli midir granit ya da seramigin yerine gecebilir mi?
    Fiyati da gayet iyi ucuk degil alinabilir fiyatta
    Yorumlarinizi bekliyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • http://www.porselensepeti.com/porflame-porselen-21-cm-kapakli-tava
    Burda daha detayli bilgi buldum

PORFLAME BAKIM & KULLANIM KLAVUZU

Porflame tava ve tencerelerin pişirme esnasında, kapakla birlikte kullanılması gerekmektedir.

Porflame tencere ve tavalar ne tür bir malzemeden üretilmiştir?

Porflame ürünlerimiz tamamiyle Kütahya Porselen tesislerinde Türk mühendisler tarafından geliştirilmiş , ısıya ve direkt ateşe dayanıklı teknik porselen malzemeden üretilmiştir.

Porflame ürünler ile yemek pişirmede hangi tip ocaklar kullanılabilir?

Gazlı , elektrikli ve halojen ocakların tamamı kullanılabilir. Ancak mamül boşken ısı verilmemelidir. Ürün ocağa konduğunda içinde mutlaka yiyecek olmalıdır.(yağ,su vb.) Yavaş yavaş ısıtma tavsiye edilir.

Porflame ürünler fırında kullanıma uygun mudur?

Ürünlerimiz mikrodalga fırında rahatlıkla kullanılabilir.

Porflame ürünler bulaşık makinesinde yıkanabilir mi?

Ürünlerimiz bulaşık makinesinde yıkamaya uygundur.

Yanık , kir ve lekeleri nasıl temizleyebiliriz?

Temizlemeden en az 20 dk. önce ıslatılır , ardından temizlenir.Temizlik sert malzemeler ile yapılmamalı , sert malzemeler sırı çizebilir.

Porflame tencerelerin kulpları ısınır mı?

Normalde tencerenin kulpları ısıya dayanıklıdır, ancak direkt aleve maruz kaldığında ısınır, eldiven ile tutulması tavsiye edilir.

Porflame ürünler ile birlikte metal kaşık kullanılır mı?

Porflame tencerenin sırı sert olduğu için metali tutacaktır, bu nedenle metal kaşık iz bırakacaktır, tahta kaşık kullanılması tavsiye edilir.

Porflame ürünler nasıl muhafaza edilir?

Ürünler kuru bir şekilde üzerine kapakları kapatılarak muhafaza edilir.

Porflame tencere buzdolabına dayanıklı mıdır?

Porflame tencere buzdolabında kullanılabilir, ancak buzdolabından çıkartılan tencerenin direkt alev üzerine konulmaması gerekir, tencere oda sıcaklığına geldikten sonra alev üzerinde kullanılabilir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• DMustaine kullanıcısına yanıt
    quote:

Porflame tencere ve tavalar ne tür bir malzemeden üretilmiştir?

Porflame ürünlerimiz tamamıyla Kütahya Porselen tesislerinde Türk mühendisler tarafından geliştirilmiş, ısıya ve direkt ateşe dayanıklı teknik porselen malzemeden üretilmiştir.

Yeterli değil bu bilgiler. Bu mühendisler kim, hangi hammaddelerden ne yöntemlerle elde edilmiş bu Porflame, kimyasal adı/içeriği verilmemiş, araştırmak lazım. İnternette verilen bilgiler muallak. Dediği "teknik porselen" terimi çok geniş, diş dolgusundan tutun fiberglaslı kompozit malzemelere kadar uzanıyor. Bir mağazaya/üretim tesisine gidip sordurmak lazım, daha sonra da dünya çapında bu malzemenin kullanımı, dağıtımı nedir ne değildir bir araştırma yapmak lazım.
  • kiralik kettle K kullanıcısına yanıt
    firmalar daha fazla bilgi vermiyo.bizimkisi iğneyle kuyu kazmaya benziyo
    cam tavalar nasıl acaba kullanan var mı?
  • ya şimdi biz alacağız kullanacağız sonra bir gün granit tavalar sağlıklı değilmiş, kanserojenmiş diyecekler yine dağlara taşlara vuracağız kafayı
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.