Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU] (2697. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: cyasam
1 Kayıtlı Üye ve 9 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
63.335
Cevap
387
Favori
3.374.548
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 26952696269726982699
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkür ederim. Çok açıklayıcı oldu.
  • Emmith Brown E kullanıcısına yanıt

Gerekli cevabı geçmiş mesajlarda isminizi etiketleyerek söyledim. Neden aynı soruyu tekrar tekrar soruyorsunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • takara34 kullanıcısına yanıt

vallaha bugüne kadar forumda hep altyapı konusunda sıkıntı çıkartan yöneticilere bela yağdıran postlar okudum, yöneticinin kendisini görünce garibime gitti. hocam o zaman kablonet kullananlardan al elektrik parasını, memlekette doğru düzgün çalışan bir tane internet sistemi var zaten, artık bina içine altyapı kurmadan pasif bir şekilde hızlı internet almanız mümkün değil(en iyi ihtmalle kötü kaliteli vdsl, genelde adsl alırsınız. ftth çok düşük ihitmal) bir zahmet biraz taşın altına elinizi koyun, tabii ki habersiz izinsiz yapılması hiç hoş olmamış.

• quote:

Orijinalden alıntı: takara34

• kablonet yöneticisi olduğum apartmana gelip kutusunu taktı. takarken hiçbirşekilde izin vs almadı.
    • kutunun elektrik ihtiyacını apartmanın elektrik sayacına bağlamışlar
    • ben neden kullanmadığım hizmetten kaynaklanan elektrik bedelini tüm komşulara yansıtıyım?
    • iki kez müsteri hizmetlerini arayıp kayıt açtırdım gelin sökün kutunuzu diye. yada cihazın elektrik ücretini yıllık aylık vs verin dedim. öyle bişey yok dediler bende sökün o zaman dedim. s.kine takan olmadı 10-15 gün geçti.
    • şimdi ben bu kutuyu söker çöpün yanına koyarım usta...

O kutunun aylık kullandığı elektrik yaklaşık 1 tl. Bırakın kalsın ihtiyacı olan kullanır.

• selamlar,

statik ip başvurusu yapıp 100lü cgn havuzundan çıktım. 195li bir ip verdiler. (modem arayüzündeki ve internetten sorguladığımda aynı ip çıkıyor artık) fakat sorgulama yaptığımda bu ip adresi Türk Telekom'a kayıtlı gözüküyor. bu normal bir durum mu yoksa müşteri hizmetlerini aramam gerekir mi? (hız değerlerim normal)
  • Sıkıntı çıkarmıyorsa dert etmeye gerek yok. Önemsiz.

• Senseight S kullanıcısına yanıt
    hız ya da ping olarak bir sakıncası olduğunu gözlemlemedim. ama yine de türk telekom gözükmesini garipsedim.
  • kablonet tt ağını kullanıyorduda ondan normal...

• quote:

Orijinalden alıntı: maaart

bence sol fiber yoksa hiç bir adsl vdsl ürüne bulaşmaya değmez, diğer arkadaşa dediğim gibi turknet 40 bile verse, akıllı sınırsızda daha karlısınız. en azında günün 19 saati 100 mbps...

Sıkıntı 50 veya 100 olması değil ki. Bu vakitler tüm gün evde olmama rağmen, verdiğim molada 5-10 dakika Twitter'a bakmak için buna ihtiyaç yok. Asıl kullandığım vakit 50 veya 100'e ihtiyacım var. O da haliyle akşam vakti. İnternet artık sadece oradan buradan bir şeyler indirmek için kullanılan bir şey değil ki. Yani zaten saçmalık, bu yüzden bana daha da büyük saçmalık. Yoksa dediğim gibi ping dışında memnun olduğum şeyi niye bırakayım. Gerçi öbür taraf iyi çıkmazsa zaten devam edeceğim o ayrı.

• ip gruplarını issler arasında değiştirilebiliyor, İzmir’de eskiden ptt den Tt ye geçtiği dönemde 195.174 ile başlayan grup yıllarca ptt sonra geç olarak turk Telekom olarak kalmış, tt den topaz Telekom adlı firmaya geçtiğinde özel firma anında ip bloğunu topaz Telekom olarak güncelletmişti, uzun lafın kısası o sorgu attığınız adresler illa kesin bilgi veremiyor, geçikmeli güncellenebiliyor, ayrıca tt gözükmesi tt altyapısını kullanıyor demek gibi birşeyde olmuyor...
  • Erzurum’daki mahallemde altyapı tamamlandı başvuru yaptım huawei gpon modem getirip taktılar ping düşük modemin kablosuz çekimi çok güçlü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omerkartalfb -- 16 Aralık 2020; 12:14:29 >
  • Kraven kullanıcısına yanıt
    Bizim akşam 25 mbps de günlük kullanımı etkileyen hiç bir olumsuz durum yaşamıyoruz o yüzden böyle dedim, size yetmiyorsa bilemem tabi...
  • omerkartalfb O kullanıcısına yanıt

Gpon altyapıda gördüğüm ilk kablonet kullanıcısı sizsiniz. Kablo tv aboneliği de aldınız mı ?

Ping 20 yuksek degil mi ?

• yuzyirmi Y kullanıcısına yanıt
    100 güldüren kampanyaya abone oldum. Kablo tv yi kullanmayacağım için bağlatmadım.

Bende docsis var, pingler sizden düşük (7.92ms TurksatKablo Speedtest sunucusuna). Sizdeki 20 ping fazla geldi açıkçası.

• mnihatgokcek M kullanıcısına yanıt
    Düşmesi için modemden yapılacak bir ayar varmıdır acaba

Açıkçası zannetmiyorum ama bakmanızda gene de fayda var hocam. Wifi'dan kaynaklanan gecikme de olabilir o, kablolu test etmek daha doğru olur.

• mnihatgokcek M kullanıcısına yanıt
    Speedteste konum izni verince ping 6 ya düştü ama ne yaptımsa kablolu bağlanmak da dahil 96 mbps üstünü göremedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omerkartalfb -- 16 Aralık 2020; 12:14:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: maaart

Bizim akşam 25 mbps de günlük kullanımı etkileyen hiç bir olumsuz durum yaşamıyoruz o yüzden böyle dedim, size yetmiyorsa bilemem tabi...

Herkesin kullanımı ve ihtiyacı aynı değil. Öyle olsa zaten 25'lik bir tarifeye geçer çok daha az öderdim. Kafam da rahat olurdu.

• 
Sayfa: önceki 26952696269726982699
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.