Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU] (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
63.414
Cevap
385
Favori
3.380.809
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
92. Sırada  bugün en iyi #11
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ya arkadaşlar. ADSL ADSL diye yere göğe sığdıramıyoruz. Aynı paraya 256 K hizmet veren KABLONET e demediğimiz kalmadı. Tamam Etik değil belki yaptıkları uygulamalar art niyet de olabilir hizmet bedeli iptali ile ilgili yapılanlarda. Ama arkadaşlar GÖZ VAR NİZAM VAR, Alla aşkına aşağıdaki resme bi bakıverin. emule sapıttı zannettim net limitere baktım. sapıtma yok. KABLONET coştu bi anda. Bilmeyenler için tekrardan hatırlatayım. Bu resmi çektiğim makina Ana makina ve bu bilgisayar üzerinden 4 bilgisayar internete bağlanıyor. 256 K sınırsız bağlantı abonesiyim. SİZ HANGİ 256 K lık ADSL bağlantısında BUNUN GİBİ Bİ HİZMET ALABİLDİNİZ??? Yanlış olanlar yanlıştır ama DOĞRU OLANLAR YANLIŞLARI KAPATACAK KADAR BÜYÜLEYİCİ DEĞİL Mİ SİZCE DE ???

Buyrun.

• Artısı ve Eksisi ile ilgili bilgi vereyim.
    KABLO NET denen Firma bu hizmeti DESTEK ÜCRETİ İLE BİRLİKTE VERİYOR. Sen tutuyosun adamların destek ücretini ödemiycem ben diyosun. ADSL de böyle bi imkanın olsa TÜRK TELEKOM un tutumu ne olurdu ? bırak sinyal vermeyi evindeki hattı toplarlardı.
    Marifetmiş gibi BEN İPTAL ETTİRDİM bana böyle yaptılar VAY ADİLER diye milleti kışkırtıyosun.
    otur düşün çocukça davranıp sonra da kötülediğin KABLO NET ile alternatif hizmeti veren ADSL yi.
    Bırak Kablo Neti senin gibi adamların cep telefonuna GPRS bile günah.
  • Kimin doğru kimin yanlış okuduğu değil de, kablo internetin avantajları ve dezavantajları tartışılsa daha iyi olacak kablo internet hakkında bilgi almak isteyenler için. Ayrıca mesaj sayısını arttırmak için saçma sapan polemiklere girenleri anlamıyorum.

Bu arada klonajinsky'ye bir sorum var: Şu anda hâlâ hizmet bedelini ödemiyor musunuz? Ödemiyorsanız sorunlar devam ediyor mu? İlk mesajınızda sorun olup olmadığını belirtmemişsiniz çünkü.
  • Yardımcı olun lütfen ?
    Gerekli olan CD yi kurdum ama KABLO net USb ile bağlanamıyor

hata verdi ÜNLEM işareti çıktı ( ip veya sınırlı bağlantı)

YAPMAM gereken başka bir şey mi var ?

ETHERNETLE kullanmak istemiyorum çünkü

2. bilgisayarada internet bağlamak niyetindeyim
    eth.kablosu ile modemdeki ethernet girişine ona bağlayacağım..??

TAVSİYELERİNİZ nelerdir bana ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: frunktan

Yardımcı olun lütfen ?

ipyi ve dns leri otomatik aldırıyorsun değil mi?
  • inceleme amaçlı kilitlenmiştir
    tekrar açılacaktır...
  • hiç üşenmedim ve tartışma içerikli tüm mesajları sildim
    tartışmaya dahil olan her arkadaşa söylüyorum bu ilk di ve son olsun
    bir daha kişisel tartışmalar istemiyorum burada.tekrarlanırsa eğer , suçlu suçsuz dinlemeden gereken işlemi yapacağım...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ado

hiç üşenmedim ve tartışma içerikli tüm mesajları sildim
    bir daha kişisel tartışmalar istemiyorum burada.tekrarlanırsa eğer , suçlu suçsuz dinlemeden gereken işlemi yapacağım...

eline sağlık
  • Arkadaşlar sorun şu şekilde çözüldü giitim görüştüm 256 dememe rağmen 128 olarak doldurmuşlar formları öyle olunca bizde 256 sanaraktan bekliyorduk. 128 olduğuu öğrendim ve yeterli olduğuna karar verdim benim için (online oyunlarda işimi görüyor download biraz yavaş olsada) şimdilik böyle bırakacağım
    Saygılar ilgilene herkeşe
    quote:

Orjinalden alıntı: klonajinsky

quote:

Orjinalden alıntı: shekwan

quote:

Orjinalden alıntı: klonajinsky

quote:

Orjinalden alıntı: pullsarr

Arkadaşlar256/128 kablonet aldım.
    upstream-downstream seviyeleri normal. Ama downloadım 14K'dan yukarı çıkmıyor. İnternet speed test yapıyorum 114 Kbps çıkıyor. Bir arkadaş vardı 24-25'le çekiyorum diyordu.
    Yoksa ben kazıklanıyor muyum

arkadaşım 256/128 diye bir şey yok ki? 256/64 var.sakın senin paket 128/32 olmasın.aylık ne
    ödüyorsun?

Bir arkadaşa bir mesajınızda "okumadan yanıt veriyorsun" demiştiniz. Aynı şekilde sanki hiç yazılmamış gibi benim yazdığımın aynısını yazdığınızda elinize ne geçti?

quote:

Orjinalden alıntı: shekwan

14k indirme hızı için gerekli bağlantı 128/32 dir. Ayrıca 256/128 diye bir bağlantı yok. Bağlantınız tam olarak hangisidir? Ne kadar para veriyorsunuz?

kusura bakma senin yazını görmedim.arada kaynamışsın.bu arada ben senin yazını okumadan sana cevap yazsaydım dediğin doğruydu....

• quote:

Orjinalden alıntı: pullsarr

Arkadaşlar sorun şu şekilde çözüldü giitim görüştüm 256 dememe rağmen 128 olarak doldurmuşlar formları öyle olunca bizde 256 sanaraktan bekliyorduk. 128 olduğuu öğrendim ve yeterli olduğuna karar verdim benim için (online oyunlarda işimi görüyor download biraz yavaş olsada) şimdilik böyle bırakacağım
    Saygılar ilgilene herkeşe

bende evde 128 k ile bağlıyım. zaten sadece adı 128 k. normalde aldığın bağlantı hızı 180 k ya kadar yükseliyor. ADSL nin 256 k sında aldığın en yüksek hız kadar yani.

Yavaş değil kesinlikle. Limitli GB hesabı ADSL alanların bi çoğu da Kablonet in 128 k sına geçiyor benle konuştuktan sonra.

• quote:

hiç üşenmedim ve tartışma içerikli tüm mesajları sildim

İlgin alakan ve zahmetlerin için teşekkürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: frunktan

Yardımcı olun lütfen ?

Problemini çözüldüğünde nasıl çözdüğünü de anlatırsan daha sonra bu problemi yaşayacak olan arkadaşlara da yardımcı olmuş olursun..

• arkadaşlar ben kotalı adsl kullanıyorum 512 ama şu an 256 sınırsz kablolunun da mantklı bi seçim olduğunu gördm,
    ancak ben hem laptobumu hmde masaüstü bilg ımı linksys marka kablosuz-wireless modem ile kullanıyorum,
    kablonet de böle bir şey mevcut mu yani hem wireless olucak hmde ekstradan 4 portu olucak,
    fiyat aralığı nedir bu özellklere sahip bir modemin?

ayrıca bnm evde kablo tv de var,
    kablonet için ayrı bi bağlantı ücreti ödüyrmyz?
    bide destek hattı parasını buradan duydm ilk kez
    bana sadece 37ytl ödeniyor denmişti 256kb lık sınırsz bağlantı için,

bu konuda bilgisi olanlar paylaşrsa sevnrm...
  • Kablo net e başvurduğunda ilk ay 30 lira gibi ilave bi ücret gelecek. Tesis bedeli diye.
    Ayrıca modem ücreti de alınacak nakit olarak COM21 marka Kablo Modem satıyorlar 50 Usd ücretle.(Tavsiyem herhangi bi internet kafe ye git, eki kablomodem lerini satıp satmadıklarını sor çünkü ADSL den önce hemen hemen tüm cafe ler Kablo net di. 50 usd lik modemi 20 liraya alabilirsin ikinci el. Bulabilirsen NETMASTER al. bende o var problemsiz çalışıyor. Modemi ikinci el alırsan Mutlaka dikkat edeceğin husus Aranızda devir sözleşmesi yapacaksınız. Sözleşme dediğime bakma bi boş a4 kağıdına "Aşağıda seri numarı ve markası mevcut Kablo Modemimi şu şahsa sattım" diyip imzalı bi kağıt verse yeterli. tabiki satan kişiden varsa faturasını felan da sor lazım olabilir ilerde.

Senin kablosuz bağlantı ile ilgili söylediğinle ilgili de Kablonet müşteri hizmetlerini (0 212 310 28 28 ) arayıp öğrenebilirsin. Malum konu önemli değiştirirsin işine yaramaz boşuna masraf olmasın.

Kablonet Destek bedelli ve Bedelsiz fiyat listesi de aşağıdaki tablo daki gibi. Tavsiyem destek bedelli bi şekilde abonelik yapmandır. Sorun olduğunda karşında muhattab bulman için daha iyi olur.

Aylık Ücret
    Hız--------------Türksat----------Destek---------Hizmet bedeli

128 Kbps---------20.Ytl------------9.Ytl------------29.Ytl

256 Kbps---------37.Ytl-----------12.Ytl------------49.Ytl

512 Kbps---------72.Ytl-----------27.Ytl------------99.Ytl

1024 Kbps------160.Ytl-----------29.Ytl-----------189.Ytl

2048 Kbps------250.Ytl-----------39.Ytl-----------289.Ytl

• üst konuda bu konunun linkini veriyorum
    lütfen konuyu açan arkadaş takipcisi olsun
    iyi forumlar dilerim...
  • quote:

Orjinalden alıntı: CoMiSeR

arkadaşlar ben kotalı adsl kullanıyorum 512 ama şu an 256 sınırsz kablolunun da mantklı bi seçim olduğunu gördm,
    ancak ben hem laptobumu hmde masaüstü bilg ımı linksys marka kablosuz-wireless modem ile kullanıyorum,
    kablonet de böle bir şey mevcut mu yani hem wireless olucak hmde ekstradan 4 portu olucak,
    fiyat aralığı nedir bu özellklere sahip bir modemin?

ayrıca bnm evde kablo tv de var,
    kablonet için ayrı bi bağlantı ücreti ödüyrmyz?
    bide destek hattı parasını buradan duydm ilk kez
    bana sadece 37ytl ödeniyor denmişti 256kb lık sınırsz bağlantı için,

bu konuda bilgisi olanlar paylaşrsa sevnrm...

50 $ modeme alıyorlar.30 ytl de tesis ücreti alıyorlar.wireless kablomodem bildiğim kadarıyla yok.bu bakımdan benim tavsiyem bir access point alıp bunun üzerinden interneti dağıtman.bunun fiyatıda 90-100 $ civarı.

destek parasını ödemek zorunda değilsin ama ödediğin zaman zorluk çıkartmıyorlarnormalde kablonetin sayfasında yazan 256kbps bağlantı için türksata 37 kablonete de 12 ödenmesi gerektiği şeklinde.

http://www.hs.com.tr/arama.asp?kelime=access+point

http://www.kablonet.com/knet/

saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi klonajinsky -- 19 Haziran 2006; 13:28:51 >

• quote:

üst konuda bu konunun linkini veriyorum
    lütfen konuyu açan arkadaş takipcisi olsun
    iyi forumlar dilerim...

bir dönem yöneticilik teklifini reddetme sebebim,forumda sorumluluk almak istemememdi.yinede insanlara elimden geldiğince yardım etmeye çalışırım.umarım bu topic altında ben olmasam da başka bilgili arkadaşlar insanlara yardımcı olur.çünkü ben bu forumda meyve veren ağacı taşlayan kadar,meyve veren arkadaşlar olduğunu biliyorum
  • bu faturaya kablo tv dahil sanıyordum ama her ay 44ytl + 12 ytl = 56 ytl ödüyorum 256k kablonet için . ankaradayım. kablo tv bedeli içinde değilmiydi bunun.
  • quote:

Orjinalden alıntı: dasdasq

bu faturaya kablo tv dahil sanıyordum ama her ay 44ytl + 12 ytl = 56 ytl ödüyorum 256k kablonet için . ankaradayım. kablo tv bedeli içinde değilmiydi bunun.

kablo tv ayrı kablonet ayrı ücret alır.yalnız ben 7 ytl ödüyorum aylık.
  • quote:

Orjinalden alıntı: dasdasq

bu faturaya kablo tv dahil sanıyordum ama her ay 44ytl + 12 ytl = 56 ytl ödüyorum 256k kablonet için . ankaradayım. kablo tv bedeli içinde değilmiydi bunun.

Turksat tan bu gün geldi faturam.
    işyerinde bende 256 k kullanıyorum.

44 lira olarak geldi. şaşırdım normalde 37 (+12 lira da bakım için sonra geliyor) gelmesi gerekiyordu. aradım turksat ı. dedim kablo tv yi de eklemişsiniz 2 ayda bir gelmiyomuydu bunun faturası diye. onlarda sizde kablonet de olduğu için rakam küçük olmuyor o yüzden ekliyoruz dediler. normalde kablo tv faturalarını 2 aya çıkarmalaının nedeni 7 lira lık bi tahsilat için 1 milyona yakın masraf yapıyor olmaları imiş yani , baskı - posta - muhasebe ve işgücü olarak.
    ok?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 76586 -- 19 Haziran 2006; 21:55:41 >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.