Şimdi Ara

Kaç bin km yapmış araba alınmaz? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
125
Cevap
0
Favori
58.360
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    5 yıl oldu 32000 km aracım
    en az 5 yıl daha kullanırım
    araçtan memnunum
    biraz da titizimdir
    tüm bakım faturaları, muayene faturalarını saklarım
    hatta ilk yıllar benzin fişlerini bile saklıyordum da sonradan bıraktım
    ikinci el alacak olsam aracı kullanıcısından alırdım
    satmak için araç alandan değil
  • Km olayına çok takılmamak lazım aslında. Ben her 5binde hava filtresine hava tutar, en kaliteli yağla 5binde yağını değişirim. Arabam 180binde, geçenlerde bi hatamdan dolayı conta yaktım. Conta yaktım ama tamamen benim eşşekliğim, conta daha pırıl pırıl. Silindirlerde, egzantrik millerinde, daha birçok motor parçalarında en ufak bi aşınma yoktu. Bu, aracı Allah kaza bela vermezse çok uzun yıllar daha kullanabileceğimi gösteriyor. Hatta bununla ilgili konu da açtım, bol bol görsel ve yazılarım da mevcut, link aşağıda inceleyebilirsin.

Ama yukarda bir arkadaş motor iyi olsa bile gaz teliydi debriyaj teliydi ıvır zıvır birçok konuya değinmiş, kesinlikle haklı. 2. el aracın, ne kadar temiz olursa olsun illaki başka masrafları da çıkıyor. Yedek debriyaj teli bagajda dolaşıyorum

https://forum.donanimhaber.com/kalorifer-radyatoru-tikanikligi-ve-sonrasinda-conta-yakan-araba-detayli-ve-resimli-anlatim--130595488

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Atmosferik benzinli icin max 180 bin.Turbo dizel icin 100 bin.Turbo dizel ne kadar saglam olursa degismesi gereken parcalari var

• Km değil, o km nin nasıl yapıldığı önemli.

50.000 km de araba da alınır, 300.000 km de..

50.000 km de araba da alınmaz, 300.000 km de..

• kaç km değil km nin nerede nasıl yapıldığı, sahibinin titizliği, bakım ve ağır bakımlarının yapılıp yapılmadığı önemlidir. Bugün herhangi bir araç 300 bin km yi düzenli ve titiz kullanımla rahatlıkla bulabilir, ben şahsen kendim gibi bir satıcı bulsam alırım, ama o kadar sahtekar insan var ki en garantisi ya sıfır, ya da az km yapmış yeni model garantili araç almaktır. Benim psikolojik sınırım ise 100 bin km dir, satarım arabayı bu sınırı geçince.

• Malum sitede km siniri yaparak arama yapan masum köylü duy sesimi.Kilometre düşürme çok yaygin hirsiz dolu memleket...Yüksek km korkutmasin dürüst adam km düşürmez..

• 300.000 km

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arabanın markasına göre değişir.
    190bin km de toyota corolla d4d aracım var
    sert kullanırım uzun yola gideceğim zaman ucuz mazottan alırım ne motoru nede başka parçası tık demedi.
    10bin de bir yağını değiştirip devam ediyorum 7 yıldır.
    350 bin km de corollası olan arkadaşım var oda aynı tank gibi araç toyota
  • Wanpo W kullanıcısına yanıt
    mesela hangi parça 190binde hiç parça değiştirmedik toyota corollada. Bilmiyorsanız konuşmayın lütfen
  • isterse japon olsun 300.000 km üzeri bir araç asla almam... paramı arabaya harcayacak kadar zengin değilim bir gün alt takımı bozulur bir gün salıncağı değişir bir gün bilmem ne kabloları değişir uğraş dur işin yoksa
  • quote:

Orijinalden alıntı: embayo

mesela hangi parça 190binde hiç parça değiştirmedik toyota corollada. Bilmiyorsanız konuşmayın lütfen
    Triger kayisi falan da degismedi galiba

• Bakıma göre değişir ama en fazla 250.000den sonra ne kadar bakarsa baksın sıkıntı çıkacaktır bence.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ben yılda 25 bin km yaptıgım için 70 bin üstü araç almam.
  • RaptorFX kullanıcısına yanıt
    800.000'ni deviren multijet albealar var düzgün kullanılmış bir motor için 200.000 komik bir rakam tofaş bile 500-600.000km'leri görüyor.
  • 2001 Model E200 W210 kasa 655.000KM'de yetkili servis bakımlı tüp takılmamış. Silecekleri bile orijinal Mercedes logolu bir araç satın aldım Muğla'dan Yaşlı bir amca zamanında sıfır almış sadece kendi kullanmış torunun yediği haltlardan dolayı aracını satmak zorunda kalmıştı satın alırken çok üzülmüştüm. Gel gelelim araçta tık ses yok 655.000KM'de değilde 65.000KM'de gibiydi.

Birde 2016 model 46.000KM'de rent a car çıkması Megane'a bindim ki araç artık beni salın da hurdalıkta çürüyeyim modundaydı. Yani özetle KM herşey demek değildir. Yorgun araba yoktur bakımsız hor kullanılmış araba vardır.

Sıfır aracı bile 3 yıl hiç yerinden oynatmayın 3 yılın sonunda lastikleri kayışları çatlamış olacaktır. Özetle düzgün işçilik + orijinal parça = uzun yıllar dayanıklılık.
  • 500.000 km arabaya 500.000 km parası istiyorsa kontrol edilip alınabilir. Nitekim akrabamız taksici ve durakta 810.000'de albea satıldı dedi geçen gün. Ama 250.000 km'lik arabaya 100.000 km parası isteniyorsa alınmaz. Tabi bizim millet kendini uyanık zannettiği için dolandırıcılık had safhada. Bu vesileyle km ile oynayan-oynatan milletin canını yakan şerefsizlerin 2 burnundan gelsin ve Allah tez vakitte kat be kat çıkarsın diye de ekleyeyim.
  • İmzamdaki Passat'ı 224'binde almıştım. Yani ben öyle biliyordum.
    Alırken İzmir'de yaptırdığım expertizde benzinde yapılan Dyno'da 142ps çıktı araç. Normalde 150ps.
    Aracın motor açılmamış, turbo orjinal her şeyi orjinaldi motorda.

269 binde sattım.
    Sattığım adam Manisa'da expertize soktu. Aracı 141ps çıktı. İki farklı dyno'da da sonuçlar tutarlıydı. Bendeyken de yağ filtre bakımı dışında motora anahtar değmedi. Bir kere turbo su soğutma hortumu yırtıldı onu yaptırdım.

Sonradan öğrendik ki araç 200bin km düşürülmüş.

Şimdi düşünüyorum da 450bin km'deki araç orjinal motorla 141ps çıkarken şimdiki araçlar 50 bin km'de nasıl %80 çıkıyor?

İşin özü temiz kullanılmış ve bakımlı araç bulmak. Km önemli değil.
  • dizelse uzak duracan
  • Aracın Yaşıx17.500>Aracın Kilometresi OK
    Aracın Yaşıx17.500=Aracın Kilometresi OK
    Aracın Yaşıx17.500~Aracın Kilometresi OK
    Aracın Yaşıx17.500<Aracın Kilometresi NO
  • model yılı 2016-2017 50bin üstü arabaları almam
    15 yaşına kadarki araçlarda 130-140 bin üstü
    15 den büyük araçlarına km sine bakmam artık bakılcak bi şeyi kalmamıstır
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.