Yarbay
31 Aralık 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme
Toplam: 42 (Bu ay: 1)
Gönderileri
Evet 10 puan değerinde uzman sorusu,

Aşağıdaki aktif hop.ün sadece pre-in girişi bulunuyor. (Kaynak bağlamak için)Arada hiçbir entegre amfi veya pre kullanmadan bu hop.e nasıl sub bağlanır? Böyle bir sub bulunurmu? (Vintage diye 10, yeni diye 5 yıllık ürünler önermezseniz sevinirim.)

Teknik olarak ihtiyacım olan pre-in ve pre-out bağlantıları olan bir sub.
Kaynağı pre-in den sub.a bağlayıp pre-out dan çıkıp aktif hop.e bağlantı yapabileceğim bir sub varmı? (Makul alım bütçesi dahilinde elbette) Tabi birde kaynaktan pre-in e bağladığım frekansı sub.ın istediğim frekansta kesip üst frekansları pre-out dan aktif hop.e göndermesi ve altınıda kendisi çalması lazım.
Böyle bir sub la karşılaşan oldumu? (Hi-pass out lazım.)

Örnek resimdeki gibi:

PS3 fat kullnırken 3.1 update inden sonra XMB içine BBC iPlayer eklenmişti. Şimdi slime geçtim güncellemelerde tam ama XMB içinde BBC iPlayer yok ne iştir bu bilen varmı?

Slime en son güncelleme olan 3.15 i yükledim ama yüklemeden öncede yoktu zaten?

Cevap verebilecek olan varmı?
Mw2 ile FragFx v2 kullanan arkadaşların yorumlarını rica ediyorum.
Aksesuar oyunla tam uyumlumu? Gecikme kullanım zorluğu vb. sıkıntıları varmı? Kısacası avantaj ve dezavantaj yaratacak tüm kriterleri merak ediyorum. Kullanan arkadaşlar tecrübelerini paylaşırsa sevinirim, merakla bekliyorum.
Böyle bir konu açma gereği hissettim. Bildiğiniz gibi forumun PS3 bölümünde Evli Ps3 oyuncuları vb. konular inanılmaz raabet görüyor ve orda oldukça sıcak bir paylaşım da var. PSN (Play Station Network) üzerinden online oyunları birlikte oynuyorlar. Akşamları belli bir saatte herkez buluşup turnuvalar yapıyorlar.
Fakat en büyük eksiklerinin PS3 lerini sıradan hop. lere bağlamaları yada kaydedeğer ses sistemlerinin olmayaşı olarak görüyorum.

Bizim bölümde de umuyorum ki ev sinema sistemine PS3 bağlamayı düşünen yada bağlayanlar var.

Ben bu konuda öncü olarak konuyu açıyor ve katılımlarını bekliyorum, ayrıca PS3 sahibi olmayan tüm dostlarımada burdan sesleniyorum:

Beni internette ecnebi PS3 oyuncularıyla yanlız bırakmayın Hemen birer PS3 sahibi olun.
Akşamları online oyun oynayalım yaw, takarız bluetooth kulaklıklarımızıda sohbet ede ede oynarız yaw. Güzel olmazmı, ben neden yanlız kaldım anlamıyorum
Altan bu konuda senden atak bekliyorum he..

Ayrıca PSN adresimide imzamda görebilirsiniz, PS3 ü olanlar birbirini eklesin lütfen.

Bir iki resim ile başlıyim bari. Ardından bir oluşumla devam ederiz belki.. (Resimle cep telefonuyla çekildiği için görüntü kalitesi düşüktür kusura bakmayın)Yaw dostlar bu burnout paradise için bir iki araba addon u satın aldım psn den ama.. oyun içinde aldığım arabaları göremiyorum.
Birde aklıma şöle bişi geldi. Oyunum 2.bölge ama alışveriş yapığım PSN hesabım haliyle 1.bölge. Us yani.. Acaba hatayı burdamı yaptım

Valla yardımcı olana minnettar kalıcam.
Bilmeyenler için:
2010 yılıında çıkmaya hazırlanan MAG sadece PS3 platformu için geliyormuş. Aynı anda 256 oyuncunun online olarak oynayabileceği bu oyun şu an için PS3 ün en büyük online oyunu gibi gözüküyor.
128 e 128 iki ordu dan oluşan oyuncular kendi orduları içinde tekrar hava, kara, piyade, nişancı gibi görevlere ayrılabiliyormuş. Haritası oldukça büyük olacakmış ve başa baş bir çekişme olacağı ifade ediliyormuş.

Oyunun sitesi :www.mag.com

http://www.youtube.com/watch?v=eTSb2yxfvUM
Halihazırdaki cep telefonumun arıza yapması üzerine yeni ve ekonomik bir cep telefonu almayı düşünüyorum. Marka tercihim NOKIA veya SONY ERICSSON olacak fakat o kadar çok model alternatifi varki aradığım kriterlere hangi modelin uyduğunu bulabilmiş değilim.

Eminimki sektörde dirsek çürütmüş yada meraklı bir çok arkadaş bana bu konuda yardımcı olacaktır. Kriterlerimi öncelik sırasına göre listelemeye çalışacağım. Bu kriterlerde neler alabilirim bir kaç model tavsiyeniz olursa çok sevinirim.

Olmazsa olmazlar:
Uzun batarya ömrü
Radyo
Bluetooth
MP3 desteği
Genişletilebilir hafıza
Java desteği
Çok küçük olmayan ve yüksek renk destekli bir ekran
Min. 1.3MP kamera
Video çekimi

Olsada olur olmasada olurlar:
3.5mm kulaklık girişi
Düz yada slayt tasarım
E-mail desteği

Olmasınlar:
Wi-fi
3G desteği
Ön yüzde kamera
İnternet tarayıcı

Bu kriterlere uygun tercih ettiğim markaların max.250TL ye kadar (ikinci elde olabilir) ürünlerini arıyorum.
Aklımda ikinci el 6303, 6300 gibi iki model var. Aslında 3500 da ekranı küçük olmasa kriterlerim arasına girebilirdi vs.. vs..
Ne dersiniz?

Vereceğiniz tavsiyeler için şimdiden teşekkür ederim.
LG'nin THX sertifikalı ilk LCD TV'si bu yılın başlarında gerçekleştirilen CES fuarında tanıtılmıştı. Ürün dünden itibaren Amerika da satışa sunuldu.

THX sertifikalı ilk TV 2006 yılında tanıtıldı. THX sertifika standartları, TV'ler üzerinde istenilen yüksek home theater sisteminin sağlanması anlamına geliyor. 2007 yılında Sharp THX sertifikalı LCD TV'lerini yalnızca Japonya pazarında satışa çıkardı. Panasonic'in PZ800 serisine ve LG PG60/70/7H plazma TV'lerine bu sertifikayı adapte etti.Geçtiğimiz gün piyasaya sürülen THX sertifikalı LG LH90 serisi ise Amerika piyasasındaki ilk THX sertifikalı LCD TV. LG LH90 serisi bu yılın başlarında CES fuarında gösterilmişti. Ürün, üstün özellikleri, LED arka ışık uygulaması , 2.000.000:1 dinamik kontrast değeri, 240 Hz tarama hızı ile oldukça başarılı bir çözüm sunuyor. LG LH90 Serisi 55, 47 ve 42 inç olmak üzere üç farklı boyutta satışa sunulacak. Ürünlerin fiyatları ise (Amerika için) 55 inç 3200 dolar, 47 inç 2400 dolar ve 42 inç 1900 dolar olacak.

Alıntı: SDN
Arkadaşlar konudan haberi olan ve olmayan arkadaşlar için bu konuyu açma gereği hissettim.
HDMI 1.4 sanırım yakında yaygınlaşacak, hatta yeni AVR lerde bu bağlantı desteğini görmemiz mümkün.


Konu hakkında ufak bir intro PDF dosya var, aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz.
http://www.hdmi.org/download/press_kit/PressBriefing_HDMI1_4_FINAL_8_0_061809.pdf

------------------------------------------------


Yeni HDMI 1.4 standardı birçok yeni özellik sunuyor. Ancak özellikle Audio Return Channel, HDMI Ethernet Channel ve 3D over HDMI gibi HDMI üzerinden ses dönüş kanalı, ethernet bağlantısı ya da 3D içerik iletimi sağlama gibi özelliklerin gerçekleştirilmesi için Silicon Image yeni bir yonga tasarladığını duyurdu.

HDTV’lere, alıcılara, Blu-ray oynatıcılara ve bunun gibi çihazlara eklenecek olan bu yeni işlemci ve vericinin 2009′un ikinci yarısında çıkması bekleniyor. Yine de, bu teknolojinin yer aldığı cihazları görmek için gelecek seneyi beklememiz gerekiyor. Bu nedenle önümüzdeki sene HD destekli yeni bir cihaz almayı planlıyorsanız, HDMI 1.4 destekli olup olmadığını da kontrol etmeyi unutmayın.

------------------------------------------------

Diğer HDMI lerle 1.4 arasındaki farklar:


Bir alıntı:
Yeni arayüzün getireceği en büyük yenilik "HDMI Ethernet Channel" (HEC). Bu yeni özellik kablonun yapısını da değiştirecek, zira HEC yalnızca HDMI 1.4 kablolarıyla beraber çalışacak. HEC, HDMI ile birbirlerine bağlı cihazlar arasında 100 Mbps'ye kadar veri aktarımına izin verecek. Bu sayede örneğin HEC destekli bir televizyon, yine HEC destekli bir oyun konsolu veya dijital video kamerayla internet bağlantısını paylaşabilecek. Ayrıca HDMI 1.4 ile beraber gelen özelliklerden biri olan Audio Return Channel (ARC) bir S/PDIF kablosu gerekmeksizin TV üzerinden bir Ses/Video alıcısına (receiver) ses sinyalleri gönderebilmekte. Son olarak Automatic Content Enhancement (ACE) gelecek 3B Video standartlarını ve 4096x2160 çözünürlüğünü (şu anki Full HD 1920x1080) destekleyecek.

Geliştirici firma Silicon Image'in söylediklerine göre ilk denetleyici yonga örnekleri yazın üreticilere gönderilecek. HDMI 1.4 bağlantısını son kullanıcı ürünlerinde görmek için ise gelecek seneyi beklemek zorunda kalacağız.

------------------------------------------------

HDMI 1.4 Hakkında Bilmeniz Gerekenler Güncel: 22.Ağustos.2009

Artık yeni çıkan tüm monitörlerde, video oynatıcılarda ve benzeri ürünlerde standart hale gelmeye başlayan HDMI arayüzü yakında büyük bir değişiklik geçirecek. HDMI 1.4 arayüzü basit bir geliştirmeden daha fazlasını bizlere sunmayı vaat ediyor.Yeni HDMI arayüzü "dijital ev" hayaline bir adım daha yaklaşmamızı sağlayacak yenilikler getirecek. Üç boyutlu görüntü ve tümleşik veri bağlantısı gibi teknolojilere destek vereceği belirtilen HDMI 1.4 hakkında bilmeniz gerekenleri sizler için sıraladık.

Tümleşik Ethernet

HDMI arayüzünün yeni sürümü, cihazların Ethernet hızında (100 Mbps'a kadar) veri alış verişi yapabilmesi için bünyesinde tek yönlü bir IP veri kanalı barındıracak.Bu özellik ayrı bir Ethernet kablosuna olan ihtiyacı ortadan kaldırarak , HDMI 1.4 bağlantılı cihazların İnternet bağlantılarını diğer HDMI cihazlarla paylaşmasını sağlayacak. Örneğin HDMI 1.4 özelliğine sahip bir ses sistemi, ev sinema sisteminiz için İnternet merkezi görevini görüp, geniş bant erişimini televizyon ile paylaşabilecek.

Dual-stream 1080p 3D

HDMI 1.4 şu an için HDMI destekli cihazlar için geliştirilen birçok 3D görüntü biçimine destek veriyor. Bu biçimlere verdiği desteğin dışında yeni arayüz 1080p'ye kadar dual-stream 3D çözünürlüklerin üstesinden gelebilecek.Sinemalarda yavaş yavaş yaygınlaşmaya başlayan ve olumlu tepkiler alan 3D görüntüler gelecekte evlerde de kendine yer bulacak. Dünya çapında bazı televizyon kanalları şimdiden üç boyutlu yayın yapacaklarını açıkladılar bile. Bu yüzden HDMI 1.4 bu teknolojiye desteği esirgemiyor.

Çok yüksek çözünürlük

HDMI 1.4, mevcut 1080p cihazlardan dört kat daha gelişmiş olan 4K x 2K çözünürlüğe destek verecek. Bu durum HDMI 1.4'ün, dijital sinema sistemlerinin sağladığı çözünürlüğü sunması anlamına geliyor.HDMI 1.4'ün desteklediği biçimler arasında 3840 x 2160 (24 Hz, 25 Hz, 30 Hz) ve 4096 x 2160 (24 Hz) bulunuyor.

Audio Return Channel


Televizyonunuzda DVD oynatıcı ya da tümleşik tuner gibi bir içerik kaynağı varsa, Audio Return Channel özelliği HDMI kablosu üzerinden sesi A/V alıcısına göndermenizi sağlıyor. Böylece yeni HDMI standardı sayesinde fazladan kablo kullanmak zorunda kalmıyorsunuz.Daha doğru renkler

Yeni HDMI 1.4 standardı, dijital fotoğraflardaki renklerin televizyonda daha doğru ve net gözükmesi için sYCC601, Adobe RGB ve AdobeYCC601 standartlarına destek veriyor olacak.

İki yeni bağlantı seçeneği

HDMI 1.4 beraberinde iki yeni bağlantı biçimi getiriyor. Bunlardan ilki HDMI bağlantısını cep telefonlarına, dijital kameralara ve taşınabilir ortam oynatıcılara getirmek için tasarlanmış HDMI Micro Connector. Type D adı da verilen bu yeni bağlantı, orijinal HDMI bağlantısının 19-pin'lik arayüzüne sahip.Bunun dışında HDMI bağlantısını araç içi teknolojilerle entegre etmek için bir başka bağlantı çeşidi daha geliştirildi. Type E Automotive Connection System adı verilen bu bağlantı araç içinde HD içerik dağıtımı görevini üstlenecek.

Geri uyumluluk sorunu

HDMI.org'dan yapılan açıklamaya göre HDMI 1.4'ün getireceği birçok yeni özellik yeni bir HDMI yongası sayesinde çalışabiliyor. Bu da mevcut cihazlarda yapılacak bir firmware güncellemesinin bu yeni özelliklere kavuşmak için yetmeyeceği anlamına geliyor.Bu durumun HDMI 1.4'ün yaygınlaşma sürecini uzatacağını söylemek mümkün. 720p/1080p HD televizyonların iyice yaygınlaştığı bugünlerde HDMI 1.3 çoğu ihtiyacımızı zaten görüyor. Bu yüzden HDMI 1.4'ün yaygınlaşması biraz zaman alabilir.

Yeni TV'ler

HDMI 1.4'ün bizlerin hayatımıza sokacağı en büyük yenilikler üç boyutlu görüntü ve çok yüksek çözünürlükler olacak. Şu an piyasada olan televizyonların hiçbiri bunları yapabilecek düzeyde değil. Bu yüzden mevcut teknolojiye sahip olan ürünlerde HDMI 1.4 arayüzünün kullanılmayacağını söyleyebiliriz. 4K x 2K çözünürlükteki üç boyutlu geleceğimize HDMI 1.4 ile ulaşmak için yeni televizyonlar almak zorunda kalacağız.Yeni HDMI kabloları

HDMI 1.4 standardı kablo konusunda kafaları biraz karıştıracak. Standart HDMI kabloları 720p/1080i'ya kadar verilere destek verirken, yüksek hızlı HDMI kabloları da 1080p, Deep Color ve 3D desteği sunuyor olacak. Bunun dışında Automotive HDMI kablosu da araç içinde kullanılacak ve demin saydıklarımızdan farklı bir yapıya sahip olacak. Tüm bunların fiyatlarının pek de ucuz olmayacağını söylemek gerek.

2010'a kadar vakit var

Önümüzdeki yıl düzenlenecek CES'te (Consumer Electronics Show) HDMI 1.4 uyumlu ürünlerin tanıtımları yapılacak. Büyük markaların bu standarda sahip yeni ürünlerini fuarda göstermesi bekleniyor. Ayrıca 4 Eylül'de Berlin'de başlayacak olan IFA fuarında bu tip ürünlere önceden bir göz atma şansı da bulabiliriz.Bazı firmalar ise henüz ortada bir cihaz olmamasına rağmen HDMI 1.4 kablolarını duyurmaya başladı. NXG, BlackPearl adını verdiği HDMI 1.4 kablosunu tanıttı bile. NXG bu kabloyu duyurdu duyurmasına da henüz bu kabloyu takabileceğimiz bir cihaz yok.

Alıntıdır: SDN
Arkadaşlar singapurda yaşayan yada sık sık ziyaret ederek hi-fi cihazların nerelerde satıldığını bilen bir arkadaşa ihtiyacım var.
ONKYO Tx-Sr876 fiyatı lazım singapurdan en uygun nerelerden temin edilebilir bu cihaz?
Ayrıca singapudaki elektronik cihazlar 110V mu 220V mudur?

Aman @altanpsx duymasın

Not: -----> SATILIK MARANTZ SR5001 7.1Ch (HDMI) AVR için TIKLAYIN
Hakkında
Konum: İstanbul,Maltepe
Hakkımda:
[Panasonic 42PX8E] - [Onkyo Tx-Sr875 7.1ch / 170w @ 6ohm] - [Sony BDP-S350 BlueRay @ HDMI] - [Front: Wharfedale Diamond 9.6 @ QED Silver Anniversary XT Speaker Bi-Wire - QED Airlock APN2/20] - [Center: Wharfedale Diamond 9.CS @ Van Den Hul CS-122 Hybrid] - [Rear: Sony SS-MF450 @ Monster S SP16] - [SubW: ??? @ Chord Co. Crimson] - [DT @ Monster 24k Gold Scart]
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen yıl
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Mesaj Sayısı: 3.703
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 4.080
İkinci El Bölümü Mesajları: 429
Konularının görüntülenme sayısı: 356.570 (Bu ay: 480)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 105 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.