Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Lexco Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü2 Mobil1 Android
5 sn
56.552
Cevap
322
Favori
2.924.788
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 10 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 5806
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 255
  • Ortalama Mesaj Aralığı 2 saat 18 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 143
  • Favoriye Eklediklerim 323
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • kerem (1894 mesaj) MC.CYBER_ (808 mesaj) Kafkaslı57 (767 mesaj) sametykcll (675 mesaj) engin_er_26 (663 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (16570 mesaj) Mobil (7179 mesaj) Tablet (1516 mesaj) Mini (1623 mesaj) Uygulama (1525 mesaj)
  • @
36 oy
Öne Çıkar
Giriş
    498 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: cormen

Trafiği kendi üstlerine mi alıyorlar yoksa bölgede Kablonet kullanıcıları hangi altyapıdan çıkış yapıyorlarsa (TT, SOL) ortak mı kullanıyorlar? Biliyor musunuz?

Siz hangi altyapıyı tercih ederseniz onun üzerinden alıyorsunuz. Çıkış olayı'da bulunduğunuz bölgeye göre değişir. Onuda müşteri hizmetlerine sorgulatmanız lazım.

• Yarbay
    4078 Mesaj

Halihazırda Kablonet abonesiyim. İnternet çıkışım bir TT üzerinden oluyor bir SOL üzerinden. Kafalarına göre değiştiriyorlar. Halbuki ben VPS'ime en kısa yoldan bağlanmaya çalışırken bir bakmışım TT'ye geçirilmişim, hop sayısı ve ping artmış.  

|
    |
    coolfighter kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    498 Mesaj

KABLONET zaten PİNG konusunda kötü. Birde sizin dediğiniz bu olaylar var. Üstüne hizmetide VODAFONE üzerinden aldığınızda daha karmaşık bir halde alabilir. Bende ona güvenemediğimden geçmedim. Bir ihtimal SÜPERONLİNE üzerinden alınırsa daha iyi olur gibi. Yoksa 50 MBİT KABLONET üzerinden fiyat iyi VODAFONE. TAHHÜT yenilersem 90 TL KABLONET ödeyeceğim ve hız düşürüyorlar. Bu fiyata çok mantıksız geliyor. Diğer yandan VODAFONE'da güven vermiyor. En son SÜPERONLİNE 100 MBİT geçeceğim gibi. :)

|
    |
    cormen kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3007 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: coolfighter

KABLONET'te her türlü yüksek PİNG var. Korona başladığından beri daha kötü halde. Ben İSTANBUL'un göbeğinde iyi bir semtte oturuyorum. Altyapı üst yapı sorunu olmayan bir yer. Yine benzer sorunlar. Bunu neden tekrar yazıyorum oyun için alacak arkadaşlar varsa uzak dursunlar. Normal kullanımda ve teknik servis, müşteri hizmetleri olarak gayet iyiler.

Alıntıları Göster

ben 12 yıldır kablonet müşterisiyim yıllardır online oyun oynuyorum ve her zaman diğer isp'lerde daha az ping verirdi kablonet. son zamanlarda ama bir sıkıntı var gibi seziyorum tabi büyük bir sıkıntı değil sadece türktelekom kullanan adamdan 15-20 ms fazla gecikme alıyorum. onun dışında sorun yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi netstat -- 6 Aralık 2020; 0:20:0 >

• Yüzbaşı
    498 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: netstat

ben 12 yıldır kablonet müşterisiyim yıllardır online oyun oynuyorum ve her zaman diğer isp'lerde daha az ping verirdi kablonet. son zamanlarda ama bir sıkıntı var gibi seziyorum tabi büyük bir sıkıntı değil sadece türktelekom kullanan adamdan 15-20 ms fazla gecikme alıyorum. onun dışında sorun yok.

Alıntıları Göster

10 gün sonra 4 sene olacak benimde. SÜPER MARİO oynuyorsanız kesinlikle sorun yaşamazsınız.

|
    |
  • Yüzbaşı
    311 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: maaart

Altyapı fiber yada coaxional olsun hep fiber diyor sanırım, bende fiber yok yinede fiber diyor ama buna takılmayın her ikside iyidir, yüz güldüren tv ve sinema izlemiyorum ama çıkartınca fiyatı pek değişmiyor diye bende bu paketi tercih ettim, her işinizi fazlasıyla görür düşünmeden alın paketi, 5 mbps upload hep sabit gündüz gece fark etmiyor...

Teşekkürler, başka cevap gelmedi zaten, size güveniyorum :)

(sorumluluk yüklemiş gibi olmasın, iyi kötü bir issden bağlatacağım sonuçta denemeden hiç birini bilemiyoruz)

|
    |
  • Yüzbaşı
    311 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Patren

uydu kablosu varsa iyi değildir +10 ping yapar.

uydu kablosu varsa ne demek hocam ben anlamadım, kablonet uydu kablosu olmadan nasıl bir bağlantısı var ki? (bilgim yok)

Bir de ben hiç oyun oynamam(ilk mesajımda neler yaptığımı ayrıntılı yazmıştım) oyun oynamayan biri için çok önemli mi ?

• Yarbay
    13371 Mesaj

Oyun yoksa şenlik bir durum yok brom.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    havacı27 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    428 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: met25

xiaomi wifi yükseltici var yine de kopmalar yaşanıyor.

Alıntıları Göster

yükseltici değil router alacaksınız hocam. farklı cihazlar.

• Yarbay
    3828 Mesaj
    Valla warzone, cs oynuyorum. Pek bir sıkıntı yaratmıyor. Özellikle warzone ping e göre oyun açıyor
    |
    |
  • Yarbay
    2268 Mesaj

Kablonet hattı taşıdım daha telefon çekmiyor. İnternet h+ la türktelekomda 15 mbit alırken vodafone da 0.5 mbit le 2 mbit arası alıyorum. Pişman oldum. Sonra yazıları okudum oyunlarda 60 ms alırken vodafone da 90 ms almaya başladım. Arayınca 120 den sonrasına bakıyoruz diyorlar mış. Ben geçmem bu saaten sonra vodafone, Çok arada kaldım. Telefon pişman etti evdeki net giderse kafayı yerim. Vdsl geçince tam hız alamıyoruz pingler iyleşiyor. Kitlendim kaldım.

• Binbaşı
    1509 Mesaj

Hocam ben sizi uyardım. Bizim komşu da sizin gibi düşünüp Kablonet üzerinden Vodafone'a geçti ve bin pişman oldu.

-Verdikleri modem gene Infinity 401, Kablonet'in aksine bunu bridge moduna alamıyorsunuz.

-Ping değerleri Kablonet'ten bile kötü.

-Aylık ücreti vermeden kesinlikle Cgnat'tan çıkarmıyorlar(Kablonet'te 20 lira olduğu için Vodafone'da da artık 20 lira)

-Teknik destek almak büyük sıkıntı, telefonları açmıyorlar ve açılsa bile Kablonet'e iletmeleri en erken 1 haftayı buluyor. Kapınıza ise gene Kablonet ekipleri geliyor.

Bunun yerine Kablonet'i darlayıp şu 100'den 25'e düşme meselesini iyileştirmeye çalışmak daha iyi gibi. Tüm kullanıcılar BTK üzerinden istek oluşturursa belki üst kademenin dikkatini çeker.

|
    |
    MC.CYBER_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2268 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Darch

Hocam ben sizi uyardım. Bizim komşu da sizin gibi düşünüp Kablonet üzerinden Vodafone'a geçti ve bin pişman oldu.

-Verdikleri modem gene Infinity 401, Kablonet'in aksine bunu bridge moduna alamıyorsunuz.

-Ping değerleri Kablonet'ten bile kötü.

-Aylık ücreti vermeden kesinlikle Cgnat'tan çıkarmıyorlar(Kablonet'te 20 lira olduğu için Vodafone'da da artık 20 lira)

-Teknik destek almak büyük sıkıntı, telefonları açmıyorlar ve açılsa bile Kablonet'e iletmeleri en erken 1 haftayı buluyor. Kapınıza ise gene Kablonet ekipleri geliyor.

Bunun yerine Kablonet'i darlayıp şu 100'den 25'e düşme meselesini iyileştirmeye çalışmak daha iyi gibi. Tüm kullanıcılar BTK üzerinden istek oluşturursa belki üst kademenin dikkatini çeker.

Modem benimkinin üst modeli :=))) 100 e 50 düşse süper olur.

Valla iyki hattı geçirmişim gördüm müşteri hizmetlerini İnterneti bağlatmadım sadece tarifeler hakkında bilgi aldım. Bağlatmadım diye azarlayarak kapattı. Kapatmasaydı ağlatırdım onu :=)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MC.CYBER_ -- 6 Aralık 2020; 11:47:47 >
    |
    |

• Yarbay
    2659 Mesaj
    Bırak Vodafone ile ilgili bir servise geçmeyi, yürürken mağazasının önünden geçmeye korkuyorum...
    |
    |
  • Yüzbaşı
    627 Mesaj

Taahhütüm 17 Aralık'ta bitiyor. 100Mbit - Akıllı sınırsıza cihaz kiraları dahil 90 TL'den geçmeyi düşünüyorum. Farklı bir önerisi ya da yorumu olan var mıdır ?

• Yarbay
    13691 Mesaj

Keşke sadece oyun oynayanlar olsa gelen arızaları görseniz :)

|
    |
    maaart kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    13691 Mesaj

Dostlar yaşadığınız arızaları vs soruları arkadaşları rahatsız etmemek için özelden istediğiniz gibi sorabilirsiniz yardımcı olurum burdan da sorabilirsiniz sorun yoktur.

• Binbaşı
    1254 Mesaj

Kablonet inm coax kablo ve docsis kullanmaktan dolayı oluşan ping artışı haricinde telekom tarafında da ping i arttıran routerlar mevcut muhtemelen önceliklendirmesi daha düşük TT de Türksat da bu durumu umursamıyor hizmeti bedavaya ya da amme hizmeti diye vermiyorsa ben de hesap sorarım neden hak arayan insanlar şımarık ya da tatminsiz olarak düşünülüyor bu da ayrı bir tartışma konusu @MeNzA arkadaşımda şu anda iki altyapı SOL ve Kablonet mevcut uygulamalı olarak açıklar diye düşünüyorum değil mi? :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maxi909 -- 6 Aralık 2020; 12:50:42 >
    |
    |
    Bahsedilenler: MeNzA, AMC kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    323 Mesaj

bende ayni durumdayim 20sinde benimki bitiyor ne yapacagımı bilmiyorum

|
    |
    logistics kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    346 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: metamorphoses

yükseltici değil router alacaksınız hocam. farklı cihazlar.

Alıntıları Göster

Teşekkür ediyorum ilginize sağolun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
Reklamlar
Pubg mobile uc
Radyo Dinle
backlink paketleri
Sohbet
kripto para haberleri
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,766
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.