Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (2 Mobil) - 6 Masaüstü2 Mobil
5 sn
56.552
Cevap
322
Favori
2.924.723
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 5 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 5806
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 255
  • Ortalama Mesaj Aralığı 2 saat 18 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 143
  • Favoriye Eklediklerim 323
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • kerem (1894 mesaj) MC.CYBER_ (808 mesaj) Kafkaslı57 (767 mesaj) sametykcll (675 mesaj) engin_er_26 (663 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (16570 mesaj) Mobil (7179 mesaj) Tablet (1516 mesaj) Mini (1623 mesaj) Uygulama (1525 mesaj)
  • @
36 oy
Öne Çıkar
Giriş
    364 Mesaj

Geforce Now servisini kullanıyorum dostum,2 gün boyunca çalışma yaptılar da yurt içi pingleri eski haline biraz benzedi.

Al bak bu da trace sonucu Sofyaya gitmek istediğimde önce Maraş'a sonra Viyanaya en son Bulgaristana gidelbiliyorum.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/77/9a/30/779a30ed36f267f871318b1c7e48aa69.png&t=0&width=480&text=1
    |
    |
    SkyTech74 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1276 Mesaj
    Arkadaşlar taahhütüm bitiyor, 23 aydan uzun süredir kullananlar için mevcut müşteri kampanyası varmış, ben 4 yıldan uzun süredir kullanıyorum.

Şu an 48 liraya 16mbps/2mbps sınırsız kullanıyorum ve bu yetiyor. Modemim olduğu için modem kirası ödemeyecekmişim.

Yeni tarife olarak şunlar olabilirmiş;
    25mbps/2mbps akıllı sınırsız (19-24 arasi 10mbps dusuyor) 61TL
    50mbps/5mbps akıllı sınırsız (19-24 arası 20mbps dusuyor) 71TL
    100mbps/5mbps akıllı sınırsız (19-24 arası 25mbps dusuyor) 81TL

100mbps zaten modem doğru düzgün veremiyor onu almam. 16mbps Bana fazlasıyla yetiyor. 25'lik tarifeyi almayı düşünüyorum ama acaba 10mbite düştüğünde yeter mi bana? İnterneti youtube, mail, haber ve basit oyunlar için kullanıyorum. Eğer 10mbps ile 2 tane 720p youtube oynatırken bir kişi de internette gezebilecekse bana yeter diye dusunuyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yarbay
    6832 Mesaj

Hocam 10 mbit 2 kişi 720p + oyun şahsi düşüncem biraz sıkıntı olabilir.

Eğer online tarafında LOL oynuyorsanız sıkıntı yaşamazsınız. Sunucu tabanlı online oyunu oynuyorsanız sıkıntı olmaz LOL gibi.

Pes vb. gibi P2P oyunları oynuyorsanız lag olacaktır. Bu da oyun zevkini çok kötü baltalar.

Karar sizin. Bu arada isterseniz taahhüt bitiminde fiyatının ne kadar olacağını sorun. Çok koymayabilirler üstüne.

|
    |
    The Anonymous kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    6832 Mesaj

Garip geldi hocam. Yani ben daha Amerika'da ki Playstation sunucularına gidiyorum. Daha uzak. Bir gecikme problemi yaşamıyorum. Garip valla.  

|
    |
    holden_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1276 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: SkyTech74

Eğer online tarafında LOL oynuyorsanız sıkıntı yaşamazsınız. Sunucu tabanlı online oyunu oynuyorsanız sıkıntı olmaz LOL gibi.

Pes vb. gibi P2P oyunları oynuyorsanız lag olacaktır. Bu da oyun zevkini çok kötü baltalar.

Karar sizin. Bu arada isterseniz taahhüt bitiminde fiyatının ne kadar olacağını sorun. Çok koymayabilirler üstüne.

80TL olacağını söylediler. Ben şunu da merak ediyorum;

25mbit tarife ile 61TL'den taahhüt versem, 6 ay sonra fiyatlar zamlanırsa, kampanyadaki tarifelerden 50mbit olana yine bu 71TL'lik fiyattan geçip sonra 25mbit tarifeye yine 61TL'ye geri dönebiliyor muyum aynı fiyatlarla bunu tam anlamadım. Eğer böyle bir imkanım varsa taahhüt vereceğim tam net anlamadım.

6 ay sonra hayır üst pakete geçemezsiniz abone alımına kapattık veya 71TL'den geçemezsiniz zamlı fiyattan geçebilirsiniz diyebilirler mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
    6832 Mesaj

Büyük olasılık fiyatlar sene sonuna kadardır hocam. Sene sonundan önce yaparsanız 61 TL den verirler ama seneye yaparsanız biraz zor.

|
    |
  • Yarbay
    2120 Mesaj

Benim bildiğim kadarıyla fiyat ve hız olarak geriye dönük olmamak kaydıyla taahhüt verdiğiniz kampanya içinde tarife değiştirebiliyorsunuz ama yine de onay verirken müşteri hizmetlerine teyit ettirin.

|
    |
  • Yüzbaşı
    461 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: SkyTech74

Bende tam tersi. P2P modunda çok akıcı fakat server modunda kötü.

• Yarbay
    6832 Mesaj

Ben herkes kullandığında olabilecek durumu anlattım hocam.  

Karar sizin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SkyTech74 -- 18 Kasım 2020; 23:10:31 >
    |
    |
    Senseight kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2658 Mesaj

Ben olsam 71 olan tarifeye geçerdim, evde kalabalıksanız akşam 10 az gelebilir, bir iki kişi iseniz yeter, kişi başı 6-8 mbps insan gibi normal kullanımlarda yeterlidir, hesabı oradan yapın, kaç kişi kullanacak ve saat kaçta kullanacaksa...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    2842 Mesaj

Size önerdikleri kampanya şu sanırım:https://www.turksatkablo.com.tr/internet-kampanya-detay.aspx?ID=686&baslik=kablonet-devam-kampanyasi

Taahhüt süresi boyunca taahhüt verdiğiniz kampanyanın fiyatları geçerlidir. Kampanya seneye kalksa/yeni abone alımına kapansa/seneye aynı kampanya yeniden başlayıp tarifelere çok fazla zam yapılmış olsa bile bu sizi etkilemez. Başka kampanyaya geçiş yapmadığınız sürece taahhüt verdiğiniz zamanki kampanyanın listesindeki tarifelere, orada yazan fiyattan geçiş yapabilirsiniz. (Örneğin 1.5 sene sonra 100 mbps akıllı sınırsıza geçmek istediniz. O günkü kampanyalarda bu tarife en ucuz 120 tl'ye satılıyor olsun. Sizin zamanında taahhüt verdiğiniz kampanyanın fiyat listesinde 81 tl yazıyorsa, 81 tl olarak bu tarifeye geçiş yaparsınız. Yeter ki taahhüt verdiğiniz kampanyanın listesinde bu tarife olsun, başka kampanyaya geçmeyin. Zamanında taahhüt verdiğiniz kampanyanın listesinde olmayan, yeni bir tarife çıktıysa ve ona geçmek istiyorsanız, o zaman taahhüt bozma/yeni kampanyaya geçip güncel fiyatı ödeme gibi bir durum olur.)

"Müşteriler abone olduğu hızdan (fiyat olarak geriye doğru) daha düşük bir hıza geçmemek koşuluyla tabloda belirtilen hızlar arasında istediği gibi değişiklik yapabilecektir. Müşteriler taahhüt süresi boyunca ilk abone oldukları Kablonet tarifesine geçiş yapabilecektir."

Kablonet'te ilk abone olduğunuz hıza geri dönebiliyorsunuz. Yani ilk başta 25 mbps'e 61 tl'den abone olup, daha sonra 50 mbps 71 tl'ye ya da 100 mbps 81 tl'ye geçip daha sonra 25 mbps 61 tl'ye geri dönebilirsiniz Burda en önemli kısım, taahhüt verirken ilk abone olunacak tarifeyi en düşük fiyatlı olandan seçmek. İlk başta 50 mbps 71 tl olan tarifeden kampanyaya girerseniz, fiyat olarak geriye gitmeme koşulu olduğu için 25 mbps 61 tl tarifesine geçiş yapamazsınız. en fazla ilk abone olduğunuz tarifeye, 50 mbps 71 tl'ye geçiş yapabilirsiniz. Dolayısıyla en düşük fiyatlı tarife olan 25 mbps 61 tl'den kampanyaya girerseniz, taahhüt verdiğiniz kampanyadaki tarifelere istediğiniz gibi ileri - geri geçiş yapabilirsiniz

• Teğmen
    137 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Bugia

Sözleşme ay sonu bitiyor yenilesem mi kalsa mı diye düşünüyordum karar vermemi çok kolaylaştırdı sağolsunlar, düzgün geçen bir hafta yok ne biçim internetse

Bende aynı düşüncedeyim Antalya'da Corona zamanından beri düzen tutturamadılar. Korkum kış geldi millet gene eve kapanacak ve hatlar daha perişan hale gelecek. Baktığımda uygun bir kampanyası da bulunmuyor.

Şuan 50mbps sınırsız alıyorum. Mevcut tarifelerin hepsi "akıllı sınırsız" diye hikaye bir kampanya

|
    |
  • Binbaşı
    1295 Mesaj

Hocam Merhaba,

yazdıklarınızı ben yanlış anladım sanırım.

Şöyle bir ifadeniz bulunuyor;

''Taahhüt süresi boyunca taahhüt verdiğiniz kampanyanın fiyatları geçerlidir. Kampanya seneye kalksa/yeni abone alımına kapansa/seneye aynı kampanya yeniden başlayıp tarifelere çok fazla zam yapılmış olsa bile bu sizi etkilemez. Başka kampanyaya geçiş yapmadığınız sürece taahhüt verdiğiniz zamanki kampanyanın listesindeki tarifelere, orada yazan fiyattan geçiş yapabilirsiniz. (Örneğin 1.5 sene sonra 100 mbps akıllı sınırsıza geçmek istediniz. O günkü kampanyalarda bu tarife en ucuz 120 tl'ye satılıyor olsun. Sizin zamanında taahhüt verdiğiniz kampanyanın fiyat listesinde 81 tl yazıyorsa, 81 tl olarak bu

tarifeye geçiş yaparsınız.''

Bu dediğinize göre;

Ben mevcut müşterilere özel yüz güldüren kampanyasına 2018 yılında başvurdum ve 50 Mbps aknli eko sınırsız paketi 86'TL ye aldım ve bu tarife 2018 sonun da kalktı. Fakat sizin yazdığınıza göre bu tarife kalksa bile ben bu tarife içerisinde 100 mbps aknli eko sınırsız(doğal olarak sınırsız/kotasız) 125 TL olan tarifeye geçebilirim ? Böyle bir şey mümkün değil kablonet çağrı merkezi de kabul etmedi o tarife kalktı dediler daha önce sormuştum. Ben mi yanlış anladım sizi acaba ?

Dediğim gibi ben yanlış anlamış olabilirim.

İlgili tarife;https://www.turksatkablo.com.tr/internet-Kampanyalari,582,mevcut-musteriye-ozel-100-gulduren-kampanyasi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Resurrectionn -- 19 Kasım 2020; 0:2:24 >
    |
    |
    EnemyTerritory kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    2842 Mesaj

Tarife değil, kampanya kalksa bile demek istemiştim. Taahhütünüz devam ediyorsa türksat online işlemlerden geçiş yapmayı deneyebilirsiniz. 2018 yılı içerisinde 50'den 100 mbps akn'li tarifeye geçiş yapanlar oldu ama 2019 sonrasında yapabilen oldu mu bilmiyorum. Akn'li tarifeleri devlet kaldırdığı için sistem hiç bir şekilde akn'li tarifeye geçiş yapmaya izin vermiyor olabilir. Mevcut akn'liler tarife değiştirmeden kullanmaya devam etti ama 50 mbps akn'liden 100 mbps akn'liye 2019 sonrasında mevcut taahhütü devam edip de geçiş yapabilen oldu mu bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnemyTerritory -- 19 Kasım 2020; 0:20:39 >
  • Binbaşı
    1295 Mesaj

Bilgi için teşekkürler.

|
    |
    EnemyTerritory kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2842 Mesaj

Önemli değil hocam. Dediğiniz gibi devletin kaldırdığı tarifeleri atlamışız, onlara geçiş hiç bir şekilde mümkün olmayabilir Bir de vergi muhabbeti var tabi. Öiv %5'ten %7.5'a çıktığında taahütümüz olsa bile bu fark yansımıştı, faturada 1 tl'ye yakın farketmişti. Haliyle yine böyle bir durumda aynı kampanyadaki başka bir tarifeye geçiş yapılacak olsa, vergi %5 iken hazırlanmış fiyat listesinden 1-2 lira pahalıya denk gelecek

|
    |
    Bahsedilenler: Resurrectionn
  • Uzaklaştırılmış 15 gün cezanın, 14 gün 7 saat 40 dakika kadarı kaldı.

kablonetten sımdıye kadar cok memnunum 2 yıldır kullanıyorum. umarm su dns sorununu da cozerler cok can sıkıcı

• Yüzbaşı
    461 Mesaj

Dns sorunu nedir?

|
    |
    vale13 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2115 Mesaj
    Salgın kısıtlamaları açıklandı daha uygulama başlamadan sorunlar başladı. Kablonet ekonomi piyasası gibi psikolojikte takılıyor.

|
    |
  • Yüzbaşı
    775 Mesaj

Anlaşılan dünkü çöküşten sonra pek çok yere bant genişliği kısılmış.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/4a/c6/b7/4ac6b7a0adbc775e2867bc711e360541.png&t=0&width=480&text=1
    https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/d2/08/5b/d2085b0834b21eff9f30a493b3363a14.png&t=0&width=480&text=1
Reklamlar
Pubg mobile uc
Radyo Dinle
anzer balı
kripto para haberleri
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,594
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.