Şimdi Ara

Kanal Tipi Kulaklık(Kulakİçi) Kullananların Dikkatine!!! (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
190
Cevap
0
Favori
18.334
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Abi okuduklarıma inanamıyorum...Dava açsa kazanır falan...Arkadaşa geçmiş olsun ama aleti bilinçsiz kullanmış..Düzenlik bakımlarını yapmamış.Aletlerin filtrelerinin düzenli bakımı gerekli..Kulağa aleti düzgün yerleştirmemiş..Sesi 115e çıkarmış ki 28snsi bile günlük sağar olmaya yetiyor...

IEM'ler earbudlara göre daha sağlıklıdır..Dünyadaki bütün sanatçılar IEM kullanır...Ancak IEM kullanmamın incelikleri var...Westone dünyanın en büyük IEM üreticilerinden dir...Tehlike arz ediyor mu hayır...Adamlar nasıl takılması gerektiğini bile anlatıyor videolar ile...Etymotic Research Inc dünyadaki en büyük IEM üreticisii...Kulak sağlığı ile ilgili ürünleride var...Kulak üzerine araştırma yapıyor...O kadar alıcısı var peki neden kapatılmadı ??? Aynı şekilde Shure ve UE'de var...
  • quote:

Orjinalden alıntı: PHaLaNX[TUR]

Kanal Tipi Kulaklık(Kulakİçi) Kullananların Dikkatine!!!
    en iyisi.

Katılıyorum, kesinlikle en iyisi kulagı tamamen saran o büyük kulaklıklar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ß.m.Ø

quote:

Orjinalden alıntı: PHaLaNX[TUR]

en iyisi.

Katılıyorum, kesinlikle en iyisi kulagı tamamen saran o büyük kulaklıklar.

Ev ortamı için ideal...Birde AmFie bağladın mı tamamdır ancak dışarda kullanmak gerçekten zor hele yazları..Kışın kulağı sıcak tutuyor yine

• Arkadaşlar kulak içi kulaklıkların silikonlarını düzenli temizlerseniz (yani bakımını yaparsanız) bakteri sorunu ortadan kalkacaktır. Ayrıca çok afedersiniz görgüsüz gibi son ses açmaya ne gerek var (açanlara diyorum). Bende kanal tipi dediğinden var arkadaşın ve orta seste dinlerim hep çünkü yeterli geliyor zaten sesi kestiği için. Şu dünyada bilinçsizce kullanılan her şey zarardır zaten. Hayatınızın sağlığınızın değerini bilin ve başınıza gelmeden, herşeyi sorumlulukla yapın
  • Ben nokia n91 ile creative ep-635 kullanıyorum,
    ses'i son ses açmam mümkün değil, yarıya yakın bi şekilde dinliyorum o bile yüksek geliyor,
    bence ses seviyesine dikkat edin yeterlidir, ne tür kulaklık kullandığınız önemli değil.
  • quote:

Orjinalden alıntı: firtikk

quote:

Orjinalden alıntı: Chryin

Aman diyim arkadaşlar. Benim arkadaşımda bu kulaklıklardan kullanıyordu konuyu açan arkadaşın rahatsızlıgından yaşadı. Şimdi müzikli ortama bile girmeye korkuyor. Arabasında müzik açmıyor hiç.. Ara ara çınlama geliyo aaaahhh diye kulaklarını tutuyo. Mesela yüksek bi yere çıkıyoruz hemen kulaklarını çınlamaya başlıyo agrısından duramıyo.

Ben şimdiye kadar hiç kulaklık kullanmadım hayatımda. Müzigi sadece hafif seste dinlerim. Kulaklarımın durumu çok çok iyi. Gece yatarken koridordan yürüyen hamamböceginin yürürken seslerini bile duyabiliyorum o derece.

Siz siz olun o kulaklıklardan kullanmayın çok çok zararlı.

Hatta konuyu açan arkadaş, kulaklıgı üreten firmaya tazminat davası açsa kazanır Üretimden bile kalkabilir kulak içi kulaklıklar..

sizin orda böcekler 40-50 cm galiba,
    böcek değil hayvan resmen,
    HamamHayvanı...

• Şimdi kulak zarının incelmesi

kanal tipi kullaklık mı yoksa 115 db de dinlediğin için mi normal kulaklıkla 115db de dinlesen aynı şey olur mu
  • sonylerin hepsi oyle ve bendede sony cep telefonu varkulaklığımı biri taksın bida asla yıkamadan takmıyorum çok yüksek sestede rahatsız oluyorum ama bilgilendirdiğin için saol dostum geçmiş olsun
  • quote:

Orjinalden alıntı: forious

Şimdi kulak zarının incelmesi

kanal tipi kullaklık mı yoksa 115 db de dinlediğin için mi normal kulaklıkla 115db de dinlesen aynı şey olur mu

işte bende bunun cevabını merak ettim.bende de cx300 var ama yarı seviyede günde 1 saat bile dinlemem zaten,zararı nedir?
  • Geçmiş olsun.Ben de geçenlerde Sony kulaklık aldım bir tane ama kulak içi mi değil mi bilmiyorum.Hemen resmini çektim.

Bu kulak içi mi değil mi arkadaşlar?Umarım değildir,çünkü ben de çok müzik dinliyorum sayılır mp3 player'den.
    Teşekkürler şimdiden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BetterBosh -- 3 Aralık 2007; 14:50:20 >
  • bende sony cep telefonu için kulak içivardı ,sokakta,otobüste falan dinlerdim
    kulak içinin bana tek yararı kulağa takıldığında düşmemesi oluyordu

diğer kulaklıklar hep düşüyo kulağımdan

onuda orta seste dinlemeye çalışırım ama artık bu durumdan sonra hiç kullanmam zaten benim kulaklarda da çocukken orta kulak iltahabı olmuştu.

birde ben bilgisayar başında falan hep normal küçük kulaklıkları kullanıyorum(kanal tipi olmayan)
    hoparlörden falan dinlemeyi sevmem ,aslında muzik falanda dinlemem ama internetten indirdiğim divxleri,tv dizilerini falan hep kullaklıkla dinlerim

sizce bu tip bir şey almalımıyım ,yoksa boş vermi dersiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cefucsa -- 3 Aralık 2007; 14:49:40 >

• bende sony kulaklaiklar var,yuksek seste kulagima zarar vermesi imkansiz cunku yuksek seste belli bir sure dinleyince patliyo 3ayda 3.kulakligmda patladi
  • quote:

Orjinalden alıntı: Blackblue

quote:

Orjinalden alıntı: Rádèøή

Valla 4-5 gün önce bende sağ kulakta ağrı nedeniyle gittim doktora. Durduk yerde kaşınmaya başladı tatlı tatlı. Şöyle ufak bi kurcaladım doğal olarak kulak pamuğuyla. Ama öyle abartmadan. Sabah kalktığımda davul gibi olmuştu. İltihaplanma olduğu söylendi ve bi kaç ilaç tedavisi uyguladım. şu an iyi. Bende kulak içi kullanıyorum ve çokta memnundum. Ama benim doktor böyle bişey belirtmedi. Su kaçırma vs dedi. Dediğin gibi kulaklıktan kaynaklanıyosa uzak duralım...

Kulak hakkında kitap yazacak dereceye geldim sayılır İltihaplanma başlangıcı olabilir dikkat et.Gece ağzın açık mı uyuyorsun?

Kullandığım ilaçlar neticesinde şu an normal herşey. Valla geceleride ağzımın açık olup olmadığını bilemiyorum doğal olarak :D Evdekilere söylerim bi bakarkar :D Ama hiç sanmıyorum ağzım açık uyuduğumu. Yani bu soruna hayır diyebilirim. Doktorda iltihaplanma vs demişti ve geçti çok şükür. Kulakta yağlanma oluyodu temizletiyodum ama böylesi ilk defa oldu.

quote:

Orjinalden alıntı: GangSTAz

quote:

Orjinalden alıntı: Rádèøή

Valla 4-5 gün önce bende sağ kulakta ağrı nedeniyle gittim doktora. Durduk yerde kaşınmaya başladı tatlı tatlı. Şöyle ufak bi kurcaladım doğal olarak kulak pamuğuyla. Ama öyle abartmadan. Sabah kalktığımda davul gibi olmuştu. İltihaplanma olduğu söylendi ve bi kaç ilaç tedavisi uyguladım. şu an iyi. Bende kulak içi kullanıyorum ve çokta memnundum. Ama benim doktor böyle bişey belirtmedi. Su kaçırma vs dedi. Dediğin gibi kulaklıktan kaynaklanıyosa uzak duralım...

Birader Bende Vazgeçmek İstemiyorum Ama Bana Doktor Silikonlarını Alkol İle Temizle Dedi...Sonra Kullanmıcaksın Dedi Ne Ayak Anlamadım Ama...Ben Benzinle Temizliyordum Genellikle..

Bir de Zar İncelmişse Kanal Tipi Takınca Zarı Dahadamı İnceltiyor???

Bu Soruları Soramadım Kendisine İlla Yasak Kullanmıcan Dedi...

Kanal Tipinin Zararı Kulaktaki Bakteri Sayısını 100 Kat Artırıyormuş...Mantar Oluşturuyormuş...Örnek : Ben

Hayatım Müzikti Be Yahu Yapılırmı Bu Bana

Valla ne yalan söyleyim aldım alalı kulaklığı hiç temizlemedim. Görünüşünde öyle risk oluşturabilecek bi durumda yok. Ama temizlemek gerekiyomuş demekki. Birazdan bi kolonya banyosu yaptırrım.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

He bu arada öyle yüksek ses veren bi mp3 çalar flnda kullanmıyorum. Senheiser CX-300 Kulak içi Kulaklığı K790i Cep Telefonumla beraber kullanıyorum. Yani öyle çok yüksek seste müzik dinleme olayıda mümkün değil doğal olarak. Ama temizlik olayı varsa o başka tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fr.BJK -- 3 Aralık 2007; 15:14:28 >

• quote:

Orjinalden alıntı: fernsehn

Geçmiş olsun.Ben de geçenlerde Sony kulaklık aldım bir tane ama kulak içi mi değil mi bilmiyorum.Hemen resmini çektim.

Bu kulak içi mi değil mi arkadaşlar?Umarım değildir,çünkü ben de çok müzik dinliyorum sayılır mp3 player'den.
    Teşekkürler şimdiden.

Kulak içi değil o kardeşim.Bende philips aldım mp3 ümün kulaklığı bozulmuştu.Kulaklıkta pek dinliemiyorum zar yok zaten daha da eşiği bozmayalım.Kulaklardan olcaz yoksa.Setle dinliyorum daha zevk alıyorum hem.Dinlemek ve dinletmek forever

• Zaten takarken kulağımı acıtıyor. Hiç sevmiyordum, iyiki kullanmıyorum. Geçmiş olsun
  • quote:

Orjinalden alıntı: EredLithui

Zaten takarken kulağımı acıtıyor. Hiç sevmiyordum, iyiki kullanmıyorum. Geçmiş olsun

kulak deliği geniş olanlar için zaten.Dar olanlarda rahatsızlık veriyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Blackblue

quote:

Orjinalden alıntı: fernsehn

Geçmiş olsun.Ben de geçenlerde Sony kulaklık aldım bir tane ama kulak içi mi değil mi bilmiyorum.Hemen resmini çektim.

Teşekkürler şimdiden.

Kulak içi değil o kardeşim.Bende philips aldım mp3 ümün kulaklığı bozulmuştu.Kulaklıkta pek dinliemiyorum zar yok zaten daha da eşiği bozmayalım.Kulaklardan olcaz yoksa.Setle dinliyorum daha zevk alıyorum hem.Dinlemek ve dinletmek forever

Sağolasın

• quote:

Aman diyim arkadaşlar. Benim arkadaşımda bu kulaklıklardan kullanıyordu konuyu açan arkadaşın rahatsızlıgından yaşadı. Şimdi müzikli ortama bile girmeye korkuyor. Arabasında müzik açmıyor hiç.. Ara ara çınlama geliyo aaaahhh diye kulaklarını tutuyo. Mesela yüksek bi yere çıkıyoruz hemen kulaklarını çınlamaya başlıyo agrısından duramıyo.

Ben şimdiye kadar hiç kulaklık kullanmadım hayatımda. Müzigi sadece hafif seste dinlerim. Kulaklarımın durumu çok çok iyi. Gece yatarken koridordan yürüyen hamamböceginin yürürken seslerini bile duyabiliyorum o derece.

Hatta konuyu açan arkadaş, kulaklıgı üreten firmaya tazminat davası açsa kazanır Üretimden bile kalkabilir kulak içi kulaklıklar..

Biraz abartmamış mısın?

• quote:

Orjinalden alıntı: PHI

quote:

Biraz abartmamış mısın?

sen benide duyuyosundur yaw.. sesim geliyomu?

• quote:

Orjinalden alıntı: GangSTAz

quote:

Orjinalden alıntı: shadow_shooter

Valla öyle dinlersen öyle olur. Günde kaç saat dinliyordun?

3 Saat Yolda....

İzmir-Manisa Gidiş Dönüş...

Evdede 5-6 Saat....

Toplam 9-10 Saat Oluyor Ama 5 Saati Full Ses'dir En fazla...

celal bayarlıyız sanırım
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.