C

Yüzbaşı
10 Şubat 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 48 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Selamlar herkese.

İstanbul Mecidiyeköy-Bakırköy arasında güvenilir bir teknik servis bilen var mı acaba? MSI Notebook'a bakım yaptırmak istiyorum ancak kendi servisi iki gündür telefonu dahi açmıyor. Hatta en kaliteli macun neyse onu da alıp götürmeyi düşünüyorum.

Daha önce deneyimlediğiniz bir servis varsa, tavsiye ederseniz sevinirim.
arkadaşlar 2500 TL limitim var. bu limit içinde bana tavsiye edebileceğiniz notebook'lar nelerdir?

özellikleri; - ekran kartı gerçekten iyi olmalı. oyun oynayan birisiyim.
- oyun sebebiyle ısınma problemi çok olmamalı
- ortalama üstü ısıda fan sayesinde uçak kalkışı ambiyansı yaratmamalı

gözüme çarpan ASUS N53SN oldu, 2100 civarındaydı. yardımcı olursanız sevinirim.

not: bugünkü vatan indiriminden yararlanamıyorum, worldcard'ım yok.
cata'dan iki ay önce oyuna başlayıp ara vermiştim, geçen hafta tekrar başladım. 72 level'dım, bu son call to arms sayesinde bugün 78'e yaklaştım, iki güne kadar 80 olurum. sorunum şu, gear bakımından sürünüyorum. hala 71-72 itemleri mevcut, malum ne quest ne dungeon yaptım arada. yaklaşık 3.5k honor point var. 80 olana kadar 4.5-5k olur (4 te bittiği için arada satın almam gerekecek)

şimdi ben ne yapayım? 80 - 85 arası nasıl gear ile gideyim? elimdeki honor'ları 352 itemleri için mi saklayayım yoksa 80 olunca 80 seti mi çekeyim? yoksa 80'e gelince dungeon'lara girmeye başlayıp oradan düşenlerle mi 85'e kadar idare edeyim? 14k hp var ve 80 - 85 arası bu gear ile quest yapabileceğimi zannetmiyorum, tek vuruşta ölecekmişim gibi geliyor :)

oyunda yeni olduğum için ne yapmam gerekli çözemedim, yardımcı olursanız sevinirim.
selamlar

üç ay kadar önce wow a başlamıştım ancak bir ay oynayıp ara vermek zorunda kaldım, şimdi tekrar başlamak istiyorum. ancak WoW client ını yüklediğim dosyayı unuttum :) 1-2 mb birşeydi, hangi patch'leri yüklemek istediğimizi seçiyorduk o da tüm patch'leri sırayla indirip kuruyordu. blizzard'ın kendi yükleyicisini ile yükleme yapıyorum şuan, ona pek benzemiyor. hangisi daha iyi tüm patchleri çeker onu da bilmiyorum açıkçası :D

bu v4.0.0 yazan blizzard downloader'ı mı yoksa eskisi mi yardımcı olursanız sevinirim. o bahsettiğim yazılımsa, linkini verirseniz de iyi olur, bulamadım da :)
selamlar

Windows 7 USB/DVD Tool için bir iso üzerinde değişiklik yapmam gerekiyor ancak iso dosyası read-only kalmış vaziyette. bunu nasıl düzeltebilirim? özelliklerinde herhangi bir sorun yok, salt okunur işaretli değil. yardımcı olursanız sevinirim.

aynı sorunu yıllar önce de yaşayıp isobuster gibi bir yazılımla üzerinde ufak bir değişiklik yapmıştım ancak bir türlü hatırlayamıyorum.
selamlar,

fransa'dan kiraladığım bir vps var, bağlantısı da gayet iyi. bu VPS'ye VPN kurarak onun ip'si üzerinden internete erişmek istiyorum. ancak bir türlü VPS'ye VPN kurulumu yapamadım, bu konuda yardımcı olabilir misiniz? bir döküman var mı ya da ekstra bir yazılım mı gerekiyor?

şimdiden teşekkürler.

edit : bu arada VPS'de tek NIC bulunuyor. bu şekilde VPN kurabilir miyim? "Configure Your Server Wizard" en az iki NIC gerekiyor diyerek yüklemeyi yarıda kesiyor. internette tek NIC'le de yapılabileceğini gördüm ancak nasıl olduğunu bulamıyorum.
RAF ile ilgili çok konu buldum da bir yıllık konuyu hortlatırsam linç edilirim diye hiç ilişmedim. Kısa bir sorum var;

F.A.Q. ve forumlarda RAF edilen arkadaşın bir ay oyunu uzatması halinde 30 gün size hediye, iki ay uzatması halinde rocket mount hediye ediliyor deniyor. Peki bu arkadaş oyunu aldıktan sonra önce 1 ay onun sonunda da 1 ay uzatırsa ne olur, bir de oyunu aldıktan sonra direk 2 aylık pre-paid card eklerse ne olur? (oyuna başlayan arkadaşın 30 günlük hediyesinden sonra tabii)

İki durumda da recruit eden kişi hem 30 günlük ücretsiz süreyi hem de mount u kazanır mı?
Selamlar,

WoW'a başlamak istiyorum ancak sistemini tam olarak çözemedim. Şimdi bir ana paket var satın aldığımız, fakat her sene bir expansion pack yayınlanmış. Şimdi ben ana paketi aldıktan sonra bugüne kadar çıkmış tüm expansion pack'leri almak zorunda mıyım? Zorunlu değilsem; alırsam ne değişir almazsam ne değişir? Level? İtem? Bu konuda tam bilgi bulamadım, anlatırsanız sevinirim.
Bir arkadaşım az önce arayıp bana sordu ancak cevap veremedim. Bilgisayarının saniyesi resmen hızlı ilerliyormuş. Bir saniyede iki saniye ilerliyormuş, bu yüzden saat başı düzeltmesi gerekiyormuş.

Ben verecek cevap bulamadım :) Bilgisayarı da daha bir yıllık. Yani saat pili zayıfladı desek bile buna sebep olur mu? Hiç daha önce böyle bir olay başına gelen var mı?
selamlar,

iki sorum var. birincisi yedek almayla ilgili. telefonu yeni aldığım için üretim haftası 44, bu yüzden jb kuramıyorum. jb kuramayınca da backup yazılımlarına erişimim olmuyor doğal olarak. telefonumda 2gb veri var, çoğu mp3. kalanı foto uygulama sms vs. backup aldığımda o users altındaki backup klasörü ise en fazla 17-18 mb oluyor. e benim mp3'lerim foto'larım backup alınmadığı sürece ne işime yarar ki yedekleme? bu yedekleme tam olarak neleri backup alıyor ve herşeyi full backup almak için ne yapmam gerekir?

ikinci sorum, itunes'da yetkilendirmeyle ilgili. şuan iphone'um evimdeki PC'de yetkilenmiş durumda. forumda duyduğum kadarıyla eğer itunes yüklü başka bir pc'ye takarsam içindeki tüm verileri siliyormuş. bense iphone'umu pc yerine laptop'ıma taşımak istiyorum. bunun için, içindeki verileri kaybetmeden ne yapmam gerekir? pc'de yetkilerden authorize this computer diye bir menü tuşuna tıklamıştım, onun gibi birşey mi? onu yapacaksam telefonu takmadan önce mi sonra mı tıklamam gerekiyor :)

birde bu authorize ne işe yarıyor? ben ilk defa pc'de tıkladığımda 5 hakkımdan 2 sini kullandığımı gördüm. ama ilk defa kullanmıştım. bu benim bilmediğim 1. authorize'ı silme şansım yok mu? boşa mı gitti şimdi o?

şimdiden cevaplar için teşekkrüler
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 6 gün önce
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 698
İkinci El Bölümü Mesajları: 11
Konularının görüntülenme sayısı: 77.488 (Bu ay: 35)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 65 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Haberleşme ve Dijital Platformlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.