Şimdi Ara

KabloNet Modem/Router Önerisi(Docsis 3.0) (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (2 Mobil) - 4 Masaüstü2 Mobil
5 sn
500
Cevap
21
Favori
131.679
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

wifi çekim gücü turksat ile alakası olmayan, modemin kendisi ile ilgili bir durumdur, tüm docsis 3.0lar kablo tv şebekesinde çalışır, modemin wifi zayıf yada güçlü kendiniz yorumlara şikayetlere bakarak karar vereceksiniz...

• coyote441 C kullanıcısına yanıt
    Fiyatı cidden uygunmuş umudumu kestiğimden bakmayı bırakmıştım güzel bir alternatif gibi duruyor alırsanız tecrübenizi anlatın buraya da yazarsanız herkes için çok faydalı olur

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Wifi ağının gücü esasen umrumda değil. sadece senelerce kira vereceğime bunu alırım diye düşündüm.

Linkteki modemin markasını turksat çağrı merkezindeki kişiye söylediğim anda hayır çalışmıyor bizim sistemimizde dedi. Çalışacağını turksat tarafından teyit edersem alırım.

Docsis 3.0 destekli tüm modemler Türksat kablo şebekesinde çalışmaktadır, aldığınız modemin mac adresini Türksat ile paylaşacaksınız bu kadar... Ayrıca müşteri hizmetlerine sorarak sorununuzu çözmek istiyorsanız bizi niye meşgul ediyorsunuz, paylaştığınız sitedeki ürünü satan adamlar o ürünü uymuyorsa laf olsun diye mi satıyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maaart -- 10 Ekim 2020; 19:0:42 >
  • maaart M kullanıcısına yanıt

hayırdır ne bu gerginlik :D ?

yorum yazmak o kadar zamanını çalıyorsa yazma. sen çalışır diyorsun adam ben çalıştırmam diyor :D

Tamam sen asgari ücret ile hayatını geçindirmek için mecburi olarak çalışan konusunun uzmanı olmayan telefon operatörüne güven, bize ve satıcıya güvenme...

• maaart M kullanıcısına yanıt

hocam merhaba,

CBW-383ZN

modemin Wifi baglantısı cok sık kopuyor

2 ayrı cep telefonu da mobil veriden yemiş sksık,

baglantı kopunca wigfi haliyle mobil veriye baglan diye ayarlanmıştı..

teknşk ekip uzaktan baglanıup sorun yok diyor sadece.

bu modem bu akdar kötü müdür?

alternatif ne önerirsniz?

• gimmeluck kullanıcısına yanıt
    Wi-Fi extender alıp evin içinde çekimi arttırmak, telefondan da wifi asist gibi olan ayarı kapatmak...

• quote:

Orijinalden alıntı: maaart

Wi-Fi extender alıp evin içinde çekimi arttırmak, telefondan da wifi asist gibi olan ayarı kapatmak...

hocam uzak filan oldugumuzdan degil ki,

yakınken sık sık kopuyoruz.

nerede sorun var anlamadım. ya cihaz stabil degil ya da ayarlarında birşey var.

• gimmeluck kullanıcısına yanıt
    O zaman modem ayarlarında alternatif frekansları ve bantları deneyin. Olmuyorsa kablolu deneyin, kablolu da sorun yoksa Router alın yada yeni modem alternatiflerini değerlendirin...

• Arkadaşlar merhaba

Uzun senelerden beri Kablonet kullanıcısıyım, bu ISS yi kullanmadan önce TTnet i denemiş biri olarak Kablonet diğer ISS lere göre açık arada daha iyi hizmet verdiğini düşünmekteyim.Bu seneler zarfında sadece 2 tane modem kullandım birincisi docsis 2.0 olan Motorola Surfboard ve ikincisi Netmaster CBW-383Z4. Netmaster ın wifi problemini araştırmalarımdan öğrendiğim için hiç şansımı zorlamadan bir tane TP-Link router aldım ve yoluma devam ettim ne bir kopma ne bir yavaşlık hiç bir sekilde wifi da böyle bir sorun yaşamadım lakin uzun seneler kullanmamdan dolayı diye tahmin ettiğim bir sorun var son zamanlarda kablolu bağlantımda pinglerim 50-55 ms iken belli olmayan sürelerde 150-200ms lere çıkıyor, modemi açıp kapattığımda yeniden normal duruma dönüyor teknik servis bi çözüm bulamadı uzun lafın kısası sanırım modem değişme zamanı geldi modemi sadece bridge modda kullanıcam hangi modemi önerirsiniz hazır değiştirmişken iyi bir şey olsun istiyorum

Önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim

NOT: Keenetic router hakkında bilgi almak isteyen olursa seve seve yardımcı olmaya çalısırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ClayPAky -- 11 Ekim 2020; 23:10:40 >

• ClayPAky kullanıcısına yanıt
    Hocam dışarıdan docsis modem alacaksınız alıp deneyen birini henüz görmedim eğer kullanan birileri varsa tecrübelerini paylaşırsa güzel olur. Kablonetin kendi modemleriyse biribirinden beterler zaten sıfır bulmak imkansıza yakın ikinci elde ayrı bir kaos şahsen en kullanılanı satın alırdım

• Bende bu ay kablonete geçeceğim arkadaşlar geçmek istediğim tarifede bu :) https://www.turksatkablo.com.tr/internet-Kampanyalari,657,3-ay-bizden-kampanyasi

modemimi kendim alsam daha iyi olur diye düşündüm ve bu modemlerden anlamıyorum :) bağlantı sorunu yaşatmayan ve tüm odalardan rahatça çekebilecek bir modem önerebilecek yada ürün linki atabilecek arkadaş varsa çok memnun olurum , tecrebili olanlar umarım es geçmeden yardımcı olur :) iyi forumlar

• r__kara kullanıcısına yanıt
    Merhabalar öncelikle hayırlı olsun umarım memnun kalırsınız fakat modem konusu sizi biraz üzebilir bağlantı sorunu yaşatmayan en azından wifi kısmında şöyle bir model var diyemiyoruz almayı düşünen arkadaşlar var fakat henüz aldım memnun kaldım diyen yok en iyi çözüm şimdilik router kullanmak gibi duruyor

• Beyler bende kablonet modem den şikayetçiyim son zamanlarda. Yeni modem almak yerine bridge yöntemi ile router vasıtasıyla neti kablosuz göndermek istiyorum. Şöyle iyi verimli bir router önerebilecek var mı? Ağa bağlanan çok cihaz oluyor ondan iyi bir şey arıyorum. Geceleri otomatik kapanma vs olursa da güzel olur. Her yer WiFi oldu zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bahsettiğim modemi aldım. Kutuyu aldığınızda sıfır ambalaj vs. gibi bir algı yaratmıyor ama modemi inceledim üzerinde herhangi bir çizik yok. Fotoğraftaki gibi bir adet saç var ve ön paneli yerinden kalkmış halde. Siparişi dün verdim. Yarım saat içinde kargoya verdiler. Bugün sabah da aldım. Satıcıyla aynı şehirdeymişiz gerçi :)

KabloNet Modem/Router Önerisi(Docsis 3.0)

Henüz internete bağlayıp denemedim fakat şöyle bir deneme yaptım.

Netmaster 401 modem ile cihaz ...

Mac adresi için turksat ile konuşmadım. O işi halledince de gözlemlerimi buraya yazarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coyote441 -- 23 Ekim 2020; 13:18:24 >

• carlitoss kullanıcısına yanıt
    Hocam xiamio router kullanıyorum fiyatına göre güzel ama tp-link ya da asuslara bakmanızı öneririm kullandığım bir ürünleri olmadığı için kesin konuşamıyorum

Hocam öncelikle hayırlı olsun , uzun kullanım deneyimlerinizi aktarırsanız ve aldığınız yerin linkini de eklerseniz çok iyi olur

• VS18 kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim. Eklemeyi unutmuşum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coyote441 -- 23 Ekim 2020; 13:18:39 >
    Hayırlı olsun fiyat 229 diyor makul fiyat

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.