Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU] (2699. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
63.335
Cevap
387
Favori
3.374.573
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 26972698269927002701
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet dediğiniz doğru, hayırlısı bakalım bağlanınca göreceğiz.

• evimde infinity modem kullaniyorum salondan yatak odasina wifi sinyalini tp-link in ac750 wifi range extenderla dagitiyorum.wifiden hic memnun degilim tiwtter instagram disinda hic bir sey yapamiyorum.uydunetin en son modemi nedir ve neden bu modemlerin hepsinin wifi sorunu var?
    tesekkurler...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Her hafta 2-3 gün akşamları internet gidiyor (Kadıköy, Kozyatağı'nda oturuyorum) Normalde kablonet'den çok memnundum ama son 1 aydır çok can sıkmaya başladılar. Oyun oynayamadığım veya internetten bir şeyler izleyemediğim için şikayet etmiyorum KABLONET [ANA KONU]  evden çalıştığım için düzensiz bir mesai düzenim var ve genelde bu saatlerde çalışıyor oluyorum veya öndecen ayarlanmış teams toplantılarım oluyor. Bu kesintiler yüzünden geçen hafta 10 gb mobil internet harcamak zorunda kaldım.

• Arkadaşlar yakın zamanda taahhüt u bitmeye yaklaşan teklif alan var mı ?
    100mbps akıllı taahhüt um bitmek üzere yakında ararlar
  • yok arkadaş ben 2011 senesinden beri bu hizmetin abonesiyim ama artık tövbe ettim.genel çalışma yaparlar modem bozulur hız limit saatleri oynar.çalışma yaparlar televizyonda çıkan kanal şifreli olur.eski teknik ekiplerden eser yok nerede işten anlamayan dal..... var eğitip toplayıp getirmişler.müşteri hizmetleri hemen cevap veriyor diye seviniyorduk en azından hemen müdahale olur diyorduk o da bitti.Daha Türkçe söyleneni anlamayan ve malesef çoğunluğu kadın müşteri hizmetleri temsilcileri var.hattı aradığınızda sürekli cart curt kapanıyor.ve başka operatöre geçmek istediğimde şu an benden tam 1050 lira istiyorlar.BTK nın sitesinden bile şikayet yazdım da kimi kime şikayet ediyorsun?Artık Mayıs Haziran'a kadar dayanacağım umarım o zaman da Turkcell hala taahüt bedelini ödüyor olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: MC.CYBER_

btk şikayetim.com yazmak lazım tepkinizi gösterin. sınırsız internet tarifeleri istiyoruz diye. Artık bu lüx değil ihtiyaç oldu. Ben artık beklemek istemiyorum. İnternet yavaşlığı problem olmamalı. Kafamız rahat olsun artık. Kafa yormayak şu internete

Alıntıları Göster

Hocam katılıyorum fakat kimi kime şikayet ediyoruz gibi bir durum var ortada. Bu şikayetler akıllı sınırsız zımbırtısı ortaya atıldığından beri var çok kafaya takmıyorlar dediğim gibi. Tüm ISS'ler uploadları pandemi döneminde arttırdı kablonet sadece şikayetvar'a konu açana 10mbps kotalı upload paketi tanımladı komik bir olaydı. Üstüne 3-4 aydır ciddi kesilmeler yaşanmaya başladı(anlık düşüşleri saymıyorum). Her gece SNR bakımları olmaya başladı daha önceden yoktu veya bu kadar fazla değildi, altyapının veya mevcut sistemin bu yükü kaldırmadığını düşünüyorum bir de üstüne hız arttırımı hiç olası gelmiyor bana.

• Arkadaşlar Ubee modemden infinity 401 modeline geçiş yapmak zorunda kaldım fakat whatsapp'ta mesajları gönderirken önce bir saat işareti çıkıyor, 4-5 saniye sonra iletiliyor. Keza internet de bir saçma davranıyor acaba modem ayarlarıyla bir düzeltme uygulamamız mevcut mu yoksa modemin kronik sorunu mu? Fabrika ayarlarında olan modemde değişiklik yapmamız gerekiyor mu?

Ubee modemde böyle sıkıntılar yoktu tıkırında çalışıyordu nispeten. Belki de hatlardan kaynaklıdır, bilgisi olan aydınlatırsa sevinirim.

• MC.CYBER_ kullanıcısına yanıt

cimrilikte sınır açmış gercekten de 😂

• Arkadaşlar. Servis cbw-Z4 modeme guncelleme attım dedi bugun hiz sikayetlerimden dolayı. Resetleyin modemin arkasindaki kisimdan dedi fakat resetleyince interneti fln tekrar mi kurmam gerekiyor mu 192.168.01 li olayi girerek. Pek bilmiyorum bidaha kuramam interneti diye de resetleyemedim. Guncelleme attim dediginde fark yaratan bisey oluyor mu, ben 8 yildir ayni modemi kullaniyorum hic resetlemedim cihazi. Bilen yardimci olursa sevinirim.

• Emmith Brown E kullanıcısına yanıt

resetleyince üstünde yazan wifi şifresine döner, kablo modemlerde özel bir kurulum yok, güncelleme ile fazla birşey değişeceğini sanmıyorum, hatta hiç bir şey değişeceğini sanmıyorum

• Teşekkür ederim. 100luk tarifeden en fazla 50 mbit hiz alabildigim icin bunun neyden kaynaklandigini bir turlu anlayamadim. Bulundugum bolgeden mi, cbw-Z4 modemden mi diye. Burda bir arkadas router la 50 den 90ustu hizlari gormeye basladim dedi ama neyden kaynaklandigina emin olamadigim icin bosuna ek cihaz da almak istemedim.

• Emmith Brown E kullanıcısına yanıt

O modemde 5ghz özelliği yok ondan alamıyorsun kablolu alırsın.

• KüfürbazHaydoo kullanıcısına yanıt

401 modem iyidir sorun yaşanıyorsa alt taraftaki reset butonuna 40 sn basılı tutun bir daha sorun yapmaması lazım yaşarsan arıza kaydı bırakıp durumu anlatın kontrol edilip değişim yapılır ama sorunun denk gelmesi daha iyi olur gelen ekibe.

• Netspeed fiber 75 tarifesi 75 Mbps'e Kadar hız taahhüt ediyor. Mbps in sonundaki e varya size 0 ile 75 mbps arasında hızı taahhüt ediyorum demektir. Diğer ıss ler türk telekom, süperonline hatta türknet fiber tarifelere bakarsanız 100 mbps, 50 mbps hızdan yani e siz hızdan bahsediyor dairesinde fiber olanlar buna göre düşünmesini isterim. İyi akşamlar

• quote:

Orijinalden alıntı: AMC

401 modem iyidir sorun yaşanıyorsa alt taraftaki reset butonuna 40 sn basılı tutun bir daha sorun yapmaması lazım yaşarsan arıza kaydı bırakıp durumu anlatın kontrol edilip değişim yapılır ama sorunun denk gelmesi daha iyi olur gelen ekibe.

Teşekkürler hocam deneyeceğim olmazsa dediğiniz gibi arıza kaydı.

• KüfürbazHaydoo kullanıcısına yanıt

Rica ederim hocam

• AMC A kullanıcısına yanıt

2.4 ghz ile baglandiginizda infinity 401 le kac hiz aliyorsunuz. Duvarlar cok bizim evde, o yuzden cogunlukla 2.4 ghz kullanmam gerekir benim zaten diye düşünüyorum.

• statik ip 20 tl olacakmış.

allah akıl fikir versin bunlara...

• Soygun resmen

• quote:

Orijinalden alıntı: rockyy

statik ip 20 tl olacakmış.

allah akıl fikir versin bunlara...

Kullanıyordum. Arayıp iptal ettim. KABLONET [ANA KONU] 

• 
Sayfa: önceki 26972698269927002701
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.