Şimdi Ara

KabloNet Modem/Router Önerisi(Docsis 3.0) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
500
Cevap
21
Favori
131.819
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam normal bir modem alıp router olarak kullanmanızı tavsiye ederim öbür türlü düzgün f/p bir docsis 3.0 modem bulmak pek kolay degil

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Peki hocam normal modem yerine prize takılip kullanabilen WiFi dagiticilardan alsam iş görür mi. TP link ve mi markasına ait bu şekilde cihazlar gördüm internette.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Alpheratz kullanıcısına yanıt
    Daha önce denemedim ancak aparatı modeme kablosuz bağlantıyla bağlamayı düşünüyorsanız pek önermem çünkü modemin wifi bağlantısı birçok kişide ara sıra kopuyor , kablolu bağlantıyla bağlarsanız bir sorun çıkmadan kullanırsınız muhtemelen

• VS18 kullanıcısına yanıt
    Yardımlarınız için teşekkür ederim hocam

• Modem yerine kaliteli bir router alın. Kablonet ethernet üzerinden 100 mbps çok stabil sunuyor. Router ile her yere yayarsınız hatta mesh router alın evi santrale çevirin :) Çok daha ucuz olur ve kullanım alanı daha çok.

• Merhaba arkadaşlar aşağıdaki linkte bulunan üründen sipariş verdim benim sıkıntım çekim kalitesi ve 100mbps hızı wifi üzerinden dağıtarak almak umarım bu cihaz işimi görür...

https://www.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/asus-rt-ac59u-ac1500-router_pdp_540967550
  • harmonyoa kullanıcısına yanıt
    Gayet iyi bir modem sipariş etmişsiniz buna oranla çok eski bir modemi router olarak kullanan biri olarak memnunken bu sizi fazlasıyla memnun eder gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: VS18

Gayet iyi bir modem sipariş etmişsiniz buna oranla çok eski bir modemi router olarak kullanan biri olarak memnunken bu sizi fazlasıyla memnun eder gibi
    aynen hocam bende infinity 401 modem var ondan çekim olarak istediğim randımanı alamadım router olarak netmasterın bir tane routerı var ancak ondada 2.4ghz ten bağlandığı için zaten hız kaybı oluyor birde aktarırken 10mbps felan ancak aktarıyor bu aldığım inşallah istediğim hızı alabilirim.Bu aldığımda 5.0ghz destegide mevcut önce kablo ile denicem çekim alanında bir sıkıntı yaratmazsa kablo ile kullanıcam yoksa yine wifi üzerinden aktarım sağlıcam.
    Bununla ilgili bilgi verirmisiniz elimde gayet iyi çeken TTnet vdls modem var. Bunu kablonetin verdiği Netmaster Infinity 401 modeme kablo ile bağlama şansım var mı?
  • emre67z E kullanıcısına yanıt
    10 yıllık TTnet zamanında kalma kullandığım vdsl modemi kabloyla bağlayıp kullanıyorum wifi olarak

• emre67z E kullanıcısına yanıt
    Evet var. VDSL modemi ethernet kablosu ile Netmaster'a bağlayacaksınız ardından wifi ile VDSL modeme bağlanıp internete erişeceksiniz. Youtube'da modem köprülemek, iki modemi birbirine bağlamak gibi aratırsanız nasıl yapılacağını öğrenebilirsiniz.
  • Router tavsiyesi rica etsem bende wifi maduruyum kabloile baglıyken 96 mbt alırken wifi de 50 ye düşüyor kanal degıstırınce 85 e cıkıyor sonra yine 50 lere düşüyor. Otomatik kanal tarama yok cihazda z4 modeli netmasterın.

• ADIOWINGS kullanıcısına yanıt
    Hocam şu an biz göz attığımda gözüme ilk çarpan modemi atıyorum yorumları baya iyi fiyatı da makul şahsen duvar tipi olanları kullanmadığım için bir şey söyleyemem şu anda Tp-link kullanan biri olarak memnunum ürün linkini atıyorum ama dediğim gibi daha f/p ürünü belki bulunabilir.

TP-Link TL-WR840N 300 Mbps Kablosuz 4 Portlu Menzil Genişletici/Access Point/Routerhttps://www.hepsiburada.com/tp-link-tl-wr840n-300-mbps-kablosuz-4-portlu-menzil-genisletici-access-point-router-p-BD801464?magaza=Hepsiburada

• quote:

Orijinalden alıntı: VS18

Hocam şu an biz göz attığımda gözüme ilk çarpan modemi atıyorum yorumları baya iyi fiyatı da makul şahsen duvar tipi olanları kullanmadığım için bir şey söyleyemem şu anda Tp-link kullanan biri olarak memnunum ürün linkini atıyorum ama dediğim gibi daha f/p ürünü belki bulunabilir.

TP-Link TL-WR840N 300 Mbps Kablosuz 4 Portlu Menzil Genişletici/Access Point/Routerhttps://www.hepsiburada.com/tp-link-tl-wr840n-300-mbps-kablosuz-4-portlu-menzil-genisletici-access-point-router-p-BD801464?magaza=Hepsiburada
    hocam bu alet için ekstra kablo falan çekmeyeceğiz değilmi..sadece prize takıp eşleştirceğiz...xaomi nin prize takılan wife güçlendiricisi nasıl

• naftalin19 N kullanıcısına yanıt
    Çekmeniz gerekiyor eğer tamamen kablosuz olsun diyorsanız wifi güçlendirici almanız lazım şahsen ben almadım çünkü modemin wifi düzgün çalışmadığından verim alamayacağımı düşündüm isterseniz bir wifi güçlendirici sipariş edip deneyin sorun çıkarsa 14 gün koşulsuz iade hakkınızla sebep göstermeden iade edebilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VS18 -- 25 Nisan 2020; 14:28:32 >
  • merhaba, ben de netmaster 383zn kullanıyorum, modem ile aramda bir oda (iki duvar) var, masaüstü bilgisayarımda tp-link adaptör kullanıyorum. hız testlerinde akşamları ortalama 60-80 mbit hız alıyorum ama gel gelelim online film sitelerinde 1080 p film bile izleyemiyorum, sürekli takılmalar donmalar oluyor. Bunun nedeni ne olabilir? speedtest gibi sitelerdeki hız testleri gerçek hızımızı yansıtmıyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mozzika -- 27 Nisan 2020; 13:47:16 >
  • mozzika kullanıcısına yanıt
    Öncelikle speedtest pek doğru sonuç vermiyor önerim fast.com orada yüklü yüksüz ping sürelerini ve hızınızı görebilirsiniz ayrıca kablosuz bağlantı hiç bir zaman kablolu kadar verimli olmuyor ne yazık ki

Modemin bulunduğu odadaki televizyonda sorunsuz film izleyebiliyorum. tv'nin web tarayıcısında hız testini ölçtüğümde 50 mbit falan çıkıyor, bu arada modem ile tv yanyana ve kablosuz bağlantı var. Dediğim gibi şimdiye kadar tv'de film izlerken bir kez bile donma takılma olmadı. Yani acaba bu tür donmalar takılmalarda hız miktarindan ziyade sinyal kalitesi mi önemli oluyor? Gerçi masaüstü bilgisayarımda sinyal kalitesi de full gözüküyor ama telefonlar pek de iyi sinyal alamıyor, çok nadiren full çekiyor genelde iki veya üç diş çekiyor.

Masaüstünün olduğu odaya kablo çekmeyi düşündüm ama iki duvar var olmaz yani.. Fakat yan odaya modemden kablo çekip kabloyu da router'a bağlasam daha iyi olmaz mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mozzika -- 27 Nisan 2020; 14:59:51 >
  • mozzika kullanıcısına yanıt
    geçici olarak kabloyla bağlayıp test edebilirsiniz eğer sorun çözülürse ona uygun bir çözün bulunabilir

• Hocam Bende infinity 401 modem kullaniyorum, modem evin merkezinde olduğu için çekimde pek problemim yok fakat Oyun oynuyorum ve internet hizida onemli benim için ping falan önemli Router alsam Asusun 300 tl civarindaki routerlerinden pingime faydasi olurmu? internetde fark olurmu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furkansulek -- 2 Mayıs 2020; 5:3:37 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.