Şimdi Ara

Kaçak Elektrik Bedeli

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.139
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Birçok kişinin her ay ödedigi ama farkına varamadığı bir gerçektir ,nasıl farkına varılabilsin ki ? elektirik kurumu
    faturaları onu öyle gizli montajlarki ne olduğunu anlayamassın !
    Şöyleki elektirik faturalarınıza bakın orada elektrik faturanıza göre size ''k.k kullanım ücreti'' adı altında faturanıza göre ücret geçirildiğini göreceksiniz 100 lira bir fatura ödeyen aboneye en az 10 lira geçirilecektir.

Şimdi başkasının çaldığı mala istinaden (çalan tabiki dogu ve güneydogudaki kürtler) kendi malını devlet kolluk kuvvetleriyle organize çalışıp engelleyemeyen kurum işin kolayını bulmuş , namusuyla parasını ödeyen Türk milletine bedelini çıkarmak.
    Bu nası ayarlanıyor örneğin ; enerji santrallerinden çıkan o ay 1 milyar kw elektrik , ama faturaya yansıyan 800 milyon kw saat, kaçak oluşan 200 milyon kw saat kaçak fautaralara yansıtılıyor ve bizde paşa paşa ödüyoruz bu paraları.

• Ayriyetten sayaç okuma parası da alınıyor(50 krş).Haberlerde vardı geçen günlerde.Tüketici mahkemesi dava açmış ama bir üst mahkemeden aylardır cevap olmayınca eli kolu bağlı bekliyorlar.Nedense hükümet bu işe el aymıyor.Sırf bu sayaç okuma bedelinden 8 milyon lira geliri var ayda.Kaçak elektrik bedelini söylemeye gerek bile yok.Vurguna bakın vurguna.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şimdi baktım da K.K. Bedeli 6,88 TL yazıyor. Vay
    Toplam fatura 76 lira..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Barış. -- 8 Eylül 2011; 23:41:58 >
  • Bildiğim kadarıylada mardinde "toplu olarak fatura kesiliyor". Kişi başı 30 lira gibi bir şey ödüyorlar.

Ve hatırlatayım; orada sıcaktan durulmaz, klimalar 7/24 çalışır.

Hepsinin çoluğundan çocuğundan torunundan fitil fitil çıkar inşallah. Allah ıslah da etmesin, direkt belalarını versin.
  • fakir muhtaç insanlara devlet ücretsiz elektrik vermeli ki vermiyor elektrik kullanmasına karşı değilim.benim cebimdeki aynı kimliği taşıyorsa nasıl ki devlete bağlılığının teminatı kimliği ise devlet onu korumalı kollamalı minimum yaşam standardı sağlamalı.
  • ben hakkımı helal etmiyorum arkadaş 74 milyonunu hakkı var o elektrikte ben helal etmiyorum hiç birisine
  • quote:

Orijinalden alıntı: kont_andre

Ayriyetten sayaç okuma parası da alınıyor(50 krş).Haberlerde vardı geçen günlerde.Tüketici mahkemesi dava açmış ama bir üst mahkemeden aylardır cevap olmayınca eli kolu bağlı bekliyorlar.Nedense hükümet bu işe el aymıyor.Sırf bu sayaç okuma bedelinden 8 milyon lira geliri var ayda.Kaçak elektrik bedelini söylemeye gerek bile yok.Vurguna bakın vurguna.

niye cevap veremiyor üstmahkeme, çünkü verdirmiyorlar. işin içinde koca dağıtım şirketleri var, devlet var. karar mı alabilir mahkeme. e bizim millet desen zaten koyun, mee meee deyip geçiyoruz bu gibi olaylara.

1 ay önce bende konu açtım bununla ilgili 3-5 cevap o kadar.

demek ki bu devleti dolandırıcan, kazık atıcan ben bunu anladım. borcunu ödeme af çıkar, elektriği kaçak kullan senin kullandığını başkaları öder..oh ne ala memleket

• Yaşadığım ilde kaçak elektrik kullanımı %87.Geri kalan yerler devlet kuruluşları zaten

Sinirlerim bozuldu resmen şerefsizlerin ödemediğini bizim gibiler ödüyor
  • 70 tl. lik kullanımımız var 146 tl. fatura geldi.
    15 t.si kaçak bedeli 22 tl dağıtım bedeli
    sonra baktım sayaç okuma bedeli , personel bedeli vs.. ıvır zıvır şeyler.. Sayaç okuyanların parası bile faturadan çıkıyor..
    tüketimin 2 katı fatura ödüyoruz yazıktır günahtır..
  • Yıllardır düşünürüm bu tedaşın neden alternatifi yok diye. Belki bi elektrik dağıtım şirketi olsa daha farklı olabilir. En azından hergün elektirik kesintisi olmaz. Sabah tam 9 da elektrik kesiliyor hergün uyumadan bekliyorum o saati.. lanet olsun
  • Tüketici Mahkemelerine başvuranlar haklı görülüp kesilen paralar geri ödeniyormuş. Tüketici mahkemelerine herkes başvursun kaçak elektrik bedeli diye, sayaç okuma bedeli diye bir bedel olamaz bu hukuka aykırıdır.
  • bu konu dursun kötü laf edecem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CaPAxA

70 tl. lik kullanımımız var 146 tl. fatura geldi.
    15 t.si kaçak bedeli 22 tl dağıtım bedeli
    sonra baktım sayaç okuma bedeli , personel bedeli vs.. ıvır zıvır şeyler.. Sayaç okuyanların parası bile faturadan çıkıyor..
    tüketimin 2 katı fatura ödüyoruz yazıktır günahtır..

Şu mesajdan iyice dellendim ya.
    Ya arkadaş 76 lira vergi ne demek ya. 70 liralık kullanım. Yazıktır günahtır. Ulan adam gibi, birisiyle konuşucağımı bilsem gidicem ama biliyorum ki konuşmama izin vermeyip kormalar hırpalıycak. Haram zıkkım olsun, çoluklarından çocuklarından çıksın inşallah.

• 185 tl gelmiş kaçak için de 16 tl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mX-L4S3R -- 9 Eylül 2011; 22:05:33 >
  • bu elektrik olayına birşey demiyorum. elektrik dağıtımı yapan o koca firmaların allah belasını versin.
    yeminle söylüyorum eğer elimde olsun mum ışığında otururum.
    adamlar bu denli tekelci olamaz.
    ya bu işi devlet eline almalı yada özel firmalara verilmişse kullanıcıya bir şekilde dağıtım şirketi seçme hakkı verilmelidir.

elime elektrik faturasını alınca deliriyorum arkadaş. üzerindeki bedeller hasta ediyor beni.
  • quote:

Orijinalden alıntı: inexyz

bu elektrik olayına birşey demiyorum. elektrik dağıtımı yapan o koca firmaların allah belasını versin.
    yeminle söylüyorum eğer elimde olsun mum ışığında otururum.
    adamlar bu denli tekelci olamaz.
    ya bu işi devlet eline almalı yada özel firmalara verilmişse kullanıcıya bir şekilde dağıtım şirketi seçme hakkı verilmelidir.

elime elektrik faturasını alınca deliriyorum arkadaş. üzerindeki bedeller hasta ediyor beni.

Ne desen haklısın kardeş. Hükümetin saçma sapan özelleştirme politikasının sonucu bunlar. Devlete ödediğimiz vergiler yetmiyormuş gibi birde bu adamlara harac ödüyoruz. Özelleştirme yapılacaksa bunun belli bir prosüdürü olmalı kesilen vergiler kanunu nizama uygun olmalı. Resmen koyun yerine koyuluyoruz . özelleştirilen bütün kurumlar resmen bizi dolandırıyor. Elektriği dikkatli kullandığımız halde 80 liradan aşağı fatura gelmiyor. kilowata vurduğumuz zaman kullandığımız elektrik taş çatlasın 30- 40 lira . Bu dolandırıcılık değilde nedir?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.