Şimdi Ara

Kaplumbağa Modu (Tüketim testi)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.754
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 50lt kapasiteli depoyu fulleyip (Tetik attığında bıraktirarak) tüketim testi yapmaya başlamıştım, bugün 882 kilometre yaptıktan sonra yol bilgisayarı gidilecek kilometreyi sıfır olarak gösterdi ve kaplumbağa modu çıktı.

Kaplumbağa Modu (Tüketim testi)

Bu vaziyette pedalı enfazla yarısina kadar bastırmaya izin veriyor ve araç 2000 deviri kesinlikle geçmiyor.

Işin ilginç tarafı benzinliğe gittikten sonra oldu , alet kendini kaplumbağa moduna almasına rağmen depoya 46,12lt yakıt alabildim. Demektir ki İçeride 4 litre yakıt vardı ve en az 70 80 kilometre daha gider.

Yarın birgün lazım olursa bu son kalan dört litre demek ki turbo hortumu patlamış araba gibi gideceğiz benzinlige.

Tamam yolda kalmayalım diye güvenliği bir seviye de bırakmışlar ama 70 80 kilometrelik yakıt az değil hani tüketim testlerimide etkiliyor

• Bugün benzinliğe giderken şehir içerisinde bile selektör yedim yokuşta düz yolda hızlı gitsene diye.

Insanlarda hiç saygı kalmamış

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arac ne hocam ?

• 4 litreden sonra arabayı durdurduğunuzda çalışma tecrube ile sabit

• Bende son 50 km uyarisindan sonra kalan menzil gitmişti,Her an bitebilir di,benzinlige girdim 55 litre aldı,depo 60 lt kapasiteli,Ama kaplumbağa modu falan olmadı,110-130 arası gittim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Honda civic hb araç bana öyle geldi

• Yakıt Pompası son 4-5 litreyi çekmemiyor biliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZETEC SE -- 4 Haziran 2016; 19:26:24 >
  • Çok riskli işler.
    Siz yine o kadar beklemeyin yakıt almak için.
  • Araç nedir acaba? Hiç duymamıştım böyle bir şey olduğunu ilginç geldi
  • entresan
  • Siz o son 4 litre ile arabayı normal bir şekilde kullanabileceğinizi mi zannediyorsunuz. Ben en son depomda 4 litre benzin kaldığında karadüzen sayılacak bir araç olmasına rağmen araç gidemiyordu (Aslında gidiyor ama 75 beygir değil de 50 beygir gibi gidiyordu). Yakıt pompasını zorlayıp yakmamak için. Yoksa depodaki son mililitre benzini ya da mazotu kullanamazsınız. O yüzden 4 litre 70 km menzil diye bir şey yok.
  • Aracı ben de merak ettim

Desenize sağ şeritte 90 kmde gidenler için yorulmasınlar diye özel mod yapmışlar

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.