Şimdi Ara

KabloNet Modem/Router Önerisi(Docsis 3.0) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
500
Cevap
21
Favori
131.686
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hayırlı olsun hocam. Docsis 2.0'lar 10 mbit destekliyor ve sadece 10 mbit tarifesine üye olabiliyor. Geçen seneye kadar 10 mbit tarifesi vardı ancak bu sene kaldırdılar. Şu anda 10 mbit tarifesi olmadığı için yeni üyeler docsis 2.0 modem kullanamıyor. 10 mbit tarifesi yeni üye alımına kapalı olsa da, eskiden 10 mbit tarifesine üye olmuş olanlar, tarifelerini değiştirmediği sürece 10 mbit ve docsis 2.0 modemlerini kullanmaya devam edebilir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende aradım kablonet'e geçmek için, modem yok siz temin ederseniz abonelik başlatabiliriz dediler. dedim bari başka ilden getirtin oda olmadı. alacağım modemin çalışıp çalışmadığını nasıl bileceğim? 2. el'e hiç güvenmem. vatan-bimeks gibi yerlerde var mı kablonet için kullanılabilecek modem? pahalı olursa olsun alıp kullanıcam mecburen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Holy Templar

bende aradım kablonet'e geçmek için, modem yok siz temin ederseniz abonelik başlatabiliriz dediler. dedim bari başka ilden getirtin oda olmadı. alacağım modemin çalışıp çalışmadığını nasıl bileceğim? 2. el'e hiç güvenmem. vatan-bimeks gibi yerlerde var mı kablonet için kullanılabilecek modem? pahalı olursa olsun alıp kullanıcam mecburen.
    Ben ikinci el 383z4 ve 383zn bulmuştum ama ikiside berbat modemler söylendiğine göre. Sonradan çıkan 383zn modelinin Netmaster resmi sitesinde yükleme firmware bilgisi bile yok. Tekel olunca böyle oluyor. En iyisi ya başka sağlayıcıya geçmek ya da yurtdışından paraya kıyıp kaliteli bir modem getirtmek.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Ben ikinci el 383z4 ve 383zn bulmuştum ama ikiside berbat modemler söylendiğine göre. Sonradan çıkan 383zn modelinin Netmaster resmi sitesinde yükleme firmware bilgisi bile yok. Tekel olunca böyle oluyor. En iyisi ya başka sağlayıcıya geçmek ya da yurtdışından paraya kıyıp kaliteli bir modem getirtmek.

Alıntıları Göster
    Aslında model farketmeksizin Netmaster'in geçmişten bugüne tüm modemlerinin özellikle wifi kalitesi berbat. Yurt dışından satılan docsis modemlerin bir kısmı uyumsuzluktan çalışmıyor bir kısmınında şöyle bir sıkıntısı oluşuyor, turksat kendi modemlerini ara ara güncelleyerek kendisine göre konfigüre ediyor, yurt dışından gelen modemlerde o vakit güncelleme almadığından sıkıntı yaratıyor. geçmişte bu tip sıkıntı yaşayan kullanıcılar oldu.

• VS18 kullanıcısına yanıt
    Türksat Modemleri artık bedava vermiyor, satmıyor da. Sadece kiralıyor. O da modem ve HD Kutu birlikte ayda 9 TL oluyor. Bir de kiralanan modemde kullanıcı kaynaklı bir arıza olsa 400 TL ücret ödenmesi gerekiyor. Ürünü teslim ederken eksik çıkan parçalar için ayrı ücretler ödeniyor. En iyisi modemi satın almak. Netmaster dışında da alternatif olanlar Avrupada kullanılan Technicolor - Thomson marka ürünler. Bunların modem olarak yazılım ve donanımı, sinyal çekme gücü netmasterden çok daha iyi. Ancak Türksatın sabit telefon hattını desteklemiyor. Eğer sabit telefon kullanma gibi bir zorunluluğunuz KabloNet Modem/Router Önerisi(Docsis 3.0)yoksa ve sabit telefon aboneliği istemiyorsanız bu modemlere bakabilirsiniz:
    https://www.turksatinternet.net/kablonet-modem/
    Bu siteden telefonla arayıp sipariş de verebilirsiniz. İsterseniz aldığınız modemin mac adersini de aynı yerden adınıza tanımlatıp sadece modemin fişini takarak kulanmaya başlayabilirsiniz. Türksat Kablonet modemleri adsl modemler gibi kullanıcı bilgilerini girince hemen çalışmıyor. Türksat'ı arayıp mac adresini adınıza tanımlatmanız gerekiyor. Piyasadan satın almış olduğunuz modemin sahibinin borcu olması, cihazın kayıp, çalıntı vs olması durumunda aldığınız modem elinizde patlar. Çünkü sisteme modemin mac adresini girince eski sahibinin borcu, alacağı vs karşınıza çıkar. Onun için bilmediğiniz yerden Kablonet modemi almayın.

• farukbilsin F kullanıcısına yanıt
    Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler ederim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar Kablonet modemleri wifi sorunu olduğu doğru mu? Sıfırdan kurulum yaptırmayı düşünüyorum. Oda ile salon arası 6-7 metre var. Salondan wifi ile bağlantı sorun olur mu?
  • -the- kullanıcısına yanıt
    Netmaster modemlerin wifi sorunu mesafeden bağımsız olarak var şahsen netmaster kullanan arkadaşlarımın yarısında ve bende aynı sorun var.

Hocam masaüstü pc ile salondaki wifi laptop arası mesafe 6 metre vardır. Bu mesafeden WİFİ sorunu yaşatır mı?
    Şahsen ben yanıbaşımdaki netmaster modemden yaşıyorum aynı sorunu yaşayan arkadaşlarım var mümkünse Ubee modem bulmaya çalışın yeni modem de alamadığım için sorun yaşıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: VS18

Şahsen ben yanıbaşımdaki netmaster modemden yaşıyorum aynı sorunu yaşayan arkadaşlarım var mümkünse Ubee modem bulmaya çalışın yeni modem de alamadığım için sorun yaşıyorum
    Teşekkürler cevap için. Ubee için başvuruda mı belirtmemiz lazım?
    Belirtmeniz gerekiyor fakat en son aradığımda netmaster modem bile kalmadığını söylemişlerdi siz yine de sorun

• quote:

Orijinalden alıntı: VS18

Belirtmeniz gerekiyor fakat en son aradığımda netmaster modem bile kalmadığını söylemişlerdi siz yine de sorun
    Müşteri hizmetlerini aradığımda belirtmediler. Umarım stok sorunu yoktur.
    Değerli Kullanıcımız;

Yaşadığınız sorunun sebebinin tespiti ve modeminizin doğru bir şekilde yapılandırılmış olup olmadığının kontrolü için Destek Hattımız ile iletişime geçebilirsiniz.
    Netmaster Destek Hattı (216 - 366 66 96 / destek@netmaster.com.tr) hergün 08:00-22:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Saygılarımızla.
  • Arkadaslar sizin nasil bir wi fi sorunu yasadiginizi bilmiyorum ama benim yasadigim 1 cekim alani problemi 2 bagli oldugunda bile (telefonda daha cok) yuklememe, takilma. telefonda o yuzden surekli 4G deyim.

Evin cekmeyen kismina Xiaomi nin wi fi cogalticisi ile cozdum ve onla daha stabil baglanti yakaladim. ustteki arkadasin yontemini de oturma odasinda deneyecegim modeme direkt lan to wan gibibi AP ile
  • sicknessss kullanıcısına yanıt
    Aynı yüklenmeme takılma bazende kopma sorunları yaşıyordum en son müşteri hizmetlerini aradıgımdamda DNS ayarlarını otomatikten çıkarmamı ve söyledikleri DNS'i kullanmamı istediler sorunların yüzde 90'ı gitti şahsen sorun yaşayan herkesin denemesini öneririm
  • DNS 'i alalım
    Netmaster modemlerde wifi çekme sorunu malesef çok karşılaşılıyor. Bunun nedeni modemlerin sar değeri düşük olsun diye wifi sinyalini düşürmeleri. Bu sorunu çözmek için wifi sinyal yükseltici (range extender) cihazı kullanabilirsiniz. Ya da thomson veya technicolor modem kullanabilirsiniz. Bu iki markanın modem sinyal gücü çok yüksek. Zaten kablonet modem olarak sadece türksat tarafından verilen netmaster modemleri kullanabiliyorsunuz. onların da sinyal gücü biraz düşük kalıyor. onun dışında kendiniz satın almak isterseniz de dışarıdan sadece thomson ve technicolor modem alabilirsiniz. Kablonetin desteklediği başka marka modem yok malesef
  • Rouvax kullanıcısına yanıt
    178.233.140.110
    178.233.140.111
    Bu dnsler kablonet’in degil mi zaten?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.