Şimdi Ara

Kablonet Downstream ve Upstream Modem Değerleriniz [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
2.449
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kablonet kullanıcıları Netmaster ve Ubee modemlerine ait olan Downstream ve Upstream değerlerini paylaşarak sahip oldukları Kablonet altyapı kalitesini karşılaştırabilirler.

Değerleri paylaşmak içinhttp://192.168.0.1 adresine giriş yapıp Durum > Bağlantı menüsü altında bulunanların ekran görüntüsünü paylaşmak yeterli olacaktır.

Yenilik: Türksat Kablo, Netmaster dışında Ubee marka modemler ile de anlaştığı için konu güncellenmiş ve Ubee markası da konuya eklenmiştir. Türksat Kablo anlaşmalı güncel modem modellerinihttps://www.turksatkablo.com.tr/Cihazlar adresinden takip edebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DH Anonim -- 23 Aralık 2019; 14:36:21 >

• Kablonet Downstream ve Upstream Modem Değerleriniz [ANA KONU]

değerler nasıl sizce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AndJusticeForAll -- 7 Haziran 2022; 20:0:55 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Maalesef bende de suphe uyandirdigi icin denemistim, birkac saat icinde en az bu kadar veya daha fazlasini olusturuyor. Genel olarak kullanimda sikinti yok fakat farkettigim gecikme degerleri cok oynak. Jitter yaratiyor olabilir mi bu degerler? -- Zaman zaman ping spike da oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AndJusticeForAll -- 7 Haziran 2022; 21:30:21 >
  • Turksatkablo'dan çıkmadan önce :D MOTOROLA ARRIS SBG6580

Kablonet Downstream ve Upstream Modem Değerleriniz [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jackdaniels™ -- 10 Haziran 2022; 17:42:49 >
  • teşekkürler

arris sb8200 kullanıyorum memnunum

• sculpneo kullanıcısına yanıt

Altyapıdan güncelleme alıyor mu?

• cormen kullanıcısına yanıt

firmware güncellemesi almıyor

• O modemden ben de kullandım, bir süre sonra kullanmayı bıraktım. Wireless N teknolojili eski bir cihaz, ayrıca 8 kanal bağlanabiliyor. Eğer Routerla kullanacaksanız sadece WAN a çıkış için infinity401 daha iyidir.

Yorumlarınızı rica ederim.

• 4 sene olmuştur amazondan almıştım, gelmesi fln 200$ üzeriydi

• Bende 12+ sene gık demeden çalıştı ,hala çalışıyordu. Docsis çoklu kanallara geçilirken güncellemede şebekeden düşmüştü çalışmıyordu güç bela Ankara ile irtibata geçip onuda çözmüştük.

2 yada 3 kere yazılım güncellemesi şebekeden geldi.

2016'ya kadar dağıtıcı sonrasında netgear7800+köprü modu olarak devam etti.

SBG6580 evet 8 kanal ama 1 gün stabilite sorunu yaşatmadı üzerinde power tuşu dahi olmayan cihazlar.

Arkadaştaki SBG8200 daha güncel 32x8 KANAL + Docsis 3.1

Kablonet her yeri 3.1'e upgrade etse bende yükseltirdim. TürkTelekom FTTH altyapısına geçtim artık.

Kablonet yeni altyapıda pasif ağ (ftth) kullanıyor fakat ONT-Router bitişik TV yayını istemeyen ayrık ONT kullanabilse kendi dağıtıcımla devam etmek isterim.Fakat docsis 3.0 olan yerleri değiştirme planları hiç yok gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jackdaniels™ -- 14 Haziran 2022; 13:43:55 >
  • ekran kartı modem vs. bize bunları artık yatırım aracı olarak gösterenler utansın

@Jackdaniels#8482;

güzel yazmışsınız, dediğiniz gibi turksat docsis 3.1 getirmedikten veya 500mbit 1gbit hızları 32 kanaldan vermedikten sonra 100 mbit için bu modeme pek gerek yok.

4 sene önce ilerisini düşünerek almıştım ama bu kadar uzayacağını düşünmüyordum artık umudum da kalmadı, fiber varken 3.1 e geçmezler veya 100 mbit üstüne çıkmazlar bu sistemde

Olması gereken değerler nedir acaba? Bir süredir değerler biraz yüksek gibi görüyorum, dizi/film izlemede bir problem olmasa da bazen modeme bağlı tüm cihazlarda 5-10 saniye internetin durması gibi sorunlar yaşıyorum. DNS'leri de değiştirerek denedim, çözüm bulamadım.

Bir haftadır açık modem. Değerler iyi de, şu hatalar kafa karıştırdı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fbbergen -- 18 Haziran 2022; 0:34:7 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İstedikleri kadar çalışma yapsınlar, hala 15 senelik kutular ve altyapı var. Ayar çekiyorlar 2 ay sonra yine eski haline geliyor. Pinglerde yüksek. Bıktırdı artık. 100down20up pakete geçmek istesem bu hızı verecek durumda değiller.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RunoLegend -- 19 Haziran 2022; 14:28:19 >

internetimde garip problemler yasiyorum.

Ornegin 10 dakika falan torrentle birsey indirdikten sonra (indirme bitse de yada durdursam da) modemi kapat ac yapana kadar ping degerlerim cok yuksek oluyor. veya hiz testi yapiyorum basla diyorum 30 saniye baslamiyor, ama basladiktan sonra hiz normal gorunuyor.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.