Şimdi Ara

KabloNet Modem/Router Önerisi(Docsis 3.0) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
500
Cevap
21
Favori
131.758
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: alierr

Bu dnsler kablonet’in degil mi zaten?
    Tam emin degilim ama öyle diye biliyorum wifidaki sorunun otomatik dns atamamasından kaynaklanabileceginden elle DNS girmemi istediler
  • Technicolor TC7200.20 Docsis-Eurodocsis 3.0 4 Port Türksat Uydunet Uyumlu Modem
    https://www.merterelektronik.com/urun/technicolor-tc7200-20-docsis-eurodocsis-3-0-4-port-turksat-uydunet-uyumlu-modem
  • Eski kablonet ve netmaster kullanıcısıyım. Yeniden kablonet aboneliği yapmayı düşünüyorum ama hala bu modemin çekim kalitesinden dolayı tedirginim.
    Güncel olarak dışardan temin edebileceğim wifi çekim kalitesi daha yüksek olan modem tavsiyesi olan var mı? Veya daha uygun kablosuz özelliği olmayan + xiaomi router ile 5ghz ile de kullanabileceğim bir modem de olabilir. Modem kirası ve hd kutu kirası vermek yerine modemi satın alıp daha kaliteli bir internet kullanmak istiyorum. Elimde Conax modül var LG tv kablosuz tuner destekliyor. Toplam fatura bedelinden 9TL düşüldüğünde de böyle bir yol izlemek daha mantıklı gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi firozat -- 2 Mart 2020; 22:2:13 >
  • firozat kullanıcısına yanıt
    Şu anda TVde Conax kullanıyorum kesinlikle tavsiye ederim modem konusunda ne yazık ki içine sinen bir ürün olmadı eski kablosuz modemimi wifi olarak kullanıyorum ubee modem gelirse wifi kalitesi sizi tatmin eder gibime geliyor ama fakat netmaster gelirse kesinlikle router almanız gerekir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • VS18 kullanıcısına yanıt
    Modem ve receiver kirasi vermek istemiyorum aslinda😄 onun yerine uygun kablosuz olma sarti olmayan uygun bir modem alabilirim. Kablosuz router icin de elimde cihazlar var. Ozellikle 5ghz ag kullanmak istiyorum.

• firozat kullanıcısına yanıt
    Şu an modemimle eziyet çeksem de kira ödemekten iyidir diyerek devam ediyorum ama sıfır modem fiyatları uçmuş umarım modem bulabilirsiniz.

• Arkadaşlar merhaba ben 24 aydır kablonet abonesiyim şuan aboneliği yenileyeceğim onunla ilgili bir sorum olacak;

Aylık 6 tl kira ödüyorum modeme artık diyorum ki ben de kira ödemeyim de modem satın alayım hem benim olmuş olur gelecekte de kullanırım. Şuan elimde türksatın verdiği Ubee EVW32C var, ama memnun değilim iki oda yandan verimli çekmiyor bu sebeple ethernet kablosu ile kullanıyorum

Bu konu hk. modem önerisi olan varmı yoksa modem alma kiralık devam mı et diyorsunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Stadhouder kullanıcısına yanıt
    Kablonetin sattıkları iyi degil dışardan almak da pek kolay degil ülkede satan pek yok , biraz uğraşıp uyumlu bir model bulmanıza bağlı şahsen hiç uğraşmak istemediğim için ilk abone oldugumda verilen modemi kullanıyorum

• Bridge mode'a geçme sorunu olmayan bir DOCSIS3.0 (Netmaster CBW-Z4-ZN, infinity, Ubee vb.) modem bulup arkasına paranızın yettiği bir WAN destekli router takın...Bu işin pratik çözümü bu maalesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Charmlander -- 4 Mart 2020; 3:4:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Charmlander

Bridge mode'a geçme sorunu olmayan bir DOCSIS3.0 (Netmaster CBW-Z4-ZN, infinity, Ubee vb.) modem bulup arkasına paranızın yettiği bir WAN destekli router takın...Bu işin pratik çözümü bu maalesef.
    Bu sadece Türkiye ye has bir durum değil bütün dünya bunu böyle tavsiye ediyor.

Düzgün bir router olmadan wireless olarak netflix vs PS Xbox gibi şeylerin tadı çıkmıyor.

Sahibinden de bir sürü router var düzgün bir tanesini alabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Charmlander

Bridge mode'a geçme sorunu olmayan bir DOCSIS3.0 (Netmaster CBW-Z4-ZN, infinity, Ubee vb.) modem bulup arkasına paranızın yettiği bir WAN destekli router takın...Bu işin pratik çözümü bu maalesef.
    Bende modem alacağım , Motorola SB6120E , Technicolor TC7200.20 düşünüyorum. Benim için modem sadece bir sonlandırıcı vazifesi görecek, high power routerim var ve onunla tüm eve sinyal gönderiyorum , bu sebeple tplink routerla kullanacağım uygun , sadece sonlandırıcı olarak çalışacak , yarı yolda bırakmayacak , bridge modda hiç sorun çıkartmayacak ve yeni abonelik olacağından kurulumda sorun çıkartmayacak ne alayım.Netmaster cbwz4 zn demişsiniz ancak z4mü zn mi daha az bridge modda sorun çıkartmaz, kısaca routerla hangisi - Sb6120e cok eski technicolor yorum bulamadım vs derseniz kabulüm ne alayım.

Ekleme: 2 senede yarı yolda bırakmasın , kanal sayısı önemliyse yeni modellere yöneleyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _ahmet_ -- 5 Mart 2020; 1:38:24 >

• _ahmet_ kullanıcısına yanıt
    Kablonet kullandığım zamanlarda Motorola SB6120E benim efsane modemimdi.Cihazın varlığını unutmuştum.Şu an Kablonet ile bir uyuşmazlık yoksa bence 10 numara cihaz.Fiyatı ₺80-100 civarıydı diye hatırlıyorum.
    Netmaster dememin sebebi; Türkiye'de en fazla bu marka cihazların bulunduğundandır.Mesela zamanında Z4-ZN-Infinity kullanmış birisi olarak bana en az sorun çıkartan ZN olmuştu.
  • Charmlander kullanıcısına yanıt
    Motorola çok eski , Nette satılanlarda 2 aylık garanti veriyorlar, Alacagim ancak kurulumda sorun cikarirlarsa elimde kalir, Zn modelini alayim o halde , tesekkurler
  • vodafone dan turksata geçmeyi düşünüyorum ama araştırınca bu modem olayı kafamı kurcaladı. netmaster yada ubee bağlatıp arkasına xiaomi mi wifi ac1200 modelini bağlasam sizce sorun yaşar mıyım ?
  • Arkadaşlar merhaba, babamın taahhütü var ve çekim gücü bildiğin çok sıkıntılı. tüm konuyu okudum ama anlamadığım noktalar oldu.

https://www.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/motorola-sb6120e-docsis-3-0-kablo-tp-link-tl-wr840n-300-mbps_pdp_498325067

Bunu aldığımız zaman sorun çözülür mü

• sserkany28 S kullanıcısına yanıt
    Hoca ekstra wifi takıcaksanız önerim kabloyla bağlayıp wifi dağıtmanız öbür türlü wifi extender da düzgün çalışmaz

• VS18 kullanıcısına yanıt
    Dedigim gibi yaptim hocam netmaster nfinity modemin wifi yi kapattim direk mi routerdan yayin yapiyorum gayet iyi oldu

• modemin kendi wifi yayınını kapatmanın faydası olur mu?

• Eminn72 kullanıcısına yanıt
    Tam olarak anlamadım sorunuzu ?
  • Yeni bir modem almayı düşünüyorum.

WiFi sinyalini diğer odalara iyi iletsin
    İnternet bağlantısında dl ve upload da dalgalanma olmaması benim için yeterli

Tavsiye edeceğiniz bir modem var mı arkadaşlar

Kablo ses kullanmıyorum.

Sadece İnternet ve TV yayınını almam yeterli benim için

Su an kullandığım model CBW 383ZN ve neredeyse hiç memnun değilim

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.