Şimdi Ara

Karaca Grey Stone Bio Granit Tencere Tava (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
293
Cevap
20
Favori
102.065
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: karayellll

Granit önermem arkadaşlar. Hele Karaca'dan hiç önermem. Hem çiziliyor hem de 14 günlük hukuki iade hakkına rağmen iade almıyorlar.

https://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/3283666/karaca-zuccaciye-hakli-iade-talebim-reddediliyor

Telefonla yarım saat konuşmama rağmen iadeyi yapmayan ve hukuken hakkınızı arayabilirsiniz diyip beni paketleyen Karaca, Şikayetvar'a yazdıktan sonra iadeyi yaptı. İşin garip tarafı, çağrı merkezinde görüştüğüm kişi ile Şikayetvar'a yazdıktan sonra muhatap olduğum kişi aynıydı. İadenin yapılamayacağını benle polemiğe girecek kadar savunup, Şikayetvar'a yazdıktan sonra iadeyi yapabilirsiniz demek kadar absürt birşey olabilir mi.

• quote:

quote:

Granit önermem arkadaşlar. Hele Karaca'dan hiç önermem. Hem çiziliyor hem de 14 günlük hukuki iade hakkına rağmen iade almıyorlar.

https://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/3283666/karaca-zuccaciye-hakli-iade-talebim-reddediliyor

Telefonla yarım saat konuşmama rağmen iadeyi yapmayan ve hukuken hakkınızı arayabilirsiniz diyip beni paketleyen Karaca, Şikayetvar'a yazdıktan sonra iadeyi yaptı. İşin garip tarafı, çağrı merkezinde görüştüğüm kişi ile Şikayetvar'a yazdıktan sonra muhatap olduğum kişi aynıydı. İadenin yapılamayacağını benle polemiğe girecek kadar savunup, Şikayetvar'a yazdıktan sonra iadeyi yapabilirsiniz demek kadar absürt birşey olabilir mi.

ne yazık ki bu ülkede hakkını aramak en zor şey
    bunları internette rezil edeceksin ki anca hakkını alabilesin

• Arkadaşlar Karacanın sitesinde Almanya'da granit tavası için yaptırdığı bir test sonucu var. Sağlık raporu diyor. Acaba bu işten anlayanlar bu sonucu yorumlayabilir mi?
    Bu alana dair hiçbir bilgim olmamasına rağmen çıkan sonuç içime sinmedi. Bu işe dair malumatı değil de fikri olanların görüşlerini bekliyoruz. Belki de haksızlık yapıyoruz ürüne dair. Hakkaniyet açısından yazma ihtiyacı hissettim.

RApor burda :
    http://biogranit.com/uploads/granit_saglik_rapor.pdf
  • Ben de granit almayı düşünüyorum ama rengi konusunda kararsızım acaba beyazlar sararma yapar mı zamanla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lütiş L kullanıcısına yanıt
    ben aldım hocam kararma yapmadı aşağıdaki ürün aldım hatta kapıda ödemeyle aldım.

http://www.epttavm.com/item/10741337_karaca-7-prc.-stone-granit-tencere-seti
  • Lütiş L kullanıcısına yanıt
    beyazlar derken yüzeydeki beyaz beneklerden mi bahsediyorun yoksa başka bir şey mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: subie

Granit, seramik, emaye gibi doğada bulunan yani doğal bir madde olduğu için sağlık açısından zararlı olmaz, asıl zararlı olanlar kimyasal içerik ile üretilen teflon kaplamalı ürünler.

Granit dogaldir fakat uranyum ve toryum icerir buda radon gazina neden olur radon gazida kanser yapar...!

• ESSE den granit tava aldım. satıcı gözümün önünde sert bir cisimle tavayı çizdi ve bu tava çizilmez, çizilmeye karşı garantisi var dedi. Bulaşık makinesine koymadığım, tahta kaşık kullandığım halde 6 ayda çizik çizik oldu. Tabii geri götürüp ne iş hani çizilmiyodu dedimse de, klasik Türkiye örneği olarak "siz bu tavayı çizmişsiniz" oldu (çizilmeyen tavayı çizmişim).
  • silit kullanıcısı olarak deneyimlerimi paylaşayım, dileyen istediği mesajı alsın.
    adam gibi yapışmaz bir tencere tava seti nerden bulurum, nasıl bulurum, kaça bulurum konusunda kafayı yemiş bir şekilde internette günlerce araştırma yaptım. en sonunda silit silargan diye bir şey okudum. tesadüf bu ya istanbul levent safir in safir olduğu zamanlar en alt katta güral porselen vardı. hala var mı bilemem. silit ile anlaşmaları bitmiş ellerindeki malları yok pahasına satıyorlar, %50 iskonto ile stok eritiyorlar. bir tava sordum o zamanın parası 75 liraya aldım. tava yerinden kalkmaz, demir döküm tava gibi bir şeydi. satıcı bunun yapışmaz olduğunu iddia ediyor, yağsız kullanılamayacağını da belirtiyordu. benim derdimse yumurta sucuk pişirmek. satıcı ne de olsa yumurta yağlı güzel olur diye gazı verdikçe verdi. aldım. bu arada 4 adet bir tencere setini de 750 tl ye teklif etti. benim de ihtiyacım vardı, onu da aldım. tencereler hem ocakta hem fırında kolaylıkla kullanılabiliyor. salak kafam önce tavayı test edip öyle alsana herşeyi. basiretimiz bağlandı demek ki.

tava daha ilk yağlı yumurta denemesinde yapıştı.

tencerede de yaptığım etler yapıştı.

pilav yapmaya cesaret bile edemedik.

aradan bir yıl geçti, tava ıskartaya çıktı, tencereleri kullanmaya devam. tencerelerin kapak ile temas ettiği yerler kaplama değil, çelik. ve bu çelik PASLANMAYA başladı. evet bildiğimiz tencere paslanmaya başladı. bu arada silit yetkilisi enkay oldu. garantisi devam ettiği için enkayın kapısını çaldım. şaşkınlıkla aldılar, servise gönderdiler, parlatıp bana verdiler. 2 hafta sonra aynı dert devam etti. tekrar enkaya verdim, aynı sonuç. dedim malı alın, bana ya yenisini verin ya paramı verin. onlar da sorunu güral ile çözmemi istediler. tencereler çelik parlatıcısı ile temizlendiğinden güral'a götürmek için bir kaç hafta daha tencereleri kullandım ve paslanmasını bekledim. ardından güral a gittim derdimi anlattım, müdüre olacak dangalak kadın bana "ıslanırsa tüm tencereler paslanır ki" dedi. allah belanı versin dedim, kütahya merkezlerini aradım. gönderin tencereleri bir bakalım dediler, kargoladım gönderdim. bu arada enkay aradı. almanlar paslanma olayına inanmıyorlar, tencereleri almanyaya istiyorlar dediler. ben zaten silit i marka olarak silmişim kafamdan, bana yapışmayan tencere lazım, halbuki 1 yılda silit bal gibi de yapıştığını öğrenmiş durumdayım. benim derdim malı güral a iade etmek yerine çelik tencere almak. güral dese al sana yeni silit veriyoruz, yandım. neyse güral, yapacak bir şey yok, hangi magazamızı isterseniz gidin, 750 tl lik ürün alın dedi. koşa koşa gittim çelik tencere seti ve porselen ıvır zıvır aldım.

şimdi silit alacaklara bir kez daha düşünün derim. tamamen kullanıcı yorumudur.

• silit kullanıcısı olarak deneyimlerimi paylaşayım, dileyen istediği mesajı alsın.
    adam gibi yapışmaz bir tencere tava seti nerden bulurum, nasıl bulurum, kaça bulurum konusunda kafayı yemiş bir şekilde internette günlerce araştırma yaptım. en sonunda silit silargan diye bir şey okudum. tesadüf bu ya istanbul levent safir in safir olduğu zamanlar en alt katta güral porselen vardı. hala var mı bilemem. silit ile anlaşmaları bitmiş ellerindeki malları yok pahasına satıyorlar, %50 iskonto ile stok eritiyorlar. bir tava sordum o zamanın parası 75 liraya aldım. tava yerinden kalkmaz, demir döküm tava gibi bir şeydi. satıcı bunun yapışmaz olduğunu iddia ediyor, yağsız kullanılamayacağını da belirtiyordu. benim derdimse yumurta sucuk pişirmek. satıcı ne de olsa yumurta yağlı güzel olur diye gazı verdikçe verdi. aldım. bu arada 4 adet bir tencere setini de 750 tl ye teklif etti. benim de ihtiyacım vardı, onu da aldım. tencereler hem ocakta hem fırında kolaylıkla kullanılabiliyor. salak kafam önce tavayı test edip öyle alsana herşeyi. basiretimiz bağlandı demek ki.

tava daha ilk yağlı yumurta denemesinde yapıştı.

tencerede de yaptığım etler yapıştı.

pilav yapmaya cesaret bile edemedik.

aradan bir yıl geçti, tava ıskartaya çıktı, tencereleri kullanmaya devam. tencerelerin kapak ile temas ettiği yerler kaplama değil, çelik. ve bu çelik PASLANMAYA başladı. evet bildiğimiz tencere paslanmaya başladı. bu arada silit yetkilisi enkay oldu. garantisi devam ettiği için enkayın kapısını çaldım. şaşkınlıkla aldılar, servise gönderdiler, parlatıp bana verdiler. 2 hafta sonra aynı dert devam etti. tekrar enkaya verdim, aynı sonuç. dedim malı alın, bana ya yenisini verin ya paramı verin. onlar da sorunu güral ile çözmemi istediler. tencereler çelik parlatıcısı ile temizlendiğinden güral'a götürmek için bir kaç hafta daha tencereleri kullandım ve paslanmasını bekledim. ardından güral a gittim derdimi anlattım, müdüre olacak dangalak kadın bana "ıslanırsa tüm tencereler paslanır ki" dedi. allah belanı versin dedim, kütahya merkezlerini aradım. gönderin tencereleri bir bakalım dediler, kargoladım gönderdim. bu arada enkay aradı. almanlar paslanma olayına inanmıyorlar, tencereleri almanyaya istiyorlar dediler. ben zaten silit i marka olarak silmişim kafamdan, bana yapışmayan tencere lazım, halbuki 1 yılda silit bal gibi de yapıştığını öğrenmiş durumdayım. benim derdim malı güral a iade etmek yerine çelik tencere almak. güral dese al sana yeni silit veriyoruz, yandım. neyse güral, yapacak bir şey yok, hangi magazamızı isterseniz gidin, 750 tl lik ürün alın dedi. koşa koşa gittim çelik tencere seti ve porselen ıvır zıvır aldım.

şimdi silit alacaklara bir kez daha düşünün derim. tamamen kullanıcı yorumudur.

• erhan.beldan E kullanıcısına yanıt
    geçmiş olsun
    bir kere daha tescillendi ki çelik tencereden şaşmayacaksın
  • valla buradaki tüm yazıları okudum kendimce araştırma yaptım, fiyat performans oranı en iyisi granit olduğuna karar verdim. Çok pahalı markalarda bile tavalarında ne kullanıldığı belli değil.
    Esse karaca, tefal 3 ünüde gezdim

Esse en ucuzu ama tavayı tencereyi elinize aldığınızda elinizi gezdirdiğinizde bürüzsüz bir kaplama olduğu hissediliyor essede tencere kapaklarının tutma kısımları tencerenin iç kısmında bariz dandik plastiktem imal edilmiş bu bile kalite imajını bende negatif bıraktı. kutusunda sağlıklı yazıyor PFOA yok diyor ama PFOA olmadımmı sağlıklı olmuyor ne içerdiği yazmıyor...

Tefal titanyum tencere tavalarına baktım açıkçası kaliteli ama az çeşidi vardı. aradığımız ebatta olanı bulamadık. bunun kurusundada kurşun, PFOA içermez sağlıklı yazıyor. ne içerdiği yazmıyor (titanyum kaplama yersen...)

Karaca bariz esseden kaliteliydi biraz daha pahalıydı çeşitte boldu bunu tercih ettik. ağır metaller ve PFOA içermez yazıyor ne içerdiği hakkında bilgi bulamadım. En azından sağlık ve dayanıklılık raporları mevcut buda birşeydir.
    http://www.biogranit.com/uploads/dayaniklilik_raporu.pdf
    http://www.biogranit.com/uploads/granit_saglik_rapor.pdf

Burada yazılanlardan anladığım kadarıyla kesinlikle evdeki teflon kaplamalardan daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum. Kolay çizilmemeleri makina yıkanabilmeleri bence teflonlara göre ciddi avantaj.
    Cam tencere kadar sağlıklı değildir, ama ne kullanıldığı belli olmayan bende PTFE, PFOA yok diyen tavalar bence daha riskli... sonuçte PTFE 1950lerden beri tüm dünyada kullanılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ogi -- 21 Eylül 2015; 12:30:02 >

• Beyler, bayanlar. Ben de zaman zaman arastiriyorum. Bugun alacagim 1 2 tane tava. Kimi iyi diyor kimi kotu diyor. Granit alayim mi? Almayayim mi? Ne diyorsunuz? Tefalin teflon seti vardi ortasi kirmizi halkali olandan. Artik 3 sene oldu nerdeyse iflas ettiler. Tacin seramik tavasini almistim yapisiyor. Nr alalim

• quote:

Orijinalden alıntı: ogi

Cam tencere kadar sağlıklı değildir, ama ne kullanıldığı belli olmayan bende PTFE, PFOA yok diyen tavalar bence daha riskli... sonuçte PTFE 1950lerden beri tüm dünyada kullanılıyor.

Demir döküm ve çelik tavalarda PTFE ve PFOA yok. Kesinlikle daha riskli değil. Teflon doğru şekilde kullanılırsa zararsız olabilir ama riskli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eren15935

Beyler, bayanlar. Ben de zaman zaman arastiriyorum. Bugun alacagim 1 2 tane tava. Kimi iyi diyor kimi kotu diyor. Granit alayim mi? Almayayim mi? Ne diyorsunuz? Tefalin teflon seti vardi ortasi kirmizi halkali olandan. Artik 3 sene oldu nerdeyse iflas ettiler. Tacin seramik tavasini almistim yapisiyor. Nr alalim

Granit teflon aynı ama granit daha iyidir. Yapışmasın diyorsan granit al.

Seramik daha sağlıklı, gerçek seramik alırsan iyidir ama yapışır.

Demir döküm, çelik, toprak kaplar sağlık açısından en iyisi.

• O zaman bir de granit deneyeyim bakalim. Seramigi pek begenmedim. Tefala ugrayip urunleri incelerim bugun artik

• burda iki arkadaşın'' cengizumur ve andora1'' hakkı yenmiycek araştırmaları sonucunda (saygı duyuyorum ) inanılmaz bir kafa karışıkığı içerisindeyim....madem bu denli bilgilendik marka marka ne almamız gerektiği konusunda fikirlerinide alalım ki ikilemden kurtulalım...saygılar...ve lütfen marka vermek etik değil falan demeyin mesela kendinize alıcak olsanız şu an ne alırdınız...en azından özel msg ..lütfen
  • Karacadan granit tava almayi dusunuyorum 11 sayfa okudum hala alip alamayacagima karar veremedim sonuc ne sagliklimi degilmi ?? Degilse bana marka model onerin hepi topu yumurta kiracam :)

• Değerli bilgilerini paylaşan tüm arkadaşlara teşekkürler.
    Moneta bu serisinin 100% doğal olduğunu iddia ediyor, bilen arkadaşların yprumunu alabilir miyim?

http://www.monetamagaza.com/100-natural-dayanikli-fine-gres-kaplama-bella-28-cm-vok-soteleme-tavasi-pmu346

• Moneta'nın finegres yada mongres ürünleri nasıldır acaba, sitesinde cadmiun, ptfe, pfoa içermediği yazıyor ve bilinen tüm kaplamalardan 4 kat daha dayanıklı olduğunu iddaa ediyor.
    http://www.monetaturkey.net/pdf/finegres.pdf
    Kullanan arkadaşlar var mı?
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.