Şimdi Ara

KabloNet Modem/Router Önerisi(Docsis 3.0) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
500
Cevap
21
Favori
131.777
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çok şükür kablolulu herkeste düzgün çalışıyor da bir de onla uğraşmıyoruz.Wifi sorunları için ekstra bir ürün alıcaksanız 5 ghz almanızı şiddetle tavsiye ederim bunu nasıl yapacağınız üründen ürüne değişsene bridge moda alıp kullanıyorsanız biraz araştırmaya yapabilirsiniz muhtemelen.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu modeli daha önce kullanan görmedim fakat fiyatına göre güzel görünüyor

• Kabloneti alınca illa başka modem almak mı gerekiyor herkes bi arayış içinde gördümde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gsbs1995 kullanıcısına yanıt
    Gerek yok fakat netmaster modemlerin wifi performansı düşük olduğundan insanlar çözüm arayışına giriyor

• VS18 kullanıcısına yanıt
    Olmasa da sorun yok ama herhalde

Yok hocam şart degil yani

• VS18 kullanıcısına yanıt
    Kablonet ile superonline fiber arasında kararsız kaldım çok

Hız/fiyat karşılaştırması yapın hangisi daha uygunsa onu seçin hocam

• En sorunsuz modem hangisi? Kullananlar ne tavsiye ediyor?
  • Wakanda W kullanıcısına yanıt
    Hocam bunun için açılan konular size daha doğru bilgeler verir fakat birden fazla anteni olan 5ghz destekli asus tplink gibi biraz daha bilinen markaların çok uçuk fiyatlarda olmayan router’ları alınabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: VS18

Hocam bunun için açılan konular size daha doğru bilgeler verir fakat birden fazla anteni olan 5ghz destekli asus tplink gibi biraz daha bilinen markaların çok uçuk fiyatlarda olmayan router’ları alınabilir
    Elimde router var ama router tek başına iş görmüyor yanına kablonet modemde almam gerekiyor. Firmanın elinde kalmadığı için dışarıdan ikinci el alacağım. Netmaster Infinity 401, Netmaster CBW-383ZN, Netmaster CBW-383Z4 markalı üç adet ikinci el modem buldum. Ubee EVW32C modelinden de bir bayide sıfır olarak buldum 350 istiyor ama değermi değmez mi karar veremiyorum.
    Ben olsam her sıfır olmasından hem de bir tık daha kaliteli olmasından dolayı Ubee modemi alırdım diğer 2. Eller için kaç para istiyorlar

• quote:

Ben olsam her sıfır olmasından hem de bir tık daha kaliteli olmasından dolayı Ubee modemi alırdım diğer 2. Eller için kaç para istiyorlar
    Bursa içi elden alırsam son pazarlıkla Netmaster CBW-383Z4 için 80, Netmaster CBW-383ZN 100, Netmaster Infinity 401 için 130 istiyorlar. Netmaster Infinity 401 firma stoklarından dönen uzun süredir depoda bekleyen kullanılmamış depo malı. Tanıdık vasıtası ile alacağım için modemlerde bir sorun olma ihtimalide yok gibi.
    Router kullanıcaksanız sizin için çok değişen bir şey olmaz size uygun olanı alın

• quote:

Router kullanıcaksanız sizin için çok değişen bir şey olmaz size uygun olanı alın
    Router kullanacağım mevcuttaki bağlantı içinde router kullanıyorum. Netmaster CBW-383Z4 bu galiba en eski modemiymiş bunu 80 liraya alayabiliyorum ve deneyerek alacağım. Bayi modemi bridge ayarında kullanırsan modemin bir önemi kalmıyor bilgisi paylaştı. Gerçekten bilgi doğru ise Netmaster CBW-383Z4 alayım mı?
    Kalmıyor hocam , kendi modemimin wifi çalışmıyor sadece kablolu bağlantısı çalışıyordu router ekledim masaüste pc’ye kablo çektim sadece sorunsuz kullanıyorum

• quote:

Kalmıyor hocam , kendi modemimin wifi çalışmıyor sadece kablolu bağlantısı çalışıyordu router ekledim masaüste pc’ye kablo çektim sadece sorunsuz kullanıyorum
    Teşekkür hocam, o zaman modemi alıyorum fazla para dökmeye gerek yok. 24 ay taahhütle 85,99 lira olanı alacağım. Modem bana ait modül bana ait başka bir ihtiyaç kalmıyor herhalde?

*https://www.turksatkablo.com.tr/Telefon-Kampanyalari,649,100-gulduren-kampanya

Kalmıyor hocam , kurulumdan sonra routerı bağlar güle güle kullanırsınız

• quote:

Kalmıyor hocam , kurulumdan sonra routerı bağlar güle güle kullanırsınız
    Teşekkürler hocam. Son bir soru sorayım conax modülü de ikinci el alıyorum, sağlam sorunsuz bir modül gelecek ama üstünde sadece smit ve conax yazıyor. Doğru modülmü?

KabloNet Modem/Router Önerisi(Docsis 3.0)
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.