Şimdi Ara

Kaliteli Boş Cd (Audio CD için)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
8.524
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yanlış yerde yaşıyoruz arkadaşlar..Kaliteli/spesifik/kalifiye ne ararsanız yok oğlu yok..

TDK,Memorex,Verbatim,Maxell

Bu dört markanında audio/music cd-r kategorilerinde yazılabilir medyaları var..Tek tek bu dört firmanın da TR distribütörlerini bizzat aradım ve getirmediklerini zamanında getirdiklerini piyasada tek tük bulunabileceğini belirttiler.

Gözünüze sağda solda çarpan varsa paylaşırsanız sevinirim.

Ben geçenlerde mediamarkt'ta TDK'nın audio cd-r larından gördüm tanesi 2,50 TL hemen aldım biraz..
    Sayıca az kalmıştı gidip bi 20-30 tane daha alayım bari

• bu markalara ek olarak TDK yanında
    benim Philips'i kullanmışlığım var.neredese bu ikisini kullanırım. hoşuma gider. philips cd altı sarımsı olanları çok tuttum.
    memorex hoşuma gitmedi. yine Verbatim..
    nerede bulacağız? eski dükkan, mağazalarda.
  • nerde o metal azo verbatimler
  • Evet Verbatim AZO bulabilirseniz tek tercihiniz olsun.
    Ben DVD lerimdede CD lerimdede Verbatim AZO kullanıyorum.

BU adamlar verbatimi kendileri getiriyor sanırım, oldukça güvenilir bi yer ben genelde burdan alıyorum AZO larımı
    http://www.maxipaket.com/product_info.php?products_id=195&osCsid=aherkft476bibcnha5amjcjq94

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oronra -- 13 Ocak 2010; 19:12:42 >
  • Bir çok marka denedim ama yaklaşık 2 yıldır verbatim den şaşmıyorum. En kalitelisi bence verbatim.
  • @CaRaBeeN
    audio/music cd-r farkı sadece dayanıklılığı mı?
    yoksa ses kalitesinde birşey fark etmiyor olması lazım. digital kayıt ne de olsa...
  • Bende teknik detaylarını bilmiyorum. Ancak firmalar (TDK,Verbatim,Maxell,Memorex) ürünleri arasında "for audio cd" diye belirtip ürün farklılaştırmasına gidiyorlarsa ve bu pazarlama taktiği değilse , bizde kabloları kaldıraçlara koyan beyinde kıymıklı insanlar olarak o ürünlere yönelmek istiyoruz işte
  • pazarlama taktiği değil ve harbi harbi kalitelisi olması lazım. dijital olması kesinlik taşır ama hata her zaman var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: the_cantan

pazarlama taktiği değil ve harbi harbi kalitelisi olması lazım. dijital olması kesinlik taşır ama hata her zaman var.

hata her zaman olur ama bu verbatimlerde kayıt esnasında block error rate (BLER) değeri diğer cdlere göre cok daha az olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: helsloot

quote:

Orijinalden alıntı: the_cantan

pazarlama taktiği değil ve harbi harbi kalitelisi olması lazım. dijital olması kesinlik taşır ama hata her zaman var.

hata her zaman olur ama bu verbatimlerde kayıt esnasında block error rate (BLER) değeri diğer cdlere göre cok daha az olur

verbatim kaliteli ok. peki niye audio için ayrı ürün var?
    sonuçta tepeler ve çukurlar (1-0) var diskin üstünde. audio bilgide ne farklı ki daha kaliteli olsun???
  • @CaRaBeeN , sizin aldığınız böyle bir şey mi, yani rengi kapağı falan?

Şu EBAY' linkinde bulunuyor, en kötü oradan getirtiriz

• Arakadşalar boş medya kadar bu medyaya yazan optik sürücününde min. hata ile yazması lazım.
    Bunun için sadece yavaş yazdırmak yetmiyor, ben konuda ASUS dan çok memnunum, özellikle 2x hızda hata yok denecek kadar az, daha yüksek hızlarda ise plextora kafa tutuyor.
    Uygun maliyeti, düşük hata payı ve farklı renk alternetifleriyle zamanında araştırığ ASUS optik olmaıştım.
    Cd olarakta Verbatim AZO kullanıyorum, hem uzun ömürlü hemde hata payı ondada çok az oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eozen81

@CaRaBeeN , sizin aldığınız böyle bir şey mi, yani rengi kapağı falan?

Şu EBAY' linkinde bulunuyor, en kötü oradan getirtiriz

Evet ben bunlardan aldım..5 adet yazdım şu an için memnunum..Gittim 10 tane daha aldım..Geriye 15-20 tane daha kaldı sanırım stokta..Ara ara onlarıda gider alırım..

• Sadece cd ile olmaz audio cd writer da alman lazım yoksa bir anlamı yok.

Öyle bile olsa asla fabrika çıkışlı orjinal cd nin yanına yaklaşamaz kalite olarak.
  • Peki ben şöyle bir şey sorayım, ne yapmıştım etmiştim sanırım sounda bir yerden DTS George Michael albümünü indirmiştim, içinde kulağımın her tınısına çok alışık olduğu Careless Whisper adlı şarkı için.

Sonra bunu böyle özel falan değil, bildiğimiz bir CD'ye yazdırdım. Geldim, ampliye optic kablo ile bağlı DVD okuyucumla dinlemeye başladım ama kayıt mı güzel değildi yoksa yazdırdığım için mi kötü çıktı ses, bildiğiniz mono bir ses aldım, belki amplidendir ya da hoparlörldendir dedim ve sanırım MediaMarkt'ta gittim, oradaki elemandan çalmasını rica etmiştim, malum şarkıyı çok iyi bildiğimden kulağımda bir fark olacak mı diye merak ediyordum ama evdeki hüsran orda da oldu ve hiç fark etmedi.

Eleman, artık ne kadar bilgiliydi bilemiyorum ama CD'dendir demişti, lâkin ben bu cue ya da iso dosyasını PC'de de mount edip, dinledim sonra bilgisayardan da mono bir ses almıştım.

Sizce sorun kayıtta mıdır, yoksa CD'de mi bu durumda?

Bir de bana tam referanslık bir kayıt linki verebilir misiniz ya da upload etmenizi istesem yüzsüzlük mü olur

• DTS olduğu için beğenmedin. Bir insan şarkı söylerken ses önünden gelir etrafından gelmez.
  • @Eloir,
    sorduğun soru çok derin.
    ve 0-1 ile ikili binary kesinliğe rağmen,(ikli, üçlü, dörtlü seçilebilirdi)
    dijitalde hata olur.
    şöyle düşün;
    plak üzerinde ki izlerin yerini bugun
    0 ve 1 aldı ise ve CD yüzeyi bu darbelerle yakılıyorsa,
    hızlı iz yakmada (Bler oranı) dijital hata artıyorsa artıyorsa,
    CD de en düşük yazma hızı öneriliyorsa(Bler azalıyorsa),
    CD writer'ın kalitesi,
    for Audio gibi ibareler daha çok ses kaydeden müzikseverlere, hem kaliteye hem satışa yönelik yararlı ibare.
    her kayıt yapılan CD kopya medyası aynı değil; standartsızlık.
    en net örnek PC dijital vidyo izlerken CD takılırsa ses ve görüntü birbirine giriyor.
    kaydederken neden bazı şeyler teklemesin??? PC de kayıt ve okuma daha hatasız bu arada.
    başka hata kaynakları,
    CD writer ın mekaniği,
    aktif ve pasif elemanların yarattığı gecikmeler 0 ve 1 darbelerin olması gereken zamanda olmaması(Jitter-Clock. ek; amplikasyonda ses ve sesin orijini dendiğinde olması gereken zamanlamanın hatalı olması anlaşılır.) Clock,Re-Clock,
    Jitter hatası üçgen sinyalde ki kararsızlıklardan oluşur.kare dalganın tam köşeleri.kesinlik zor.
    ss yarıiletkenin gürültüsü, direnci
    ek olarak en önemlisi
    medyayı okuyan CD transport mekanizmasının stabilliği(yukarda mekanizma demişiz.) hep hataların azalması ve yok edilmesi odağında
    iyi çalışır.
    olay budur.
    ama dijital dijitaldir fiber optik kablodan binlerce km. öteye aktarırsın.tabi bunlarında hataları ve kayıpları sözkonusu olabilmekte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the_cantan -- 20 Ocak 2010; 11:29:32 >

• @eozen81 DTS digital out çıkışı olan sadece CD player'da denedin mi?
    terslik yoksa hata kayıttadır.
    şu anda kodek desteklemsi olarak bakıyorum mevzuya ama
    neredeyse her dvd çalarda audio ve DTS out destekli çalar. bir ara DTS sesi kaydediğimiz CD den açamıyorduk.Nero da neyi açtıysam kaydedilince ondan sonra çalmaya başladı.uyuz olurum bu tip cins işlere.al orijinal cd paşa paşa dinle.
  • @the_cantan, dostum tabii dijital çıkışı olan DVD Player'la açmıştım, hatta DTS ışığı da yanmıştı amplide, ama dediğin gibi sanırım kayıtta hata vardı.

Bir referans albümü arıyorum açıkçası böyle güzel.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.