Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU] (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
63.402
Cevap
385
Favori
3.379.303
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orjinalden alıntı: klonajinsky

kimden kaynaklandığı belli.hizmet bedelini kablonete ödüyorum,ödemeyi kestim sorun çıkmaya başladı.zaten digitürkte var evde.kablonet kablotv alayını iptal ettirip adsle geçicem....

yaptıkları tam ahlaksızlık.böyle birşey yapmaya hakları yok.bence geç adsl'e. bunlar tam çete ya,bana az çektirmediler vaktiyle,dalga geçtiler. oh bende adsl'e geçtim.
  • burasi biraz adsl mi kablo mu iyidir tartismasina birazda iki arkadasin kapismasina donmus sanki.(simdi kendi meselelerini unutup bana karsi saldirmaya gecmezler umarım)

adsl iyimidir dersek evet adsl gayet iyidir.neden dersek .birbuçuk milyondan fazla adsl üyesi var ve sorun yaşayanlar çok da fazla değil oran yüzde 10 olsa bile ortalığı ayağa kaldıracak seviyeden gayet fazla insan eder. iki yıldır adslde toplam iki kere problemim olmamıştır. ama adslde iyi çalışmayan bişey olarak müşteri hizmetleri gösterebilir.bende bunun kablodaki gibi olmasını tercih ederim. aradığımda varsa problem benim pc haricinde, çözebilmeli karşımdaki insan. burda da telekom için bir görüş farklılığı var diyebilirim adamların tercihi müşteri hizmetlerini yönlendirici gibi kullanmak ve arızayı esas çözecek insanlara iletimini sağlamak gibi bir görüşleri var ama kesinlikle bu konuda ben kablo gibi olsun isterim.

kabloya gelince fiyat daha ucuz destek bedeli vermezseniz. lag gibi bi sorun pek yok özellikle online oyunlarda. hız sorunuda pek yok gibi. ama kablonet alabilmek her yer için mümkün değil. istanbulun göbeğinde bile alamadığınız yerler var.toplam abone sayısının ne olduğunu bilmiyorum ama yüzbini bile geçceğini sanmıyorum.ama destek bedeli vermezseniz başınızın çaresine bakın denmesi büyük bir ayıp bencede..

• quote:

Orjinalden alıntı: ersinerk

burasi biraz adsl mi kablo mu iyidir tartismasina birazda iki arkadasin kapismasina donmus sanki.(simdi kendi meselelerini unutup bana karsi saldirmaya gecmezler umarım)

adsl iyimidir dersek evet adsl gayet iyidir.neden dersek .birbuçuk milyondan fazla adsl üyesi var ve sorun yaşayanlar çok da fazla değil oran yüzde 10 olsa bile ortalığı ayağa kaldıracak seviyeden gayet fazla insan eder. iki yıldır adslde toplam iki kere problemim olmamıştır. ama adslde iyi çalışmayan bişey olarak müşteri hizmetleri gösterebilir.bende bunun kablodaki gibi olmasını tercih ederim. aradığımda varsa problem benim pc haricinde, çözebilmeli karşımdaki insan. burda da telekom için bir görüş farklılığı var diyebilirim adamların tercihi müşteri hizmetlerini yönlendirici gibi kullanmak ve arızayı esas çözecek insanlara iletimini sağlamak gibi bir görüşleri var ama kesinlikle bu konuda ben kablo gibi olsun isterim.

kabloya gelince fiyat daha ucuz destek bedeli vermezseniz. lag gibi bi sorun pek yok özellikle online oyunlarda. hız sorunuda pek yok gibi. ama kablonet alabilmek her yer için mümkün değil. istanbulun göbeğinde bile alamadığınız yerler var.toplam abone sayısının ne olduğunu bilmiyorum ama yüzbini bile geçceğini sanmıyorum.ama destek bedeli vermezseniz başınızın çaresine bakın denmesi büyük bir ayıp bencede..

yok niyeti fikir beyan etmek olanlara saygımız var.kendi fikrini dikte etmek isteyenlere tepki olması da normaldir.

anlattıklarına katılmamak elde değil çünkü hepsi kişisel görüşten ziyade gerçekte kablonet ve adslin durumu.mesela dediğin gibi istanbul göbeği şişlide bulunduğumuz sokakta kablotv,haliylede kablonet olmadığı için adsl almıştık.kablonetin online oyunlardaki performansıda ortada.uploadların dl ları engelleme sorunuda yok ancak burada okuyan ve destek bedeli vermeden daha ucuza internet sahibi oluruz diyen arkadaşlara karşılaşabilecekleri güçlükleri anlattım ki fikir sahibi olsunlar.yoksa stabilite açısından kablonet adslden biraz daha pahalı bile olsa benim için tercih sebebidir.ancak burada sadece bunlarda olabilir dediğim için tepki gördüm.kablonet ile kişisel bir sorunum olduğu bile yazıldı.oysa anlaşıldı ki benim kablonet ile kişisel bir sorunumdan ziyade bazılarının kablonete kişisel bir sevgisi varmış

• Başıma gelenleri anlatmak isterim.
    Uzun sürelerce hem kablo internet hemde adsl kullanan birisiyim.
    Kablo internet ücretleri adsl ile sabitlendikten sonra anında aboneliğimi iptal ettirip tekrar kablo internet'e döndüm.
    Sözleşme yaparken,aylık bakım ücretini vermeye kararlıydım ama bana bir senelik peşin alacğaız dediklerinde bundan vazgeçtim.
    Zaten herhangi bir erişim sorununda yardım almama gibi bir olay söz konusu bile olamaz.
    Servis bakım ücretlerinden tek kasıtların mail,pc,vs. işlemleri.
    ADSL'de 1.5 sene 512 sınırsız kullandım ve verdiğim ücretin içinde ki o teknik destek namına bugüne kadar koskocaman bir hiç elime geçmişti.
    Çünkü adamlar sütten çıkmış ak kaşık misali,bağlantı gittiği an sorun tamamiyle sizden kaynalanıyordur.
    Bilirsiniz...
    Kablo internette (ultra tv ) öyle ki,ne kadar aylık bakım ücreti vermesemde,bir ara online oyunlarda paket kayıplarım oluşmuştu ufakta olsa.
    Bunu telefonu açıp dile getirebildim ve aynı gün içinde bir servis elemanı evime gelerek sorunu halletti.
    Açıkcası herşey bir yana telefonda derdimi anlayan birisini bulmak bile sevindiriciydi.
    Birkaç kere yanlış kablolamadan dolayı bağlantı problemi yaşasamda,ne zaman ararsam arayım hep yanıt alacağım birisi vardı ve teknik bir sorunda akşam 21'e kadar illa ki birisi gelip size yardımcı oluyor.

• bende uzun süre kablo tv kullandım hatta şu an kullanmasam bile hattım aktif, ADSL fiyatları düşünce ADSL abonesi oldum kablonet a.ş. den en büyük sıkıntım gece 12 den sonra destek elemanları olmaması ve telefon açtığınızda karşınıza çıkan "MESAİ SAATLEERİMİZ 08.00 -24.00 ARASIDIR" mesajıydı, ben koşuyolundayım aynı uygulama hala daha devam ediyor sanırım, herneyse ADSL e geçtikten beri 1.5 yıl filan oldu 2 ya da 3 kere sıkıntım oldu onlarda da aldığım teknik destek takdir edilecek cinstendi, ilk önce karşıma çıkan operatö şunları bunları yaptınızmı gibilerinden sorular sordu, ben yaptığımı söyledim ve arıza kaydımı aldılar aradan 10-15 dakika geçtikten sonra teknik destek bölümünden arayıp sorunumu çözdüler, gene bir 5-10 dakika sonra teknik destek bölümünün arayıp aramadığını sorunumun çözülüp çözülmediğini kontrol edeen başka biri daha aradı, ne diyim benim bölgemdeki (Altunizade santralğnden alıyorum hizmeti) ADSL teknik desteğinden çok memnunum, diyebilirimki ADSL verdiğim destek parasını hak ediyor ama aynı şeyi kablonet a.ş. için söyleyemeyeceğim çünkü benim başıma gelen arızalar gece 2-3 gibi başıma geldi ve onların yüzünden yollamam gereken işleri anca 8-10 saat sonra gönderebildim.

• quote:

ya allah aşkına okuyup yazın yaa

@dasdasq: arkadaşım adam benim yazdığımı copy edip yazmış oraya.benim yazdığımın aynını da sen başka bir yerde yazmışsın.yani hepimiz aynı şeyi söylerken sen charmın yazdıklarına yanlış diyorsun.o adam benim yazdığımı yazmış zaten

@ beni kaale almadığını yazıp hala bana cevap yazan arkadaş: iyi okuben hizmetleri şimdi süper demedim.sadece sinyal geldi dedim.aramızdaki fark sen kablonet fanatiğisin ben ise eğrisinide,doğrusunuda buraya aktaran bir kullanıcı.bu kadar basit.kendin fanatik olduğun için benimde öyle olmam gerektiğini düşünüyor,"madem kablonet iyiydi neden ortalığı velveleye verdin?" diyorsun.tepki vermese miydim?"ulan bu kadar övdük kabloneti bunuda yazmayalım yok sayalım" mı deseydim?sebebini okuma engelliler için bir daha yazayım.sinyal göndermeyip,sinyal gelmiyorsa bizi bağlamaz diyen zihniyete uyuz olmamdan dolayı başımdan geçenleri buraya aktardım.

allah aşkına bence sen önce yazılanları oku, gözünü seveyim hırsla okuyorsun mesajları ne saydırayım millete diye herhalde

benim yanlış dediğim görüş, @charm ın servisi arayıp sinyal seviyesi konusunda bilgilendirince geldiğinedir. benim ds level im haftalardır 37 dbmv, iki kere çağırdım ne gelen var ne giden bunu anlatmak istiyorum
    hizmet bedeli verdiğim halde sinyal seviyesi için modemdendir deyip gelmiyorlar adamlar sallamıyorlar, charm ın dediği gibi hemen gelip müdahale falan etmeyebiliyorlar. ben bunu söyledim o kadar.

• Paylaşımın için tşk ederm arkadaşım.. ancak ben aslında ilk başta kablonet bağlataktım ama bulunduğum semtte şans eseri hiç kablonet kullanıcısı yoktu ilk olduğum içinde yapmadılar istek geri çevrildi eğer bi semtte an az birtane kablonet serveri olcakki adamlar sonra bağlıyolar geri kalanları...

emeğe saygı... tşkler...
  • quote:

Orjinalden alıntı: dasdasq
    allah aşkına bence sen önce yazılanları oku, gözünü seveyim hırsla okuyorsun mesajları ne saydırayım millete diye herhalde

benim yanlış dediğim görüş, @charm ın servisi arayıp sinyal seviyesi konusunda bilgilendirince geldiğinedir. benim ds level im haftalardır 37 dbmv, iki kere çağırdım ne gelen var ne giden bunu anlatmak istiyorum
    hizmet bedeli verdiğim halde sinyal seviyesi için modemdendir deyip gelmiyorlar adamlar sallamıyorlar, charm ın dediği gibi hemen gelip müdahale falan etmeyebiliyorlar. ben bunu söyledim o kadar.

sen quote koyduğun yazıya baksana bir.orada bu bahsettiklerinin hiçbiri yok.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mc_sances

Paylaşımın için tşk ederm arkadaşım.. ancak ben aslında ilk başta kablonet bağlataktım ama bulunduğum semtte şans eseri hiç kablonet kullanıcısı yoktu ilk olduğum içinde yapmadılar istek geri çevrildi eğer bi semtte an az birtane kablonet serveri olcakki adamlar sonra bağlıyolar geri kalanları...

emeğe saygı... tşkler...

rica ederim....
  • Arkadaşlar256/128 kablonet aldım.
    upstream-downstream seviyeleri normal. Ama downloadım 14K'dan yukarı çıkmıyor. İnternet speed test yapıyorum 114 Kbps çıkıyor. Bir arkadaş vardı 24-25'le çekiyorum diyordu.
    Yoksa ben kazıklanıyor muyum
  • destek hattını ara belki hattında sıkıntı vardır

quote:

Orjinalden alıntı: pullsarr

Arkadaşlar256/128 kablonet aldım.
    upstream-downstream seviyeleri normal. Ama downloadım 14K'dan yukarı çıkmıyor. İnternet speed test yapıyorum 114 Kbps çıkıyor. Bir arkadaş vardı 24-25'le çekiyorum diyordu.
  • quote:

14k indirme hızı için gerekli bağlantı 128/32 dir. Ayrıca 256/128 diye bir bağlantı yok. Bağlantınız tam olarak hangisidir? Ne kadar para veriyorsunuz? 256/64 için 37+12 lira, 128/32 için de 20+9 lira ödeniyor.
  • 256/64 istedim ama şimdi dediğim gibi13-14K'da download yapabiliyorum bir gidip araştıracam artık..
  • quote:

256/64 istedim ama şimdi dediğim gibi13-14K'da download yapabiliyorum bir gidip araştıracam artık..

valla kardeş evde 128 k ile bağlıyım 14 k ile down yapıyorum işyerinde 256 k var oda bir fiil nefes almadan 27 k ile down yapıyor.
    büyük ihtimalle bir sorun var seninle ilgili. KABLONET TEKNİK SERVİSİ n ücreti gereksiz deyip iptal ettirmediysen telefon aç ilgileniyorlar. Helal olsun çocukların aldıkları para valla.

İnşalla düzelir sende rahata kavuşursun.
  • quote:

arkadaşım 256/128 diye bir şey yok ki? 256/64 var.sakın senin paket 128/32 olmasın.aylık ne ödüyorsun?
  • Bilgiler için tesekkurler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: shekwan

quote:

quote:

arkadaşım 256/128 diye bir şey yok ki? 256/64 var.sakın senin paket 128/32 olmasın.aylık ne
    ödüyorsun?

Bir arkadaşa bir mesajınızda "okumadan yanıt veriyorsun" demiştiniz. Aynı şekilde sanki hiç yazılmamış gibi benim yazdığımın aynısını yazdığınızda elinize ne geçti?

quote:

Orjinalden alıntı: shekwan

14k indirme hızı için gerekli bağlantı 128/32 dir. Ayrıca 256/128 diye bir bağlantı yok. Bağlantınız tam olarak hangisidir? Ne kadar para veriyorsunuz?

kusura bakma senin yazını görmedim.arada kaynamışsın.bu arada ben senin yazını okumadan sana cevap yazsaydım dediğin doğruydu....

• Şöyle bişey ekleyeyim. Hizmet bedelini ödemediğiniz zaman Kablo net veya UltraTV bilerek problem çıkarıyor. Bir arkadaşım otomatik ödemeye bağlamasına rağmen 2 ay ödememiş gözüküyordu kablonette. Sonra bağlantısında dakkada bir kopmalar yaşamaya başladı. Telefonla görüştü, kaçamak cevaplar aldı. Parayı yatırınca anında düzeldi bağlantısı. Yani herşey bilerek yapılıyor. Hafif çirkeflik olayı var her zaman, nede olsa 3. dünya ülkesiyiz.
  • ödenmesi gerekiyorsa ödeyin rahat edin efem. sıkıntı yaşamak istemiyomusunuz? o zaman ödeyin rahatlayıverin...
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.