Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU] (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
63.414
Cevap
385
Favori
3.380.711
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • anladım,abi hep yanlış bilgi alıyoz. biz bunu bağlatırken kablo tv içinde diye bilyorduk. doğru dürüst bilgi alamadık ki. neyse,
    bu arada hizmet bedeli kredi kartından çekeceklerdi güya ekstrede gözükmüyo , bu ne iş anlamadım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: dasdasq

anladım,abi hep yanlış bilgi alıyoz. biz bunu bağlatırken kablo tv içinde diye bilyorduk. doğru dürüst bilgi alamadık ki. neyse,
    bu arada hizmet bedeli kredi kartından çekeceklerdi güya ekstrede gözükmüyo , bu ne iş anlamadım.

Boş ver çekmesinler. senin işine gelir. Hizmet bedelini de her ay tıkır tıkır ödemene gerek yok söylim sana 2 - 3 ay biriktir öde. çok önemli değil yani.
  • merhaba,

kablo neti ben de düşünüyorum. bazı sorularım olacak

1) evde iki tv (+PC nin tv kartı ) kablo tv den splitter ile yararlanıyor. kablo net abonesi olduğumda yine bir splitter mi kullanacağız ? bu sinyal kalitesini düşürür mü?

2) evdeki labtop ve desktobumu "adhog" wireless bağlantısı ile bağladım. desktobumu kablo nete direk bağladığımda labtop tan adhog bağlantısı yoluyla internet verimli olurmu ?

syg.
  • 1) Aynı anda birkaç TV'ye veya modem yoluyla internete bağlanmanız hiçbir şey değiştirmez. Kalite yine aynıdır.

2 hakkında fazla bir bilgim yok.
  • @cebor hocam
    1-düşürmez diye biliyorum. bir kere adsl de normal tel kablosuyken, kablonette fiberoptik kabloyla geliyor bağlantı ve yüzlerce (300 yanlış hatırlamıyorsam) ince kablo bağlantı yüküne göre dengeliyor sanırım. bununla ilgili "türk internet " diye bi sitede sanırım vardı daha ayrıntılı teknik bilgi.
    2-adsl de nasılsa oyledir hatta daha iyidir bağlantı seviyesi.
  • arkadaşlar yeni eve taşındık çankayaya kablonet almayı düşünüyorum. çankayada adsl yavaş gibi bu kablonetin 256kb liğine alınca bize aylık toplam kaç para gelecek bide bu adsl modem ile bağlanabiliyormu.(modem routerlı)
  • quote:

Orjinalden alıntı: BurakMert

arkadaşlar yeni eve taşındık çankayaya kablonet almayı düşünüyorum. çankayada adsl yavaş gibi bu kablonetin 256kb liğine alınca bize aylık toplam kaç para gelecek bide bu adsl modem ile bağlanabiliyormu.(modem routerlı)

modemini router olarak kullanabilirsin ama kablomodem alman şart.çıkışı kablomodemden yapacaksın.ücretler ise aşağıdaki linkte...

http://www.kablonet.com/knet/
  • quote:

Orjinalden alıntı: cebor

merhaba,

kablo neti ben de düşünüyorum. bazı sorularım olacak

1) evde iki tv (+PC nin tv kartı ) kablo tv den splitter ile yararlanıyor. kablo net abonesi olduğumda yine bir splitter mi kullanacağız ? bu sinyal kalitesini düşürür mü?

2) evdeki labtop ve desktobumu "adhog" wireless bağlantısı ile bağladım. desktobumu kablo nete direk bağladığımda labtop tan adhog bağlantısı yoluyla internet verimli olurmu ?

syg.

1) kabllonetin kablo tv ile alakası olmadığını söylemişti teknik servis.yani sinyal gücünü düşürmezmiş.sadece evdeki tv sayısı evdeki kablo tv kalitesi ile doğru orantılı.

2) kablosuz internet kablolu gibi verimli olmaz ama mesafe önemli tabii.deneyerek görebilirsin.

• kablo modem ile ethernet kartı arasındaki bağlantıyı tel kablosu ile yapabilir miyiz?

fikri olan var mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: mMylo

kablo modem ile ethernet kartı arasındaki bağlantıyı tel kablosu ile yapabilir miyiz?

fikri olan var mı?

Yapmamanız daha hayırlı olur. 1-2 metrelik bir patch kablo (Cat5e UTP) 3-5 YTL'ye satılırken, hele ki...
  • quote:

Orjinalden alıntı: mMylo

kablo modem ile ethernet kartı arasındaki bağlantıyı tel kablosu ile yapabilir miyiz?

fikri olan var mı?

diğer başlığa da yazdığım gibi olmaz.zaten gerek te yok...
  • arkadaşlar benim evimde kablotv var ve 128 lik kablo modem bağlatmak istiyorum.şimdi 2 ayda bir 14 ytl kablo tv ye veriyoruz birde aylık 20 ytl kablo modem parası çıkacak.şimdi bu faturalar bu tarifeden mi geliyor yoqsa iki fatura birleşip başka bir tarifeden mi yolluyorlar.mesela iki ayda 14+20+20=54 ytl mi yoqsa daha az mı ödeyeceğim(teknik destek istemiyorum. :) )
  • quote:

Orjinalden alıntı: ankarali179

arkadaşlar benim evimde kablotv var ve 128 lik kablo modem bağlatmak istiyorum.şimdi 2 ayda bir 14 ytl kablo tv ye veriyoruz birde aylık 20 ytl kablo modem parası çıkacak.şimdi bu faturalar bu tarifeden mi geliyor yoqsa iki fatura birleşip başka bir tarifeden mi yolluyorlar.mesela iki ayda 14+20+20=54 ytl mi yoqsa daha az mı ödeyeceğim(teknik destek istemiyorum. :) )

kablotv ye aynen ödemeye devam edeceksin.bunun haricinde tesis ücreti (bir defaya mahsus) 30 ytl,modem ücreti 50$ ve aylıkta 20 ytl ödeyeceksin.
  • bende kaç senedir kablo kullanıyorum askere gider ayak kapattırdım dönüşte yeniden açtırdım ama dedim yetti 128 artık fiyatta uygun 256 yapim dedim ama download da en yüksek 14 'e kadar çıkabiliyorum. telefon ile başvurduğumda bağlantınız çok iyi gözüküyor diyolar ama ben 256 ile 14-13 gibi rakamlarda indiriyorum buna neden ne olabilir öneriniz varmı bide ben 22 mayısta açtırdım neti ama bu tarih oldu hala fatura gelmedi boyumu aşacak bi fatura gelecek gibi. Nereye danışabilirim faturayı bi bilginiz varmı ?
    bakımı üslenen firma faturalama bize ait değil diyor. ptt gidiyorum henüz faturanız bize ulaşmadı diyor?
    ne yapim sizce bu ayda gelmez ise ağustosta 3 aylık fatura artı mayıs ayından 10 gün bide bağlantı ücreti gelecek yardım bekliyorum.
  • kablonette wireless cozum icin hangi modemleri kullanabilirim?

hali hazırda webmaster kablomodem im var, 3,5 senedir kullanmaktayım ve memnunum.

desktopta kablo ile baglayıp notebook icin nasıl bir wireless cozume ulasabilirim ev icinde?
  • quote:

Orjinalden alıntı: EliasGS

kablonette wireless cozum icin hangi modemleri kullanabilirim?

hali hazırda webmaster kablomodem im var, 3,5 senedir kullanmaktayım ve memnunum.

desktopta kablo ile baglayıp notebook icin nasıl bir wireless cozume ulasabilirim ev icinde?

Sizin aslında "kablosuz" bir router'a ihtiyacınız var. Yani mevcut kablo internet Webmaster modeminizi kullanmaya devam edeceksiniz. Alacağınız bu kablosuz routerın (ki dört adet de ENet portuna sahiptir)
    WLAN girişi Webmaster ENet çıkışına bağlanacak. Kablosuz router'ın ENet portlarından birisi ile maaüstü PC'nize internet erişimi sağlarken cihazın kablosuz ("wireless") katı ile de dizüstünüz internete bağlanacak.

Piyasada şu aralar çook fazla seçenek yok. C-Net'in 54 mbps'lik CWR-854 modeli $ 60-65+KDV fiyat aralığıyla en makul fiyatlı ürün ama performansı yeterli olur mu bilemem. hepsiburada.com ve Vatan'larda bulunuyor. USR-5461, MAXg (125 mbps) özelliğiyle ve $ 85-90+KDV fiyatıyla bana göre en iyi performanslı model; hepsiburada.com ve Gold PC'lere bakınız. TeknoSA'larda ve EP'de Belkin'in de galiba bir kablosuz router'ı (54 mbps olmalı) var ama 4 Enet portlu mu tam emin değilim; fiyatı daha pahalı olabilir.

Tabi bu arada kablosuz Kablo Internet modem/router'lar da (bunlarda da 4 ENet portu var...) bulunabiliyor; bunları daha çok Kablo Internet Servis Sağlayıcısı olan firmalar satıyorlar...

• mafaky cok tesekkur ederim detaylı bir bicimde anlattıgın icin..

bende dun gece arastırmadan sonra usr-5461 router ın gerekli cozum olacagını dusunmustum.. su anda adsl e gecmeyi planlıyordum tarifelerde uygun birsey cıksaydı o zaman usr-9108 ile kökten isimi halledicektim.. bu usr-5461 in MaxG ozelligi modemin yapısı ile ilgili degil sadece wireless iletim gücü diye anlıyorum, yani hali hazırda bulunan modemle bir ilgisi yok, dogru mu?

ilerde adsl e gectigimde o zaman sadece modem almam gerekecek, kablonet in modemi ile degistirmek uzere degil mi?

peki; kablolu adsl modem + wireless router ------ wireless modem e gore performans dusuklugu yaratır mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: köstebek

bende kaç senedir kablo kullanıyorum askere gider ayak kapattırdım dönüşte yeniden açtırdım ama dedim yetti 128 artık fiyatta uygun 256 yapim dedim ama download da en yüksek 14 'e kadar çıkabiliyorum. telefon ile başvurduğumda bağlantınız çok iyi gözüküyor diyolar ama ben 256 ile 14-13 gibi rakamlarda indiriyorum buna neden ne olabilir öneriniz varmı bide ben 22 mayısta açtırdım neti ama bu tarih oldu hala fatura gelmedi boyumu aşacak bi fatura gelecek gibi. Nereye danışabilirim faturayı bi bilginiz varmı ?
    bakımı üslenen firma faturalama bize ait değil diyor. ptt gidiyorum henüz faturanız bize ulaşmadı diyor?
    ne yapim sizce bu ayda gelmez ise ağustosta 3 aylık fatura artı mayıs ayından 10 gün bide bağlantı ücreti gelecek yardım bekliyorum.

1. sorununu çözebilmek için önce hangi program ile downloadlarını yaptığını öğrenemk lazım.gerekli ayarları doğru yapmamış olabilirsin.

2. türk telekomu araman gerekiyor...

• adsl de hız artıtımı olacak deniyo. kabloda varmı boyle bişe acaba?
  • Mail attım, "Şu anda bir çalışmamız yok bu konuda, indirim yakın zamanda yapılmıştı" dediler bana kablonetten.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.