Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU] (2721. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
63.417
Cevap
385
Favori
3.381.020
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 27192720272127222723
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Türksat bir an önce santraldeki ve saha dolaplarındaki cihazlarını yenilemeli bence. Bu kadar sorunun başka sebebi olamaz. Tipik bir devlet kurumu anlayışı, sıfır yatırım ile en fazla kar elde etmek. Bu yeni yapılan Gpon fiber altyapı sistemi de o bahsettiğim şeyler yenilenmeden pek bir işe yaramaz. Ankara da oturduğum zamanlarda 10 yılı aşkın süre Kablonet hizmeti aldım. Ömrüm boyunca da bir tane Türksat elemanı gördüm o da internet bağlantısı yapılırken. 37 yaşıma geldim ilk defa sahada çalışan Türksat elemanı gördüm İstanbulda kablo hattı döşenirken, inşallah bundan sonra gereken altyapı iyileştirmeleri ve tarife düzenlemesi yapılır diye umut ediyorum.

• Kablonet aboneliğime dün akşam itibari ile son verdim. Turkcell Superonline senelerdir yaşadığım binada vardı ama ben geçiş yapmamıştım. Şu anda 50 Mbps kablonet sinirsiz tarifesine(eski tarife) 125 tl veriyorum. Superonline’a 100 Mbps sinirsiz hız için 129 TL ödeyeceğim. Türksatın verdiği netmaster modemle aşağıda yaptığım son hız testinin sonuçlarını da paylaşıyorum. Sanırım hayatımda gördüğüm en kötü modem markası budur. iPhone 11 modelleri ile olan uyumsuzlugunu belki duymuşsunuzdur. Hızınız ne olursa olsun 3Mbps’yi gecemiyorsunuz. Sadece iPhone değil senelerdir bir çok Apple ürününde bu modem ile büyük sıkıntılar çektim. Macbook’umda yaşadığım kopma sorunlarını çok net hatırlıyorum. Durup dururken Wi-Fi sinyali gidiyordu ve iki 3 dakika daha geri gelmiyordu. Netmaster teknik destegi bile ürünlerinin Apple ürünleri ile bir problemi olduğunu kabul etmişti. En sonunda zaten dayanamayıp router almıştım.

Günlerdir hat değerlerimde zayıflık var. Sürekli kablo nete telefon açıp düzeltmelerini istiyorum ve arıza düzeltildi diyip arıza kaydı mı kapatıyorlar. Ama ertesi gün aradığımda tekrardan yine aynı problem. Gerçekten son birkaç aydır kendini inanılmaz bozdu bu firma. Kopmalar, internetin uzun sure gitmesi filan. Oysaki cok memnun olarak kullaniyordum.

Bakin asagidaki tarife 200mbps sinirsiz superonline tarifesi ve fiyati 149tl. Ben su an 50mbps’ye 125 oduyorum.

Tabi superonline her yerde yok. Mevcut adsl tarifelerine de en iyi alternatif halen kablonet.

• holden_ H kullanıcısına yanıt

11 ms veya 6 ms arasında kullanıcı deneyimi açısından bir Allah ın kulu gözle görülür bir fark duyamaz. Saniyenin binde birinden bahsediyoruz, Ben şahsen pingim 3 ms veya 50 ms olduğunda hiç bir fark görmüyorum pratikte. Elbette fiber teknolojisi daha üstün ama pratikte son kullanıcıyı hız olarak her ikiside fazlasıyla tatmin edebilir.

• fakasupi F kullanıcısına yanıt

Gpon sistemi olup olmadığını nasıl anlayacağım peki ?

• Kablonet modemi evin istediğimiz bir yerine kuruyor mu? Tv olan oturma odası dış kapının hemen yanında ama bilgisayar evin diğer ucundaki odada. Modemi oraya kurarlar mı acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Knucker3 kullanıcısına yanıt

Bina girişine böyle bir kutu varsa Gpon. Bu kutu Kablonetin yeni Gpon alt yapısı ile binalara yerleştirdiği sistem.

• Mr.Blof kullanıcısına yanıt

Kurarlar hocam, zamanında coax kablo ile bağlattığımda istediğim yere çekmişlerdi.

Bahsettiğim yeni GPOn sistemde aynı şekilde olacaktır zira modemden TV ye giden kablo olacak dolayısıyla Tv ye yakın olması daha mantıklı.

Ya da başka odaya olsun istiyorsanız onu söylersiniz ayarlarlar. Bahsettiğiniz şekilde benim odamda uzaktı salona, sonradan modemi evin ortasına kurdum ethernet ile kablo çektim odama.

Şu şekilde yeni modem

Fotoğraflar Technopat Sosyal forumdan SuatAydemir üyesine aittir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fakasupi -- 10 Aralık 2020; 12:1:45 >

Yani siz Super Mario oynuyorsanız diyecek bir şey yok çok haklısınız,hakkaten o zaman bir Allahın kulu aradaki farkı anlayamaz.

Onu henüz belli değil , kutu koymadılar bu ay sonuna kadar koyacaklarını söyledir. Artık gelince göreceğiz.

Süper mario da oynamıyorum ben oyunla hiç işim yok. İPTV, Stream platformları, torrent, çevrimiçi toplantı programları v.s kullanıyorum.

Sizin en yakın servera gönderdiğiniz ping 1 ms olsa ne yazar 100 ms olsa ne yazar hocam. Yurt dışında yer alıyor neredeyse bütün bağlandığımız sitelerin oyunların serverları. Asıl onları ölçmek lazım, ee oralarada 1 ms gibi pingler hayal olduğu için boşuna tartışmaya gerek yok, en düşük alacağınız ping 40-50 ms. Ben coax kablonet ile frankfurta hep 50 ms civarı ping ile ulaşabiliyordum, fiber ile frankfurt serverlarına 40 altı ping atan bir Allahın kulu var mı memleketimizde çok merak ediyorum.

Yani sizin sözlerinize şöyle anladım:

Binaya giren kablo tv kablosu eve kadar coaxla gelecek sonra splitterle ikiye ayrılacak coaxlardan biri tv ye(conax modülüm var) diğeri modeme gidecek. Modem pc nin yanında olacak.Yani diğer odaya kadar da coaxial kablo çekerler diyorsunuz.

Hocam mevzu sadece oyun değil bakın önceki mesajlarımı inceleyin lütfen 1.1.1.1 'e 66 ms ile çıkıyorum.Siz bir de herhalde iş için Zoom/Skype vs. programları kullanıyorsunuz.Size tavisyem bir de o ölçümleri yük altında deneyin.Bugün oyun konsollarının serverları,dükkanları bırakın Avrupa'yı ABD'de.Ben de docsisle ABD'ye 140-150 ping altı bağlanabilen olduğunu sanmıyorum.Hadi ben İzmirdeyim ama konuyu incelerseniz adam İstanbuldan aynı adrese hem de Turknet fiberinden 7 ms ile bağlanıyor.Ben oyunu falan da geçtim bahsettiğim adres dns sunucusu hem de en büyüklerinden biri.İnternet sitelerinin açılma hızını bile etkiliyor bu durum.Ayrıca Netmaster markasını Docsis'te tekel durumunda.Daha yeni ağabeyime bağlattık 401'i 100 metrekare ha var ha yok evde arka 2 odaya internet getirebilmek için hem maddi hem de manevi olarak eforumuzu görmeliydiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: berkans

Kablonet aboneliğime dün akşam itibari ile son verdim. Turkcell Superonline senelerdir yaşadığım binada vardı ama ben geçiş yapmamıştım. Şu anda 50 Mbps kablonet sinirsiz tarifesine(eski tarife) 125 tl veriyorum. Superonline’a 100 Mbps sinirsiz hız için 129 TL ödeyeceğim. Türksatın verdiği netmaster modemle aşağıda yaptığım son hız testinin sonuçlarını da paylaşıyorum. Sanırım hayatımda gördüğüm en kötü modem markası budur. iPhone 11 modelleri ile olan uyumsuzlugunu belki duymuşsunuzdur. Hızınız ne olursa olsun 3Mbps’yi gecemiyorsunuz. Sadece iPhone değil senelerdir bir çok Apple ürününde bu modem ile büyük sıkıntılar çektim. Macbook’umda yaşadığım kopma sorunlarını çok net hatırlıyorum. Durup dururken Wi-Fi sinyali gidiyordu ve iki 3 dakika daha geri gelmiyordu. Netmaster teknik destegi bile ürünlerinin Apple ürünleri ile bir problemi olduğunu kabul etmişti. En sonunda zaten dayanamayıp router almıştım.

Günlerdir hat değerlerimde zayıflık var. Sürekli kablo nete telefon açıp düzeltmelerini istiyorum ve arıza düzeltildi diyip arıza kaydı mı kapatıyorlar. Ama ertesi gün aradığımda tekrardan yine aynı problem. Gerçekten son birkaç aydır kendini inanılmaz bozdu bu firma. Kopmalar, internetin uzun sure gitmesi filan. Oysaki cok memnun olarak kullaniyordum.

Bakin asagidaki tarife 200mbps sinirsiz superonline tarifesi ve fiyati 149tl. Ben su an 50mbps’ye 125 oduyorum.

Tabi superonline her yerde yok. Mevcut adsl tarifelerine de en iyi alternatif halen kablonet.

Hocam dediğiniz SoL paketinde upload hızı 5 mbps görünüyordu. Kampanya falan mı var şu an?

• oguz298 kullanıcısına yanıt
    Sanirim pandemi sebebiyle upload hizlarini fazla veriyorlar. Gecen nisanda mesela 20mbps vermislerdi.
  • Mr.Blof kullanıcısına yanıt

Eğer Gpon sistem olacaksa ki yeni takılanlar Gpon oluyor,

Evin içine kadar modeme fiber kablo ile takılacak,

Modeme dikkatli bakın solda dikine bağlanmış yeşil uçlu fiber optik kablo var,

Bu kablo size Tv internet telefon hepsini bir arada sunacak,

Modemden çıkan bir adet coax kablo var o da Tv ye takılacak,

Ethernet üzerinden artık siz nereye bağlamak isterseniz kablo çekeceksiniz.

Bu durumda sizin modeme odanıza kadar fiber optik kabloyla çekecekler,

Modemden Tv ye kadar da coax kablo ile uzatacaklar.

Haklısınız hocam, ben şuna kanaat getirdim bu internet kalitesi mevzusunda ilk başta şansınıza lokasyon sonra İSS sonrada kullandığınız cihaz önem arz ediyor. Allah a şükür ben VDSL 100 Mbit tarifemin hızından fiyatından memnunum şu an 93 mbit indirme 7 mbit gönderme 95 TL , her eve en azından bu şekilde bağlantı verilmesi düşüncesindeyim. Devlette bu düşüncede ama icraat bekliyoruz, biraz daha bekleyelim, gördüğüm kadarıyla gelişmeler var. Hele şu Turknet Fiberin 1 Gigabit simetrik hızlarda sunduğu olanaklar inanılmaz, memlekette çığır açıcı seviyede gerçekten.

• Arkadaslar 100 güldüren tarifesine zam gelirmi sizce ne kadar olur

• marmara68 kullanıcısına yanıt

100 güldürmeyen 150 tl olabilir

Taahhut vericem o yuzden sordum

• 
Sayfa: önceki 27192720272127222723
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.