Şimdi Ara

Kanal Tipi Kulaklık(Kulakİçi) Kullananların Dikkatine!!! (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
190
Cevap
0
Favori
18.335
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Hort:D
  • çok geçmiş olsun hocam ayrıca tüm forum minnettarız sana.Bilgilendirmen için çok teşekkür ederim.En iyisi kafaüstü diyorsunuz yani?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr Dre.

çok geçmiş olsun hocam ayrıca tüm forum minnettarız sana.Bilgilendirmen için çok teşekkür ederim.En iyisi kafaüstü diyorsunuz yani?

Normal şartlar altında, oda sessizliğinde, eşit ohm kafaüstü ve kulakiçi düşünrsek, eşit mW'lık güçle beslendiğini düşünürsek kafaüstü kulaklık, kulakiçiye nazaran daha az zarar verir..

Edit:İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x-testers -- 29 Ocak 2012; 2:47:34 >
  • yıl 2020 oldu bu konuda son görüşler nelerdir:)

• Kemâncı kullanıcısına yanıt

ister kanal tipi ister pod tipi olsun 70-80 db'den fazla seste müzik dinlemek akıllı işi değil.

kanal tipi kulaklıklar aslında sizin duyma sağlığınız için iyidir, şehir ortamında daima bir miktar gürültü olur, 50-60 db seviyesinde, kanal tipi bir kulaklık bu sesi engeller; pasif izolasyon özelliği iyi bir izolasyon sağlandığı takdirde 25-30 db'le kadar sesi iptal ediyor zaten, sonrasında müzik dinlerken uygun bir ses seviyesinde tuttuğunuz takdirde hem stres kaynağı şehir gürültüsünden kurtulur hem de müziğin tadını çıkarırsınız.

sesin uygun olup olmadığını nasıl anlayacağınızı merak ediyorsanız şunu yapın; sessiz bir ortama geçin, kulaklığınızı takın, sesi rahat ettiğiniz, konforlu olduğunu düşündüğünüz bir seviyeye kadar çıkarıp sonrasında bu seviyenin üzerine çıkmamaya özen gösterin.

bunun dışında kulak uçlarınızı ve kulak kanalınızı temiz tutmanızı tavsiye ederim.

pod tipi kulaklıklar daha çok sessiz ortamlar için uygun; izolasyon sağlamaması ve havadar olması onları doğa yürüyüşlerinde kullanılabilecek bir seçenek yapıyor. yada telefon görüşmelerinde kullanılabilirler.

• Present-Mic kullanıcısına yanıt

Kesinlikle katılıyorum. Ben müzik dinlerken 70/100ü geçmem. kulakligim.net sitesindeki incelemelerimi 50/100 seste yaparım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Present-Mic

ister kanal tipi ister pod tipi olsun 70-80 db'den fazla seste müzik dinlemek akıllı işi değil.

kanal tipi kulaklıklar aslında sizin duyma sağlığınız için iyidir, şehir ortamında daima bir miktar gürültü olur, 50-60 db seviyesinde, kanal tipi bir kulaklık bu sesi engeller; pasif izolasyon özelliği iyi bir izolasyon sağlandığı takdirde 25-30 db'le kadar sesi iptal ediyor zaten, sonrasında müzik dinlerken uygun bir ses seviyesinde tuttuğunuz takdirde hem stres kaynağı şehir gürültüsünden kurtulur hem de müziğin tadını çıkarırsınız.

sesin uygun olup olmadığını nasıl anlayacağınızı merak ediyorsanız şunu yapın; sessiz bir ortama geçin, kulaklığınızı takın, sesi rahat ettiğiniz, konforlu olduğunu düşündüğünüz bir seviyeye kadar çıkarıp sonrasında bu seviyenin üzerine çıkmamaya özen gösterin.

bunun dışında kulak uçlarınızı ve kulak kanalınızı temiz tutmanızı tavsiye ederim.

pod tipi kulaklıklar daha çok sessiz ortamlar için uygun; izolasyon sağlamaması ve havadar olması onları doğa yürüyüşlerinde kullanılabilecek bir seçenek yapıyor. yada telefon görüşmelerinde kullanılabilirler.

teşekkür ederim hocam :)

• Fiyatlar fazla derseniz ki bazılarının fiyatları uçuyor ben sony nin kablolusunu aldım gayet başarılı olduğunu söyleyebilirim. İncelemek isteyen olursa yakın markajda inceleme ve yorumları kayıt altına almaya çalıştım

• 115 db ile dinlersen tabii kulağına zarar verirsin. O ses seviyesi ne öyle?

• Hocam çok geçmiş olsun. Ben kulak içi kulaklık kullanmıyorum 1 seneyi aşkındır hep kulak üstü kullanıyorum. Geçenlerde aynı şekilde basınç hissettim kulağımda ama sonradan hemen düzeldi çok üstünde durmadım. Bu birkaç sefer daha oldu bana en iyisi ben de gideyim.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.