Şimdi Ara

Kan parası adı altında kanımızı satabilir miyiz ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
1
Favori
35.450
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Başlıkta da belirttiğim gibi kan parası adı altında kan satabilir miyiz ?

• AugKunzee kullanıcısına yanıt
    AugKunzee demiş ki;
    Mesajı Yerinde Gör
    quote:

Orijinalden alıntı: AugKunzee

quote:

Orijinalden alıntı: Frick!

Üniversite hastanesinden bildiriyorum. Acil durumda falan Kızılay para istemez sizden merak etmeyin. Biz de hastanede ameliyat için aldığınız kanın yerine yenisini koymanızı isteriz. Bu sayede acil durum için stokta kan olması sağlanır. Özel hastanelere ise parayla satıyor olması normal, zira adı üstünde özel hastane. Kapıdan girdiğiniz an sayaç işlemeye başlıyor Sonuçta Kızılay'ın da belli bir bütçeye ihtiyacı oluyor. Ama tekrarlıyorum, devlet-üniversite hastanesine ne parayla satar kanı ne de sizden para talep edilir.

Şöyle birşey. Kan veren herkes acil durumlar için kan veriyor. O zaman Kızılayın Satılacak kanlar için halka ödemesini yapması gerekiyor. Emin ol kızılay biz bu kanı satıcaz dese kimse kan vermez. Kan verenlerinde %75 i bilmez satıldığını. Ama ben para isteniyor sanıyordum. Acil durumlarda. Bunuda öğrenmiş odluk

Kızılay orada kanı satmıyor. Şimdi size şöyle anlatayım. Ben devletin bir kurumuyum, üniversite hastanesiyim. Bir başka kurum olan kızılay'dan kan alıyorum. Yani ödenek kendi içinde aktarılıyor. Devlet bütçesinden gidip devlet bütçesine geliyor, tüzel kişiye para gitmiyor.

Ama sen döner sermayesi, kar vesaire her şeyi kendi içinde döndürdüğün bir özel hastanesin. Yani mehmet ağanın para kazanmak için açtığı bir dükkansın aslında. Yaptığın ameliyatta (para kazanmak için yaptığın ameliyatta) vesaire kullanmak için kana ihtiyacın var, diyorsun ki sevgili Kızılay, sen bu kanı topla, ben sana beş kuruş vermeden nemalanayım, sonuçta bunu insanlar bağışlıyor. E iyi de kan alırken kullanılan enjektörler, çadır, hemşirenin maaşı ne olacak? Senin hastanenin her ay ödediği aslında bu Kızılay döngüsünde yer alabilmek için katkı payın aslında.
  • Hayır

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben ortaya karışık kan alayım lütfen
    alyuvarı bol olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vampir bulursan sat

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben hastanede çalışıyorum. Kızılay Hastaneye halktan ücretsiz aldığı kanları parayla satıyor. Bildiğim kadarı ile sizde kızılaydan kan almak isterseniz para verip alabiliyorsunuz. Sırf bu yüzden kızılaya kan vermiyorum kanıma dokunuyor.

Not: Kanım 0 RH (-). Sülalede sadece babamda ve bende var. İkimizden birine lazım olur diye vermemen daha çok ağır basıyor. Çünkü zor durumda kalmış olsa kızılayın bizi uğraştıracağından para konusu olacagından adım kadar eminim.
  • quote:

ben hastanede çalışıyorum. Kızılay Hastaneye halktan ücretsiz aldığı kanları parayla satıyor. Bildiğim kadarı ile sizde kızılaydan kan almak isterseniz para verip alabiliyorsunuz. Sırf bu yüzden kızılaya kan vermiyorum kanıma dokunuyor.

Not: Kanım 0 RH (-). Sülalede sadece babamda ve bende var. İkimizden birine lazım olur diye vermemen daha çok ağır basıyor. Çünkü zor durumda kalmış olsa kızılayın bizi uğraştıracağından para konusu olacagından adım kadar eminim.

Sen ciddi misin?
    nasıl bir ülkede yaşıyoruz iyice soğudum

• quote:

ben hastanede çalışıyorum. Kızılay Hastaneye halktan ücretsiz aldığı kanları parayla satıyor. Bildiğim kadarı ile sizde kızılaydan kan almak isterseniz para verip alabiliyorsunuz. Sırf bu yüzden kızılaya kan vermiyorum kanıma dokunuyor.

nasil para ile? adam aleiyata girecek kan lazim para ilemi?
  • quote:

Hocam bu dediklerinizden sonra Kızılay'a karşı görüşlerim sarsıldı. Gene de internetten araştırayım ama bizden aldığı kanları hastanelere satması benimde kanıma dokunur.
  • Half Moon Syndrome kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle her ay 5 bin küsür lira kızılay kan faturası kesiyor.
  • hocam her ayın 31 de kızılay faturası gelir. Emin ol gerçek
  • quote:

Aynen öyle her ay 5 bin küsür lira kızılay kan faturası kesiyor.

Bu son damlaydı
    artık bu ülkeden kaçmak istiyorum
    bu yapılan resmen şerefsizlik

Peki bu para ameliyata giren hastaya yansıtılıyor mu yoksa devlet mi karşılıyor ? Devletin kendi içerisinde kurumlararası para aktarması gibi bir şey mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: biological_man

Peki bu para ameliyata giren hastaya yansıtılıyor mu yoksa devlet mi karşılıyor ? Devletin kendi içerisinde kurumlararası para aktarması gibi bir şey mi ?

Ben özel hastanede çalışıyorum. Hastane hastaya bunu yatış işlemleri vs ile yansıtıyor tabikide.
    Acaba sadece özel hastanelere mi yapıyor bunu öğrenmek lazım. Devlet hastanelerine yapıyorsa çok ciddi sorun teşkil eder ancak sadece özellere ise bilemiyorum.
  • quote:

quote:

Ben özel hastanede çalışıyorum. Hastane hastaya bunu yatış işlemleri vs ile yansıtıyor tabikide.

Hocam kızılay yetkililerinin yapmış oldğu konferansa katıldım iki kere, ikisinde de kesinlikle para ile satılmıyor kanlar vs. dediler. Acaba bunu gidip söyleseniz faturayı gösterseniz ne kulp bulurlar.

• Daha açıklayıcı olması için olayı tam anlatayım. Mesela ameliyat esnasında aneztezi nasıl bir malzeme ise Kanda öyle bir ihtiyac.
    Kızılay Özel hastanelere halktan aldığı kanları "malzeme" olarak satıyor. Hastanelerde Maliyetini ona göre koyup fiyat belirliyor. Devlet hastanelerinde nasıl işliyor bilmiyorum.
    Anladım hocam, çok sağolun bu bilgi için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WetDream

quote:

quote:

Hocam kızılay yetkililerinin yapmış oldğu konferansa katıldım iki kere, ikisinde de kesinlikle para ile satılmıyor kanlar vs. dediler. Acaba bunu gidip söyleseniz faturayı gösterseniz ne kulp bulurlar.

Özel hastaneye satmasındaki mevzu nedir detaylarını bilmiyorum. Her ay faturalarını da ben işliyorum. Bankadan Kızılaya yapılan ödemeyide.

• Üniversite hastanesinden bildiriyorum. Acil durumda falan Kızılay para istemez sizden merak etmeyin. Biz de hastanede ameliyat için aldığınız kanın yerine yenisini koymanızı isteriz. Bu sayede acil durum için stokta kan olması sağlanır. Özel hastanelere ise parayla satıyor olması normal, zira adı üstünde özel hastane. Ama parayla sattığı şey aslında kanın kendisi değil, sonuçta çadırıydı kampanyasıydı kan topluyor kızılay ve bunun bir masrafı var. Özel hastane de eğer Kızılay'dan kanı alacaksa bunu karşılayacak. Ve başka alternatifi de yok, kimse özel hastaneye gidip kan bağışı yapmaz. Nitekim özel hastanede kapıdan girdiğiniz an sayaç işlemeye başlıyor Sonuçta Kızılay'ın da belli bir bütçeye ihtiyacı oluyor. Ama tekrarlıyorum, devlet-üniversite hastanesine ne parayla satar kanı ne de sizden para talep edilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Frick! -- 6 Şubat 2016; 12:01:29 >

• Frick! kullanıcısına yanıt
    Şimdi iyi oldu hocam bu dediğin. Öbür türlü devlet hastanelerinde de alınsaydı çok büyük bir sorundu.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.