Şimdi Ara

Kaç bin km yapmış araba alınmaz? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
125
Cevap
0
Favori
58.380
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bişey biliyor gibi açık yakalamış gibi gülmüşsün birde. Arabanın a sından anlamıyorsun yorum yapma bari. Triger kayışı yok zincirli d4d. Hey gidi hey kimler kimlere cevap yazıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yıllık 15.000 km den fazla yol yapan arabayı almak istemem

• 200bin üzeri dizel alınmaz, isterse vitesi parmak uçları ile atılmış olsun. Saatli bombadır o.
    Bknz: dizel motor çalışma prensibi.

• Benim için dizelde en fazla 135 bin, benzinlide 145 bin üstü alınmaz ve almadım bugüne kadar

• mercedeste km ye bakılmaZ mışşşş?
  • Yok 50000 km üstü almam, yok 75000 üstü almam.

Arkadaşlar bu kadar paranız varsa gidin sıfır alın?

Sanki marifet gibi 15 sene bindiği araçla 40000 km yol yapmış anlatıyor. 15 sene boyunca verdiğin vergi, kasko, sigorta, bakım, yakıt giderleri ile 100000 km taksiye binerdin.

Araca bakarsın/baktırırsın; düzgün mü, yürürü iyi mi, motor durumu iyi mi? Fiyatı da emsallerine göre aynı ise ve bütçene uyarsa alırsın...

Adam gibi bakımı yapıldıktan sonra etrafınızda (10 yaş ve daha genç) kaç tane aracın 100-150-200 bin km'de motor yaptırdığını gördünüz. Kardeşimin sanayide dükkanı var (Kaporta boya) birçok motorcu arkadaş var ve sık sık giderim, ben hiç bu km'de motor yapan görmedim.

Ha tabi sonuçta aşınma, yıpranma olacak araçta bunların da zamanlar değişmesi gerekecek. İkinci el alan arkadaş da bunu bilerek alacak.

Yani 10 yaşında araba alıp 5 sene hiç masrafla binerim diye bir şey yok. Onu düşünen sıfır alacak ki onun da masrafı çıkabilir.

Araç düzgünse ve fiyatı da uygunsa bal gibi de yüksek km'li araç alınır.

Tabi biri 70000 km diğeri 200000 km aynı marka ve model araç için aynı fiyata ödenmez. Onun da bir ederi vardır. Ona göre hesap yapar kesene uyanı alırsın...

Konu ile alakalı değil TAMAMEN KENDİ DÜŞÜNCEM: Yılda 3-5 bin km yapacak adam araba alıp ülkenin parasını dışarıya çıkarmasın taksi, dolmuş kullansın... Yazıktır...

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AC85C2B5A -- 4 Mart 2020; 3:8:26 >
  • Alınacak Otomobil katedilen km'ye kadar nasıl kullanıldı? Redline'da mı vites atıldı, yoksa devrinde mi kullanıldı? İç döşemeleri temiz mi, trimler vs. Düzenli aralıklarla wax (cila) yapıldı mı? Bunlar uzar gider...

Velhasıl en iyisi sıfır km almak ama fiyatlar ortada...
  • Dizel benzin hangisi ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 1 milyon km.

• Eski teammüllere göre benzin 200 bini dizel 100 bini geçerse alınmaz satılmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dark Territory

Benim için dizelde en fazla 135 bin, benzinlide 145 bin üstü alınmaz ve almadım bugüne kadar
    Almışsınızdır yüksek ihtimalle de haberiniz yoktur

Bizim ülkedeki düşük km takıntısı oldukça km düşürme işleri çok olur. Maksat kadranda rakam düşük olsun...

• Durumum el verdikçe 50000 60000den sonraki araçlara bakmam. Durum yoksa 100 bin 150 bin sonrası japon bakarım

• Evet sevgili isvicreliler biz 5 yaşındaki arabalarimizi hurdaya çıkardığımız için yıllık 15 bin km üstü yapmış araç almamamız gayet normal.

Çünkü piyasadaki arabaların hepsi garajında muhafaza edilmis.,sadece yetkili servise giderken km yapmış araçlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ultrasaray0643 -- 12 Mayıs 2019; 1:41:17 >
  • Benim gibi kullanan yılda 2 kez hava filtresi senede bir yağ ve filtresini değiştiren en fazla 6000 km yapan gazı köklemeyen. Motor yağını en iyisinden alan birinden alırsan sorun yaşamazsın. Ha birde kapalı garajda saklıyorum iklim şartlarından çok etkilenmiyor.

• 5 yıllık arabalara bakıyorum 100 130 binde. 17 yıllık arabalara bakıyorum 170 180 binde.normalde piyasada 300 bin cıvarında birçok 15 yıl üstü araç olması gerekirdi.

• iyi bakıldıysa, ağır bir kazası yoksa km önemli değil benim için...
  • 2015 model 435 bin de vito var bende 2. sahibiyim daha debriyaj balatası değişmedi :)
    triger zinciri
    klima kasnağı
    sarj dinamosu kasnağı değişti onun dışında lokal boya bile yok

bu aralar biraz adblue sensoru yanlış ölçüm yapıyor sanırım onu da iptal ettiricem
  • km onemlı degıl bakımları zamanında yapılmış mı bu onemlı. Ayrıca sureklı motoru bozup para yolan ustalar var araba 100 bınde motor 5 defa rektefıye edılmıs ve zeytın tenekesıne donmus araçlar bol piyasada
  • Şu km den sonra alınmaz ideolojisi yüzünden bol miktarda km düşürme vakası yaşanıyor. Senin benim almadığımı kim alacak yoksa?

100 binde dizel araç aldım 180 bindeyim şuan çiçek gibi bakarım araca. Bakımlarını aksatmam, ufak bir ses gelse baktırırım. Nasipse daha da kullanacağım.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.